10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Anneli Jungland | Högsäters GF | 38:29.230800 | | 57.9p |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Lukas Högfelt | Borås SK | 30:22.182100 | | 73.4p |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Johan Lennartsson | IFK Skövde SK | 30:09.180800 | | 73.9p |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Mattias Nygren | Ulricehamns IF | 31:38.189700 | | 70.4p |
2 | Ulf Högfeldt | Borås SK | 35:15.211400 | +3:37.21600 | 63.2p |
3 | Henrik Stomberg | Almby IK | 37:41.226000 | +6:03.36200 | 59.1p |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Johanna Johansson | Tranemo IF | 17:12.103100 | | |
2 | Jenny Movitz | Borås SK | 17:45.106400 | +33.3200 | |
3 | Lina Nygren | Ulricehamns IF | 17:48.106700 | +36.3500 | |
4 | Lisa Jonsson | Sävedalens AIK | 18:03.108200 | +51.5000 | |
5 | Emma Nordberg | Ulricehamns IF | 18:30.110900 | +1:18.7700 | |
6 | Elin Lundberg | Borås SK | 20:26.122500 | +3:14.19300 | |
7 | Elvira Gustavsson | SOK Träff | 20:56.125500 | +3:44.22300 | |
8 | Malin Nilsson | Tranemo IF | 22:23.134200 | +5:11.31000 | |
9 | Vilma Nyman | Tidaholm SOK Sisu | 35:15.211400 | +18:03.108200 | |
10 | Ann Karlsson | Tidaholm SOK Sisu | 41:36.249500 | +24:24.146300 | |
- | Stina Kannius | Ulricehamns IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Viola Berger | Istrums SK | 23:59:59.8639800 | | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Andreas Gustafsson | IK Vista | 15:03.90200 | | |
2 | Linus Nygren | Ulricehamns IF | 15:16.91500 | +13.1200 | |
3 | Adam Boman | Tranemo IF | 15:22.92100 | +19.1800 | |
4 | Harald Östensen | IFK Skövde SK | 17:23.104200 | +2:20.13900 | |
5 | Peter Hörstedt | Tranemo IF | 17:34.105300 | +2:31.15000 | |
6 | Albin Alsiö | Falköpings AIK SK | 18:10.108900 | +3:07.18600 | |
7 | Wilmer Forsgren | Tidaholm SOK Sisu | 18:38.111700 | +3:35.21400 | |
8 | Lukas Jansson | Tidaholm SOK Sisu | 22:39.135800 | +7:36.45500 | |
9 | Benjamin Pauli | Istrums SK | 23:54.143300 | +8:51.53000 | |
- | Edvin Quist Weghagen | IFK Skövde SK | 23:59:59.8639800 | | |
- | Axel Tööj | IFK Skövde SK | 23:59:59.8639800 | | |
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Yrla Abrahamsson | IK Stern | 12:03.72200 | | |
2 | Mirjam Inemyr | Istrums SK | 13:35.81400 | +1:32.9100 | |
3 | Hanna Alsiö | Falköpings AIK SK | 14:36.87500 | +2:33.15200 | |
4 | Cayenne Badh | Falköpings AIK SK | 14:47.88600 | +2:44.16300 | |
5 | Lina Björk | IFK Skövde SK | 15:00.89900 | +2:57.17600 | |
6 | Thea Tanhua | Istrums SK | 15:19.91800 | +3:16.19500 | |
7 | Ella Boström | Tidaholm SOK Sisu | 16:31.99000 | +4:28.26700 | |
8 | Alice Nossler | Tidaholm SOK Sisu | 17:07.102600 | +5:04.30300 | |
9 | Elin Dahlström | Tidaholm SOK Sisu | 17:55.107400 | +5:52.35100 | |
10 | Tova Pettersson | Tidaholm SOK Sisu | 17:56.107500 | +5:53.35200 | |
11 | Stina Karlsson | Tidaholm SOK Sisu | 18:43.112200 | +6:40.39900 | |
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Tuva Persson | Tranemo IF | 10:40.63900 | | |
2 | Alma Wilhelmsson | Falköpings AIK SK | 10:50.64900 | +10.900 | |
3 | Maja Högfeldt | Borås SK | 11:22.68100 | +42.4100 | |
4 | Ida Roos | SOK Träff | 11:41.70000 | +1:01.6000 | |
5 | Felicia Norrby Rydin | Länghems IF | 11:43.70200 | +1:03.6200 | |
6 | Cora Badh | Falköpings AIK SK | 12:02.72100 | +1:22.8100 | |
7 | Hanna Boström | Tidaholm SOK Sisu | 12:35.75400 | +1:55.11400 | |
8 | Julia Eriksson | Ulricehamns IF | 12:49.76800 | +2:09.12800 | |
9 | Selma Pettersson | Ulricehamns IF | 13:28.80700 | +2:48.16700 | |
10 | Alma Bovy | Ulricehamns IF | 13:37.81600 | +2:57.17600 | |
11 | Malin Hörstedt | Tranemo IF | 13:44.82300 | +3:04.18300 | |
12 | Amanda Norrby Rydin | Länghems IF | 13:59.83800 | +3:19.19800 | |
13 | Ebba Johanson | Tidaholm SOK Sisu | 16:50.100900 | +6:10.36900 | |
14 | Agnes Lyman | Tidaholm SOK Sisu | 17:14.103300 | +6:34.39300 | |
- | Selma Malmros | Tidaholm SOK Sisu | 23:59:58.8639700 | | |
- | Maja Kannius | Ulricehamns IF | 23:59:59.8639800 | | |
|
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Harald Ekenberg | IK Stern | 11:16.67500 | | |
2 | Ludvig Anderberg | IFK Skövde SK | 11:28.68700 | +12.1100 | |
3 | Adrian Skiöld | Borås SK | 11:34.69300 | +18.1700 | |
4 | Simon Claesson | Ulricehamns IF | 11:35.69400 | +19.1800 | |
5 | Axel Isacsson | Ulricehamns IF | 11:59.71800 | +43.4200 | |
6 | Otto Gustavsson | Ulricehamns IF | 12:17.73600 | +1:01.6000 | |
7 | Kalle Inemyr | Istrums SK | 12:35.75400 | +1:19.7800 | |
8 | David Musslinder | Falköpings AIK SK | 12:36.75500 | +1:20.7900 | |
9 | Leo Setterberg | Falköpings AIK SK | 12:38.75700 | +1:22.8100 | |
10 | Melker Åkerström | IFK Skövde SK | 12:58.77700 | +1:42.10100 | |
11 | Herman Swärd | Tidaholm SOK Sisu | 13:52.83100 | +2:36.15500 | |
- | Ludvig Gustavsson | SOK Träff | 23:59:59.8639800 | | |
- | Alfons Ljungberg | Ulricehamns IF | 23:59:59.8639800 | | |
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Erik Backlund | Äspereds IF | 9:36.57500 | | |
2 | Linus Rydin | Tranemo IF | 9:39.57800 | +3.200 | |
3 | Lucas Laagen | Lidköpings VSK | 10:04.60300 | +28.2700 | |
4 | Hugo Sjögren | Tranemo IF | 10:11.61000 | +35.3400 | |
5 | Axel Berglund | Ulricehamns IF | 10:16.61500 | +40.3900 | |
6 | Hugo Ström | Ulricehamns IF | 10:18.61700 | +42.4100 | |
7 | Axel Jernaeus | Äspereds IF | 10:24.62300 | +48.4700 | |
8 | Elliot Setterberg | Falköpings AIK SK | 10:47.64600 | +1:11.7000 | |
9 | Lukas Höiby | OK Landehof | 10:57.65600 | +1:21.8000 | |
10 | Olle Andersson | Tidaholm SOK Sisu | 11:07.66600 | +1:31.9000 | |
11 | Oskar Lundberg | Borås SK | 11:08.66700 | +1:32.9100 | |
12 | Ask Abrahamsson | OK Landehof | 11:26.68500 | +1:50.10900 | |
13 | Simon Janson | Tidaholm SOK Sisu | 13:49.82800 | +4:13.25200 | |
- | Alfred Ander | Istrums SK | 23:59:59.8639800 | | |
2.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Amanda Abrahamsson | Falköpings AIK SK | 10:51.65000 | | |
2 | Molly Johansson | Tidaholm SOK Sisu | 12:53.77200 | +2:02.12100 | |
3 | Ida Swärd | Tidaholm SOK Sisu | 12:55.77400 | +2:04.12300 | |
4 | Agnes Claesson | Ulricehamns IF | 13:11.79000 | +2:20.13900 | |
5 | Kajsa Ekenberg | IK Stern | 14:12.85100 | +3:21.20000 | |
6 | Ingrid Skiöld | Borås SK | 14:20.85900 | +3:29.20800 | |
7 | Mira Perlerot Göransson | Äspereds IF | 14:50.88900 | +3:59.23800 | |
8 | Ella Jansson | Tidaholm SOK Sisu | 15:22.92100 | +4:31.27000 | |
9 | Filippa Swärd | Tidaholm SOK Sisu | 16:20.97900 | +5:29.32800 | |
10 | Tindra Andersson | Tidaholm SOK Sisu | 16:27.98600 | +5:36.33500 | |
11 | Elin Stomberg | Almby IK | 16:56.101500 | +6:05.36400 | |
12 | Engla Löfborg | Tidaholm SOK Sisu | 17:26.104500 | +6:35.39400 | |
13 | Elma Johansson | Tidaholm SOK Sisu | 18:05.108400 | +7:14.43300 | |
14 | Anna Jansson | Tidaholm SOK Sisu | 19:02.114100 | +8:11.49000 | |
15 | Alva Pettersson | Tidaholm SOK Sisu | 19:04.114300 | +8:13.49200 | |
16 | Sofie Johansson | Tidaholm SOK Sisu | 19:30.116900 | +8:39.51800 | |
17 | Emma Rudmarker | Tidaholm SOK Sisu | 19:35.117400 | +8:44.52300 | |
18 | Linnea Nyman | Tidaholm SOK Sisu | 20:38.123700 | +9:47.58600 | |
19 | Alice Klasson | Tidaholm SOK Sisu | 26:00.155900 | +15:09.90800 | |
- | Tilde Falao | Lidköpings VSK | 23:59:59.8639800 | | |
2.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Martin Höiby | OK Landehof | 9:17.55600 | | |
2 | Carl Björk | IFK Skövde SK | 11:10.66900 | +1:53.11200 | |
3 | Jonathan Quick | Falköpings AIK SK | 11:58.71700 | +2:41.16000 | |
4 | David Stomberg | Almby IK | 12:00.71900 | +2:43.16200 | |
5 | Albin Lundqvist | Falköpings AIK SK | 12:48.76700 | +3:31.21000 | |
6 | Hampus Darius | Falköpings AIK SK | 13:04.78300 | +3:47.22600 | |
7 | Eddie Gustavsson | Ulricehamns IF | 13:48.82700 | +4:31.27000 | |
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför)