Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2015-02-14
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2015
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robin Norum
IFK Umeå
1:56:18.697720
80.4p
2
Johannes Knoll
OK Dacke
1:58:38.711710
+2:19.13890
78.3p
3
Anders Söderlund
Nacka Värmdö SK
2:03:34.741350
+7:16.43530
74.3p
4
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
2:03:49.742820
+7:31.45000
74.1p
5
Claes Steimert
Stockholms RK
2:03:55.743490
+7:37.45670
74.0p
6
Samuel Carlsson
Sundbybergs IK
2:08:13.769260
+11:55.71440
70.8p
7
Jim Fröblom
Stockholms RK
2:11:20.787980
+15:02.90160
68.6p
8
Fredrik Björck
IK Rex
2:12:42.796100
+16:23.98280
67.7p
9
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:12:44.796350
+16:26.98530
67.7p
10
Jonas Albäck
Årsunda IF
2:13:31.801050
+17:13.103230
67.2p
11
Erik Arebro
Axa SC
2:15:17.811600
+18:58.113780
66.1p
12
Niklas Lindqvist
Ernst & Young SK
2:19:45.838400
+23:26.140580
63.4p
13
Pontus Axelsson
Axa SC
2:21:58.851760
+25:40.153940
62.2p
14
Kalle Torlén
Yuppie Ski Club
2:24:00.863990
+27:42.166170
61.1p
15
Pär Lindh
Vallsta SK
2:24:33.867260
+28:15.169440
60.8p
16
David Unnersjö-jess
Axa SC
2:24:42.868100
+28:23.170280
60.7p
17
Rasmus Karlander
IFK Mora SK
2:26:11.877030
+29:53.179210
60.0p
18
Daniel Franco Cereceda
Föreningen IKJ Haninge
2:27:17.883670
+30:59.185850
59.4p
19
Erik Sundén
Axa SC
2:28:17.889620
+31:59.191800
58.9p
20
Jonas Arrhénborg
Carnegie IF
2:29:32.897180
+33:14.199360
58.3p
21
Markus Brolin
Nacka Värmdö SK
2:31:18.907700
+34:59.209880
57.5p
22
Björn Gustafsson
Peab Bedriftsidrettslag
2:32:05.912430
+35:47.214610
57.1p
23
Jonas Sandström
Axa SC
2:33:47.922690
+37:29.224870
56.3p
24
Henrik Kemppainen
Föreningen IKJ Haninge
2:34:20.925950
+38:02.228130
56.1p
25
Wilhelm Nyberg
Utbrytarna SK
2:35:44.934360
+39:26.236540
55.5p
26
Jonas Lind
Axa SC
2:35:56.935510
+39:37.237690
55.4p
27
Mikael Larsson
Axa SC
2:37:01.942040
+40:43.244220
54.9p
28
Petter Ericsson
OK Gipen
2:38:45.952490
+42:27.254670
54.2p
29
Andreas Glansborg
Axa SC
2:39:23.956220
+43:05.258400
53.9p
30
Magnus Lindfors
Axa SC
2:39:32.957110
+43:13.259290
53.8p
31
Leif Graaf
Axa SC
2:41:30.968900
+45:11.271080
53.1p
32
Erik Mild
Ugglan IK
2:42:26.974500
+46:07.276680
52.7p
33
David Holm
Täby IS SK
2:42:34.975390
+46:16.277570
52.6p
34
Emil Jonsson
Axa SC
2:44:06.984580
+47:48.286760
52.0p
35
Adam Stenman
Stockholms-Polisens IF
2:44:16.985520
+47:58.287700
52.0p
36
Fredrik Sandesjö
Axa SC
2:46:25.998420
+50:07.300600
51.2p
37
Jacob Sjögren
SOL Tranås
2:47:08.1002780
+50:50.304960
50.9p
38
Johannes Gårdh
Nacka Värmdö SK
2:47:36.1005520
+51:18.307700
50.7p
39
Jacob Berggren
Yuppie Ski Club
2:48:47.1012670
+52:29.314850
50.3p
40
Magnus Tunbjörk
Stockholm
2:49:07.1014610
+52:48.316790
50.2p
41
Niklas Blomdahl
Axa SC
2:49:44.1018300
+53:25.320480
50.0p
42
Simon Hollbeck
Bromma Vällingby SOK
2:52:34.1035310
+56:15.337490
49.0p
43
Andreas Flemmer
Väsby SK
2:53:13.1039200
+56:54.341380
48.8p
44
Peeter Kiviloog
Yuppie Ski Club
2:54:04.1044340
+57:46.346520
48.5p
45
Gustaf Wibom
Nacka Värmdö SK
2:54:36.1047590
+58:18.349770
48.3p
46
Jacob Westman
Sundbybergs IK
2:55:46.1054530
+59:28.356710
47.9p
47
Jens Wictorinus
Yuppie Ski Club
2:55:57.1055630
+59:39.357810
47.8p
48
Jonas Hydén
Yuppie Ski Club
2:56:10.1056990
+59:52.359170
47.8p
49
Henric Wangel
Nacka Värmdö SK
2:57:29.1064820
+1:01:11.367000
47.4p
50
Simon Alfredsson
Axa SC
3:01:04.1086310
+1:04:45.388490
46.2p
51
Mattias Berggren
Axa SC
3:02:05.1092410
+1:05:46.394590
45.9p
52
Martin Nybom
Axa SC
3:04:36.1107510
+1:08:17.409690
45.2p
53
Anders Palmqvist
Fagersta Södra IK
3:07:07.1122690
+1:10:49.424870
44.5p
54
Jimmie Pettersson
Axa SC
3:09:32.1137110
+1:13:13.439290
43.8p
55
Leo Jonason
Axa SC
3:10:31.1143070
+1:14:13.445250
43.5p
56
Oskar Vikman
Axa SC
3:11:14.1147380
+1:14:56.449560
43.3p
57
Tomas Westerbrand
Nacka Värmdö SK
3:12:21.1154060
+1:16:03.456240
43.0p
58
Andreas Remmegård
Axa SC
3:14:16.1165510
+1:17:57.467690
42.6p
59
Anders Gustafsson
Stockholm
3:15:01.1170000
+1:18:42.472180
42.4p
60
Björn Olofsson
Ljungdalens GOIF
3:17:00.1181970
+1:20:42.484150
41.9p
61
Jimmy Vendin
Stockholm
3:18:16.1189530
+1:21:58.491710
41.5p
62
Patrik Käll
IK Rex
3:18:45.1192400
+1:22:26.494580
41.4p
63
Johan Andersson
Hammerdals IF
3:31:30.1268930
+1:35:12.571110
38.5p
64
Robert Cederberg
Axa SC
3:36:11.1297020
+1:39:53.599200
37.6p
65
Jonas Staaf
Axa SC
3:41:16.1327500
+1:44:57.629680
36.6p
66
Patrik Pettersson
Axa SC
3:46:33.1359210
+1:50:14.661390
35.6p
67
Rickard Pettersson
Axa SC
3:46:33.1359220
+1:50:15.661400
35.6p
-
Anders Jansson
Täby OK
23:59:58.8639700
-
-
Pär Tjärnberg
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Björk
Trollhättans SOK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Hamre
Vallsta SK
23:59:58.8639700
-
-
Ola Jönsson
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
-
Axel Kinell
Västberga PF
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Forsberg
Hassela IF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Eriksson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Björn Haglund
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
-
Tommy Torwald
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Palm
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Per Henrik Sundell
Hammerdals IF
23:59:59.8639800
-
-
Ola Karlsson
Litsbygdens SK
23:59:59.8639800
-
-
Joel Midemalm
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Nyström
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Söderberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Axel Gyllenkrok
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Sebastian Lembke
Ncc IF
23:59:59.8639800
-
-
Carl Lundborg
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Hedenberg
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
John Wiklund
Stockholms RK
23:59:59.8639800
-
-
Bill Engman
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Christoffer Eskilsson
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Andersson
Turebergs IF
23:59:59.8639800
-