10.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Johannes Knoll | OK Dacke | 26:05.156400 | 81.6p | ||||
2 | Gustav Aflodal | Sundbybergs IK | 26:09.156830 | 81.3p | ||||
3 | Martin Herbert | Sundbybergs IK | 26:23.158250 | 80.2p | ||||
10.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Andreas Degerfeldt | Turebergs IF | 27:20.163910 | 76.2p | ||||
2 | Daniel Karlsson | Turebergs IF | 27:41.166090 | 74.8p | ||||
3 | Magnus Berglund | Stockholms RK | 28:59.173840 | 70.1p | ||||
10.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Anders Wånell | Sundbybergs IK | 27:28.164740 | 75.7p | ||||
2 | Johan Myhr | Nacka Värmdö SK | 27:57.167690 | 73.8p | ||||
3 | Jonas Eriksson | Nacka Värmdö SK | 28:45.172450 | 70.9p | ||||
10.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Tommie Lindblom | Stockholms RK | 27:43.166230 | 74.7p | ||||
2 | Magnus Andersson | Nacka Värmdö SK | 27:43.166290 | 74.7p | ||||
3 | Henrik Johnsson | Hällbybrunns IF | 27:56.167530 | 73.9p | ||||
10.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Björn Nordén | Sundbybergs IK | 29:31.177050 | 68.4p | ||||
2 | Yngve Gustafsson | Stockholms RK | 29:46.178550 | 67.6p | ||||
3 | Jan Hasselgren | Sundbybergs IK | 30:33.183250 | 65.2p | ||||
10.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Olle Yttermo | Föreningen IKJ Haninge | 29:32.177180 | 68.3p | ||||
2 | Sverker Sköld | Hällbybrunns IF | 31:16.187550 | 63.1p | ||||
3 | Roger Huononen | Stockholms RK | 31:55.191420 | 61.4p | ||||
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Frida Erkers | Sundbybergs IK | 21:11.127040 | 73.8p | ||||
2 | Malin Börjesjö | Sundbybergs IK | 22:22.134170 | 69.9p | ||||
3 | Sandra Bierfeldt | Hällbybrunns IF | 24:14.145370 | 64.5p | ||||
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Maria Backe | Stockholms RK | 24:11.145090 | 64.7p | ||||
2 | Jessica Moverare | Föreningen IKJ Haninge | 24:56.149540 | 62.7p | ||||
3 | Anne-Li Lidman | Sundbybergs IK | 24:58.149720 | 62.7p | ||||
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Anna Svärdström | Enebybergs IF | 23:39.141820 | 66.1p | ||||
2 | Anna Åberg | Föreningen IKJ Haninge | 24:39.147830 | 63.5p | ||||
3 | Daniela Profir | Sundbybergs IK | 26:20.157930 | 59.4p | ||||
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Gunilla Kreiss | Järla IF SK | 30:38.183780 | 51.0p | ||||
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Joakim Ekström | Ärla IF | 23:08.138780 | 67.6p | ||||
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Hans Kåsjö | Sundbybergs IK | 24:28.146720 | 63.9p | ||||
2 | Ivar Näsholm | Ärla IF | 26:41.160050 | 58.6p | ||||
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Väinö Kujala | Torshälla-Nyby IS | 28:32.171150 | 54.8p | ||||
2 | Lars Ragnar Jonsson | Hällbybrunns IF | 34:49.208830 | 44.9p | ||||
4.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Eleonora Olsmats | Sundbybergs IK | 13:53.83270 | |||||
2 | Caroline Olsmats | Sundbybergs IK | 17:57.107620 | |||||
3 | Emma Jonsson | Hällbybrunns IF | 18:04.108390 | |||||
4.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Gustav Jonsson | Hällbybrunns IF | 11:42.70130 | |||||
2 | Johan Herbert | Sundbybergs IK | 11:47.70630 | |||||
3 | Håkan Ramberg | Hällbybrunns IF | 12:17.73670 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Josefin Ahnbrink | Sundbybergs IK | 10:55.65440 | |||||
2 | Erika Lavén | Täby IS SK | 11:07.66640 | |||||
3 | Josefina Bivstedt | Sundbybergs IK | 11:27.68600 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Signe Svensson | Föreningen IKJ Haninge | 9:25.56460 | |||||
2 | Ebba Karlsson | Täby IS SK | 10:07.60690 | |||||
3 | Evelina Christensen | Föreningen IKJ Haninge | 10:08.60720 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Wilhelm Sterner | Täby IS SK | 10:28.62700 | |||||
2 | Axel Karlsson | Täby IS SK | 10:32.63140 | |||||
3 | Jacob Lundkvist | Sundbybergs IK | 10:40.63950 | |||||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Alexander Melin | Sundbybergs IK | 8:53.53260 | |||||
2 | Måns Skoglund | Täby IS SK | 9:05.54450 | |||||
3 | David Borg | Oxvretens SK | 9:25.56460 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Evelina Sparf | Åkersberga SK | 6:15.37460 | |||||
2 | Ella Liwell | Oxvretens SK | 6:20.37960 | |||||
3 | Elin Lönnqvist | Ärla IF | 6:32.39130 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Erik Nederheim | Föreningen IKJ Haninge | 6:10.36910 | |||||
2 | Olle Karlsson | Sundbybergs IK | 6:19.37840 | |||||
3 | Malte Lessing | Sundbybergs IK | 6:26.38510 |