Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2015-02-14
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2015
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dan Rimbe
Spirit IF
2:18:51.833040
64.0p
2
Johan Setterberg
Funäsdalens IF
2:24:45.868430
+5:53.35290
60.7p
3
Per Ernström
Sundbybergs IK
2:29:23.896240
+10:32.63100
58.4p
4
Björn Holm
Stockholm
2:34:25.926490
+15:34.93350
56.0p
5
Erik Brisenheim
Stockholms RK
2:35:51.935070
+17:00.101930
55.4p
6
Hasse Åström
Stockholms RK
2:38:22.950100
+19:30.116960
54.3p
7
Per Bjelke
Utbrytarna SK
2:40:44.964300
+21:52.131160
53.4p
8
Niklas Brate
Strängnäs-Malmby OL
2:40:45.964490
+21:54.131350
53.3p
9
Lars Zetterberg
Föreningen IKJ Haninge
2:44:41.988020
+25:49.154880
51.8p
10
Niclas Forsvall
Ammarnäs IF
2:45:38.993780
+26:47.160640
51.4p
11
Calle Björfäll
Lugi SK
2:48:40.1011900
+29:48.178760
50.3p
12
Benoit Fallenius
Hammarby IF SF
2:50:10.1020900
+31:18.187760
49.8p
13
Nils Wallhed
Nacka Värmdö SK
2:52:12.1033170
+33:21.200030
49.1p
14
Klas Ottosson
Täby IS SK
2:55:23.1052250
+36:32.219110
48.0p
15
Klas Zetterman
Täby IS SK
2:59:25.1076400
+40:33.243260
46.7p
16
Fredrik Karlsson
Sollentuna Slalomklubb
3:01:14.1087330
+42:22.254190
46.2p
17
Kent Torwald
Nacka Värmdö SK
3:03:00.1097940
+44:09.264800
45.7p
18
Fredrik Hammarqvist
Vendelsö IK
3:05:32.1113100
+46:40.279960
44.9p
19
Bjarne Eriksson
Sas-Klubben
3:06:29.1118820
+47:37.285680
44.7p
20
Jan Rikkinen
Axa SC
3:06:30.1118960
+47:39.285820
44.6p
21
Henrik Zielfelt
Nacka Värmdö SK
3:08:57.1133680
+50:06.300540
44.0p
22
Jerry Lindroth
Nacka Värmdö SK
3:11:59.1151840
+53:08.318700
43.1p
23
Thomas Lindberg
Nacka Värmdö SK
3:12:03.1152280
+53:12.319140
43.1p
24
Mårten Snickare
Sundbybergs IK
3:25:07.1230660
+1:06:16.397520
39.9p
25
Patrik Lunden
Nacka Värmdö SK
3:25:52.1235170
+1:07:01.402030
39.8p
26
Lars Karlsson
Axa SC
3:26:03.1236200
+1:07:11.403060
39.7p
27
Patrik Söderberg
Stockholms Landstings IF
3:30:20.1261900
+1:11:28.428760
38.8p
28
Jimmy Haglund
Nacka Värmdö SK
3:32:07.1272660
+1:13:16.439520
38.4p
29
Anders Pettersson
GOIF Tjalve
3:45:38.1353760
+1:26:47.520620
35.8p
30
Rikard Prüzelius
Axa SC
3:51:52.1391100
+1:33:00.557960
34.7p
-
Axel Ståhlbom
Stockholms RK
23:59:58.8639700
-
-
Rudiger Eichler
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Urban Bucht
Tierps IF
23:59:59.8639800
-
-
Richard Envall
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Nils Pers
Långshyttans AIK SK
23:59:59.8639800
-