Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bollnässkidan
2014-12-21
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H/D 7
0.75km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
-
LÖVGREN Kerstin
Falu IK
-
MARTINSSON Erik
IFK Bergvik
-
RYDESÄTER Hugo
Rehns BK
-
ZETTERQVIST Melker
Segersta OK
D 7
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:13.19200
2
Selma Partanen
Högbo GOIF
4:10.24900
+57.5600
3
Hilma Bylund null
Trönö IK
4:23.26200
+1:10.6900
4
Hanna Rydesäter
Rehns BK
5:06.30500
+1:53.11200
5
Lina Lingman
Trönö IK
6:41.40000
+3:28.20700
6
Amanda Henriksson
IFK Bergvik
9:18.55700
+6:05.36400
-
Viola Grändborn
Trönö IK
23:59:59.8639800
D 9
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anja Berger
Domnarvets GOIF
3:18.19700
2
Frida Melin
Gimo IF SK
3:26.20500
+8.700
3
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
3:27.20600
+9.800
4
Ebba Westrin
Trönö IK
3:53.23200
+35.3400
5
Elsa Norberg null
Hudiksvalls IF
3:56.23500
+38.3700
6
Klara Eriksson
Valbo Aif
4:05.24400
+47.4600
7
Zarja Berce
Rehns BK
4:11.25000
+53.5200
8
Amelia Zetterqvist
Segersta OK
4:30.26900
+1:12.7100
9
Elisia Svedberg
Rehns BK
5:41.34000
+2:23.14200
D 11
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
5:33.33200
2
Erika Lavén
Täby IS SK
5:50.34900
+17.1600
2
Josefin Ahnbrink
Sundbybergs IK
5:50.34900
+17.1600
4
Agnes Westrin
Trönö IK
6:06.36500
+33.3200
5
Elsa Carling
Falu IK
6:31.39000
+58.5700
6
Terese Terent
Näsvikens IK
6:44.40300
+1:11.7000
7
Tilde Marsch
Näsvikens IK
6:46.40500
+1:13.7200
8
Lovisa Nilsson
IFK Bergvik
7:48.46700
+2:15.13400
9
Elvira Bylund
Trönö IK
7:50.46900
+2:17.13600
10
Nellie Martinsson
IFK Bergvik
10:17.61600
+4:44.28300
D 13
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Signe Svensson
Föreningen IKJ Haninge
7:22.44100
2
Ebba Karlsson
Täby IS SK
7:56.47500
+34.3300
3
Enja Jonsson
Ytterhogdals IK
8:00.47900
+38.3700
4
Olivia Lavén
Täby IS SK
8:12.49100
+50.4900
5
Evelina Christensen
Föreningen IKJ Haninge
8:13.49200
+51.5000
6
Elin Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:14.49300
+52.5100
7
Minna Grip
Ytterhogdals IK
9:00.53900
+1:38.9700
8
Hilda Lingman
Trönö IK
10:31.63000
+3:09.18800
-
Maja Eriksson
Valbo Aif
23:59:59.8639800
D 15
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
12:40.75900
2
Maja Andersson
Ockelbo SK
12:59.77800
+19.1800
3
Emma Wilkenson
Gävle SK
13:17.79600
+37.3600
4
Nora Nordlund
Hybo AIK
13:31.81000
+51.5000
5
Wilma Berger
Domnarvets GOIF
15:02.90100
+2:22.14100
6
Thea Giselman
Rehns BK
15:16.91500
+2:36.15500
D 19
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Josefin Jonsson
Delsbo IF
13:36.81500
2
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
14:23.86200
+47.4600
3
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
15:41.94000
+2:05.12400
-
Linnea Jonsson
Jättendals IF
23:59:59.8639800
D 21
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Elin Woxlin
Edsbyns SK
19:01.114000
2
Agnes Wilkenson
Gävle SK
19:04.114300
+3.200
3
Sandra Svensk
Vallsta SK
20:51.125000
+1:50.10900
-
Lena Wiklund
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
H 7
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anton Hallgren
Rehns BK
4:05.24400
2
Matija Berce
Rehns BK
4:22.26100
+17.1600
3
Nils Rönnestrand
ÅS IL
5:42.34100
+1:37.9600
-
Gustav Grändborn
Trönö IK
23:59:59.8639800
H 9
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
2:43.16200
2
Björn Rönnestrand
ÅS IL
2:43.16200
3
Sixten Partanen
Högbo GOIF
2:58.17700
+15.1400
4
Olle Karlsson
Sundbybergs IK
3:32.21100
+49.4800
5
Oscar Lundkvist
Sundbybergs IK
4:22.26100
+1:39.9800
6
Alex Hallgren
Rehns BK
4:26.26500
+1:43.10200
7
William Hedkvist
IFK Bergvik
4:35.27400
+1:52.11100
-
Martin Persson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
H 11
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Axel Karlsson
Täby IS SK
5:19.31800
2
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
5:20.31900
+1
3
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
5:44.34300
+25.2400
4
Bosse Lövgren
Falu IK
6:01.36000
+42.4100
5
Anton Andersson
Falu IK
6:20.37900
+1:01.6000
6
Albin Blomberg
Segersta OK
6:30.38900
+1:11.7000
7
Joel Owén
Valbo Aif
7:05.42400
+1:46.10500
8
Robin Svensk
Rehns BK
7:17.43600
+1:58.11700
9
Anton Henriksson
IFK Bergvik
7:19.43800
+2:00.11900
10
Hampus Bergström
IFK Bergvik
11:09.66800
+5:50.34900
H 13
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Truls Gisselman
Rehns BK
6:51.41000
2
Albin Berger
Domnarvets GOIF
7:24.44300
+33.3200
3
Benjamin Terent
Näsvikens IK
7:35.45400
+44.4300
4
Tor Rönnestrand
ÅS IL
8:05.48400
+1:14.7300
5
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
8:13.49200
+1:22.8100
6
David Melin
Gimo IF SK
8:32.51100
+1:41.10000
-
Olof Persson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
H 15
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
-
Oskar Hammarström
Jättendals IF
23:59:59.8639800
-
Timor Sandberg
Jättendals IF
23:59:59.8639800
H 21
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Måns Sunesson
Sellnäs IF
15:00.89900
2
Björn Hänninen
Högbo GOIF
15:11.91000
+11.1000
3
Elis Weslien
Nybro Ski
15:14.91300
+14.1300
4
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
15:14.91300
+14.1300
5
Albin Jonsson
Högbo GOIF
15:20.91900
+20.1900
6
Johan Nilsson
Edsbyns SK
15:25.92400
+25.2400
7
Ronnie Löf
Högbo GOIF
16:12.97100
+1:12.7100
8
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
16:24.98300
+1:24.8300
9
Fredrik Wallström
Gävle SK
16:34.99300
+1:34.9300
10
Jonas Persson
Trönö IK
16:35.99400
+1:35.9400
11
Magnus Karlsson
Häverödals IF
16:41.100000
+1:41.10000
12
Henrik Ahnbrink
Sundbybergs IK
17:08.102700
+2:08.12700
13
Anders Lavén
Täby IS SK
17:08.102700
+2:08.12700
14
Andreas Sandgren
Hofors Aif
17:13.103200
+2:13.13200
15
Markus Nordmark
Nässjö SF
17:25.104400
+2:25.14400
16
Göran Winblad
Rehns BK
17:26.104500
+2:26.14500
17
Ales Berce
Rehns BK
17:38.105700
+2:38.15700
18
Henrik Fröjd
Rehns BK
18:07.108600
+3:07.18600
19
Linus Mattsson
Rehns BK
18:37.111600
+3:37.21600
20
Erik Lundqvist
Sellnäs IF
20:21.122000
+5:21.32000
21
Anders Fröjd
Rehns BK
22:55.137400
+7:55.47400
22
Lars Englund
Rehns BK
23:37.141600
+8:37.51600
23
Dag Svensson
Föreningen IKJ Haninge
23:59.143800
+8:59.53800
-
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
Jonas Böhlmark
Högbo GOIF
23:59:59.8639800