Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Paglaloppet
2007-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Lundbäck
Kriminalvårdens IF
2:11:20.787900
68.7p
2
Jari Vanhapiha
Alatornion Pirkat
2:18:52.833100
+7:32.45100
64.9p
3
Jan Björklund
Brändöns IF
2:24:23.866200
+13:03.78200
62.5p
4
Håkan Sundqvist
Jokkmokks SK
2:24:30.866900
+13:10.78900
62.4p
5
Sören Isaksson
OK Vargen
2:24:55.869400
+13:35.81400
62.2p
6
Magnus Blomqvist
Sävast Ski Team IF
2:34:32.927100
+23:12.139100
58.4p
7
Erik Gustafsson
Brändöns IF
2:38:54.953300
+27:34.165300
56.7p
8
Ulf Vikström
Antnäs BK
2:38:58.953700
+27:38.165700
56.7p
9
Erik Sundström
Älvsby IF SK
2:40:08.960700
+28:48.172700
56.3p
10
Börje Öhman
Övertorneå IF
2:43:31.981000
+32:11.193000
55.1p
11
Niklas Lehto
Rutviks SK
2:43:44.982300
+32:24.194300
55.1p
12
Roger Lundqvist
Bergnäsets AIK
2:43:57.983600
+32:37.195600
55.0p
13
Görel Nilsson
Råneå SK
2:44:12.985100
+32:52.197100
54.9p
14
Ulf Nilsson
Jokkmokks SK
2:48:05.1008400
+36:45.220400
53.6p
15
Mikael Lundström
Älvsby IF SK
2:49:02.1014100
+37:42.226100
53.3p
16
Robert Eriksson
Bergnäsets AIK
2:49:49.1018800
+38:29.230800
53.1p
17
Viktoria Öberg
Hemmingsmarks IF
2:50:34.1023300
+39:14.235300
52.9p
18
Micael Fällman
Antnäs BK
2:51:53.1031200
+40:33.243200
52.5p
19
Simon Norman
Exait IF
2:52:22.1034100
+41:02.246100
52.3p
20
Jörgen Brunström
Bodens SK
2:53:42.1042100
+42:22.254100
51.9p
21
Johan Engström
Antnäs BK
2:53:50.1042900
+42:30.254900
51.9p
22
Mikael Pettersson
Sunderby SK
3:05:39.1113800
+54:19.325800
48.6p
23
Tommy Bergström
Bodens SK
3:07:20.1123900
+56:00.335900
48.1p
24
Carl-Gustaf Taavo
Telia IoFF
3:09:24.1136300
+58:04.348300
47.6p
25
Frida Enström
OK Vargen
3:09:32.1137100
+58:12.349100
47.6p
26
Jaana Alamäki Enström
Haparanda SKT
3:16:54.1181300
+1:05:34.393300
45.8p
27
Knut Enström
Haparanda SKT
3:16:55.1181400
+1:05:35.393400
45.8p
28
Peter Lampinen
Exait IF
3:27:51.1247000
+1:16:31.459000
43.4p
29
Cecilia Edström
Glommersträsk Lappträsk IF
3:41:56.1331500
+1:30:36.543500
40.6p
30
Eilert Öhlund
Råneå SK
3:50:27.1382600
+1:39:07.594600
39.1p
31
Tomas Söderfjäll
Råneå SK
3:50:38.1383700
+1:39:18.595700
39.1p