Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
NJC/Scandic Cup Fristil
2015-02-07
Deltävling i
Scandic Cup 2015
<<< Scandic Cup Final
Scandic Cup Kalix Fristil >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
13:39.81890
73.9p
2
Linnea Stark
Stockviks SF
13:40.81910
+0
73.8p
3
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
13:44.82380
+4.390
73.4p
4
Sara Wadman
IFK Mora SK
13:45.82400
+5.410
73.4p
5
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
13:50.82970
+10.980
72.9p
6
Sandra Olsson
Malungs IF
13:50.82980
+10.990
72.9p
7
Frida Hagström
Anundsjö IF
13:51.83070
+11.1080
72.8p
8
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
13:52.83120
+12.1130
72.7p
9
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
13:56.83550
+16.1560
72.3p
10
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
13:59.83890
+20.1900
72.0p
11
Evelina Sutro
IFK Mora SK
14:04.84350
+24.2360
71.6p
12
Frida Gustavsson
Tullus Sg
14:10.84900
+30.2910
71.2p
13
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
14:13.85220
+33.3230
70.9p
14
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
14:29.86850
+49.4860
69.5p
15
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
14:38.87740
+58.5750
68.8p
16
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
14:39.87820
+59.5830
68.8p
17
Ellen Sarenmark
SK Leksand
14:39.87860
+59.5870
68.7p
18
Ida Kihlén
Malungs IF
14:39.87880
+59.5890
68.7p
19
Maria Jonasson
Östersunds SK
14:39.87890
+1:00.5900
68.7p
20
Vilma Funck
IFK Kiruna
14:40.87980
+1:00.5990
68.6p
21
Josefin Nilsson
IK Fryken
14:44.88360
+1:04.6370
68.3p
22
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
14:45.88440
+1:05.6450
68.3p
23
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
14:48.88740
+1:08.6750
68.0p
24
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
14:49.88880
+1:09.6890
67.9p
25
Klara Svensson
Äspereds IF
14:54.89350
+1:14.7360
67.6p
26
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
14:58.89730
+1:18.7740
67.3p
27
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
14:59.89810
+1:19.7820
67.2p
28
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
14:59.89850
+1:19.7860
67.2p
29
Stefania Corradini
SK Leksand
15:02.90100
+1:22.8110
67.0p
30
Johanna Cavallin
Högbo GOIF
15:04.90320
+1:24.8330
66.8p
31
Elin Bryne
IK Fryken
15:06.90590
+1:27.8600
66.6p
32
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
15:15.91430
+1:35.9440
66.0p
33
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
15:15.91460
+1:35.9470
66.0p
34
Sara Östling
Svegs IK
15:19.91880
+1:39.9890
65.7p
35
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
15:24.92370
+1:44.10380
65.3p
36
Jennifer Forsmark
Malungs IF
15:27.92620
+1:47.10630
65.1p
37
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
15:31.93000
+1:51.11010
64.8p
38
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
15:40.93960
+2:00.11970
64.2p
39
Elin Karlsson
OK Borgen
15:43.94210
+2:03.12220
64.0p
40
Olivia Hansson
Garphyttans IF
15:43.94290
+2:04.12300
63.9p
41
Elin Fjellström
Karlslunds IF SF
16:53.101260
+3:13.19270
59.5p
42
Gabriela Neres
Brazil
17:00.101900
+3:20.19910
59.1p
43
Agnes Carlsson
Visborgs OK
17:14.103310
+3:34.21320
58.3p
44
Rebecka Widman
Bolidens SK
19:42.118170
+6:02.36180
50.8p
-
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
-
-
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Sara Björklund
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Saga Stenman
SK Järven
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
-
-
Mimmi Björn
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-