Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2015-02-14
Deltävling i
Jemtland Ski Tour 2015
<<< Flyktingloppet
Haldo Hansson >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
2:05:27.752640
80.5p
2
Laila Kveli
Lierne IL
2:05:34.753340
+7.600
80.4p
3
Frida Hallquist
Åsarna IK
2:07:52.767150
+2:25.14410
78.6p
4
Sofie Elebro
IFK Umeå
2:10:16.781570
+4:49.28830
76.9p
5
Lisa K Svensson
Åsarna IK
2:16:19.817820
+10:51.65080
72.8p
6
Sara Hallquist
Åsarna IK
2:16:22.818110
+10:54.65370
72.7p
7
Lisa Dahl
Offerdals SK
2:16:41.820040
+11:14.67300
72.5p
8
Linda Danvid-malm
IFK Umeå
2:16:47.820640
+11:20.67900
72.5p
9
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:18:38.831740
+13:11.79000
71.3p
10
Ida Indahl
Offerdals SK
2:21:02.846100
+15:34.93360
69.8p
11
Jennie Jirhed
Östersunds SK
2:25:11.871010
+19:43.118270
67.5p
12
Anna Maria Nilsson
Biathlon Östersund IF
2:29:46.898530
+24:18.145790
65.0p
13
Helena Ekholm
I21 IF
2:34:25.926400
+28:57.173660
62.7p
14
Julie Gausen
Inderøy IL
2:35:18.931770
+29:51.179030
62.3p
15
Lena Gavelin
Trångsvikens IF
2:35:47.934650
+30:20.181910
62.1p
16
Ilona Lusth
Åsarna IK
2:36:09.936810
+30:41.184070
61.9p
17
Anna Winther
Svegs IK
2:41:59.971800
+36:31.219060
59.3p
18
Anna Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:42:00.971900
+36:32.219160
59.3p
19
Anna Rindborg
Funäsdalens IF
2:45:38.993740
+40:11.241000
57.8p
20
Emma Östberg
Funäsdalens IF
2:53:24.1040300
+47:56.287560
54.8p
21
Charlotta Nilsson
Frösö IF
2:54:03.1044240
+48:36.291500
54.5p
22
Frida Hansson
Lillhärdals IF
2:54:56.1049500
+49:28.296760
54.2p
23
Angelika Svedberg
ÅS IL
3:01:18.1087700
+55:50.334960
52.0p
24
Marie Simonssson
Landöns IF
3:05:48.1114710
+1:00:20.361970
50.6p
25
Karin Stenlund
Svanaby SK
3:07:39.1125840
+1:02:12.373100
50.0p
26
Elin Mattsson
Östersunds SK
3:09:15.1135400
+1:03:47.382660
49.5p
27
My Jonsson
Nälden
3:17:14.1183390
+1:11:47.430650
47.3p
28
Monica Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
3:19:51.1199010
+1:14:23.446270
46.6p
29
Ida Sjölund
Östersunds SK
3:29:39.1257860
+1:24:12.505120
44.1p
30
Karolina Engrund
Åsarna IK
3:32:13.1273210
+1:26:45.520470
43.5p
31
Hanna Åslund Myhr
Älvros IK
3:53:45.1402470
+1:48:18.649730
39.1p
-
Linn Berntsson
Karlstad
23:59:59.8639800
-