Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2015-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
3:05:04.1110300
79.0p
2
Karin Vemhäll
Rembo IK
3:23:47.1222600
+18:43.112200
69.7p
3
Anna Waxegård
Axa SC
3:45:40.1353900
+40:36.243500
61.3p
4
Åsa Bäck
Himmeta IF
3:54:42.1408100
+49:38.297700
58.4p
5
Emma Jonasson
Älvros IK
3:58:53.1433200
+53:49.322800
57.2p
6
Elin Widercrantz
Hammarby skidor
3:59:24.1436300
+54:20.325900
57.0p
7
Ann-Sofie Eliasson
Rembo IK
4:02:20.1453900
+57:16.343500
56.2p
8
Sofia Holmgård
Kils OK
4:04:06.1464500
+59:02.354100
55.7p
9
Helena Zingmark
Stockholms rullskidsklubb
4:07:38.1485700
+1:02:34.375300
54.7p
10
Kristina Bergstrand
Söders SOL Tyresö
4:07:57.1487600
+1:02:53.377200
54.6p
11
Anna Mattsson
Dalregementets IF
4:10:25.1502400
+1:05:21.392000
54.0p
12
Veronica Kloo
Norbergs CK
4:13:47.1522600
+1:08:43.412200
53.1p
13
Anna Kindlundh
Södertälje Nykvarn OK
4:14:25.1526400
+1:09:21.416000
53.0p
14
Jenny Olsson
Högbo gif
4:17:46.1546500
+1:12:42.436100
52.1p
15
Annakarin Söderström
Axa Sport Club
4:21:42.1570100
+1:16:38.459700
51.2p
16
Pernilla Kronberg
Föreningen Engelbrektsloppet
4:21:52.1571100
+1:16:48.460700
51.1p
17
Gabriella Hult
Norrbärke SK
4:27:12.1603100
+1:22:08.492700
49.9p
18
Lotta Brangefält
Västerås Skidklubb
4:29:23.1616200
+1:24:19.505800
49.4p
19
Eva Hjort Wirten
Björnstorps IF
4:29:23.1616200
+1:24:19.505800
49.4p
20
Anna Jones
Team Sportia
4:30:18.1621700
+1:25:14.511300
49.2p
21
Siri Johnsson Ohrankämmen
Försvarsmaktens logistik
4:31:54.1631300
+1:26:50.520900
48.9p
22
Ann Lahti Bonté
GRAVA SK
4:32:01.1632000
+1:26:57.521600
48.9p
23
Emma Thornberg
Nybro Ski
4:33:51.1643000
+1:28:47.532600
48.5p
24
Cecilia Karlsson
SK Ringen
4:35:35.1653400
+1:30:31.543000
48.1p
25
Catharina Broman
Sundbyberg IK
4:36:33.1659200
+1:31:29.548800
47.9p
26
Anna Axelssonsjöberg
IFK Västerås SK
4:36:54.1661300
+1:31:50.550900
47.8p
27
Helena Karlsson
Umedalens IF
4:37:58.1667700
+1:32:54.557300
47.6p
28
Annika Lindberg
Attunda IF
4:43:27.1700600
+1:38:23.590200
46.5p
29
Anneli Lindroth
Björnstorps IF
4:46:02.1716100
+1:40:58.605700
46.0p
30
Kristin Svensson
SK Gruvspårets Vänner
4:46:22.1718100
+1:41:18.607700
46.0p
31
Karin Frykfeldt
Ik hakarpspojkarna
4:49:04.1734300
+1:44:00.623900
45.5p
32
Lovisa Tobieson
IK Nocout.se
4:50:35.1743400
+1:45:31.633000
45.2p
33
Pernilla Lagergren
Uppsala Multisport
4:50:58.1745700
+1:45:54.635300
45.1p
34
Kristina Elf
Axa Sports Club
4:51:17.1747600
+1:46:13.637200
45.1p
35
Magdalena Eriksson
Skogsbygdens IF
4:51:24.1748300
+1:46:20.637900
45.0p
36
Sara Ekström
IFK Mariefred
4:52:18.1753700
+1:47:14.643300
44.9p
37
Anneli Salomonsson
Fm Hkv
4:52:38.1755700
+1:47:34.645300
44.8p
38
Carina Hammarstrand
SYA Skidklubb
4:53:31.1761000
+1:48:27.650600
44.6p
39
Charlotte Andersson
Rembo IK
4:53:55.1763400
+1:48:51.653000
44.6p
40
Åsa Markén
Stockholms Rullskidklubb
4:56:19.1777800
+1:51:15.667400
44.2p
41
Gudrun Hedlund
Falu IK
4:59:04.1794300
+1:54:00.683900
43.7p
42
Alma Setterwall Rydberg
Norbergs OK
4:59:43.1798200
+1:54:39.687800
43.6p
43
Cecilia Rodal
100% PROFFS
5:01:59.1811800
+1:56:55.701400
43.2p
44
Yvonne Kemi
Axa Sports Club
5:02:18.1813700
+1:57:14.703300
43.1p
45
Janina Risberg Uppling
IK Jarl Rättvik
5:03:20.1819900
+1:58:16.709500
43.0p
46
Jenny Lundström
Hultsfreds LK
5:04:27.1826600
+1:59:23.716200
42.8p
47
Helena Poska
Stockholms Landstings IF
5:04:52.1829100
+1:59:48.718700
42.7p
48
Anna Lundin
FM/LedR
5:06:53.1841200
+2:01:49.730800
42.4p
49
Bibbi Lind
IK Stern
5:11:56.1871500
+2:06:52.761100
41.6p
50
Linnéa Hellman
FM P7
5:12:06.1872500
+2:07:02.762100
41.6p
51
Carin Meldgaard
Sjöstridsflottiljen
5:14:31.1887000
+2:09:27.776600
41.2p
52
Caroline Löwing
Linköpings skidklubb
5:15:50.1894900
+2:10:46.784500
41.0p
53
Lovisa Nilsson
Axa SC
5:17:21.1904000
+2:12:17.793600
40.8p
54
Monica Hansson
Åshammar IK
5:17:51.1907000
+2:12:47.796600
40.7p
55
Helena Pellas
Rembo IK
5:20:46.1924500
+2:15:42.814100
40.2p
56
Kajsa Lundberg C/o Claes Ekberg
FM/KavA
5:21:36.1929500
+2:16:32.819100
40.1p
57
Amelie Garstad
Himlinge Mekaniska
5:22:19.1933800
+2:17:15.823400
40.0p
58
Åse Petersson
Misterhult AIS
5:22:19.1933800
+2:17:15.823400
40.0p
59
Jenny Andersson
Strängnäs SK
5:22:39.1935800
+2:17:35.825400
40.0p
60
Ulrika Lundfeldt
Zinkgruvans IF
5:24:39.1947800
+2:19:35.837400
39.7p
61
Stina Lidvall
Team Sportia
5:24:57.1949600
+2:19:53.839200
39.6p
62
Maria Enebjörk
Axa SC
5:25:00.1949900
+2:19:56.839500
39.6p
63
Kristina Lundberg
Storvreta IK
5:27:06.1962500
+2:22:02.852100
39.3p
64
Carina Johansson
IFK Tumba SOK
5:28:44.1972300
+2:23:40.861900
39.1p
65
Tone Graver
Team Aspø
5:29:45.1978400
+2:24:41.868000
39.0p
66
Lena Wiberg
Uppsala
5:30:51.1985000
+2:25:47.874600
38.8p
67
Hanna Aho
FM P7
5:31:16.1987500
+2:26:12.877100
38.8p
68
Elin Jakobsson
Sya SK
5:32:56.1997500
+2:27:52.887100
38.6p
69
Pernilla Blom
Fm/Lss
5:34:19.2005800
+2:29:15.895400
38.4p
70
Susanna Hansen
Västerås
5:36:22.2018100
+2:31:18.907700
38.1p
71
Jeanette Söderman
Carnegie IF
5:37:46.2026500
+2:32:42.916100
37.9p
72
Cecilia Uhlhorn
Team Triathlon O Multisport Club
5:37:53.2027200
+2:32:49.916800
37.9p
73
Annica Witschard
Axa SC
5:38:45.2032400
+2:33:41.922000
37.8p
74
Susanne Söderholm
Strängnäs-Malmby OL
5:42:29.2054800
+2:37:25.944400
37.3p
75
Pernilla Lagergren
Täby IS SK
5:43:41.2062000
+2:38:37.951600
37.2p
76
Maria Muribi
FM/SkyddC
5:46:01.2076000
+2:40:57.965600
36.9p
77
Catarina Andersson
Kjula IF
5:51:15.2107400
+2:46:11.997000
36.3p
78
Monika Forslund
IFK Nora Ll
5:51:58.2111700
+2:46:54.1001300
36.2p
79
Anna Linfeldt
Försvarsmaktens logistik
5:56:00.2135900
+2:50:56.1025500
35.7p
80
Annalena Olsson
IFK Västerås SK
5:58:44.2152300
+2:53:40.1041900
35.4p
81
Ann-Charlotte Mengel
Motala AIF skidor
6:00:06.2160500
+2:55:02.1050100
35.2p
82
Lisa Edblom
Malungs IF
6:02:31.2175000
+2:57:27.1064600
35.0p
83
Veronica Pettersson
Jm-Konc IF
6:07:18.2203700
+3:02:14.1093300
34.5p
84
Emilie Lindgren
FM/4.sjöstrflj
6:08:51.2213000
+3:03:47.1102600
34.3p
85
Eva Salo
IFK Västerås
6:09:07.2214600
+3:04:03.1104200
34.3p
86
Madelene Nilsson
IK Nocout.se
6:10:39.2223800
+3:05:35.1113400
34.1p
87
Annette Engström
Hammarby IF
6:13:11.2239000
+3:08:07.1128600
33.8p
88
Amanda Fogelberg
FM/F17
6:14:54.2249300
+3:09:50.1138900
33.7p
89
Marja-leena Pejok
Kiruna
6:16:07.2256600
+3:11:03.1146200
33.5p
90
Cecilia Öhrskog
Team Voorkenstem
6:16:40.2259900
+3:11:36.1149500
33.5p
91
Zara Bard
Försvarsmaktens logistik
6:19:13.2275200
+3:14:09.1164800
33.2p
92
Angeline Georgsson
Axa SC
6:26:48.2320700
+3:21:44.1210300
32.5p
93
Lotta Persson
Fm Fmtm
6:27:06.2322500
+3:22:02.1212100
32.5p
94
Anna Hichens-Bergström
Team Voorkenstem
6:28:15.2329400
+3:23:11.1219000
32.4p
95
Linnéa Morell
Försvarsmaktens logistik
6:31:16.2347500
+3:26:12.1237100
32.1p
96
Mariana Borkowski
Storådalens SK
6:34:24.2366300
+3:29:20.1255900
31.8p
97
Elin Malmqvist
Västerås SOK
6:36:06.2376500
+3:31:02.1266100
31.6p
98
Katarina Sulasalmi
Axa SC
6:44:53.2429200
+3:39:49.1318800
30.9p
99
Margareta Östensson
Sälens IF
6:51:27.2468600
+3:46:23.1358200
30.3p
100
Ann Drougge
Säters IF SK
6:58:44.2512300
+3:53:40.1401900
29.7p
101
Malin Rylander
Stora Tuna IK SK
7:03:10.2538900
+3:58:06.1428500
29.4p
102
Maria Enbom
Försvarsmaktens logistik
7:03:21.2540000
+3:58:17.1429600
29.4p
103
Gunilla Rylander
Stora Tuna IK SK
7:04:09.2544800
+3:59:05.1434400
29.3p
104
Caroline Petersson
IK Stern
7:08:59.2573800
+4:03:55.1463400
28.9p
105
Linda Karlsson
FM/P4
7:19:28.2636700
+4:14:24.1526300
28.2p
106
Emma Dalman
Axa SC
7:26:24.2678300
+4:21:20.1567900
27.7p
107
Jennica Sturk
Jukkasjärvi if
7:27:54.2687300
+4:22:50.1576900
27.6p
108
Helen Turesson
Södertälje
7:33:22.2720100
+4:28:18.1609700
27.2p
109
Marie Wikström
Huddinge
7:37:15.2743400
+4:32:11.1633000
26.9p
110
Leni Jansson
Söders SOL Tyresö
7:37:44.2746300
+4:32:40.1635900
26.9p
111
Jen Chou
Team Sportia
8:04:09.2904800
+4:59:05.1794400
25.3p
-
Charlotta Zetterström
Arvika IS
23:59:58.8639700
-
-
Liz Gref
Älvsjö
23:59:58.8639700
-
-
Sandra Wibrand
Sya SK
23:59:58.8639700
-
-
Jenny Sperens Normark
Sollentuna
23:59:59.8639800
-
-
Christine Claesson
Fm/Ledr
23:59:59.8639800
-
-
Erika Bygg
Fm/Ledr
23:59:59.8639800
-
-
Julia Arebro
AXA Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Maria Backe
Stockholms Rullskidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Karin Back Swedin
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Anna Clerborn
Sigtuna
23:59:59.8639800
-
-
Ann-Charlotte Thorén
Motala AIF
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Lindgren
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
-
-
Eva Bouvin
Axa SC
23:59:59.8639800
-