20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Gabriel Strid | Sunne SLF | 48:12.289100 | 77.0p | |
2 | Elis Berg | Sunne SLF | 52:36.315500 | +4:24.26300 | 70.5p |
3 | Erik Thorn | Bengtsfors Bois | 53:54.323300 | +5:42.34100 | 68.8p |
4 | Jens Filipsson | Sunne SLF | 53:55.323400 | +5:43.34200 | 68.8p |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Oscar Persson | SK Bore | 44:05.264400 | 84.2p | |
2 | Rasmus Blom | SK Bore | 44:51.269000 | +46.4500 | 82.7p |
3 | Erik Simberg | SK Bore | 46:22.278100 | +2:17.13600 | 80.0p |
4 | Roland Berglund | Sunne SLF | 53:06.318500 | +9:01.54000 | 69.9p |
5 | Henrik Johansson | SK Bore | 54:25.326400 | +10:20.61900 | 68.2p |
6 | Simon Hansen | Sunne SLF | 55:08.330700 | +11:03.66200 | 67.3p |
- | Johannes Ainegren | IFK Likenäs | 23:59:59.8639800 | ||
- | Michael Svanberg | Karlslunds IF SF | 23:59:59.8639800 | ||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Bill Engman | Karlslunds IF SF | 51:41.310000 | 71.8p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Johan Johansson | Arvika IS | 54:00.323900 | 68.7p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Lars Gunnarsson | Malungs IF | 57:25.344400 | 64.6p | |
2 | Sven-erik Eriksson | Arvika IS | 57:32.345100 | +7.600 | 64.5p |
3 | Jonas Lundberg | Brandsbols SK | 1:07:09.402800 | +9:44.58300 | 55.3p |
4 | Joakim Näs | Gillberga SK | 1:27:45.526400 | +30:20.181900 | 42.3p |
- | Robert Berg | Sunne SLF | 23:59:59.8639800 | ||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Kent Andersson | Sunne SLF | 54:42.328100 | 67.8p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Hanna Fritz | Filipstads SF | 30:40.183900 | 66.0p | |
2 | Moa Westh | SK Bore | 32:32.195100 | +1:52.11100 | 62.2p |
3 | Maja Lilja | IK Fryken | 32:36.195500 | +1:56.11500 | 62.0p |
- | Ida Wånggren | Motala Aif SK | 23:59:59.8639800 | ||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Elin Bryne | IK Fryken | 31:51.191000 | 63.5p | |
- | Josefin Nilsson | IK Fryken | 23:59:59.8639800 | ||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Ulrica Persson | Sunne SLF | 28:06.168500 | 72.0p | |
2 | Kristina Lycke | Malungs IF | 30:35.183400 | +2:29.14800 | 66.1p |
3 | Caroline Samuelsson | Sunne SLF | 51:17.307600 | +23:11.139000 | 39.4p |
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Sanna Forsman | Öje IF | 18:15.109400 | ||
2 | Hanna Thorn | Bengtsfors Bois | 18:48.112700 | +33.3200 | |
3 | Maja Westh | SK Bore | 19:20.115900 | +1:05.6400 | |
4 | Evelina Lindeberg | Årjängs IF | 19:31.117000 | +1:16.7500 | |
5 | Maja Karlsson | Årjängs IF | 19:50.118900 | +1:35.9400 | |
6 | Sofia Johansson | Bengtsfors Bois | 21:02.126100 | +2:47.16600 | |
7 | Michela Andreasson | Gillberga SK | 21:07.126600 | +2:52.17100 | |
8 | Emma Olofsson | Töcksfors IF | 21:23.128200 | +3:08.18700 | |
- | Märta Bryne | IK Fryken | 23:59:59.8639800 | ||
- | Louise Adolfsson | SK Bore | 23:59:59.8639800 | ||
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Jonathan Nilsson | Bengtsfors Bois | 16:59.101800 | ||
2 | Andreas Albinsson | Töcksfors IF | 17:26.104500 | +27.2600 | |
3 | Christian Olsson | Årjängs IF | 18:12.109100 | +1:13.7200 | |
4 | David Nykvist | Sunne SLF | 18:30.110900 | +1:31.9000 | |
5 | Adrian Lundberg | Hagfors SF | 20:16.121500 | +3:17.19600 | |
4.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Josehanna Lundgren Wikström | Grava SK | 14:12.85100 | ||
2 | Tilda Ström | Dala-Järna IK | 14:19.85800 | +7.600 | |
3 | Petra Forsman | Öje IF | 14:37.87600 | +25.2400 | |
4 | Elsa Persson | IK Fryken | 15:12.91100 | +1:00.5900 | |
5 | Amanda Hedström | Ekshärads SF | 15:51.95000 | +1:39.9800 | |
6 | Alva Andreasson | IK Fryken | 15:58.95700 | +1:46.10500 | |
7 | Kerstin Näslund | SK Bore | 16:07.96600 | +1:55.11400 | |
8 | Hanna Johansson | Ekshärads SF | 16:17.97600 | +2:05.12400 | |
9 | Clara Lundqvist | Gillberga SK | 16:33.99200 | +2:21.14000 | |
10 | Elin Westh | SK Bore | 16:39.99800 | +2:27.14600 | |
11 | Nora Holmgård | Grava SK | 16:41.100000 | +2:29.14800 | |
12 | Hanna Kolberg | Köla AIK | 17:14.103300 | +3:02.18100 | |
13 | Julia Gunnarsson | Malungs IF | 17:22.104100 | +3:10.18900 | |
14 | Hannah Fischer | Hagfors SF | 17:38.105700 | +3:26.20500 | |
15 | Linda Forsby | Årjängs IF | 17:50.106900 | +3:38.21700 | |
16 | Thea Braneby | Sunne SLF | 18:37.111600 | +4:25.26400 | |
- | Clara Johansson | Bengtsfors Bois | 23:59:59.8639800 | ||
4.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 13:09.78800 | ||
2 | Christoffer Eriksson | Årjängs IF | 13:25.80400 | +16.1500 | |
3 | Felix Fougstedt | Grava SK | 13:57.83600 | +48.4700 | |
4 | Hugo Johnson | Brandsbols SK | 14:03.84200 | +54.5300 | |
5 | Albin Lundqvist | Gillberga SK | 14:18.85700 | +1:09.6800 | |
6 | Linus Jonsson | Årjängs IF | 14:22.86100 | +1:13.7200 | |
7 | Kasper Olsen | Grava SK | 14:28.86700 | +1:19.7800 | |
8 | Christoffer Näs | Gillberga SK | 14:47.88600 | +1:38.9700 | |
9 | Fabian Hermansson | Filipstads SF | 15:11.91000 | +2:02.12100 | |
10 | Simon Johansson | Grava SK | 16:24.98300 | +3:15.19400 | |
11 | Oscar Braneby | SK Bore | 16:55.101400 | +3:46.22500 | |
12 | Felix Glad | Brandsbols SK | 17:04.102300 | +3:55.23400 | |
13 | Emanuel Alsin | Åmåls OK | 18:12.109100 | +5:03.30200 | |
14 | Daniel Näs | Gillberga SK | 19:08.114700 | +5:59.35800 | |
15 | Oscar Ericsson | Årjängs IF | 20:23.122200 | +7:14.43300 | |
- | Arvid Värmsjö | SK Bore | 23:59:59.8639800 | ||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Ellen Hedeberg | SK Bore | 9:52.59100 | ||
2 | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 10:25.62400 | +33.3200 | |
3 | Ellen Karlsson | Årjängs IF | 11:26.68500 | +1:34.9300 | |
4 | Astrid Kolberg | Köla AIK | 11:32.69100 | +1:40.9900 | |
5 | Rebecka Westlund | Sunne SLF | 12:41.76000 | +2:49.16800 | |
6 | Linnea Hedin | Brandsbols SK | 12:42.76100 | +2:50.16900 | |
7 | Olivia Ednarsson | Brandsbols SK | 13:08.78700 | +3:16.19500 | |
8 | Elsa Fischer | Hagfors SF | 13:38.81700 | +3:46.22500 | |
9 | Paulina Frid | Filipstads SF | 13:42.82100 | +3:50.22900 | |
10 | Frida Johansson | Bengtsfors Bois | 13:49.82800 | +3:57.23600 | |
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Hjalmar Berg | Sunne SLF | 9:24.56300 | ||
2 | Erik Bryne | IK Fryken | 9:27.56600 | +3.200 | |
3 | Filip Strand | Sunne SLF | 9:44.58300 | +20.1900 | |
4 | Hugo Ström | Dala-Järna IK | 10:13.61200 | +49.4800 | |
5 | Christian Eriksson | Årjängs IF | 10:19.61800 | +55.5400 | |
6 | Lukas Jonsson | Årjängs IF | 10:36.63500 | +1:12.7100 | |
7 | Filip Sundin | Grava SK | 10:51.65000 | +1:27.8600 | |
8 | Daniel Nykvist | Sunne SLF | 11:06.66500 | +1:42.10100 | |
9 | Joel Eriksson | Sunne SLF | 11:16.67500 | +1:52.11100 | |
10 | Måns Olsen | Grava SK | 11:25.68400 | +2:01.12000 | |
11 | Sixten Bihl | Grava SK | 11:28.68700 | +2:04.12300 | |
12 | Lukas Ivarsson | Bålsta SK | 11:34.69300 | +2:10.12900 | |
13 | David Hermansson | Åmåls OK | 12:04.72300 | +2:40.15900 | |
14 | Jonathan Hedberg | Sunne SLF | 12:27.74600 | +3:03.18200 | |
15 | Alwin Persson | Sunne SLF | 12:36.75500 | +3:12.19100 | |
16 | Linus Nilsson | Åmåls OK | 13:28.80700 | +4:04.24300 | |
17 | Jakob Wolff | Sunne SLF | 14:20.85900 | +4:56.29500 | |
18 | David Fritz | Åmåls OK | 16:12.97100 | +6:48.40700 | |
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Julia Björn | SK Bore | 6:05.36400 | ||
2 | Anna Karlsson | Årjängs IF | 6:08.36700 | +3.200 | |
3 | Thea Eriksson | Årjängs IF | 6:22.38100 | +17.1600 | |
4 | Emilia Hermansson | Filipstads SF | 6:57.41600 | +52.5100 | |
5 | Amanda Frid | Filipstads SF | 7:17.43600 | +1:12.7100 | |
6 | Saga Värmsjö | SK Bore | 7:20.43900 | +1:15.7400 | |
7 | Vera Värmsjö | SK Bore | 7:47.46600 | +1:42.10100 | |
8 | Alicia Kjellberg | SK Bore | 7:49.46800 | +1:44.10300 | |
9 | Emma Lindgren | Sunne SLF | 10:00.59900 | +3:55.23400 | |
10 | Maya Nyström | Sunne SLF | 10:18.61700 | +4:13.25200 | |
- | Rebecka Lennartsson | Årjängs IF | 23:59:59.8639800 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Casper Eriksson | Årjängs IF | 5:25.32400 | ||
2 | Samuel Gustafsson | Åmåls OK | 5:29.32800 | +4.300 | |
3 | Fredrik Westlund | Sunne SLF | 5:33.33200 | +8.700 | |
4 | Gustav Eriksson | SK Bore | 5:34.33300 | +9.800 | |
5 | Samuel Johansson | Ekshärads SF | 5:38.33700 | +13.1200 | |
6 | Isak Nordanbro | Grava SK | 5:40.33900 | +15.1400 | |
7 | Oskar Persson | IK Fryken | 6:19.37800 | +54.5300 | |
8 | Jonathan Hedström | Ekshärads SF | 6:21.38000 | +56.5500 | |
9 | Oliver Hedberg | Sunne SLF | 6:39.39800 | +1:14.7300 | |
10 | William Karlsson Persson | Brandsbols SK | 6:41.40000 | +1:16.7500 | |
11 | Isak Holmgård | Grava SK | 9:04.54300 | +3:39.21800 | |
- | Sebastian Gunnarsson | Malungs IF | 23:59:59.8639800 | ||
- | Simon Lundberg | Brandsbols SK | 23:59:59.8639800 | ||
0.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Fannie Strand | Sunne SLF | 1:00.5900 | ||
1 | Agnes Gustafsson | Åmål | 1:00.5900 | ||
1 | Adina Persson | Sunne SLF | 1:00.5900 | ||
1 | Elin Eriksson | SK Bore | 1:00.5900 | ||
1 | Elsa Hedin | Brandsbols SK | 1:00.5900 | ||
1 | Tilda Persson | Brandsbols SK | 1:00.5900 | ||
1 | Nellie Lindgren | Sunne SLF | 1:00.5900 | ||
1 | Elvira Håkansson | Sunne SLF | 1:00.5900 | ||
1 | Sophia Ednarsson | Brandsbols SK | 1:00.5900 | ||
1 | Elvira Lundberg | Brandsbols SK | 1:00.5900 | ||
0.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Joel Holmgård | Grava SK | 1:00.5900 | ||
1 | Zeb Nykvist | Sunne SLF | 1:00.5900 | ||
1 | Olle Fischer | Hagfors SF | 1:00.5900 | ||
1 | Isak Nilsson | Åmål | 1:00.5900 | ||
1 | Olof Kohlberg | Köl | 1:00.5900 |