Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2015-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Susann Hedlund
Bluebubble
4:31:05.1626400
49.1p
2
Helen Lundblad
Eskilstuna IK
4:39:55.1679400
+8:50.52900
47.2p
3
Ing-Marie Ekblom
Järfälla
4:40:33.1683200
+9:28.56700
47.1p
4
Brimma Pettersson
Söderbärke
4:43:44.1702300
+12:39.75800
46.5p
5
Sofia Ljunggren
Stockholm
4:44:04.1704300
+12:59.77800
46.4p
6
Maria Holm
Karlskoga
4:45:46.1714500
+14:41.88000
46.1p
7
Susann Jungåker
Sollentuna
4:48:17.1729600
+17:12.103100
45.6p
8
Madeleine Bohlin
Svegs IK
4:48:57.1733600
+17:52.107100
45.5p
9
Maria Flink
Malmö
4:55:19.1771800
+24:14.145300
44.3p
10
Sanna Andersson
Tulllinge
4:56:34.1779300
+25:29.152800
44.1p
11
Gunilla Johansson
Mora
5:01:19.1807800
+30:14.181300
43.3p
12
Marie-Louise Eriksson
Forssa IK
5:02:44.1816300
+31:39.189800
43.1p
13
Ylva Stach
Konsulttjänst Ylva I.T
5:04:09.1824800
+33:04.198300
42.8p
14
Josefin Larsson
Team Ekerö
5:07:33.1845200
+36:28.218700
42.3p
15
Jessica Palmeklev
Cgi
5:07:33.1845200
+36:28.218700
42.3p
16
Elisabet Forsberg
Fjugesta
5:10:46.1864500
+39:41.238000
41.8p
17
Gunhild Brun
Stockholms Landstings IF
5:12:23.1874200
+41:18.247700
41.5p
18
Maria Rönnquist
Domsjö IF
5:16:32.1899100
+45:27.272600
40.9p
19
Kerstin Nyström
Skellefteå SK
5:18:06.1908500
+47:01.282000
40.6p
20
Malin Astin
Kristinehamns OK
5:19:46.1918500
+48:41.292000
40.4p
21
Jill Oscarsson
Alingsås
5:20:36.1923500
+49:31.297000
40.3p
22
Annakarin Larsson
Södertälje
5:23:55.1943400
+52:50.316900
39.8p
23
Barbara Otto
Uppsala
5:24:20.1945900
+53:15.319400
39.7p
24
Gry Johansen
Axa SC
5:26:45.1960400
+55:40.333900
39.4p
25
Helena Åkerlind
Vattenfalls IF
5:29:28.1976700
+58:23.350200
39.0p
26
Susanne Persson
Östhammar
5:30:26.1982500
+59:21.356000
38.9p
27
Anna-Lena Jingnäs
Målsryd
5:32:04.1992300
+1:00:59.365800
38.7p
28
Birgitta Camitz
Johanneshov IF
5:32:28.1994700
+1:01:23.368200
38.6p
29
Eva Moberg
Sollentuna
5:33:24.2000300
+1:02:19.373800
38.5p
30
Ann-Christin Lindberg
Täby
5:33:39.2001800
+1:02:34.375300
38.5p
31
Marianne Arnemo
Uppsala
5:36:02.2016100
+1:04:57.389600
38.1p
32
Gunilla Johansson
Axa SC
5:37:48.2026700
+1:06:43.400200
37.9p
33
Caroline Marakatt
Falun
5:38:52.2033100
+1:07:47.406600
37.8p
34
Kristina Larsson
Forsbacka IK
5:39:17.2035600
+1:08:12.409100
37.7p
35
Fanny Alexandersson
Uppsala
5:39:49.2038800
+1:08:44.412300
37.7p
36
Linda Östling
tystberga
5:40:05.2040400
+1:09:00.413900
37.6p
37
Helena Pettersson
Föreningen Engelbrektsloppet
5:41:01.2046000
+1:09:56.419500
37.5p
38
Hanna Jensen
Älvdalens IF Skidor
5:43:03.2058200
+1:11:58.431700
37.2p
39
Åsa Wallin
Ekängens IF
5:43:49.2062800
+1:12:44.436300
37.2p
40
Kristin Berglund
Sollentuna
5:44:20.2065900
+1:13:15.439400
37.1p
41
Sofia Kay
Vänersborgs SK
5:45:17.2071600
+1:14:12.445100
37.0p
42
Carina Reijs Edholm
Axa SC
5:45:53.2075200
+1:14:48.448700
36.9p
43
Helena Mattsson
Hässleby SOK
5:47:02.2082100
+1:15:57.455600
36.8p
44
Åsa Bygdeson
Robertsfors
5:47:58.2087700
+1:16:53.461200
36.6p
45
Anna-Maria Trollsfjord
SOK Knallen
5:49:50.2098900
+1:18:45.472400
36.4p
46
Anne Persson
Solna
5:49:53.2099200
+1:18:48.472700
36.4p
47
Karin Ljungberg
Föreningen Engelbrektsloppet
5:51:11.2107000
+1:20:06.480500
36.3p
48
Madeleine Åstrand
Nordea
5:52:08.2112700
+1:21:03.486200
36.1p
49
Agnes Stark Jansson
Vansbrosimningen
5:52:31.2115000
+1:21:26.488500
36.1p
50
Marie Mellhorn
Bromma
5:53:38.2121700
+1:22:33.495200
36.0p
51
Åsa Brorsson
Uppsala
5:53:41.2122000
+1:22:36.495500
36.0p
52
Sofia Granberg
Stockholm
5:54:00.2123900
+1:22:55.497400
35.9p
53
Anna Elgh
Axa SC
5:54:15.2125400
+1:23:10.498900
35.9p
54
Eva Palmèr
Tranås
5:54:36.2127500
+1:23:31.501000
35.9p
55
Annika Mattsson
IFK Västerås
5:55:04.2130300
+1:23:59.503800
35.8p
56
Jessica Andersson
OK Gisle
5:56:02.2136100
+1:24:57.509600
35.7p
57
Linda Joutsen Karlsson
Sundbybergs IK
5:56:30.2138900
+1:25:25.512400
35.6p
58
Nina Mjaaland
Oslo
5:58:51.2153000
+1:27:46.526500
35.4p
59
Lisette Mikaelsson
SSAB
5:58:58.2153700
+1:27:53.527200
35.4p
60
Katrin Lindén
Ericsson Stockholm IK
5:59:20.2155900
+1:28:15.529400
35.3p
61
Helen Brunåker
Eskilstuna
6:00:04.2160300
+1:28:59.533800
35.2p
62
Anna Krantz
OK Reftele
6:00:30.2162900
+1:29:25.536400
35.2p
63
Susanne Gustafsson
Pålsboda
6:01:01.2166000
+1:29:56.539500
35.1p
64
Sara Svärd
Östhammar
6:01:20.2167900
+1:30:15.541400
35.1p
65
June Maria Lif
Spårvägens SK
6:02:51.2177000
+1:31:46.550500
34.9p
66
Sara Abrahamsson
Kristinehamn
6:05:05.2190400
+1:34:00.563900
34.7p
67
Rebecca De Joung
Uppsala
6:05:12.2191100
+1:34:07.564600
34.7p
68
Cornelia Bäckfrost
Linköping
6:05:15.2191400
+1:34:10.564900
34.7p
69
Ulla Stigring
IK Stern
6:05:28.2192700
+1:34:23.566200
34.6p
70
Helene Sandell
Grönbo IF
6:05:30.2192900
+1:34:25.566400
34.6p
71
Anna Wärme
ekhälla
6:05:39.2193800
+1:34:34.567300
34.6p
72
Therese Hillström
Föreningen Engelbrektsloppet
6:06:22.2198100
+1:35:17.571600
34.6p
73
Anna Chavda
Tyresö
6:06:28.2198700
+1:35:23.572200
34.5p
74
Margareta Haglind
At-Fritid Arboga
6:07:11.2203000
+1:36:06.576500
34.5p
75
Camilla Jarleskog
Lekebergs IF
6:07:22.2204100
+1:36:17.577600
34.4p
76
Linda Hansen-Jansson
Igelfors
6:09:07.2214600
+1:38:02.588100
34.3p
77
Marika Scheele
Sveriges Radio IF
6:09:15.2215400
+1:38:10.588900
34.2p
78
Hanna Heikkinen
Hybo AIK
6:09:29.2216800
+1:38:24.590300
34.2p
79
Karin Jansson
Garphyttans IF
6:09:50.2218900
+1:38:45.592400
34.2p
80
Karin Lindberg
Kungsängens IF
6:10:00.2219900
+1:38:55.593400
34.2p
81
Johanna Eriksson
Abb IF SK
6:10:39.2223800
+1:39:34.597300
34.1p
82
Linda Österlund
Motala
6:10:42.2224100
+1:39:37.597600
34.1p
83
Karin Mossberg Sonnek
Funäsdalens IF
6:11:37.2229600
+1:40:32.603100
34.0p
84
Gunilla Helmersson
Uppsala
6:11:41.2230000
+1:40:36.603500
34.0p
85
Caroline Zandin
Föreningen Engelbrektsloppet
6:12:42.2236100
+1:41:37.609600
33.9p
86
Malin Norell
Axa SC
6:12:53.2237200
+1:41:48.610700
33.9p
87
Mikaela Nordin
Tandvårdsgruppen
6:12:57.2237600
+1:41:52.611100
33.9p
88
Pernilla Sandgren
IK Stern
6:13:07.2238600
+1:42:02.612100
33.8p
89
Mona Lauermann Orheden
Sollentuna
6:13:13.2239200
+1:42:08.612700
33.8p
90
Tina Bergstedt
Sollentuna
6:13:36.2241500
+1:42:31.615000
33.8p
91
Mia Örnfeldt
Team Rynkeby Stockholm
6:13:56.2243500
+1:42:51.617000
33.8p
92
Isabella Silfverhielm
Fiskebäckskil
6:14:09.2244800
+1:43:04.618300
33.7p
93
Maria Wilke
Björklinge SOK
6:14:24.2246300
+1:43:19.619800
33.7p
94
Diana Orrling
Triathlon Öst
6:15:16.2251500
+1:44:11.625000
33.6p
95
Johanna Råsbo
Gävle Triathlon Klubb
6:15:32.2253100
+1:44:27.626600
33.6p
96
Josefin Sohl
Norberg
6:15:53.2255200
+1:44:48.628700
33.6p
97
Katarina Bergkvist
Nyköping
6:16:11.2257000
+1:45:06.630500
33.5p
98
Karin Höglund
Stockholm
6:16:11.2257000
+1:45:06.630500
33.5p
99
Linda Rapp Sjöberg
Åkersberga
6:17:16.2263500
+1:46:11.637000
33.4p
100
Karin Rosenthal
Hässleby SOK
6:18:24.2270300
+1:47:19.643800
33.3p
101
Agneta Birgersson
Brohyttans IF
6:18:28.2270700
+1:47:23.644200
33.3p
102
Petra Svanström
Trollhättan
6:18:42.2272100
+1:47:37.645600
33.3p
103
Annika Wadelius
Sörberge
6:19:57.2279600
+1:48:52.653100
33.2p
104
Pia Albinsson
Täby
6:20:31.2283000
+1:49:26.656500
33.1p
105
Agneta Franksson
Head2Head
6:20:44.2284300
+1:49:39.657800
33.1p
106
Birgitta Resenius
Bromma Vällingby SOK
6:20:45.2284400
+1:49:40.657900
33.1p
107
Johanna Svensson
FBBK
6:21:01.2286000
+1:49:56.659500
33.0p
108
Annika Jivtegen
Sparreholms SK
6:21:08.2286700
+1:50:03.660200
33.0p
109
Karin Sellgren
Själevad SK IF
6:21:49.2290800
+1:50:44.664300
33.0p
110
Caroline Ellström
Täby
6:23:04.2298300
+1:51:59.671800
32.8p
111
Gry Isaksson
Axa SC
6:23:10.2298900
+1:52:05.672400
32.8p
112
Lina Magnusson
Idefjordens SK
6:23:14.2299300
+1:52:09.672800
32.8p
113
Jenny Händestam
Föreningen Engelbrektsloppet
6:23:36.2301500
+1:52:31.675000
32.8p
114
Sara Pettersson
Karbenning GOIF
6:24:25.2306400
+1:53:20.679900
32.7p
115
Julia Bergström
Tynderö Idrottsklubb
6:25:44.2314300
+1:54:39.687800
32.6p
116
Jonna Ekström
IFK Lidingö SOK
6:25:50.2314900
+1:54:45.688400
32.6p
117
Martina Klarén
Lund
6:26:50.2320900
+1:55:45.694400
32.5p
118
Elin Entin
Göteborg Finest IK
6:26:56.2321500
+1:55:51.695000
32.5p
119
Petra Westelindh
Fagersta
6:27:03.2322200
+1:55:58.695700
32.5p
120
Elinor Krock
Fagersta
6:27:05.2322400
+1:56:00.695900
32.5p
121
Christina Jansson
Skövde
6:27:45.2326400
+1:56:40.699900
32.4p
122
Elisabeth Malmborg
Askersund
6:28:00.2327900
+1:56:55.701400
32.4p
123
Anne-Marie Lindberg
Uddevalla IS
6:28:06.2328500
+1:57:01.702000
32.4p
124
Marie-thérese Sundberg
Karlslunds IF SF
6:28:21.2330000
+1:57:16.703500
32.3p
125
Alexandra Edström
Pingvinnie
6:28:26.2330500
+1:57:21.704000
32.3p
126
Cecilia Brehmer
Ingarö
6:28:32.2331100
+1:57:27.704600
32.3p
127
Maija Kivimäki-Billinger
Stockholm
6:29:35.2337400
+1:58:30.710900
32.2p
128
Jeanette Gullans
Vendelsö IK
6:30:31.2343000
+1:59:26.716500
32.1p
129
Silke Tindrebäck
Uppsala
6:30:54.2345300
+1:59:49.718800
32.1p
130
Anna Strömhag
MAIS
6:31:16.2347500
+2:00:11.721000
32.1p
131
Ann-Sofie Johansson
Gamleby OK
6:31:16.2347500
+2:00:11.721000
32.1p
132
Camilla Larsson
Stockholm
6:31:39.2349800
+2:00:34.723300
32.0p
133
Ida-Marie Johansson
Stockholms Landstings IF
6:31:46.2350500
+2:00:41.724000
32.0p
134
Anna-Karin Bergman
Söderbärke
6:32:46.2356500
+2:01:41.730000
31.9p
135
Ann-Louise Holmqvist
Gävle
6:34:32.2367100
+2:03:27.740600
31.8p
136
Anna Philipssson
Oxelösund
6:34:39.2367800
+2:03:34.741300
31.8p
137
Emma Juslin
Uppsala
6:35:13.2371200
+2:04:08.744700
31.7p
138
Anna Bruér
Pingvinnie
6:36:43.2380200
+2:05:38.753700
31.6p
139
Alexandra De Geer
Örsundsbro
6:37:10.2382900
+2:06:05.756400
31.5p
140
Marie Friis
Bålsta
6:37:18.2383700
+2:06:13.757200
31.5p
141
Emma Reigans
Nacka Värmdö SK
6:37:31.2385000
+2:06:26.758500
31.5p
142
Lisa Larsson
Västerås
6:38:30.2390900
+2:07:25.764400
31.4p
143
Sandra Ehrlander
Tullinge
6:38:42.2392100
+2:07:37.765600
31.4p
144
Rebecca Hammar
Norrköping
6:38:52.2393100
+2:07:47.766600
31.4p
145
Camilla Gileus
Täby
6:38:59.2393800
+2:07:54.767300
31.4p
146
Karin Arwén Oldgren
Sunbybergs IK
6:39:30.2396900
+2:08:25.770400
31.3p
147
Anja Tidman Fuchs
Team Nordic Trail
6:42:17.2413600
+2:11:12.787100
31.1p
148
Helena Runfors
Malmö
6:42:35.2415400
+2:11:30.788900
31.1p
149
Eva Högblad
Hammarö GF
6:42:41.2416000
+2:11:36.789500
31.1p
150
Anna Sandberg
Gränna
6:42:58.2417700
+2:11:53.791200
31.0p
151
Eva Ekesiöö
Bromma Vällingby SOK
6:42:59.2417800
+2:11:54.791300
31.0p
152
Evelina Enberg
Veddige
6:43:26.2420500
+2:12:21.794000
31.0p
153
Margareta Morén
Föreningen Engelbrektsloppet
6:43:34.2421300
+2:12:29.794800
31.0p
154
Gunilla Svensson
IFK Västerås SK
6:44:53.2429200
+2:13:48.802700
30.9p
155
Maud Gradh Karlsson
IFK Skövde Skidklubb
6:45:02.2430100
+2:13:57.803600
30.8p
156
Katarina Carlsten
Råda IK
6:45:06.2430500
+2:14:01.804000
30.8p
157
Elin Larsson
Fjärdhundra SK
6:45:39.2433800
+2:14:34.807300
30.8p
158
Katarina Ingvarsson
Linköpings skidklubb
6:45:43.2434200
+2:14:38.807700
30.8p
159
Liv Hansen
Uppsala
6:45:44.2434300
+2:14:39.807800
30.8p
160
Sara Kiesbye
Bålsta
6:45:46.2434500
+2:14:41.808000
30.8p
161
Kim Weinehammar
IK Stern/Göteborg
6:45:58.2435700
+2:14:53.809200
30.8p
162
Mia Matthed
Äppelbo AIK
6:46:09.2436800
+2:15:04.810300
30.8p
163
Marianne Staaf
Ekängens IF
6:46:24.2438300
+2:15:19.811800
30.7p
164
Anett Mellberg
IK Trasten
6:46:56.2441500
+2:15:51.815000
30.7p
165
Amanda Mannervik
Västerås
6:47:41.2446000
+2:16:36.819500
30.6p
166
Inger Fridström
Strängnäs
6:47:45.2446400
+2:16:40.819900
30.6p
167
Carolina Nealis
Almunge IK
6:47:47.2446600
+2:16:42.820100
30.6p
168
Anna Nilsson
Team Anna
6:48:02.2448100
+2:16:57.821600
30.6p
169
Janette Staflin
Västerås
6:49:04.2454300
+2:17:59.827800
30.5p
170
Helena Evsäter
Rönninge
6:49:08.2454700
+2:18:03.828200
30.5p
171
Gun Einarsson
OK Gisle
6:49:14.2455300
+2:18:09.828800
30.5p
172
Arja Raumala
GOIF Tjalve
6:49:20.2455900
+2:18:15.829400
30.5p
173
Annica Källqvist
SOK Knallen
6:49:40.2457900
+2:18:35.831400
30.5p
174
Lisa Torselius
Storvreta IK
6:50:06.2460500
+2:19:01.834000
30.4p
175
Linda Wall
I2 IF Triathlon Karlstad
6:50:22.2462100
+2:19:17.835600
30.4p
176
Sandra Holmstedt
Hässleholm
6:52:23.2474200
+2:21:18.847700
30.2p
177
Susanne Högling
Mif-Örebro
6:52:56.2477500
+2:21:51.851000
30.2p
178
Anna Norström
Ka 3 IF, Fårösund
6:52:58.2477700
+2:21:53.851200
30.2p
179
Susanne Pettersson
Axa SC
6:52:59.2477800
+2:21:54.851300
30.2p
180
Catharina Jedenius
Göteborgs kungliga segelsällskap
6:53:15.2479400
+2:22:10.852900
30.2p
181
Suzanne Viklund
Årsta
6:53:22.2480100
+2:22:17.853600
30.2p
182
Cecilia Appelberg
Helsingborg
6:53:36.2481500
+2:22:31.855000
30.1p
183
Katarina Apleryd
Hjo
6:53:43.2482200
+2:22:38.855700
30.1p
184
Lena Haggren Råsberg
Hässelby sk
6:54:13.2485200
+2:23:08.858700
30.1p
185
Elin Andersson
Uppsala
6:54:33.2487200
+2:23:28.860700
30.1p
186
Marianne Berglund
Utansjö
6:54:34.2487300
+2:23:29.860800
30.1p
187
Helena Hansson
Katrineholm
6:54:47.2488600
+2:23:42.862100
30.0p
188
Solveig Lundblad
Filipstads SF
6:54:59.2489800
+2:23:54.863300
30.0p
189
Maria Nilsson
Jumkils IF
6:55:31.2493000
+2:24:26.866500
30.0p
190
Anna Bernanker
Kolbäck
6:56:13.2497200
+2:25:08.870700
29.9p
191
Josefin Warg
Axa SC
6:56:14.2497300
+2:25:09.870800
29.9p
192
Maria Olausson
Göteborg
6:56:24.2498300
+2:25:19.871800
29.9p
193
Ingrid Andersson
Linköpings skidklubb
6:56:51.2501000
+2:25:46.874500
29.9p
194
Sandra Berner
Herrljunga Skid o OL
6:57:27.2504600
+2:26:22.878100
29.8p
195
Catrin Holmvik
FK Herkules
6:57:35.2505400
+2:26:30.878900
29.8p
196
Maria Schelin
Domsjö IF
6:57:57.2507600
+2:26:52.881100
29.8p
197
Katarina Larsson
Avesta
6:58:14.2509300
+2:27:09.882800
29.8p
198
Helene Wintzell
IFK Enskede
6:58:40.2511900
+2:27:35.885400
29.7p
199
Cristina Brehmer
Saltsjö Boo
6:58:44.2512300
+2:27:39.885800
29.7p
200
Norma Hansson
Idefjordens SK
6:58:47.2512600
+2:27:42.886100
29.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Hanna Elfverson
Uppsala ok
6:58:57.2513600
+2:27:52.887100
29.7p
202
Ingrid Håkanson
Saltsjöbadens SLK
6:59:25.2516400
+2:28:20.889900
29.7p
203
Sandra Brogren
Herrljunga Skid o OL
6:59:26.2516500
+2:28:21.890000
29.7p
204
Maria Eriksson
Jönköping
6:59:44.2518300
+2:28:39.891800
29.6p
205
Ylva Bjelle
Järfälla
7:00:28.2522700
+2:29:23.896200
29.6p
206
Lillemor Wallenius
IK Stern
7:02:15.2533400
+2:31:10.906900
29.4p
207
Caroline Andersson
Göteborg
7:02:40.2535900
+2:31:35.909400
29.4p
208
Anneli Claesson
Göteborg
7:02:41.2536000
+2:31:36.909500
29.4p
209
Kerstin Persson
Gävle SK
7:02:43.2536200
+2:31:38.909700
29.4p
210
Cecilia Sundbring
Nybro Ski
7:03:13.2539200
+2:32:08.912700
29.4p
211
Pysse Johansson
Bro
7:04:09.2544800
+2:33:04.918300
29.3p
212
Susanne Westerbacka
Kumla
7:04:15.2545400
+2:33:10.918900
29.3p
213
Sara Trygg Persson
Axa SC
7:04:55.2549400
+2:33:50.922900
29.2p
214
Annika Pettersson
Karbennings GOIF
7:05:46.2554500
+2:34:41.928000
29.2p
215
Barbro Fagerlund
IFK Mariehamn
7:05:51.2555000
+2:34:46.928500
29.2p
216
Kristina Fagerlund
Åland
7:05:54.2555300
+2:34:49.928800
29.2p
217
Eva Arvidsson
Karlstad
7:06:03.2556200
+2:34:58.929700
29.2p
218
Martina Petersson
Burseryds IF
7:06:12.2557100
+2:35:07.930600
29.1p
219
Caroline Hillström
Uppsala
7:06:17.2557600
+2:35:12.931100
29.1p
220
Emma Gipper
Stockholm
7:07:16.2563500
+2:36:11.937000
29.1p
221
Anneli Eriksson Dunér
Team AHNA
7:07:17.2563600
+2:36:12.937100
29.1p
222
Helena Hallberg
Eskilstuna
7:07:21.2564000
+2:36:16.937500
29.1p
223
Susanne Filipoff
Sollentuna
7:07:46.2566500
+2:36:41.940000
29.0p
224
Helena Hedlund
Hägersta GF
7:08:23.2570200
+2:37:18.943700
29.0p
225
Sonja Johansson
Trångsund
7:08:28.2570700
+2:37:23.944200
29.0p
226
Mikaela Olofsson
Axa Sports club
7:08:28.2570700
+2:37:23.944200
29.0p
227
Cecilia Thornström
Ik Stern
7:08:52.2573100
+2:37:47.946600
28.9p
228
Siw Hedlin
Bor
7:08:52.2573100
+2:37:47.946600
28.9p
229
Elin Bornvall
Team Bornvall
7:09:12.2575100
+2:38:07.948600
28.9p
230
Veronica Aldorsson
Oslo
7:09:31.2577000
+2:38:26.950500
28.9p
231
Birgitta Bernvall Rönn
Nacka Värmdö SK
7:10:16.2581500
+2:39:11.955000
28.8p
232
Charlotte Andersson
Sjöbo
7:10:43.2584200
+2:39:38.957700
28.8p
233
Elin Thisner
STIK
7:11:12.2587100
+2:40:07.960600
28.8p
234
Emmy Östman
Linköping
7:11:22.2588100
+2:40:17.961600
28.8p
235
Moa Sandberg
Göteborg
7:11:23.2588200
+2:40:18.961700
28.7p
236
Jeanette Bäcklund
Falun
7:14:52.2609100
+2:43:47.982600
28.5p
237
Marie Fellke
Falun
7:14:52.2609100
+2:43:47.982600
28.5p
238
Lotta Nilsson
Ystad
7:15:32.2613100
+2:44:27.986600
28.4p
239
Eva Swedberg
Garphyttans IF
7:15:37.2613600
+2:44:32.987100
28.4p
240
Camilla Johansson
Uppsala
7:15:49.2614800
+2:44:44.988300
28.4p
241
Linda Theorin
Avesta
7:16:16.2617500
+2:45:11.991000
28.4p
242
Lina Hult
IK Stern
7:16:49.2620800
+2:45:44.994300
28.4p
243
Carin Larsson
Oxelösund
7:16:52.2621100
+2:45:47.994600
28.3p
244
Carin Westerlund
Årsunda
7:17:28.2624700
+2:46:23.998200
28.3p
245
Annelie Johansson
IK Stern
7:17:39.2625800
+2:46:34.999300
28.3p
246
Marie Malmström
Eskilstuna
7:18:04.2628300
+2:46:59.1001800
28.3p
247
Malin Svensson
Örebro
7:18:18.2629700
+2:47:13.1003200
28.2p
248
Frida Ronnling
Örebro
7:18:23.2630200
+2:47:18.1003700
28.2p
249
Camilla Blackhammar
Gimo IF SK
7:18:42.2632100
+2:47:37.1005600
28.2p
250
Kerstin Malmström
Föreningen Engelbrektsloppet
7:18:50.2632900
+2:47:45.1006400
28.2p
251
Stina Boström
Mölnlycke IF
7:19:25.2636400
+2:48:20.1009900
28.2p
252
Inger Ekholm
Västerås
7:19:36.2637500
+2:48:31.1011000
28.2p
253
Jessica Larsson
Västerås
7:19:41.2638000
+2:48:36.1011500
28.1p
254
Johanna Smevold
Västerås
7:20:05.2640400
+2:49:00.1013900
28.1p
255
Jessica Bengtsson
Älvsjö
7:20:06.2640500
+2:49:01.1014000
28.1p
256
Linda Johansson
Björnstorps IF
7:20:40.2643900
+2:49:35.1017400
28.1p
257
Malin Hermansson
OK Vivill
7:21:13.2647200
+2:50:08.1020700
28.0p
258
Emelie Cronvall
Axa SC
7:23:52.2663100
+2:52:47.1036600
27.9p
259
Annaleena Piel Linnå
London
7:23:52.2663100
+2:52:47.1036600
27.9p
260
Maj-Lis Danielsson
eskilstuna
7:24:32.2667100
+2:53:27.1040600
27.8p
261
Emma Lennmo
Vällingby
7:24:36.2667500
+2:53:31.1041000
27.8p
262
Marika Källman
hofors
7:24:36.2667500
+2:53:31.1041000
27.8p
263
Cecilia Ericsson
lagunda aik
7:25:47.2674600
+2:54:42.1048100
27.7p
264
Susann Edstedt
Handelsbankens IF
7:25:59.2675800
+2:54:54.1049300
27.7p
265
Annica Andreasson
Kolsva
7:26:23.2678200
+2:55:18.1051700
27.7p
266
Lena Ödén
Vais
7:26:27.2678600
+2:55:22.1052100
27.7p
267
Malin Kraft
Köping
7:26:29.2678800
+2:55:24.1052300
27.7p
268
Anna Sjöholm
Alingsås
7:26:51.2681000
+2:55:46.1054500
27.6p
269
Carin Leeo
Vällingby
7:27:10.2682900
+2:56:05.1056400
27.6p
270
Natalié Schnelzer
Solna
7:27:14.2683300
+2:56:09.1056800
27.6p
271
Linda Björk
Stockholm
7:27:17.2683600
+2:56:12.1057100
27.6p
272
Nina Saarvanto
Team Ljungbacka
7:28:02.2688100
+2:56:57.1061600
27.6p
273
Jennifer Hansen
Djursholms IF
7:28:24.2690300
+2:57:19.1063800
27.5p
274
Madeleine Polsten
IF Hallby SOK
7:28:38.2691700
+2:57:33.1065200
27.5p
275
Caroline Drufva
Föreningen Engelbrektsloppet
7:28:39.2691800
+2:57:34.1065300
27.5p
276
Catarina Svensson
Veberöd
7:28:57.2693600
+2:57:52.1067100
27.5p
277
Sara Ekström
Axa SC
7:29:01.2694000
+2:57:56.1067500
27.5p
278
Sara Nilsson
Kalvsvik
7:29:41.2698000
+2:58:36.1071500
27.5p
279
Malin Bornander
Solna
7:29:42.2698100
+2:58:37.1071600
27.5p
280
Linda Brodin
Stradecon AB
7:30:07.2700600
+2:59:02.1074100
27.4p
281
Lena Ekenberg
Gräftåvallens Skidklubb
7:31:19.2707800
+3:00:14.1081300
27.3p
282
Hanna Öhman
Tranås
7:31:20.2707900
+3:00:15.1081400
27.3p
283
Evelina Svensson
OK Orion
7:31:51.2711000
+3:00:46.1084500
27.3p
284
Louise Hertzberg
Burrorna
7:32:15.2713400
+3:01:10.1086900
27.3p
285
Ann-Sofi Hallberg
Ärla IF
7:32:16.2713500
+3:01:11.1087000
27.3p
286
Elisabeth Fredin
IFK Helsingborg
7:32:45.2716400
+3:01:40.1089900
27.2p
287
Lina Brynjebo
Västra Frölunda
7:33:11.2719000
+3:02:06.1092500
27.2p
288
Nathalie Frisendahl
Axa SC
7:33:56.2723500
+3:02:51.1097000
27.2p
289
Erika Malmberg
Örebro Poliskårs IF
7:36:28.2738700
+3:05:23.1112200
27.0p
290
Helena Carlsson
Berber IS
7:36:32.2739100
+3:05:27.1112600
27.0p
291
Matilda Flygt
Överum
7:36:55.2741400
+3:05:50.1114900
27.0p
292
Anna Svensson
Västra Frölunda
7:37:23.2744200
+3:06:18.1117700
26.9p
293
Evelina Sande Idenfeldt
Mariefreds SOK
7:39:17.2755600
+3:08:12.1129100
26.8p
294
Unn Lindkvist
Täby
7:39:28.2756700
+3:08:23.1130200
26.8p
295
Annika Skoglöv
Morgongåva SK
7:40:21.2762000
+3:09:16.1135500
26.7p
296
Erika Wikström
AXA Sports Club
7:40:29.2762800
+3:09:24.1136300
26.7p
297
Jennie Gustavsson
örebro
7:40:55.2765400
+3:09:50.1138900
26.7p
298
Maria Nordh
Axa SC
7:42:25.2774400
+3:11:20.1147900
26.6p
299
Marianne Svensson
Veberöd
7:43:46.2782500
+3:12:41.1156000
26.5p
300
Ingela Wadelius Gustavsson
Höör
7:43:53.2783200
+3:12:48.1156700
26.5p
301
Joke Palmkvist
Bromma
7:45:00.2789900
+3:13:55.1163400
26.5p
302
Moa Svensson
Gustavsberg
7:45:46.2794500
+3:14:41.1168000
26.4p
303
Caroline Halalkic
Dals-Långeds IK
7:47:24.2804300
+3:16:19.1177800
26.3p
304
Iréne Eriksson
Föreningen Engelbrektsloppet
7:48:50.2812900
+3:17:45.1186400
26.2p
305
Christine Edvartsen
Östmarka IL
7:51:12.2827100
+3:20:07.1200600
26.1p
-
Gunilla Bernholm
Molkoms SK
23:59:57.8639600
-
-
Ulrika Hedlund
Malmö
23:59:58.8639700
-
-
Susanne Pettersson
Laxå
23:59:58.8639700
-
-
Mimmi Karlsson-Bernfalk
Malmö
23:59:58.8639700
-
-
Anita Björkenlid
Uppsala
23:59:58.8639700
-
-
Emma Sjöberg
Malmö
23:59:58.8639700
-
-
Annica Ekroth
Löddeköpinge
23:59:58.8639700
-
-
Maria Johansson
Scania IF
23:59:58.8639700
-
-
Ylva Bergman
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Cornelia Hammarstedt
Bromma
23:59:58.8639700
-
-
Charlotta Danckwardt
Stockholm City Triathlon
23:59:58.8639700
-
-
Catrin Niklasson
Vais
23:59:58.8639700
-
-
Cecilia Olenius Roos
OK Linné
23:59:58.8639700
-
-
Katarina Odemark
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Elisabeth Laudon
Istrums SK
23:59:58.8639700
-
-
Ann-Louise Wressel
Dalslandspolisens IF
23:59:58.8639700
-
-
Åsa Lindqvist
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
-
Ann-Sofie Josefsson
Bankeryds Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
-
Maria Erngren
Karlskoga
23:59:58.8639700
-
-
Kristiina Blomberg
Saltsjö-Boo
23:59:58.8639700
-
-
Ulrica Silferhielm
Uddevalla SK
23:59:58.8639700
-
-
Kristina Svanfeldt
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Linnéa Runhage
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Jessica Gustafsson
Trollhättans SOK
23:59:58.8639700
-
-
Ida Andersson
Valdshult
23:59:58.8639700
-
-
Hanna Börjesson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Johanna Arell
Dirty´s Vänner
23:59:58.8639700
-
-
Marina Christmansson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Rebecha Björnell
Jönköping
23:59:58.8639700
-
-
Angelica Glader
Stockholm
23:59:58.8639700
-
-
Liza Wrangenby
Sya SK
23:59:58.8639700
-
-
Pia Stöllman
Formtopp If
23:59:58.8639700
-
-
Carina Almqvist
Sub XX
23:59:58.8639700
-
-
Lena Bengtsson
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Ann-Christine Hansson
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Caroline Löfblom
Svaide-Roma SOK
23:59:58.8639700
-
-
Pia Bondesson
Ängelholm
23:59:58.8639700
-
-
Pia Lindqvist
Filborna Arena Helsingborg
23:59:58.8639700
-
-
Annika Ström
Årsta
23:59:58.8639700
-
-
Elin Jansson
Östansjö SK
23:59:58.8639700
-
-
Charlotta Magnusson
Spif
23:59:58.8639700
-
-
Karin Willén
Stockholm
23:59:58.8639700
-
-
Jessica Johnsen
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Anna Hansson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Marlie Bertilsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Ann-Marie Ekblad
At Fritid
23:59:58.8639700
-
-
Jessica Sellberg
Stockholms Landstings IF
23:59:58.8639700
-
-
Jenny Friberg
Näsbykulla
23:59:58.8639700
-
-
Cecilia Carlswärd
Ekerö
23:59:58.8639700
-
-
Lotta Larsson
Smedjebacken
23:59:58.8639700
-
-
Marita Carlberg
Heleneholms IF
23:59:58.8639700
-
-
Karin Värmfors
Sölvesborg
23:59:58.8639700
-
-
Jenny Fröberg
Godegård
23:59:58.8639700
-
-
Elizabeth Lindell
Råda IK
23:59:58.8639700
-
-
Anna-lena Edwinson
Upplands Väsby
23:59:58.8639700
-
-
Emma Wallberg
Ludvigsborg
23:59:58.8639700
-
-
Susanna Ekecrantz
Stockholm
23:59:58.8639700
-
-
Sofie Bernhold
Hägersten
23:59:58.8639700
-
-
Susanne Boman Skoglund
Uppsala
23:59:58.8639700
-
-
Anette Bellman
Värmdö
23:59:58.8639700
-
-
Frida Ryholt
Tyresö
23:59:58.8639700
-
-
Katja Saether
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
-
Marie Ekblom
Bålsta
23:59:58.8639700
-
-
Sara-Michelle Gustafsson
Stockholm
23:59:58.8639700
-
-
Louisa Rolandsdotter
Solhaga klassiker
23:59:59.8639800
-
-
Pennicha Sabandar Frykfors
Stockholm City Triathlon
23:59:59.8639800
-
-
Ann Samuelsson
Gunnebo OK
23:59:59.8639800
-
-
Birgitta Willhans
Hölö-Mörkö IF
23:59:59.8639800
-
-
Angelica Sjöstrand
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
-
Maria Svanehed
Borås Ca
23:59:59.8639800
-
-
Ingrid Kalderén
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Elisabet Lindberg
Tullinge
23:59:59.8639800
-
-
Kristina Svensson
SYA Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Ninni Hjortvall
Borlänge
23:59:59.8639800
-
-
Marie Sandström
Österbybruk
23:59:59.8639800
-
-
Eva Eriksson
Hudiksvall
23:59:59.8639800
-
-
Mariana Jarl
Kristianstad
23:59:59.8639800
-
-
Agneta Bredhammar
Figeholm
23:59:59.8639800
-
-
Madelaine Stalfors
Friskis & svettis Växjö
23:59:59.8639800
-
-
Åsemi Byström
Forsa
23:59:59.8639800
-
-
Miriam Wadström
Uppsala
23:59:59.8639800
-
-
Carina Engström
Kode
23:59:59.8639800
-
-
Gro Sundell
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Anna-Lena Lindgren
Boiling Pandas
23:59:59.8639800
-
-
Lysa Öster
Enköping
23:59:59.8639800
-
-
Amanda Meimermondt
IFK Vaxholm
23:59:59.8639800
-
-
Caroline Westergren
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Frida Stolt
Lund
23:59:59.8639800
-
-
Maria Jansdotter
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Caroline Sköld
Uppsala
23:59:59.8639800
-
-
Karolina Westerström
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Camilla Lindberg
Nacka
23:59:59.8639800
-
-
Helena Brolin
Bandhagen
23:59:59.8639800
-
-
Anna Ferner Skymning
Borlänge
23:59:59.8639800
-
-
Ingrid Gerdin
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Jessica Östnes
Svarte
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
-
Annika Albrecht
SOK Knallen
23:59:59.8639800
-
-
Sara Josefsson
IFK Västerås SK
23:59:59.8639800
-
-
Alina Castell
Karolinska Sjukhus IF
23:59:59.8639800
-
-
Karianne Björnes
Hisings-Kärra
23:59:59.8639800
-
-
Susanne Norgren
Huddinge sk
23:59:59.8639800
-
-
Inger Eriksson
Boiling Pandas
23:59:59.8639800
-
-
Elisabeth Ahlström
Ankarsrums OK
23:59:59.8639800
-
-
Daniella Johnson
Farsta
23:59:59.8639800
-
-
Marie Engström
Sjövik
23:59:59.8639800
-
-
Margareta Gullberg
Hägersten
23:59:59.8639800
-
-
Anna Bäck
Clas Ohlsons IF
23:59:59.8639800
-
-
Josefin Jansson
Åtvidaberg
23:59:59.8639800
-
-
Viktoria Jacobsson
Ekängens IF
23:59:59.8639800
-
-
Linda Adenmark Thoreson
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Linda Hjelmar
Motala Aif SK
23:59:59.8639800
-
-
Tina Hutchinson-Kay
Hägersten
23:59:59.8639800
-
-
Carolin Arvidson
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Tina Lindman
Linköping
23:59:59.8639800
-
-
Isa Wileen
Ingarö IF
23:59:59.8639800
-
-
Emelie Jensen
Linköping
23:59:59.8639800
-
-
Janette Rydin
Lerum Friidrott
23:59:59.8639800
-
-
Maria Burtus Pettersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Kristina Eckerwall
Hallsberg Kumla simklubb
23:59:59.8639800
-
-
Cecilia Johansson
Enköping
23:59:59.8639800
-
-
Linda Sjöberg
Vallentuna
23:59:59.8639800
-
-
Elisabeth Stuart
Sollentuna
23:59:59.8639800
-
-
Emelie Lundström
Solna
23:59:59.8639800
-
-
Catharina Cederfeldt
Västerås
23:59:59.8639800
-