Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2015-02-14
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2015
<<< Bessemerloppet
Värmdöloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 947[
1
2
]
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
1:56:12.697120
92.3p
2
H 21
Oscar Persson
SK Bore
1:59:10.714970
+2:58.17750
89.2p
3
H 21
Axel Bergsten
AXA SC
1:59:13.715220
+3:01.18000
89.1p
4
H 21
Gabriel Thorn
Bengtsfors BoIS
1:59:33.717270
+3:21.20050
88.8p
5
H 21
Fredrik Byström
Orsa SK
2:00:25.722400
+4:12.25180
87.9p
6
H 21
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
2:00:59.725830
+4:47.28610
87.4p
7
H 21
Adam Steen
Falun-Borlänge SK
2:02:56.737510
+6:43.40290
85.5p
8
H 21
Fredrik Andrée
Bengtsfors BoIS
2:03:07.738650
+6:55.41430
85.4p
9
H 21
Stefan Palm
Ulricehamns IF
2:04:11.745050
+7:59.47830
84.4p
10
H 21
Johannes Ringsby
SK Bore
2:04:31.747040
+8:19.49820
84.1p
11
H 21
Joakim Engström
IFK Mora Sk
2:05:35.753470
+9:23.56250
83.1p
12
H 21
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
2:05:36.753560
+9:24.56340
83.1p
13
H 21
Mattias Widmark
Svegs IK
2:05:37.753660
+9:25.56440
83.1p
14
H 21
Emil Brindbergs
Vansbro AIK Skidklubb
2:05:55.755490
+9:43.58270
82.8p
15
H 21
Ludwig Tärning
Falköpings AIK Skidor
2:06:27.758670
+10:15.61450
82.4p
16
H 40
Rickard Noberius
Falu IK skidor
2:06:40.759990
+10:28.62770
82.2p
17
H 21
Gustaf Niord
Boxholm ekeby sk
2:07:09.762800
+10:56.65580
81.8p
18
H 21
Mikael Andersson
Turebergs IF
2:07:34.765370
+11:22.68150
81.4p
19
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:07:52.767130
+11:40.69910
81.2p
20
H 21
Anton Persson
SK Bore
2:08:32.771150
+12:20.73930
80.6p
21
H 21
Mattias Argårds
IFK Mora Sk
2:08:36.771520
+12:24.74300
80.6p
22
H 35
Mattias Carlzon
Ulricehamns IF
2:08:59.773840
+12:47.76620
80.3p
23
H 21
Jonas Böhlmark
högbo gif
2:10:11.781080
+13:59.83860
79.3p
24
H 21
Anton Enberg
Falun-Borlänge SK
2:10:14.781360
+14:02.84140
79.2p
25
H 21
Christofer Stevenson
Säffle SK
2:10:45.784490
+14:33.87270
78.8p
26
H 21
Claes Steimert
Stockholms Rullskidklubb
2:10:51.785050
+14:39.87830
78.8p
27
H 40
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:11:39.789830
+15:27.92610
78.1p
28
H 21
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
2:11:52.791110
+15:39.93890
78.0p
29
H 21
Anders Boström
Sundbybergs IK
2:12:09.792830
+15:57.95610
77.7p
30
H 21
Andreas Argårds
IFK Mora Sk
2:12:26.794510
+16:13.97290
77.5p
31
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora Sk
2:13:35.801470
+17:23.104250
76.7p
32
H 50
Mikael Anderäng
Brovallens IF
2:13:40.801970
+17:28.104750
76.6p
33
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
2:13:52.803150
+17:40.105930
76.4p
34
H 21
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:15:30.812940
+19:18.115720
75.3p
35
H 21
Erik Wikar
Karlslunds IF SK
2:15:54.815350
+19:42.118130
75.0p
36
H 21
Albin Jonsson
högbo gif
2:16:32.819100
+20:19.121880
74.5p
37
H 50
Dick Gustafsson
OK Landehof
2:16:44.820300
+20:31.123080
74.4p
38
H 21
Adam Ekstedt
IF ski team skåne
2:16:55.821420
+20:43.124200
74.3p
39
H 21
Pontus Nordström
Östervåla if
2:17:00.821920
+20:48.124700
74.2p
40
H 35
Thor Kruse Een
Aktivitus Sports Club
2:17:12.823180
+21:00.125960
74.0p
41
H 50
Håkan Degselius
Svegs IK
2:17:21.824080
+21:09.126860
73.9p
42
H 21
Mathias Myrén
OK Alehof
2:17:34.825320
+21:22.128100
73.8p
43
H 50
Lars Johansson
Karlsbyhedens Ik
2:17:46.826510
+21:33.129290
73.7p
44
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
2:18:05.828480
+21:53.131260
73.4p
45
H 21
Henrik Montén
Domnarvet GoIF
2:18:18.829720
+22:06.132500
73.3p
46
H 21
Mårten Bergstrand
Enebybergs IF
2:18:22.830140
+22:10.132920
73.2p
47
H 40
Per Bergeå af Geijerstam
IK Rex
2:19:25.836430
+23:13.139210
72.5p
48
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
2:19:37.837680
+23:25.140460
72.4p
49
H 40
Lars Wedholm
Falu IK
2:19:58.839740
+23:46.142520
72.2p
50
H 50
Per Melén
Falu IK
2:20:01.840000
+23:48.142780
72.1p
51
H 21
Erik Lundell
Istrums Sk
2:20:03.840210
+23:50.142990
72.1p
52
H 40
Björn Boström
Järbo IF
2:20:04.840390
+23:52.143170
72.1p
53
H 45
Pär Larsson
Hybo AIK
2:20:06.840500
+23:53.143280
72.1p
54
H 21
Andreas Hermansson
IFK Mora Sk
2:20:11.841060
+23:59.143840
72.0p
55
H 21
Ludvig Enqvist
Siljansnäs skid&löparklubb
2:20:26.842570
+24:14.145350
71.9p
56
D 21
Karin Vemhäll
Rembo IK
2:20:38.843720
+24:26.146500
71.7p
57
H 45
Magnus Karlsson
Nacka Värmdö SK
2:20:39.843800
+24:26.146580
71.7p
58
H 21
Viktor Junell
IK Jarl Rättvik
2:21:27.848690
+25:15.151470
71.2p
59
H 35
Klas Johansson
Tranemo IF Skidor
2:21:28.848700
+25:15.151480
71.2p
60
H 21
Björn Lystedt
Vassunda IF
2:21:48.850770
+25:36.153550
71.0p
61
H 21
David Jönsson
Stenungsunds OK
2:22:04.852320
+25:52.155100
70.8p
62
H 21
Andreas Sembrant
Ufk
2:22:21.854010
+26:08.156790
70.6p
63
H 21
Jakob Bergstrand
Enebybergs IF
2:22:26.854510
+26:13.157290
70.6p
64
H 21
Mikael Hultin
Östersunds SK
2:22:35.855490
+26:23.158270
70.5p
65
H 45
Frank Kiereck
Karlslund if
2:22:42.856150
+26:30.158930
70.4p
66
H 21
Lars Forsman
Garphyttans IF
2:22:53.857200
+26:40.159980
70.3p
67
H 35
Daniel Sandvik
IFK Mora
2:23:02.858110
+26:49.160890
70.2p
68
H 21
Rickard Svensson
SOK Viljan
2:23:10.858910
+26:57.161690
70.1p
69
H 35
Andreas Berntsson
IK Stern
2:23:13.859270
+27:01.162050
70.1p
70
H 21
Klas Sundberg
Yuppie ski club
2:23:15.859410
+27:02.162190
70.1p
71
H 50
Bengt Björklund
Karlslunds IF
2:23:52.863120
+27:40.165900
69.7p
72
H 45
Henrik Johnsson
Hällbybrunns IF
2:24:08.864720
+27:56.167500
69.5p
73
H 21
Henrik Granström
Sundbybergs IK
2:24:10.864900
+27:57.167680
69.5p
74
H 21
Jimmy Friestad
IK Stern
2:24:26.866560
+28:14.169340
69.3p
75
H 50
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
2:24:30.866980
+28:18.169760
69.3p
76
H 35
David Czuczor
Korsnäs IF
2:24:34.867330
+28:22.170110
69.3p
77
H 21
Joakim Lindberg
Gävle skidkamrater
2:24:40.867950
+28:28.170730
69.2p
78
H 40
Stefan Wiklund
Sundbybergs IK
2:24:43.868260
+28:31.171040
69.2p
79
H 40
Christian Ragnar
Berga SOK
2:24:51.869050
+28:39.171830
69.1p
80
H 40
Niklas Aubell
nacka värmdö skidklubb
2:25:05.870400
+28:52.173180
68.9p
81
H 50
Micael Nilsson
Sundbybergs IK
2:25:24.872300
+29:11.175080
68.8p
82
H 35
Carl Johan Herbst
ÅF skidklubb
2:26:03.876230
+29:51.179010
68.4p
83
H 21
Ola Carlsson
Johannebergs Scoutkårs IF
2:26:11.877090
+29:59.179870
68.3p
84
H 55
Lennart Brunberg
Stora Tuna IK Skidor
2:26:18.877760
+30:06.180540
68.2p
85
H 40
Fredrik Norman
Göteborgs Skidklubb
2:26:21.878030
+30:09.180810
68.2p
86
H 45
Tomas Berg
Källbottens IK
2:26:24.878310
+30:11.181090
68.2p
87
H 45
Thomas Björnlund
Norway
2:26:29.878850
+30:17.181630
68.1p
88
H 40
Mattias Forsberg
Hassela IF
2:26:36.879570
+30:24.182350
68.0p
89
H 40
Marcus Carlsson
väsby sk
2:26:51.881070
+30:39.183850
67.9p
90
H 45
Thomas Andersson
IFK Skövde SK
2:27:16.883580
+31:04.186360
67.6p
91
H 35
Martin Ivarsson
OK Skogshjortarna
2:27:23.884250
+31:11.187030
67.6p
92
H 21
Niclas Larsson
Dala-Järna IK
2:27:28.884700
+31:15.187480
67.5p
93
H 21
Thomas Eriksson
Axa SC
2:27:29.884830
+31:17.187610
67.5p
94
H 21
Jonathan Persson
Domnarvets GOIF
2:27:36.885560
+31:24.188340
67.4p
95
H 45
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:28:00.887950
+31:48.190730
67.2p
96
H 21
Fredrik Erixon
Tiger Balsam
2:28:30.890950
+32:18.193730
66.9p
97
H 21
André Larsson
Svegs IK
2:28:31.891060
+32:19.193840
66.9p
98
H 45
Nicklas Liss-larsson
Stockholms Rullskidklubb
2:28:37.891640
+32:25.194420
66.9p
99
H 45
Tor Nordqvist
Yuppie ski club
2:28:45.892430
+32:33.195210
66.8p
100
H 21
Ulf Hildebrand
Åsarna IK
2:28:53.893260
+32:41.196040
66.7p
101
H 21
Simon Hansen
Sunne SLF
2:29:01.894070
+32:49.196850
66.6p
102
H 21
Anders Ekh
Aktivitus Sports Club
2:29:10.894950
+32:58.197730
66.6p
103
H 50
Roland Fjellström
Karslunds IF
2:29:21.896070
+33:09.198850
66.5p
104
H 35
Rikard Claesson
Stora Tuna IK SK
2:29:37.897600
+33:24.200380
66.3p
105
H 21
Jonathan Engström
Borås GIF
2:30:08.900710
+33:55.203490
66.0p
106
H 50
Anders Backman
Sollentuna
2:30:16.901530
+34:04.204310
65.9p
107
D 21
Emma Bergman
IK Rex
2:30:21.902050
+34:09.204830
65.9p
108
H 40
Peter Rosenqvist
CCC1000
2:30:27.902690
+34:15.205470
65.8p
109
H 21
Magnus Jansson
Brudpiga RK
2:30:41.904080
+34:29.206860
65.7p
110
H 35
Björn Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:31:10.906970
+34:58.209750
65.4p
111
H 21
Nicklas Bergström
Täby OK
2:31:19.907820
+35:07.210600
65.4p
112
H 40
Lasse Nylund
Rävdun SK
2:31:23.908290
+35:11.211070
65.3p
113
H 21
Per Laggar
Orsa SK
2:31:27.908610
+35:14.211390
65.3p
114
H 40
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
2:31:32.909170
+35:20.211950
65.2p
115
H 40
Stefan Karlsson
Björklinge SoK
2:31:50.910980
+35:38.213760
65.1p
116
H 35
Dan Eriksson
Älvdalens IF SK
2:32:04.912310
+35:51.215090
65.0p
117
H 21
Simon Evans
Ufk
2:32:07.912690
+35:55.215470
64.9p
118
H 35
Martin Eriksson
AXA SC
2:32:08.912720
+35:56.215500
64.9p
119
H 21
Daniel Marström
Yuppie ski club
2:32:12.913190
+36:00.215970
64.9p
120
H 40
Magnus Carlander
Fristad Goif
2:32:27.914600
+36:14.217380
64.8p
121
H 50
Lennart Frommegård
Karlslunds IF
2:32:45.916410
+36:32.219190
64.6p
122
H 40
Morgan Persson Gelius
Ulriksbergs IK
2:32:48.916760
+36:36.219540
64.6p
123
H 45
Tomas Persson
Stockholms Rullskidklubb
2:32:52.917140
+36:40.219920
64.5p
124
H 21
Erik Grinneby
IFK Västerås SK
2:32:55.917480
+36:43.220260
64.5p
125
H 35
Björn Lindkvist
Sjövalla FK
2:32:57.917600
+36:44.220380
64.5p
126
H 35
Anders Richardsson
Falu IK
2:33:04.918320
+36:52.221100
64.4p
127
H 50
Anders Eriksson
Hagfors SF
2:33:05.918490
+36:53.221270
64.4p
128
H 21
Nils Zätterström
Yuppie Skiclub
2:33:12.919110
+36:59.221890
64.4p
129
H 45
Johan Olsson
IFK Helsingborg
2:33:27.920680
+37:15.223460
64.2p
130
H 40
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:33:41.922020
+37:29.224800
64.1p
131
H 50
Tommy Gustafsson
Hagfors SF
2:33:43.922210
+37:30.224990
64.1p
132
H 55
Claes Hjertman
SASklubben
2:33:43.922220
+37:31.225000
64.1p
133
H 55
Lars Bengtsson
Årsunda IF
2:33:45.922430
+37:33.225210
64.1p
134
H 50
Jan Hollbeck
Bromma-Vällingby SOK
2:33:45.922460
+37:33.225240
64.1p
135
H 21
Tomas Wiklund
IK Jarl Rättvik
2:33:46.922520
+37:34.225300
64.1p
136
H 21
Rikard Larsson
Hudiksvall if
2:33:49.922880
+37:37.225660
64.0p
137
H 45
Peter Amundsson
Axa SC
2:33:51.923010
+37:38.225790
64.0p
138
H 21
Björn Persson
Orsa SK
2:33:54.923330
+37:42.226110
64.0p
139
H 50
Lars-erik Persson
Karlslunds IF
2:33:55.923400
+37:42.226180
64.0p
140
H 21
Petter Haraldsson
Järla orientering & skidor
2:34:04.924310
+37:51.227090
63.9p
141
H 45
Göran Nord
SOL Tranås
2:34:08.924760
+37:56.227540
63.9p
142
H 50
Erik Nylund
Rävdun SK
2:34:17.925660
+38:05.228440
63.8p
143
H 21
Robin Sjöblom
IK Jarl Rättvik
2:34:31.927050
+38:19.229830
63.7p
144
H 40
Stefan Lillsjö
Hällbybruns if
2:34:36.927580
+38:24.230360
63.6p
145
H 21
Olle Larsson
Dala Järna IK
2:34:46.928530
+38:34.231310
63.5p
146
H 21
Karl Bergman
Brudpiga RK
2:35:01.930040
+38:49.232820
63.4p
147
H 55
Bengt Levin
Filipstads SF
2:35:24.932330
+39:12.235110
63.2p
148
H 21
Tim Magnusson
Axa SC
2:35:25.932470
+39:13.235250
63.2p
148
H 50
Björn Nordén
Sundbybergs IK
2:35:25.932470
+39:13.235250
63.2p
150
D 45
Anna Svärdström
Enebybergs IF
2:35:28.932750
+39:16.235530
63.2p
151
H 40
Lars-olof Jönsson
malungs if
2:35:31.933030
+39:19.235810
63.2p
152
H 50
Kjell Lindroth
högbo gif
2:35:51.935020
+39:39.237800
63.0p
153
H 50
Jonas Bohlin
Bjursås IK
2:35:52.935130
+39:40.237910
63.0p
154
H 50
Tomas Wahlund
högbo gif
2:36:08.936710
+39:55.239490
62.9p
155
H 35
David Bergkvist
SK Bore
2:36:11.937080
+39:59.239860
62.8p
156
H 21
Kenth Persson
Brandsbols SK
2:36:14.937330
+40:02.240110
62.8p
157
D 35
Carina Lagerlöf
Malungs SK
2:36:26.938500
+40:13.241280
62.7p
158
H 35
Christer Obbarius
Sunne SLF
2:36:35.939420
+40:23.242200
62.6p
159
H 21
Linus Fredrikson
mora sk
2:36:47.940650
+40:35.243430
62.5p
160
H 21
Viktor Henriksson
Sunne SLF
2:37:00.941930
+40:48.244710
62.4p
161
H 45
Niklas Kåvius
Tullinge SK
2:37:00.941960
+40:48.244740
62.4p
162
H 21
Damien Dugne
IFK Mora Sk
2:37:01.942000
+40:48.244780
62.4p
163
H 21
Stefan Nordlander
Navåsens fk
2:37:02.942110
+40:49.244890
62.4p
164
H 21
Alfred Björback
ABB IF
2:37:03.942280
+40:51.245060
62.4p
165
H 55
Björn Jansson
IFK Tumba SOK
2:37:12.943150
+41:00.245930
62.3p
166
H 21
Magnus Edberg
Täby Slalomklubb
2:37:23.944240
+41:11.247020
62.2p
167
H 21
Martin Rasböl Andersen
Falu IK
2:37:33.945270
+41:21.248050
62.1p
168
H 21
Michael Stevenson
Säffle SK
2:37:39.945860
+41:27.248640
62.1p
169
H 21
Johan Svensson
Axa SC
2:37:42.946140
+41:30.248920
62.1p
170
H 40
Thomas Heneryd
Täby IS SK
2:37:42.946170
+41:30.248950
62.1p
171
D 21
Fia Jobs
IF ski team skåne
2:37:51.947020
+41:39.249800
62.0p
172
H 45
Mattias Klintemar
Tullinge SK
2:37:54.947330
+41:42.250110
62.0p
173
H 35
Sebastien Jacquier
3M
2:37:59.947890
+41:47.250670
61.9p
174
H 60
Jan Svernhage
IF Rigor
2:38:01.948010
+41:48.250790
61.9p
175
H 35
Ola Wallin
Svegs IK
2:38:19.949840
+42:07.252620
61.8p
176
H 50
Tommy Finell
Sundbybergs IK
2:38:36.951590
+42:24.254370
61.6p
177
H 21
Anders Roos
Brudpiga RK
2:38:37.951650
+42:25.254430
61.6p
178
H 40
Patrik Ytterman
nacka värmdö skidklubb
2:38:38.951730
+42:26.254510
61.6p
179
H 21
Anders Hallgren
IK Stern
2:38:51.953020
+42:39.255800
61.5p
180
H 21
Emil Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:38:56.953510
+42:43.256290
61.5p
181
H 40
Jesper Backeborn
AXA SC
2:39:22.956100
+43:09.258880
61.3p
182
H 35
Mattias Johansson
Kamrat & Idrottsföreningen Kif
2:39:30.956950
+43:18.259730
61.2p
183
H 21
Christian Bjernér
IFK Mora Sk
2:39:53.959260
+43:41.262040
61.0p
184
H 45
Claes Tamm
Bålsta SK
2:39:54.959390
+43:42.262170
61.0p
185
H 21
Dennis Lindberget
Älvdalens IF skidor
2:39:58.959750
+43:46.262530
61.0p
186
H 21
Martin Andersson
IFK Mora Sk
2:40:04.960360
+43:52.263140
60.9p
187
H 45
Ulf Edsfors
IFK Mora
2:40:12.961100
+43:59.263880
60.9p
188
D 21
Bernie Nelson
Australia
2:40:14.961360
+44:02.264140
60.9p
189
D 21
Frida Börjesson
Stockholms Rullskidklubb
2:40:15.961450
+44:03.264230
60.9p
190
H 35
Tobias Stridsberg
Vassunda IF
2:40:18.961790
+44:06.264570
60.8p
191
H 21
Björn Börjesson
Trollhättan SOK
2:40:19.961880
+44:07.264660
60.8p
192
H 21
Hans Ottersten
Brottby SK
2:40:21.962070
+44:09.264850
60.8p
193
H 35
Anders Hjertberg
Sundborns GOIF
2:40:25.962420
+44:13.265200
60.8p
194
H 21
Tobias Krümmling
Axa SC
2:40:52.965120
+44:40.267900
60.6p
195
H 35
Jonas Olsson
Sundbybergs IK
2:40:54.965350
+44:42.268130
60.5p
196
H 45
Johan Westin
Skogslöparna
2:40:56.965550
+44:44.268330
60.5p
197
H 35
Kjell Häggqvist
Näsvikens IK
2:41:04.966350
+44:52.269130
60.5p
198
H 55
Anders Rudolfsson
Hällbybrunns IF
2:41:22.968110
+45:09.270890
60.3p
199
H 21
Martin Norlin
Stockholms Rullskidklubb
2:41:25.968410
+45:12.271190
60.3p
200
H 55
Jan Fernö
Rembo IK
2:41:33.969260
+45:21.272040
60.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 40
Ulf Gezelius
IFK Lidingö SOK
2:41:33.969290
+45:21.272070
60.2p
202
H 40
David Karlsson
Stockholms RK
2:41:37.969600
+45:24.272380
60.2p
203
H 45
Anders Hemlin
Ufk
2:41:37.969650
+45:25.272430
60.2p
204
H 60
Arne Petersson
Edsbyns SK
2:41:43.970270
+45:31.273050
60.2p
205
H 55
Lars-Göran Westin
Uppsala
2:41:50.970960
+45:38.273740
60.1p
206
H 55
Lasse Johansson
Eds SK
2:42:05.972410
+45:52.275190
60.0p
207
H 50
Andreas Nordström
Orsa SK
2:42:17.973630
+46:05.276410
59.9p
208
H 55
Jan Mårts
vlk i hedemora
2:42:20.973980
+46:08.276760
59.9p
209
H 21
Joakim Persson
Vallsta SK
2:42:31.975000
+46:18.277780
59.8p
210
H 40
Daniel Petersson
Gnosjö FK
2:42:33.975230
+46:21.278010
59.8p
211
H 21 Motion
Jean-Claude Legras
Australian XC Ski Team
2:42:46.976530
+46:34.279310
59.7p
212
D 21
Julia Dahl
IFK Mora Skidklubb
2:42:49.976850
+46:37.279630
59.7p
213
H 35
Tobias Danielsson
OK Stigen
2:43:01.978070
+46:49.280850
59.6p
214
H 21 Motion
Mattias Ris
Selja-Långlets IK
2:43:08.978780
+46:56.281560
59.5p
215
H 40
Stefan Klintberg
OK Alehof
2:43:13.979260
+47:01.282040
59.5p
216
H 21
Mikael Forsberg
Stockholm
2:43:19.979870
+47:07.282650
59.4p
217
H 40
Boris Kulas
IF ski team skåne
2:43:30.980980
+47:18.283760
59.4p
218
H 45
Erik Mattson
Boxholm ekeby sk
2:43:33.981220
+47:21.284000
59.3p
219
H 40
Andreas Jacobsson
Stora Tuna IK SK
2:43:36.981510
+47:23.284290
59.3p
220
H 35
Magnus Karlsson
Axa SC
2:43:38.981770
+47:26.284550
59.3p
221
H 45
Peter Ragnar
Berga SOK
2:43:40.981940
+47:28.284720
59.3p
222
H 55
Bo Andersson
Uddevalla IS
2:43:46.982520
+47:34.285300
59.2p
223
H 45
Paul Larsson
Gustafs goif
2:43:57.983640
+47:45.286420
59.2p
224
H 21
Oscar Modigs
Boxholm-Ekeby SK
2:43:59.983860
+47:47.286640
59.1p
225
H 50
Peter Svahn
Eksjö SOK
2:44:03.984200
+47:50.286980
59.1p
226
H 21
Mikael Hellsten
Linköpings SK
2:44:17.985600
+48:04.288380
59.0p
227
H 50
Peter Lundin
Östervåla IF
2:44:19.985860
+48:07.288640
59.0p
228
H 21
Markus Larin
Axa SC
2:44:24.986350
+48:12.289130
59.0p
229
H 45
Micael Gustavsson
Källbottens IK
2:44:24.986380
+48:12.289160
59.0p
230
H 21
Erik Segerström
Grycksbo IF OK
2:44:26.986510
+48:13.289290
58.9p
231
H 21
Magnus Grill
Axa SC
2:44:26.986580
+48:14.289360
58.9p
232
H 21
Carl-emil Nettelman
SOK Viljan
2:44:35.987470
+48:23.290250
58.9p
233
H 40
Fredrik Lindh
Blybergs FF
2:44:49.988880
+48:37.291660
58.8p
234
H 21
Johan Montén
Domnarvet GoIF
2:44:57.989660
+48:45.292440
58.7p
235
H 40
Olof Hansson
Axa SC
2:45:00.989980
+48:48.292760
58.7p
236
H 45
Fredrik Enquist
Axa SC
2:45:02.990170
+48:50.292950
58.7p
237
H 21
Alexander Olander
OK Landehof
2:45:20.991970
+49:08.294750
58.5p
238
D 35
Linda Hasselqvist
Edsbyns SK
2:45:23.992250
+49:11.295030
58.5p
239
H 21
Jonas Perhans
Brudpiga RK
2:45:28.992740
+49:16.295520
58.5p
240
H 21
Andreas Hägg
IKJ Haninge
2:45:29.992870
+49:17.295650
58.5p
241
H 60
Hans Kåsjö
Sundbybergs IK
2:45:46.994510
+49:33.297290
58.4p
242
H 35
Johan Erkers
brudpiga
2:46:07.996610
+49:54.299390
58.2p
243
H 60
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:46:31.999000
+50:18.301780
58.0p
244
H 35
Anders Carlander
Skogsbygdens IF
2:46:34.999370
+50:22.302150
58.0p
245
H 45
Robert Johansson
Karlslunds IF Skidförening
2:46:49.1000830
+50:37.303610
57.9p
246
H 40
Mikael Fridholm
Axa SC
2:46:49.1000860
+50:37.303640
57.9p
247
H 35
Claes Söderström
H&m Sport
2:47:13.1003280
+51:01.306060
57.7p
248
H 60
Christer Erstadius
If Spirit IF
2:47:25.1004410
+51:12.307190
57.7p
249
H 21
Anders Sigurdsson
Brandsbols SK
2:47:25.1004420
+51:13.307200
57.7p
250
H 21
Olof Bergström
AXA SC
2:47:26.1004570
+51:14.307350
57.6p
251
D 35
Jenny Ramstedt
Sundbybergs IK
2:47:27.1004640
+51:15.307420
57.6p
252
H 21
Lukas Löwing Svensson
Broby GoIF
2:47:40.1005930
+51:28.308710
57.6p
253
H 21
Carl-august Westberg
Stockholm
2:47:41.1006070
+51:29.308850
57.5p
254
H 60
Mats Bergqvist
Falu IK
2:47:44.1006360
+51:32.309140
57.5p
255
H 55
Henk Van Pelt
SLT
2:48:14.1009340
+52:02.312120
57.3p
256
H 35
Mikael Schylander
Hofors AIF
2:48:19.1009830
+52:07.312610
57.3p
257
H 40
Andreas Johansson
brudpiga
2:48:25.1010410
+52:12.313190
57.2p
258
D 21
Sara Sjökvist
Järla Orientering och Skidor
2:48:26.1010570
+52:14.313350
57.2p
259
H 45
Andreas Svensson
Åkersberga SK
2:48:32.1011120
+52:20.313900
57.2p
260
H 40
Magnus Jönsson
OK Dacke
2:48:39.1011800
+52:26.314580
57.1p
261
H 21
Ted Hagansbo
Axa SC
2:48:45.1012460
+52:33.315240
57.1p
262
H 35
Jens Reichert
SC Karlsruhe
2:48:47.1012660
+52:35.315440
57.1p
263
H 21
Erik Wallin
Svegs IK
2:48:53.1013250
+52:41.316030
57.0p
264
H 50
Håkan Jarskog
Orsa SK
2:48:57.1013610
+52:44.316390
57.0p
265
H 40
David Söderström
Axa SC
2:49:15.1015470
+53:03.318250
56.9p
266
H 21
Lukas Berglund
IFK Mora
2:49:28.1016760
+53:16.319540
56.8p
267
H 40
Pontus Enhager
OK Landehof
2:49:39.1017870
+53:27.320650
56.7p
268
H 21
Erik Engström
Axa SC
2:49:41.1018000
+53:28.320780
56.7p
269
H 35
Fredrik Hansson
IK Jarl Rättvik
2:49:42.1018180
+53:30.320960
56.7p
270
H 50
Anders Carlson
OK Alehof
2:49:43.1018280
+53:31.321060
56.7p
271
H 35
Joakim Lundgren
Axa SC
2:50:10.1020940
+53:58.323720
56.5p
272
D 21
Anna Danielsson
Korsnäs IF Skidklubb
2:50:21.1022070
+54:09.324850
56.4p
273
H 21
Philip Gottlieb
Djurgårdens IF
2:50:24.1022300
+54:11.325080
56.4p
274
H 40
Svante Rusck
Enginera IF
2:50:26.1022560
+54:14.325340
56.4p
275
H 55
Lars Samuelsson
Bålsta Skidklubb
2:50:28.1022700
+54:15.325480
56.4p
276
H 50
Peter Johnsson
högbo gif
2:50:40.1023980
+54:28.326760
56.3p
277
H 40
Mårten Nilsson
Ufk
2:50:42.1024140
+54:30.326920
56.3p
278
H 35
Johan Karlsson
Storvreta IK
2:50:43.1024200
+54:30.326980
56.3p
279
H 45
Anders Johansson
högbo gif
2:50:46.1024560
+54:34.327340
56.3p
280
D 45
Helena Zingmark
Stockholms Rk
2:50:47.1024630
+54:35.327410
56.3p
281
H 35
Johan Forslund
Domnarvets GOIF
2:50:49.1024820
+54:37.327600
56.3p
282
H 40
Johan Ahlbin
Volvo Idrottsförening
2:50:52.1025170
+54:40.327950
56.2p
283
H 55
Torbjörn Harring
Stennäsets IF
2:50:55.1025400
+54:42.328180
56.2p
284
H 21 Motion
Mattias Modéen
Forsmo IF
2:50:56.1025540
+54:44.328320
56.2p
285
H 50
Michael Hertin
Västerviks OK
2:50:57.1025680
+54:45.328460
56.2p
286
H 50
Thomas Jansson
Almunge IK
2:50:58.1025770
+54:46.328550
56.2p
287
H 35
Johan Mohlin
Bjursås IK
2:51:00.1025950
+54:48.328730
56.2p
288
H 21 Motion
Niklas Heiner
Årsta
2:51:01.1026080
+54:49.328860
56.2p
289
H 21
Mattias Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:51:12.1027180
+55:00.329960
56.1p
290
H 60
Kjell Berglund
mälarö sok
2:51:14.1027380
+55:02.330160
56.1p
291
D 21
Lovisa Niss
Brudpiga RK
2:51:16.1027500
+55:03.330280
56.1p
292
H 21
Fredrik Johansson
Ludvika
2:51:16.1027580
+55:04.330360
56.1p
293
H 21 Motion
Erik Fernlund
Hedemora
2:51:19.1027860
+55:07.330640
56.1p
294
H 21
Martin Alsén
IFK Mora SK
2:51:30.1028980
+55:18.331760
56.0p
295
H 55
Per Svedenhag
Lidingö
2:51:32.1029170
+55:20.331950
56.0p
296
H 40
Peter Eriksson
Skogsbygdens IF
2:51:37.1029650
+55:25.332430
55.9p
297
H 35
Peter Toresson
Hägersten
2:51:38.1029740
+55:26.332520
55.9p
298
H 21
Max Von Gegerfelt
AXA SC
2:51:41.1030040
+55:29.332820
55.9p
299
H 21
Simon Bjurén
sågmyra sk
2:51:46.1030500
+55:33.333280
55.9p
300
H 60
Lars Viktorsson
IFK Mora
2:51:53.1031260
+55:41.334040
55.8p
301
H 21
Håkan Strandberg
IF Rigor
2:52:04.1032340
+55:52.335120
55.8p
302
H 35
Peter Holver
Ornäs IK
2:52:07.1032600
+55:54.335380
55.7p
303
H 45
Thomas Andersson
Näs IF
2:52:09.1032850
+55:57.335630
55.7p
304
H 45
Tomas Gutke
Uddevalla IS
2:52:19.1033850
+56:07.336630
55.7p
305
H 21
Johan Mattiasson
Sundbybergs IK
2:52:28.1034700
+56:15.337480
55.6p
306
H 21
Kristoffer Fransson
Valbo Aif
2:52:39.1035870
+56:27.338650
55.5p
307
H 60
Jan Lund
Korsnäs IF Skidor
2:52:50.1036960
+56:38.339740
55.5p
308
H 45
Per Hansson
Axa SC
2:52:55.1037420
+56:43.340200
55.4p
309
H 55
Tord Brunswick
SUNDBYBERG IK
2:53:04.1038380
+56:52.341160
55.4p
310
H 50
Owe Mokvist
Sundbybergs IK
2:53:08.1038780
+56:56.341560
55.3p
311
H 40
Erik Eng
Team Ormsalva
2:53:14.1039340
+57:02.342120
55.3p
312
H 21 Motion
Anders Dalin
Tällberg
2:53:15.1039440
+57:03.342220
55.3p
313
D 21
Emelie Bränd
Dalaportens OL
2:53:17.1039610
+57:04.342390
55.3p
314
H 35
Nicklas Bergkvist
Dala XC Ski Team
2:53:28.1040710
+57:15.343490
55.2p
315
H 21
Tomek Jansson
Team B3it
2:53:31.1041070
+57:19.343850
55.2p
316
H 45
Alexander Svensson
Täby OK
2:53:35.1041490
+57:23.344270
55.2p
317
D 45
Annakarin Söderström
Axa SC
2:53:38.1041710
+57:25.344490
55.1p
318
H 40
Richard Sahlberg
Östervåla if
2:53:41.1042040
+57:29.344820
55.1p
319
H 21
Pontus Brander
GOIF Tjalve
2:53:45.1042430
+57:33.345210
55.1p
320
H 21
Johan Fornander
IK Rex
2:53:50.1042910
+57:37.345690
55.1p
321
H 21 Motion
Joakim Lantz
Kvicksund
2:54:03.1044210
+57:50.346990
55.0p
322
H 21
Jesper Marklund
Ufk
2:54:05.1044450
+57:53.347230
55.0p
323
H 50
Nils-erik Björkbacka
Domnarvets GOIF
2:54:15.1045400
+58:02.348180
54.9p
324
H 50
Anders Grelsson
mälarö sok
2:54:40.1047900
+58:27.350680
54.8p
325
H 55
Kent Nilsson
Hallstahammar SoFK
2:55:02.1050110
+58:49.352890
54.6p
326
H 21 Motion
Magnus Skärhem
Domnarvets GOIF
2:55:02.1050130
+58:50.352910
54.6p
327
H 21
Viktor Dahlqvist
Storviks IF
2:55:08.1050760
+58:56.353540
54.6p
328
H 55
Klas Peterson
Sundbybergs IK
2:55:10.1050970
+58:58.353750
54.6p
329
H 50
Per Nylund
Rävdun SK
2:55:24.1052390
+59:12.355170
54.5p
330
H 40
Andreas Wadskog
AXA SC
2:55:30.1052990
+59:18.355770
54.4p
331
H 55
Stefan Persson
Södertälje Nykvarn OK
2:55:57.1055670
+59:45.358450
54.3p
332
H 40
Lars Nordvall
DomnarvetsGOIF
2:56:10.1056940
+59:58.359720
54.2p
333
D 21
Amanda Steen
Tynderö IK
2:56:17.1057680
+1:00:05.360460
54.1p
334
H 55
Mats Anderman
Gävle skidkamrater
2:56:22.1058100
+1:00:09.360880
54.1p
335
H 50
Göran Corander
Peab Bedriftsidrettslag
2:56:24.1058330
+1:00:12.361110
54.1p
336
H 45
Mattias Andersson
If Spirit IF
2:56:26.1058500
+1:00:13.361280
54.1p
337
H 21
Björn Evers
Axa SC
2:56:35.1059430
+1:00:23.362210
54.0p
338
H 60
Myhr Leif
Hedemora
2:56:37.1059690
+1:00:25.362470
54.0p
339
H 21 Motion
Fredrik Edberg
Telia IoFF
2:56:43.1060200
+1:00:30.362980
54.0p
340
H 40
Anders Alderbrant
Hammarby IF SF
2:56:44.1060380
+1:00:32.363160
54.0p
341
H 21
Tobias Selkman
ABB IF Ludvika
2:57:00.1061930
+1:00:48.364710
53.9p
342
H 45
Robert Andersson
Baggetorps IF
2:57:02.1062130
+1:00:50.364910
53.9p
342
H 55
Bo Arvidsson
Fors
2:57:02.1062130
+1:00:50.364910
53.9p
344
H 45
Markus Näslund
IK Stern
2:57:10.1062950
+1:00:58.365730
53.8p
345
H 35
Rickard Bergström
Q-gruppen if
2:57:11.1063080
+1:00:59.365860
53.8p
346
H 40
Jörgen Barkelius
IK Jarl Rättvik
2:57:15.1063450
+1:01:03.366230
53.8p
347
H 21
Erik Jannesson
Axa SC
2:57:41.1066080
+1:01:29.368860
53.6p
348
H 40
Stefan Mossvall
Newsec
2:57:53.1067290
+1:01:41.370070
53.5p
349
H 35
Lars Nordkvist
IK Jarl Rättvik
2:57:54.1067390
+1:01:42.370170
53.5p
350
H 45
Christoffar Brushej
København SK
2:57:59.1067840
+1:01:47.370620
53.5p
351
H 40
Andreas Tyllsmark
Ornäs IK
2:58:08.1068760
+1:01:56.371540
53.5p
352
H 50
Göran Persson
OK Norrvirdarna
2:58:22.1070100
+1:02:09.372880
53.4p
353
H 21
Martin Westerberg
Slätta SK
2:58:41.1072050
+1:02:29.374830
53.3p
354
H 40
Hans-erik Wahlund
Uppsala
2:58:46.1072530
+1:02:34.375310
53.2p
355
D 21
Jessica Gustafsson
OK Landehof
2:58:53.1073290
+1:02:41.376070
53.2p
356
H 21
Michael Persson
Dalen Kff
2:58:56.1073550
+1:02:44.376330
53.2p
357
H 55
Gunnar Nilsson
Ericsson IK
2:58:58.1073780
+1:02:46.376560
53.2p
358
H 21 Motion
Carl Söderström
Borlänge
2:59:07.1074620
+1:02:55.377400
53.1p
359
H 55
Svein Olav Stölen
Axa SC
2:59:22.1076190
+1:03:10.378970
53.0p
360
H 21
Marcus Zettergren
Storvreta IK
2:59:28.1076790
+1:03:16.379570
53.0p
361
H 35
Anders Jorlin
Eds SK
2:59:33.1077210
+1:03:20.379990
53.0p
362
H 45
Jonas Bengtsson
IFK Lidingö SOK
2:59:38.1077790
+1:03:26.380570
52.9p
363
H 21
Håkan Löfström
Årsunda IF
2:59:39.1077860
+1:03:27.380640
52.9p
364
H 55
Mats Hellsten
Stora Tuna IK
2:59:46.1078570
+1:03:34.381350
52.9p
365
H 21 Motion
Alexander Bertholds
Stockholm
2:59:50.1078920
+1:03:38.381700
52.9p
366
D 21 Motion
Malin Widén
Uddevalla IS
2:59:52.1079110
+1:03:39.381890
52.8p
367
H 21 Motion
Per Eriksson
Älvdalens IF skidor
2:59:53.1079270
+1:03:41.382050
52.8p
368
H 35
Fredrik Blom
IFK Mora Sk
3:00:00.1079990
+1:03:48.382770
52.8p
369
H 21 Motion
Jonathan Gustavsson
ABB IF
3:00:10.1080960
+1:03:58.383740
52.7p
370
H 60
Bror Widén
Uddevalla IS
3:00:10.1080990
+1:03:58.383770
52.7p
371
H 21 Motion
Jonas Nygard
Gnesta
3:00:21.1082040
+1:04:09.384820
52.7p
372
H 60
Mats Söderberg
IK Jarl
3:00:31.1083050
+1:04:19.385830
52.6p
373
H 40
Anders Sundberg
Envikens IF Sverige
3:00:32.1083150
+1:04:20.385930
52.6p
374
H 45
Lars Lindqvist
IKJ Haninge
3:00:33.1083260
+1:04:21.386040
52.6p
375
H 21 Motion
Mikael Löfving
Tibro ok
3:00:37.1083620
+1:04:25.386400
52.6p
376
H 50
Richard Isidor Björk
Lima IF-AIK Support
3:00:42.1084110
+1:04:29.386890
52.5p
377
D 21 Motion
Marit Jobs
Rejlers IF
3:00:42.1084120
+1:04:30.386900
52.5p
378
H 21 Motion
Håkan Lindström
IKJ Haninge
3:00:55.1085400
+1:04:42.388180
52.5p
379
H 21
Daniel Aspelin
Domnarvet
3:00:55.1085450
+1:04:43.388230
52.5p
380
H 21 Motion
Anders Nordenfors
Gävle SK
3:01:00.1085930
+1:04:48.388710
52.4p
381
H 21 Motion
Jan Rönnblad
ESIK
3:01:01.1086070
+1:04:49.388850
52.4p
382
H 21
Peter Nordin
Orsa SK
3:01:20.1087940
+1:05:08.390720
52.3p
383
H 60
Einar Löberg
IFK Mora Sk
3:01:35.1089450
+1:05:23.392230
52.2p
384
H 45
Björne Kullin
Stockholms Rullskidklubb
3:02:02.1092150
+1:05:50.394930
52.1p
385
H 21
Stefan Varnelid
Axa SC
3:02:19.1093890
+1:06:07.396670
52.0p
386
H 21 Motion
Kenneth Petersson
Axa SC
3:02:22.1094190
+1:06:10.396970
52.0p
387
H 21 Motion
Lars Andersson
Nyhammars IF
3:02:39.1095840
+1:06:27.398620
51.9p
388
H 21 Motion
Rikard Zachrisson
Göteborg
3:02:57.1097660
+1:06:45.400440
51.8p
389
H 21
John Blomberg
Carnegie IF
3:03:02.1098110
+1:06:49.400890
51.7p
390
H 55
Bengt Arvidsson
Fors
3:03:14.1099340
+1:07:02.402120
51.7p
391
H 21 Motion
Leif Nilsson
Djurgårdens IF
3:03:14.1099370
+1:07:02.402150
51.7p
392
H 21 Motion
Tomas Andersson
Fjärdhundra SK
3:03:14.1099390
+1:07:02.402170
51.7p
393
D 21 Motion
Malin Larsson
Gävle
3:03:25.1100410
+1:07:12.403190
51.6p
394
H 35
Anders Hansén
Stockholm
3:03:25.1100440
+1:07:13.403220
51.6p
395
D 21 Motion
Erika Brömses
Källbottens IK
3:03:37.1101690
+1:07:25.404470
51.5p
396
H 50
Thomas Dovenryd
IFK Skövde SK
3:03:42.1102180
+1:07:30.404960
51.5p
397
H 45
Michael Sinding
Asker
3:03:45.1102440
+1:07:33.405220
51.5p
398
H 60
Peter Björklund
Korsnäs IF Skidor
3:03:47.1102690
+1:07:35.405470
51.5p
399
H 45
Ulf Axelsson
Axa SC
3:03:49.1102840
+1:07:37.405620
51.5p
400
H 45
Mats Billstein
Vattenfall IF Älvkarleby
3:03:52.1103110
+1:07:39.405890
51.5p
401
H 40
Christian Jonhammar
Axa SC
3:03:57.1103670
+1:07:45.406450
51.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 21 Motion
Hans-Erik Eliasson
Lillhärdals IF
3:04:30.1106920
+1:08:18.409700
51.2p
403
H 45
Peter Englund
Åshammars IK
3:04:38.1107770
+1:08:26.410550
51.2p
404
H 21 Motion
Anders Lalin
Ugglan IK
3:04:43.1108270
+1:08:31.411050
51.2p
405
H 45
Torkel Gustafsson
IK YMER
3:04:51.1109030
+1:08:39.411810
51.1p
406
H 40
Andreas Lundquist
IK Rex
3:05:09.1110810
+1:08:56.413590
51.0p
407
H 21
Emil Olsson
Domnarvets GOIF
3:05:14.1111310
+1:09:01.414090
51.0p
408
H 35
Hans Sjöstedt
ABB IF
3:05:40.1113970
+1:09:28.416750
50.9p
409
H 60
John-Arne Lindström
Enebybergs IF
3:05:46.1114520
+1:09:34.417300
50.8p
410
D 45
Marianne Björklund
Bjursås IK
3:06:00.1115940
+1:09:48.418720
50.7p
411
H 45
Ulf Söder
Ericsson Stockholm IK
3:06:11.1117000
+1:09:58.419780
50.7p
412
H 21 Motion
Kim Andersson
Mötesplats löpning
3:06:13.1117200
+1:10:00.419980
50.7p
413
H 40
Jonas Schenning
Axa SC
3:06:16.1117500
+1:10:03.420280
50.7p
414
H 21 Motion
Ulf Wollart
IFK Västerås SK
3:06:16.1117510
+1:10:03.420290
50.7p
415
H 21 Motion
Mats Gustafsson
Korsnäs IF
3:06:17.1117680
+1:10:05.420460
50.7p
416
H 21 Motion
Patrik Andreasson
Bovallstrands Skidklubb
3:06:37.1119680
+1:10:25.422460
50.5p
417
D 21
Hanna Laxholm
Säffle SK
3:06:42.1120140
+1:10:30.422920
50.5p
418
H 35
Johan Engdahl
Lima IF
3:06:43.1120250
+1:10:31.423030
50.5p
419
D 45
Carina Widén
Orsa SK
3:06:51.1121050
+1:10:39.423830
50.5p
420
H 45
Jonas Ålund
Axa SC
3:06:59.1121860
+1:10:47.424640
50.4p
421
H 40
Per Berglund
Friska Viljor
3:07:07.1122670
+1:10:55.425450
50.4p
422
H 21 Motion
Per-erik Björklund
Bjursås IK
3:07:20.1123940
+1:11:08.426720
50.3p
423
H 35
Mats Isaksson
Brottby SK
3:07:25.1124420
+1:11:13.427200
50.3p
424
D 45
Daniela Profir
Sundbybergs IK Skidor
3:07:31.1125080
+1:11:19.427860
50.3p
425
H 35
Petteri Karttunen
OK Kullingshof
3:07:37.1125620
+1:11:25.428400
50.2p
426
H 21
Gustaf Folke
Yuppie Ski Club
3:07:52.1127120
+1:11:40.429900
50.1p
427
D 35
Maria Hållmarker
Bjursås IK
3:07:52.1127190
+1:11:40.429970
50.1p
428
H 21
Mattias Lindberg
IFK Mora Sk
3:07:56.1127580
+1:11:44.430360
50.1p
429
H 21
Mattias Svensson
Korsnäs IF Skidklubb
3:08:00.1127970
+1:11:48.430750
50.1p
430
H 50
Kristofer Wennerström
Eds SK
3:08:03.1128240
+1:11:51.431020
50.1p
431
H 50
Pål Peterson
Vattholma
3:08:04.1128340
+1:11:52.431120
50.1p
432
H 45
Edvard Brinck
Beerford
3:08:07.1128610
+1:11:54.431390
50.1p
433
H 50
Gert Ove Johansson
lysekils skid o löparklubb
3:08:12.1129140
+1:12:00.431920
50.0p
434
H 50
Magnus Forslund
Attunda OK Skidor
3:08:19.1129840
+1:12:07.432620
50.0p
435
H 35
Axel Lundvall
Bjursås IK
3:08:29.1130850
+1:12:17.433630
49.9p
436
H 21
Jon Kvarmans
Axa SC
3:08:44.1132300
+1:12:31.435080
49.9p
437
H 40
Magnus Jonsson
Axa SC
3:08:53.1133210
+1:12:40.435990
49.8p
438
H 21 Motion
Göran Sundström
Täby IS
3:09:04.1134320
+1:12:52.437100
49.8p
439
H 40
Mika Wahlroos
Hasarna IK
3:09:08.1134790
+1:12:56.437570
49.7p
440
H 21 Motion
Erik Börjesson
Bovallstrands Skidklubb
3:09:45.1138410
+1:13:32.441190
49.6p
441
H 60
Olof Rönnols
IK Jarl Rättvik
3:09:55.1139430
+1:13:43.442210
49.5p
442
H 21 Motion
Peter Danckwardt-lillieström
Södertörns SS
3:09:59.1139870
+1:13:47.442650
49.5p
443
H 45
Joakim Fredriksson
Roslagslänna sk
3:10:14.1141380
+1:14:02.444160
49.4p
444
H 21
Magnus Fredriksson
Axa SC
3:10:32.1143110
+1:14:19.445890
49.3p
445
H 21 Motion
Anders Prästings
Domnarvets GOIF
3:10:42.1144160
+1:14:30.446940
49.3p
446
H 40
Ola Backlund
Orsa SK
3:10:43.1144200
+1:14:30.446980
49.3p
447
H 45
Dan Lindgren
Korsnäs IF
3:10:46.1144590
+1:14:34.447370
49.2p
448
D 21
Kristin E Karlsson
SOK Aneby
3:10:49.1144860
+1:14:37.447640
49.2p
449
D 35
Helena Carlson
Vansbro AIK Skidklubb
3:10:57.1145630
+1:14:45.448410
49.2p
450
H 21 Motion
Roger Horrsell
IK Rex
3:11:00.1145960
+1:14:48.448740
49.2p
451
H 55
Lars Forsgren
Sundbybergs IK
3:11:01.1146000
+1:14:48.448780
49.2p
452
H 21 Motion
Ludvig Engzell
Axa SC
3:11:06.1146590
+1:14:54.449370
49.1p
453
H 35
Erik Nääs
IFK Mora Sk
3:11:07.1146630
+1:14:55.449410
49.1p
454
D 21 Motion
Helena Enqvist
Frösö IF
3:11:20.1147960
+1:15:08.450740
49.1p
455
H 45
Jerker Helge
Axa SC
3:11:22.1148140
+1:15:10.450920
49.1p
456
H 21 Motion
Pierre Hållen
Östervåla if
3:11:39.1149860
+1:15:27.452640
49.0p
457
H 21 Motion
Michael Frisk
Preem IF
3:11:49.1150870
+1:15:37.453650
48.9p
458
D 35
Eva Nordkvist
IF Thor
3:11:56.1151520
+1:15:44.454300
48.9p
459
H 21 Motion
Carl Eneroth
Stocksunds IF
3:12:16.1153580
+1:16:04.456360
48.8p
460
H 21 Motion
Niklas Ekmark
VALLENTUNA
3:12:20.1153990
+1:16:08.456770
48.8p
461
H 21
Carl-adam Markborn
Terrible Tuesdays
3:12:22.1154120
+1:16:10.456900
48.7p
462
H 45
Jakob Söderström
Täby
3:12:31.1155050
+1:16:19.457830
48.7p
463
H 55
Pär Jansson
Mora
3:12:43.1156270
+1:16:31.459050
48.6p
464
H 40
Jan Axelsson
högbo gif
3:12:49.1156830
+1:16:37.459610
48.6p
465
H 40
Magnus Andersson
Karlslunds IF
3:12:51.1157090
+1:16:39.459870
48.6p
466
H 60
Thorbjörn Lagerström
Nyköpings OK
3:12:56.1157560
+1:16:44.460340
48.6p
467
H 60
Sten Ljunggren
If Spirit IF
3:13:08.1158780
+1:16:56.461560
48.5p
468
H 21 Motion
Artur Vilela
Portugal
3:13:17.1159610
+1:17:04.462390
48.5p
469
H 21 Motion
Peter Bergman
Stockholm
3:13:28.1160760
+1:17:16.463540
48.4p
470
H 21 Motion
Andreas Yttermark
Enköpings Aif
3:13:30.1160950
+1:17:18.463730
48.4p
471
D 45
Anna Hertin
Västerviks OK
3:13:39.1161810
+1:17:26.464590
48.4p
472
H 21 Motion
Kennet Fredriksson
Ufk
3:14:06.1164520
+1:17:54.467300
48.2p
473
H 50
Jan Adolfsson
FK Herkules
3:14:07.1164630
+1:17:55.467410
48.2p
474
H 40
Magnus Lindahl
Täby IS SK
3:14:18.1165710
+1:18:05.468490
48.2p
475
H 35
Pär Tielman
Axa SC
3:14:21.1166080
+1:18:09.468860
48.2p
476
H 55
Thomas Oljelund
OK Alehof
3:14:25.1166400
+1:18:12.469180
48.1p
477
H 21 Motion
Andreas Pihl
Scania Idrottsförening Södertälje
3:14:26.1166570
+1:18:14.469350
48.1p
478
H 21
Thomas Gustafsson
Göteborg
3:14:30.1166990
+1:18:18.469770
48.1p
479
D 21
Maria Svernhage
IF Rigor
3:14:33.1167250
+1:18:21.470030
48.1p
480
H 21 Motion
Niklas Berglind
Stora Skedvi IK
3:14:36.1167560
+1:18:24.470340
48.1p
481
H 21 Motion
Gustav Klock
IK Stern
3:14:40.1167940
+1:18:28.470720
48.1p
482
H 21
Markus Untinen
Axa SC
3:14:47.1168640
+1:18:35.471420
48.0p
483
H 40
Micael Svensson
Himle
3:14:48.1168700
+1:18:35.471480
48.0p
484
H 21
Mattias Heldesjö
Storvreta IK
3:14:51.1169050
+1:18:39.471830
48.0p
485
H 21
Björn Brandberg
PB
3:15:00.1169950
+1:18:48.472730
48.0p
486
H 21 Motion
Roger Carlsson
OK Borgen
3:15:05.1170490
+1:18:53.473270
47.9p
487
H 21 Motion
Olle Alvemark
Göteborg
3:15:09.1170860
+1:18:57.473640
47.9p
488
D 21 Motion
Hanna Andersson
Ufk
3:15:14.1171300
+1:19:01.474080
47.9p
489
H 21 Motion
Fredrik Gropman
IFK Mora Sk
3:15:18.1171780
+1:19:06.474560
47.9p
490
H 21 Motion
Anders Nisser
Domnarvets GOIF
3:15:24.1172350
+1:19:12.475130
47.8p
491
H 21 Motion
Göran Johansson
Västerås
3:15:26.1172570
+1:19:14.475350
47.8p
492
H 21 Motion
Magnus Thorn
IFK Göteborg
3:15:27.1172610
+1:19:14.475390
47.8p
493
H 21 Motion
Anders Abelsson
Enköpings AIF
3:15:40.1173950
+1:19:28.476730
47.8p
494
H 60
Ove Johansson
Fjärdhundra Sk
3:15:45.1174450
+1:19:33.477230
47.7p
495
H 21 Motion
Arne Lovar
Orsa SK
3:15:46.1174520
+1:19:34.477300
47.7p
496
H 21 Motion
Marcus Johansson
Storviks IF
3:15:47.1174610
+1:19:34.477390
47.7p
497
H 21 Motion
Lars Brydolf
IK Stern
3:15:47.1174670
+1:19:35.477450
47.7p
498
H 21 Motion
Oskar Fagerlund
Älvdalen
3:15:51.1175080
+1:19:39.477860
47.7p
499
H 21 Motion
Johan Andersson
Bälinge IF
3:15:55.1175490
+1:19:43.478270
47.7p
500
H 21 Motion
Håkan Dolk
Dala-Floda IF
3:16:00.1175900
+1:19:47.478680
47.7p
Visar resultat 1 till 500 av 947[
1
2
]