Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hansson
2015-02-22
Deltävling i
Jemtland Ski Tour 2015
<<< Flyktingloppet
Flyktingloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
47:20.283903
80.1p
2
Evelina Bångman
Offerdals SK
47:22.284184
+2.181
80.0p
3
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
51:05.306441
+3:45.22438
74.2p
4
Tilde Bångman
Offerdals SK
51:55.311489
+4:35.27486
73.0p
5
Sofie Björklund
Järpens SK
53:05.318491
+5:45.34488
71.4p
6
Emma Jönsson
Östersunds SK
57:58.347735
+10:38.63732
65.4p
7
Inger Dahlgren
Spikbodarnas IK
59:56.359561
+12:36.75558
63.3p
8
Rebecka Pålsmarker
Hallens SK
1:00:00.359979
+12:40.75976
63.2p
9
Natalie Fors
Östersunds SK
1:00:04.360388
+12:44.76385
63.1p
10
Linnea Bångman
Offerdals SK
1:03:55.383464
+16:35.99461
59.3p
11
Carina Magnusson
Brunflo IF
1:05:00.389915
+17:40.105912
58.3p
12
Felicia Hägg
Östersunds SK
1:07:27.404640
+20:07.120637
56.2p
13
Helena Göransson
Fåker IF
1:09:28.416726
+22:08.132723
54.6p
14
Anna Hansson
Offerdals SK
1:09:33.417203
+22:12.133200
54.5p
15
Kristina Persson
Östersunds SK
1:09:47.418680
+22:27.134677
54.3p
16
Linda Eriksson
Östersunds SK
1:09:56.419566
+22:36.135563
54.2p
17
Matilda Winblad
No Club
1:10:28.422767
+23:08.138764
53.8p
18
Line Kirknes
Team MN Byggservice
1:12:46.436591
+25:26.152588
52.1p
19
Kristina Fors
Östersunds SK
1:14:25.446450
+27:05.162447
50.9p
20
Maj-Britt Skåle
Team MN Byggservice
1:15:29.452879
+28:09.168876
50.2p
21
Karolina Stensen
Team MN Byggservice
1:18:39.471818
+31:19.187815
48.2p
22
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:19:52.479186
+32:32.195183
47.5p
23
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:19:59.479816
+32:39.195813
47.4p
24
Katarina Skylare
Jämtland
1:20:38.483742
+33:18.199739
47.0p
25
Camilla Ring
Länsförsäkringar Jämtland
1:28:34.531373
+41:14.247370
42.8p
26
Pernilla Vesterlund
Jämtland
1:29:19.535819
+41:59.251816
42.5p
27
Olaug Inderdal
Team MN Byggservice
1:29:37.537618
+42:17.253615
42.3p
28
Elin Östnor
Team MN Byggservice
1:29:47.538606
+42:27.254603
42.2p
29
Sissel Svensson
Kalls IF
1:30:29.542822
+43:09.258819
41.9p
30
Monica Holmström
No Club
1:37:40.585993
+50:20.301990
38.8p
31
Helena Edwang
No Club
1:43:55.623439
+56:35.339436
36.5p
-
Evelina Christensen
Kalls IF
23:59:59.8639800
-