20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Gabriel Strid | Sunne SLF | 48:12.289100 | 77.0p | |
2 | Elis Berg | Sunne SLF | 52:36.315500 | 70.5p | |
3 | Erik Thorn | Bengtsfors Bois | 53:54.323300 | 68.8p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Oscar Persson | SK Bore | 44:05.264400 | 84.2p | |
2 | Rasmus Blom | SK Bore | 44:51.269000 | 82.7p | |
3 | Erik Simberg | SK Bore | 46:22.278100 | 80.0p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Bill Engman | Karlslunds IF SF | 51:41.310000 | 71.8p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Johan Johansson | Arvika IS | 54:00.323900 | 68.7p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Lars Gunnarsson | Malungs IF | 57:25.344400 | 64.6p | |
2 | Sven-erik Eriksson | Arvika IS | 57:32.345100 | 64.5p | |
3 | Jonas Lundberg | Brandsbols SK | 1:07:09.402800 | 55.3p | |
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Kent Andersson | Sunne SLF | 54:42.328100 | 67.8p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Hanna Fritz | Filipstads SF | 30:40.183900 | 66.0p | |
2 | Moa Westh | SK Bore | 32:32.195100 | 62.2p | |
3 | Maja Lilja | IK Fryken | 32:36.195500 | 62.0p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Elin Bryne | IK Fryken | 31:51.191000 | 63.5p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Ulrica Persson | Sunne SLF | 28:06.168500 | 72.0p | |
2 | Kristina Lycke | Malungs IF | 30:35.183400 | 66.1p | |
3 | Caroline Samuelsson | Sunne SLF | 51:17.307600 | 39.4p | |
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Sanna Forsman | Öje IF | 18:15.109400 | ||
2 | Hanna Thorn | Bengtsfors Bois | 18:48.112700 | ||
3 | Maja Westh | SK Bore | 19:20.115900 | ||
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Jonathan Nilsson | Bengtsfors Bois | 16:59.101800 | ||
2 | Andreas Albinsson | Töcksfors IF | 17:26.104500 | ||
3 | Christian Olsson | Årjängs IF | 18:12.109100 | ||
4.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Josehanna Lundgren Wikström | Grava SK | 14:12.85100 | ||
2 | Tilda Ström | Dala-Järna IK | 14:19.85800 | ||
3 | Petra Forsman | Öje IF | 14:37.87600 | ||
4.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 13:09.78800 | ||
2 | Christoffer Eriksson | Årjängs IF | 13:25.80400 | ||
3 | Felix Fougstedt | Grava SK | 13:57.83600 | ||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Ellen Hedeberg | SK Bore | 9:52.59100 | ||
2 | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 10:25.62400 | ||
3 | Ellen Karlsson | Årjängs IF | 11:26.68500 | ||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Hjalmar Berg | Sunne SLF | 9:24.56300 | ||
2 | Erik Bryne | IK Fryken | 9:27.56600 | ||
3 | Filip Strand | Sunne SLF | 9:44.58300 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Julia Björn | SK Bore | 6:05.36400 | ||
2 | Anna Karlsson | Årjängs IF | 6:08.36700 | ||
3 | Thea Eriksson | Årjängs IF | 6:22.38100 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Casper Eriksson | Årjängs IF | 5:25.32400 | ||
2 | Samuel Gustafsson | Åmåls OK | 5:29.32800 | ||
3 | Fredrik Westlund | Sunne SLF | 5:33.33200 | ||
0.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Elvira Lundberg | Brandsbols SK | 1:00.5900 | ||
1 | Sophia Ednarsson | Brandsbols SK | 1:00.5900 | ||
1 | Elvira Håkansson | Sunne SLF | 1:00.5900 | ||
1 | Nellie Lindgren | Sunne SLF | 1:00.5900 | ||
1 | Tilda Persson | Brandsbols SK | 1:00.5900 | ||
1 | Elsa Hedin | Brandsbols SK | 1:00.5900 | ||
1 | Elin Eriksson | SK Bore | 1:00.5900 | ||
1 | Adina Persson | Sunne SLF | 1:00.5900 | ||
1 | Agnes Gustafsson | Åmål | 1:00.5900 | ||
1 | Fannie Strand | Sunne SLF | 1:00.5900 | ||
0.7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Zeb Nykvist | Sunne SLF | 1:00.5900 | ||
1 | Joel Holmgård | Grava SK | 1:00.5900 | ||
1 | Isak Nilsson | Åmål | 1:00.5900 | ||
1 | Olle Fischer | Hagfors SF | 1:00.5900 | ||
1 | Olof Kohlberg | Köl | 1:00.5900 |