Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vindfjelløpet
2014-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 596[
1
2
]
41km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Stian Hoelgaard
No Club
1:49:36.657500
86.6p
2
H 26
Kristoffer Nielsen
Ørn IF
1:50:42.664100
+1:06.6500
85.3p
3
H 21
Anders Fjell
Team Arnesen
1:51:32.669100
+1:56.11500
84.3p
4
H 36
Ivar Tveiten
Bjørn Myhre Sport
1:51:37.669600
+2:01.12000
84.2p
5
H 31
Runar Lien
Hei IL - Ski
1:52:20.673900
+2:44.16300
83.4p
6
H 20
Martinius Solheim
Konnerud IL
1:52:25.674400
+2:49.16800
83.3p
7
H 41
Per-Gunnar Mustad
Hauken IL
1:52:29.674800
+2:53.17200
83.2p
8
H 21
Erik Trøen
sjåstad v.lier
1:52:40.675900
+3:04.18300
83.0p
9
H 51
Jon Fjell
Team Arnesen
1:54:39.687800
+5:03.30200
80.9p
10
H 36
Erling Lefsaker
Andebu IL
1:55:25.692400
+5:49.34800
80.1p
11
H 20
Ruben Cornelius Stokland
Runar IL
1:55:54.695300
+6:18.37700
79.6p
12
H 21
Eivind Vold
Oslo Kajakklubb
1:56:19.697800
+6:43.40200
79.2p
13
H 20
Kristian Dahl
Hof IL
1:58:10.708900
+8:34.51300
77.3p
14
H 41
Knut Lie
Svarstad IL
1:58:11.709000
+8:35.51400
77.3p
15
H 51
Nils Ragnar Hennum
Glitre offroad
1:58:12.709100
+8:36.51500
77.3p
16
H 56
Halvor Maartmann
Heming IL
1:58:17.709600
+8:41.52000
77.2p
17
H 41
Tom Kreken
Nanset IF
1:58:19.709800
+8:43.52200
77.2p
18
H 36
Per Erik Jensen
Thunberg AS
1:58:37.711600
+9:01.54000
76.9p
19
H 21
Kristian Stenerud
NTNUI
1:58:40.711900
+9:04.54300
76.8p
20
H 18
Sivert Knotten
Svarstad Il Ski
1:58:42.712100
+9:06.54500
76.8p
20
H 41
Pål Winberg
Stathelle OG Omegn IL
1:58:42.712100
+9:06.54500
76.8p
22
H 41
Odd Arne Eliassen
Holt IF
1:59:11.715000
+9:35.57400
76.4p
23
H 46
Karl Øyvind Øverås
Melum Il Ski
2:00:05.720400
+10:29.62800
75.5p
24
H 20
Marius Bergane
Konnerud IL
2:00:07.720600
+10:31.63000
75.5p
25
H 41
Jon Camillo Wille
Oseberg Skilag
2:00:26.722500
+10:50.64900
75.2p
25
H 46
Per Albert Sætersdal
Ørn
2:00:26.722500
+10:50.64900
75.2p
27
H 41
Ole Martin Bollandsås
Rustad IL
2:00:44.724300
+11:08.66700
74.9p
28
H 36
Erlend Gjestrud
Brynehein Stakerlag
2:00:59.725800
+11:23.68200
74.7p
29
H 41
Torgeir Haug
Lisleherad IL
2:01:01.726000
+11:25.68400
74.7p
30
H 36
Vebjørn Myhr
Svarstad IL
2:01:43.730200
+12:07.72600
74.0p
30
H 46
Terje Bakke
Team Grenland
2:01:43.730200
+12:07.72600
74.0p
32
H 20
Arvid Nelson
Svarstad
2:01:44.730300
+12:08.72700
74.0p
33
H 21
Bjørn-Jostein Singstad
Horten Skiklubb
2:01:46.730500
+12:10.72900
74.0p
34
H 46
Rune Ek
Bjørn Myhre Sport
2:02:36.735500
+13:00.77900
73.3p
34
H 46
Kjetil Sælid
Botne SK
2:02:36.735500
+13:00.77900
73.3p
36
H 41
Kenneth Dåstøl
Horten Skiklubb
2:03:02.738100
+13:26.80500
72.9p
37
H 41
Henrik Pay
Team Pay
2:03:30.740900
+13:54.83300
72.5p
38
H 46
Harald Sjulstad
Sport1 Hvittingfoss/}varstad I
2:04:37.747600
+15:01.90000
71.6p
39
H 51
Ola Brevig
I.F Ørn
2:04:38.747700
+15:02.90100
71.5p
40
D 36
Brita Cecilie Mustad
Hauken IL
2:05:22.752100
+15:46.94500
70.9p
41
H 61
Oddvar Vehusheia
BREKKE
2:05:23.752200
+15:47.94600
70.9p
42
H 41
Roar Skalstad
Ghost Bikes
2:05:32.753100
+15:56.95500
70.8p
43
H 26
jørgen Schia
Bergkameratene Ski
2:05:39.753800
+16:03.96200
70.7p
44
H 51
Nils Christian Green
Team Centric
2:05:48.754700
+16:12.97100
70.6p
45
H 16
Simen Åmodt Amundsen
Hof IL
2:06:24.758300
+16:48.100700
46
H 18
Even Helgeland
Sande Sportsklubb
2:06:58.761700
+17:22.104100
69.7p
47
H 46
Geir Frøvoll
Eggedal IL
2:06:59.761800
+17:23.104200
69.7p
48
H 41
Bjørn Trygve Lohne Hansen
Sturla IF
2:07:43.766200
+18:07.108600
69.1p
49
H 41
Hans Olav Kåsa
Skagerak Sportsklubb
2:07:53.767200
+18:17.109600
69.0p
50
H 16
Bjørnar Holm
Tørn IL
2:07:56.767500
+18:20.109900
51
H 26
Glenn Rune Olsen
Froland IL
2:07:57.767600
+18:21.110000
68.9p
52
H 41
Anton Tolo
Langesund Tri Hauken
2:07:58.767700
+18:22.110100
68.9p
53
H 56
Magne Isaksen
Froland IL
2:08:10.768900
+18:34.111300
68.7p
54
H 36
Hans Marius Nelson
Svelvik SK
2:08:20.769900
+18:44.112300
68.6p
55
H 41
Steinar Solhaug
Kirkens Bymisjon Drammen
2:08:29.770800
+18:53.113200
68.5p
56
H 41
Jørgen Dyblie
Norcontrol BIL
2:08:31.771000
+18:55.113400
68.5p
57
H 41
Anders Greff
Team Pay
2:08:38.771700
+19:02.114100
68.4p
58
H 46
Hans Petter Transet
ILROS
2:08:56.773500
+19:20.115900
68.2p
59
H 41
Hans Ole Riddervold
Team Pay
2:08:57.773600
+19:21.116000
68.1p
60
H 46
Geir Brynhildsen
Veidekke Bil
2:09:20.775900
+19:44.118300
67.9p
61
H 36
Preben Hofstedt-Moe
Runar IL
2:09:21.776000
+19:45.118400
67.8p
62
H 41
Magnus Kristiansen
Brynehein Stakerlag
2:10:09.780800
+20:33.123200
67.3p
63
H 41
Frithjof Herland Opsal
Mo Skilag
2:10:12.781100
+20:36.123500
67.2p
64
H 36
Jostein Efteland
Skagerak Sportsklubb
2:10:22.782100
+20:46.124500
67.1p
65
H 41
Tore Gløer Wiken
Elixia
2:10:26.782500
+20:50.124900
67.1p
66
H 18
Marius Killingdalen
Sande Sportsklubb
2:10:28.782700
+20:52.125100
67.0p
67
H 46
Trond Georg Mala
Glitre offroad
2:10:30.782900
+20:54.125300
67.0p
68
H 31
Fredrik Lindell Garnæs
Team Centric
2:10:43.784200
+21:07.126600
66.8p
69
H 41
Geir Sandvik
Pedersvei
2:10:55.785400
+21:19.127800
66.7p
70
H 21
Kjetil Borch
Horten Roklubb
2:11:11.787000
+21:35.129400
66.5p
71
H 56
Pål Sjulstad
Larvik Ski
2:11:25.788400
+21:49.130800
66.3p
72
H 41
Jens Tjentland
Svarstad IL
2:11:51.791000
+22:15.133400
66.0p
73
H 21
Hans Gunnar Gravningen
Sande Sportsklubb
2:11:53.791200
+22:17.133600
66.0p
74
H 21
Johannes Gunerius Andås
JJU BIL
2:12:01.792000
+22:25.134400
65.9p
75
H 31
Kristian Skogen
Skagerak Sportsklubb
2:12:18.793700
+22:42.136100
65.7p
76
H 21
Martin Stendahl
Stokke IL
2:12:37.795600
+23:01.138000
65.5p
77
H 51
Fredrik Thaulow
Storebrand Livsforsikring
2:12:47.796600
+23:11.139000
65.4p
78
H 26
Ådne Skurdal
Nordic Choice Hotels
2:12:56.797500
+23:20.139900
65.3p
79
H 41
Sjur Ellingsen
Danske Bank
2:13:05.798400
+23:29.140800
65.2p
80
H 20
Sindre Øverås
Melum Il Ski
2:13:11.799000
+23:35.141400
65.1p
81
H 36
Jo Ellingsen
Sandefjord kommune BIL
2:13:12.799100
+23:36.141500
65.1p
82
H 46
Rolv Anders Systad
Lyn Ski
2:13:14.799300
+23:38.141700
65.1p
83
H 18
Einar Lund
Bevern IL
2:13:15.799400
+23:39.141800
65.1p
84
H 18
Remi Kleppan
Stokke IL
2:13:17.799600
+23:41.142000
65.0p
84
H 56
Ulf Rødvik
Horten Skiklubb
2:13:17.799600
+23:41.142000
65.0p
86
H 41
Karl Gunnar Bø
Tørn IL
2:13:19.799800
+23:43.142200
65.0p
87
H 46
Ragnar Andresen
Sparebanken Sør
2:13:21.800000
+23:45.142400
65.0p
88
H 41
Jørgen Steen
Team Pay
2:13:36.801500
+24:00.143900
64.8p
89
H 46
Arnfinn Paulsrud
Kvelde IL
2:13:37.801600
+24:01.144000
64.8p
90
D 46
Inger Anne Lofthus
Heddal IL
2:13:39.801800
+24:03.144200
64.8p
91
H 31
Lars Erik Halvorsen
Drammen Triathlon Club
2:14:05.804400
+24:29.146800
64.5p
92
H 31
Nils Anders Nakjem
Svarstad IL
2:14:10.804900
+24:34.147300
64.4p
93
H 41
Lars Furuseth
Oseberg Skilag
2:14:21.806000
+24:45.148400
64.3p
94
H 36
Johan Henrik Augustsson
Froland IL
2:14:48.808700
+25:12.151100
64.0p
95
H 46
Knut Olaf Lindtveit
Vegårshei IL
2:14:49.808800
+25:13.151200
64.0p
95
H 46
Pål Aslak Isaksen
Storm IF
2:14:49.808800
+25:13.151200
64.0p
97
H 51
Ole Jens Brekke
BK Ski
2:14:51.809000
+25:15.151400
64.0p
98
H 46
Bjørn Johannesen
BK Ski
2:15:00.809900
+25:24.152300
63.9p
99
H 18
Magnus Gravningen
Sande Sportsklubb
2:15:23.812200
+25:47.154600
63.6p
100
H 16
Håkon Nortvedt
Sande Sportsklubb
2:15:24.812300
+25:48.154700
101
H 36
Jon Bjarne Onsøien
At Skog Bil/if Ørn
2:15:25.812400
+25:49.154800
63.6p
102
H 21
Ole Endrè Kallhovd
Otra IL
2:15:29.812800
+25:53.155200
63.6p
103
H 21
Ole Drange
Krs.løp
2:15:48.814700
+26:12.157100
63.4p
104
H 26
Rasmus Søes
Kvitåvatn skiklub
2:15:49.814800
+26:13.157200
63.4p
105
H 36
Lars Ivar Bøe
Vard Brevik
2:15:52.815100
+26:16.157500
63.3p
106
H 21
Thomas Lie
Svarstad IL
2:16:05.816400
+26:29.158800
63.2p
107
H 46
Per Helge Bergland
Nanset IF
2:16:15.817400
+26:39.159800
63.1p
108
H 41
John Einar Jørgenvåg
Nanset IF
2:16:18.817700
+26:42.160100
63.0p
109
H 66
Helge Fossheim
Kvelde IL
2:16:20.817900
+26:44.160300
63.0p
110
H 31
Ken Tore Tallakstad
LR Consulting
2:16:22.818100
+26:46.160500
63.0p
111
D 46
Barbro Holden Eliassen
Röros IL
2:16:24.818300
+26:48.160700
63.0p
112
D 41
Elisabeth Wigaard
raumyrveien springers
2:16:42.820100
+27:06.162500
62.8p
113
H 41
Åsulv Sveinung Aas
Vegårshei IL
2:16:52.821100
+27:16.163500
62.7p
114
H 41
Audun Aalvik
Nanset IF
2:17:10.822900
+27:34.165300
62.5p
115
H 16
Fredrik Ramstad Hoff
Fossum IF
2:17:11.823000
+27:35.165400
115
H 56
Ronald Sivertsen
Team Pay
2:17:11.823000
+27:35.165400
62.5p
117
H 46
Gylve Setlo
Team Extreme
2:17:16.823500
+27:40.165900
62.4p
118
H 41
Geir Langeland
Helgen IL
2:17:17.823600
+27:41.166000
62.4p
118
H 46
Jan Vidar Nordbö
Skagerak Sportsklubb
2:17:17.823600
+27:41.166000
62.4p
120
H 46
Per Vetle Heldal
Skagerak Sportsklubb
2:17:18.823700
+27:42.166100
62.4p
121
H 18
Kenneth Gilberg
Nanset IF
2:17:46.826500
+28:10.168900
62.1p
122
H 46
Erling Haugli Hansen
Nanset IF
2:17:53.827200
+28:17.169600
62.0p
123
H 41
Vidar Berg
I.F Ørn
2:17:54.827300
+28:18.169700
62.0p
124
H 46
Ove Martin Svae
Kvelde IL
2:18:14.829300
+28:38.171700
61.8p
125
H 51
Tellef Ormestad
Runar IL
2:18:18.829700
+28:42.172100
61.8p
126
H 46
Helge Dimmen
Nykirke IF
2:18:36.831500
+29:00.173900
61.6p
127
H 16
Petter Sjøl Teien
Sande Sportsklubb
2:18:37.831600
+29:01.174000
128
H 51
Stig Andre Tanum
Solberg Skootelag
2:18:50.832900
+29:14.175300
61.5p
129
H 21
Tor Eirik Riis
Team Øverskauen
2:19:00.833900
+29:24.176300
61.4p
130
H 46
Harald Sørby
IL Ivrig
2:19:21.836000
+29:45.178400
61.2p
131
H 36
Hans-Petter Mietle
Nordea
2:19:22.836100
+29:46.178500
61.1p
131
H 36
Andreas Laustsen
Runar IL
2:19:22.836100
+29:46.178500
61.1p
133
H 51
Sverre Engebretsen
Team Amarone
2:19:33.837200
+29:57.179600
61.0p
134
H 46
Fred Tjernsli
SK Rye
2:19:37.837600
+30:01.180000
61.0p
135
H 56
Lars Ingar Brekke
IL Ivrig
2:19:45.838400
+30:09.180800
60.9p
136
H 31
Rasmus Oscar
Kvitåvatn skiklub
2:19:57.839600
+30:21.182000
60.8p
137
H 51
Thor Inge Tollehaug
Eiker-kvikk IF
2:20:15.841400
+30:39.183800
60.6p
138
D 46
Siri Dürendahl
Tømmerholt
2:20:26.842500
+30:50.184900
60.5p
139
H 20
Håkon Herland Andersen
Nanset IF
2:20:38.843700
+31:02.186100
60.4p
140
H 46
Knut Meiningen
Spklceres
2:20:43.844200
+31:07.186600
60.3p
141
H 46
Petter Løe
Heddal IL
2:20:51.845000
+31:15.187400
60.3p
142
H 26
Arne Andreas Gjølme
Team Gjølme
2:21:11.847000
+31:35.189400
60.1p
142
H 46
Rune Hagen
Tørn IL
2:21:11.847000
+31:35.189400
60.1p
144
H 61
Svein Bronebakk
Nanset IF
2:21:14.847300
+31:38.189700
60.0p
145
D 36
Lene Tangen
Hauken IL
2:21:21.848000
+31:45.190400
60.0p
146
H 56
Roar Andersen
Stokke IL
2:21:44.850300
+32:08.192700
59.7p
147
H 56
Rune Tanum
Solberg Skootelag
2:21:48.850700
+32:12.193100
59.7p
148
H 18
Even Høifødt
Arnadal IL
2:21:51.851000
+32:15.193400
59.7p
149
H 46
Fred A Høifødt
Arnadal IL
2:21:53.851200
+32:17.193600
59.7p
150
H 26
Tony Bredesen
Skrim IL
2:21:55.851400
+32:19.193800
59.6p
151
H 46
Bjørn Jonny Aunan
Efteløt IL
2:22:01.852000
+32:25.194400
59.6p
152
H 46
Knut Midtsian
Høvdingen
2:22:04.852300
+32:28.194700
59.6p
153
H 31
Per Kristian Helland
NTNUI
2:22:14.853300
+32:38.195700
59.5p
153
H 41
Steingrim Sandvik
Tønsberg Triathlonklubb
2:22:14.853300
+32:38.195700
59.5p
155
H 31
Anders Stokkeland Olsen
Undheim IL
2:22:17.853600
+32:41.196000
59.4p
156
H 18
Magnus Vold Gran
Sande Sportsklubb
2:22:35.855400
+32:59.197800
59.3p
157
H 26
Bendik Bull
Gjensidige Bil
2:22:41.856000
+33:05.198400
59.2p
158
H 41
Jørn Eriksen
Skagerak Sportsklubb
2:22:59.857800
+33:23.200200
59.0p
159
H 21
Per Einar Henriksen
Nmbui Langrenn
2:23:03.858200
+33:27.200600
59.0p
160
H 21
Daniel Aarum
Teamnpro2
2:23:47.862600
+34:11.205000
58.6p
161
H 46
Jan Tore Christensen
I.F Ørn
2:24:07.864600
+34:31.207000
58.4p
162
H 41
Espen Olsen
Sande Sportsklubb
2:24:09.864800
+34:33.207200
58.4p
163
H 36
Øystein Molandsveen
Eiker Kvikk
2:24:10.864900
+34:34.207300
58.4p
164
H 41
Lars Johan Havdal
Botne SK
2:25:44.874300
+36:08.216700
57.5p
165
H 36
Håkon Hamberg Riddervold
Storm IF
2:25:47.874600
+36:11.217000
57.5p
165
H 41
Roar Alvestad
Skagerak Sportsklubb
2:25:47.874600
+36:11.217000
57.5p
167
H 16
Herman Sjøl Teien
Sande Sportsklubb
2:25:57.875600
+36:21.218000
167
H 21
Simen Woxmyhr
NHHI MOTBAKKE
2:25:57.875600
+36:21.218000
57.4p
169
H 46
Ole Petter Vestøl
Vegårshei IL
2:25:58.875700
+36:22.218100
57.4p
170
H 36
Svein Gjermundsen
Gkk
2:25:59.875800
+36:23.218200
57.4p
171
H 18
Fredrik Storløkken
Bevern IL
2:26:00.875900
+36:24.218300
57.4p
172
H 26
Eirik Salvesen
Trønderbataljonen
2:26:08.876700
+36:32.219100
57.3p
173
H 41
Per Arne Brandsæter
Team Vet
2:26:10.876900
+36:34.219300
57.3p
174
H 16
Sturla Frydenlund
Drammen-Strong IL
2:26:25.878400
+36:49.220800
175
H 51
Leif Hodnebrog
Krik Arendal
2:26:48.880700
+37:12.223100
57.0p
176
H 31
Kristoffer Hope Andersen
Laktatkumpanene
2:27:03.882200
+37:27.224600
56.8p
177
H 18
Petter Bøe Marstein
Efteløt IL
2:27:08.882700
+37:32.225100
56.8p
178
H 66
Jimmy Nordli
Trøsken IL
2:27:33.885200
+37:57.227600
56.6p
179
H 41
Kenneth Nilsen
SK Storm
2:27:36.885500
+38:00.227900
56.5p
180
H 41
Anders Røste
Norcontrol BIL
2:27:56.887500
+38:20.229900
56.4p
181
H 46
Tor Inge Skau
Ullensaker Cykelklubb
2:27:59.887800
+38:23.230200
56.3p
182
H 41
Lars Johan Kalager
Botne SK
2:28:22.890100
+38:46.232500
56.2p
183
H 36
Ole M Stamland
Skagerak Sportsklubb
2:28:32.891100
+38:56.233500
56.1p
184
H 41
Tore Monstad Halvorsen
Monstad Consult
2:29:06.894500
+39:30.236900
55.8p
185
H 66
Helge Bergsvand
Nanset IF
2:29:12.895100
+39:36.237500
55.7p
186
H 61
Odin Langslet
Gjerpen IF
2:29:13.895200
+39:37.237600
55.7p
187
D 41
Merete Dyblie
Horten Skiklubb
2:29:21.896000
+39:45.238400
55.7p
188
H 41
Kai Hansen
Nasta
2:29:36.897500
+40:00.239900
55.5p
189
H 26
Stig Halvorsen
Aker MH BIL
2:29:54.899300
+40:18.241700
55.4p
190
H 16
Knut Eirik Stavnes Olsen
Siljan IL
2:30:10.900900
+40:34.243300
191
H 26
vetle kronstad
Sandefjord
2:30:16.901500
+40:40.243900
55.2p
192
H 26
Tormod Lysne Voje
Kpmg IF
2:30:32.903100
+40:56.245500
55.1p
193
H 21
Marius Thorvaldsen
Vegårshei IL
2:30:43.904200
+41:07.246600
55.0p
193
H 51
Svein Hustuft
Runar IL
2:30:43.904200
+41:07.246600
55.0p
195
H 41
Terje Henriksen
Statkraft BIL
2:30:45.904400
+41:09.246800
55.0p
196
D 46
Jorunn Solvi
Skagerak Sportsklubb
2:30:59.905800
+41:23.248200
54.9p
197
H 46
Ole Theodor Sponberg
Stokke IL
2:31:05.906400
+41:29.248800
54.8p
197
H 56
Rino Rudsli
Krik Arendal
2:31:05.906400
+41:29.248800
54.8p
199
H 46
John Haugland
Bøe Begravelsesbyrå
2:31:11.907000
+41:35.249400
54.8p
200
H 51
Eirik Haraldsen
Dnb
2:31:17.907600
+41:41.250000
54.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
200
H 66
Edvin Kristiansen
Krik Arendal
2:31:17.907600
+41:41.250000
54.7p
200
H 66
Gisle Langslet
SK Rye
2:31:17.907600
+41:41.250000
54.7p
203
H 31
Audun Andreassen
No Club
2:31:19.907800
+41:43.250200
54.7p
204
H 41
Bjorn Kristian Neumann
Bergkameratene Ski
2:31:24.908300
+41:48.250700
54.6p
205
H 46
Frank Halvorstuen
Horten Skiklubb
2:31:25.908400
+41:49.250800
54.6p
206
H 31
Anders Kjellen
Austria
2:31:27.908600
+41:51.251000
54.6p
207
H 51
Morten Johnsen
Arnadal IL
2:31:28.908700
+41:52.251100
54.6p
208
H 41
Frode Nilsen
Øyestad IF
2:31:32.909100
+41:56.251500
54.6p
209
H 36
Morten Formo
Kristiansand politi
2:31:35.909400
+41:59.251800
54.6p
210
H 46
John Johannesen
Mo Skilag
2:31:40.909900
+42:04.252300
54.5p
211
H 36
Daniel Spiro
Skiforeningen
2:31:44.910300
+42:08.252700
54.5p
212
H 41
Ole Richard Kolstad
Abb kraft
2:32:20.913900
+42:44.256300
54.2p
213
H 16
Henrik Bøe Marstein
Efteløt IL
2:32:23.914200
+42:47.256600
214
H 56
Jens Petter Jensen-Eian
Fmc Technologies
2:32:43.916200
+43:07.258600
54.0p
215
H 56
Kjetil Tanum
Larvik Ski
2:32:49.916800
+43:13.259200
54.0p
216
H 31
Daniel Adolfsson
Ramboll
2:33:08.918700
+43:32.261100
53.8p
217
H 41
Sigurd Jon Foyn
Oseberg Skilag
2:34:14.925300
+44:38.267700
53.3p
218
D 31
Lene Moe
Nydalens Skiklubb
2:34:30.926900
+44:54.269300
53.2p
219
H 36
Thomas Morfjord
Stokke IL
2:35:09.930800
+45:33.273200
52.9p
220
H 56
Gunnar Samuelsen
Norkart
2:35:19.931800
+45:43.274200
52.8p
221
H 56
Gunnar Kleven
Botne SK
2:35:42.934100
+46:06.276500
52.7p
222
D 26
Mari Kathrine Sand
Sykehuset i Vestfold
2:35:45.934400
+46:09.276800
52.6p
222
H 51
Jan- Kristian Vedeler
Tønsberg Seilerforening
2:35:45.934400
+46:09.276800
52.6p
224
H 46
Bjørn Sveum
Teamnpro2
2:35:48.934700
+46:12.277100
52.6p
225
H 31
Stein Eirik Heskestad
Frøyland Il
2:35:51.935000
+46:15.277400
52.6p
226
H 26
Arne Kristian Viken
No Club
2:35:52.935100
+46:16.277500
52.6p
227
H 41
Torstein Reinertsen
Esso
2:35:55.935400
+46:19.277800
52.6p
228
H 36
Anders Emil Krogstad
Moss Skiklubb/texastoppen
2:36:00.935900
+46:24.278300
52.5p
229
H 41
Håkon Kiste
Storm IF
2:36:01.936000
+46:25.278400
52.5p
230
H 26
Kristoffer Almeland
Team Capus Racing
2:36:02.936100
+46:26.278500
52.5p
231
H 46
Erik Haagenrud
Sport1 Skien
2:36:05.936400
+46:29.278800
52.5p
232
H 41
Glenn Halvorsen
Eg Consult
2:36:06.936500
+46:30.278900
52.5p
233
H 41
Tov Maardalen
Eidanger IL
2:36:08.936700
+46:32.279100
52.5p
234
H 41
Bjørn Larsen
Skoppum IL
2:36:14.937300
+46:38.279700
52.4p
235
H 36
Håkon Arvesen
Runar IL
2:36:20.937900
+46:44.280300
52.4p
236
H 31
Anders Aulie
Team Ha Elektro
2:36:22.938100
+46:46.280500
52.4p
237
H 26
Martin Gundersen
I.F Ørn
2:36:50.940900
+47:14.283300
52.1p
238
H 41
Audun Semb
Stokke IL
2:36:52.941100
+47:16.283500
52.1p
239
H 51
Terje Johansen
Stathelle OG Omegn IL
2:37:04.942300
+47:28.284700
52.0p
240
H 46
Anders Villum
Spreke karer
2:37:27.944600
+47:51.287000
51.9p
241
H 66
Olav Meen
Hauken IL
2:37:37.945600
+48:01.288000
51.8p
242
D 20
Tiril Marie Sande
Stokke IL
2:38:17.949600
+48:41.292000
51.5p
243
H 51
Rune Øksendal
Fjellro
2:38:20.949900
+48:44.292300
51.5p
244
H 46
Trond Haugstad
Stokke IL
2:38:33.951200
+48:57.293600
51.4p
244
H 51
Bjørn Aschjem
No Club
2:38:33.951200
+48:57.293600
51.4p
246
H 31
Alex Lovelock
Vard Brevik
2:38:37.951600
+49:01.294000
51.4p
247
H 46
Stein Bjelland
Oseberg Skilag
2:39:02.954100
+49:26.296500
51.2p
248
H 46
Torulf Hagner
Fmk
2:39:03.954200
+49:27.296600
51.2p
249
H 26
Jostein Jacobsen
Kodal IL
2:39:06.954500
+49:30.296900
51.2p
250
H 31
Knut Erik Løberg
Solum Tsk
2:39:07.954600
+49:31.297000
51.2p
251
H 46
Helge Hole
Skagerak Sportsklubb
2:39:11.955000
+49:35.297400
51.1p
252
H 46
Ivar Andreassen
Nykirke
2:39:12.955100
+49:36.297500
51.1p
253
H 36
Vegar Melby
Gjerpen IF
2:39:20.955900
+49:44.298300
51.1p
254
D 36
Sylvia Haugenes
Skarphedin IL
2:39:31.957000
+49:55.299400
51.0p
255
H 46
Peter Tungard
Herkules Friidrett
2:39:45.958400
+50:09.300800
50.9p
256
H 36
Trond Boge
Porsgrunn Triathlon
2:39:48.958700
+50:12.301100
50.9p
257
H 36
Trond Andreassen
Larvik Politiidretslag
2:39:49.958800
+50:13.301200
50.9p
258
H 26
Henning Rasmussen
Nøtterøy Ski
2:39:50.958900
+50:14.301300
50.9p
259
H 41
Espen Strengelsrud
Teamnpro2
2:39:52.959100
+50:16.301500
50.8p
260
H 31
Thomas Nesse
Kometkammeratene
2:40:25.962400
+50:49.304800
50.6p
261
H 66
Roar Fossum
Marienlyst Park 2
2:40:36.963500
+51:00.305900
50.5p
262
H 46
Tormod Ølberg
SiV BIL
2:40:37.963600
+51:01.306000
50.5p
263
H 41
Yngvar Stenersen
Follo SK
2:40:42.964100
+51:06.306500
50.5p
264
H 36
Magnus Olsen
Dnb
2:41:04.966300
+51:28.308700
50.4p
265
H 71
Jan Olav Eriksen
Nanset IF
2:41:10.966900
+51:34.309300
50.3p
266
H 66
Øyvinn Leren
Nanset IF
2:41:15.967400
+51:39.309800
50.3p
267
H 71
Rolf Kvifte
Nanset IF
2:41:22.968100
+51:46.310500
50.2p
268
H 16
Carl Edvard Waal Halvorsen
Ilskrim
2:41:23.968200
+51:47.310600
269
H 46
Bjarne Tufte
Agder Energi
2:41:25.968400
+51:49.310800
50.2p
270
D 36
Bente Konst
OTO
2:42:21.974000
+52:45.316400
49.8p
271
H 36
Kenneth Andreassen
Horten Skiklubb
2:43:01.978000
+53:25.320400
49.6p
272
H 46
Robert Olsen
Botne SK
2:43:04.978300
+53:28.320700
49.5p
273
H 46
Stig Eriksen
Tjøme
2:43:10.978900
+53:34.321300
49.5p
274
H 21
Anders Kvisle
Skoppum IL
2:43:13.979200
+53:37.321600
49.5p
275
H 46
Jan-Vidar Larsen
Horten Skiklubb
2:43:20.979900
+53:44.322300
49.4p
276
H 31
Bjørn Joakim Borgen
Team Ha Elektro
2:43:25.980400
+53:49.322800
49.4p
277
H 26
Mats Hallvar Karlsen
Team Centric
2:43:54.983300
+54:18.325700
49.2p
278
D 31
Ingunn Janshaug Baklie
Svarstad IL
2:43:57.983600
+54:21.326000
49.2p
279
H 41
Roar Storm
No Club
2:44:03.984200
+54:27.326600
49.2p
280
H 66
Vidar Klokkerhaug
Oseberg Skilag
2:44:05.984400
+54:29.326800
49.1p
281
H 31
Knut Kure
Ramboll
2:44:23.986200
+54:47.328600
49.0p
282
D 51
Tone Amundsen Stokland
Sandefjord OK
2:45:16.991500
+55:40.333900
48.7p
283
H 56
Søren Ø Hellenes
Nanset IF
2:45:24.992300
+55:48.334700
48.6p
283
H 61
Lars Ståle Flåta
Rödbergs IF
2:45:24.992300
+55:48.334700
48.6p
285
D 20
Ellen Nydal Eide
Strand Kajakk Klubb
2:45:32.993100
+55:56.335500
48.6p
286
H 36
Marius Myhra
No Club
2:45:38.993700
+56:02.336100
48.6p
287
H 21
David Hvaal
Svarstad IL
2:45:39.993800
+56:03.336200
48.5p
288
H 46
Øystein Halvorsen
Fmc Technologies
2:45:56.995500
+56:20.337900
48.4p
289
H 36
Martin Ekholm
BK Ski
2:45:57.995600
+56:21.338000
48.4p
290
H 41
Erik Berger Husem
Team Knusem
2:46:15.997400
+56:39.339800
48.3p
291
H 41
Henning Reme
No Club
2:46:16.997500
+56:40.339900
48.3p
292
H 56
Steinar Køller
Ineos FF
2:46:19.997800
+56:43.340200
48.3p
293
H 31
Martin Choux
Oddersjaa Ssk
2:46:35.999400
+56:59.341800
48.2p
294
H 46
Per Sortedal
Eidanger IL
2:46:37.999600
+57:01.342000
48.2p
295
H 31
Kent-Inge Engvold
Storm IF
2:46:48.1000700
+57:12.343100
48.1p
296
H 46
Per Anders Kartnes
Schenker AS
2:46:49.1000800
+57:13.343200
48.1p
297
H 26
Rolf Daniel Østvåg
Team Revå
2:47:03.1002200
+57:27.344600
48.0p
298
H 56
Knut Brathagen
Röros IL
2:47:04.1002300
+57:28.344700
48.0p
299
H 56
Glenn Ager-Wick
Grane Arendal
2:47:13.1003200
+57:37.345600
48.0p
300
H 46
Helge Stenerud
Jotun BIL
2:47:22.1004100
+57:46.346500
47.9p
301
H 36
Martin J. Søtvedt
Foss Elektro AS
2:47:24.1004300
+57:48.346700
47.9p
302
H 31
Øyvind Bakkebø
Ineos
2:47:33.1005200
+57:57.347600
47.8p
303
H 41
Arild Aure
Oseberg Skilag
2:47:38.1005700
+58:02.348100
47.8p
304
D 41
Lill Heidi Elvenes Heldal
Skagerak Sportsklubb
2:48:23.1010200
+58:47.352600
47.5p
305
H 26
Håvard Myhre
Andebu IL
2:48:35.1011400
+58:59.353800
47.5p
306
H 46
Kim Haagenrud
SiV BIL
2:48:41.1012000
+59:05.354400
47.4p
307
D 56
Ingebjørg Trandum
BK Ski
2:48:44.1012300
+59:08.354700
47.4p
308
H 46
Per Olav Granheim
Magnor Ul
2:48:47.1012600
+59:11.355000
47.4p
309
H 36
Knut Olav Sundby
Ilebrekke
2:48:51.1013000
+59:15.355400
47.4p
310
H 46
Jarle Haukvik
No Club
2:48:53.1013200
+59:17.355600
47.3p
311
H 41
Bjarke Wolf-Jürgensen
Ok Gorm
2:48:58.1013700
+59:22.356100
47.3p
312
H 21
Gisle Halvorsen
Eg Consult
2:49:00.1013900
+59:24.356300
47.3p
313
H 31
Tore Amundsen
Team Centric
2:49:02.1014100
+59:26.356500
47.3p
314
H 18
Kjetil Staulen
Siljan IL
2:49:05.1014400
+59:29.356800
47.3p
315
H 31
Kenneth Buch
Halden SK
2:49:12.1015100
+59:36.357500
47.2p
316
H 71
Ragnar Lund
Sørum IL
2:49:16.1015500
+59:40.357900
47.2p
317
H 41
Morten Myrsve
Spreke karer
2:49:20.1015900
+59:44.358300
47.2p
318
H 56
Jon Sandum
No Club
2:49:26.1016500
+59:50.358900
47.1p
319
H 36
Haakon Evjen
Nattaklubben
2:49:35.1017400
+59:59.359800
47.1p
320
H 26
Kim Vegard Rekvik
Siljan IL
2:49:37.1017600
+1:00:01.360000
47.1p
321
D 31
Kjersti-Helene Ehlers
Vard Brevik
2:49:50.1018900
+1:00:14.361300
47.0p
322
H 51
Olav Aure
Nanset IF
2:49:52.1019100
+1:00:16.361500
47.0p
323
H 41
Stig Anders Hagen
Klubb 90
2:49:59.1019800
+1:00:23.362200
47.0p
324
H 51
Roar Lindstad
Canon Vestfold Telemark
2:50:01.1020000
+1:00:25.362400
46.9p
325
H 51
Tom-Kristian Berg
Alcatel-Lucent BIL
2:50:10.1020900
+1:00:34.363300
46.9p
326
D 26
Merethe Gabrielsen
Imås IL
2:50:24.1022300
+1:00:48.364700
46.8p
327
H 16
Audun Midttun Systad
Lyn Ski
2:51:13.1027200
+1:01:37.369600
328
H 41
Steinar Johnsen
Teamnpro3
2:51:17.1027600
+1:01:41.370000
46.5p
329
H 41
Øystein Skjelbred
Statskog Bil
2:51:27.1028600
+1:01:51.371000
46.4p
329
H 51
Pål Hoff
Fossum IF
2:51:27.1028600
+1:01:51.371000
46.4p
331
H 18
Simen Sjulstad
Svarstad IL
2:51:33.1029200
+1:01:57.371600
46.4p
332
H 46
Per Erik Torgalsbøen
Spklceres
2:51:34.1029300
+1:01:58.371700
46.4p
333
H 31
Martin Aas
Asplan Viak
2:51:39.1029800
+1:02:03.372200
46.4p
334
H 41
Tor Jakob Lepperød
Larvik Politiidretslag
2:51:40.1029900
+1:02:04.372300
46.4p
335
H 51
Harald Rygh
Nøtterøy Ski
2:51:52.1031100
+1:02:16.373500
46.3p
336
H 31
Thor Kristian Kristiansen
Statskog Bil
2:52:13.1033200
+1:02:37.375600
46.2p
337
H 41
Johannes Stretere
Team Fon
2:52:15.1033400
+1:02:39.375800
46.2p
338
H 41
Terje Jahnsen
Gkk
2:52:20.1033900
+1:02:44.376300
46.1p
339
H 36
Jim Hansen
SiV BIL
2:52:28.1034700
+1:02:52.377100
46.1p
340
H 36
Torbjørn Østerhus
SK Rye
2:52:43.1036200
+1:03:07.378600
46.0p
341
D 36
Ida Andren
Stokke IL
2:52:55.1037400
+1:03:19.379800
45.9p
342
D 56
Astrid Drake
Holmen IF
2:53:12.1039100
+1:03:36.381500
45.8p
343
H 76
Øystein Smemo
Norcem AS
2:53:17.1039600
+1:03:41.382000
45.8p
344
H 61
Johan Rolv Fjeldskår
Nanset IF
2:53:25.1040400
+1:03:49.382800
45.8p
345
H 18
Mons Haraldsen
Hauken IL
2:53:29.1040800
+1:03:53.383200
45.7p
346
H 26
Stig Freberg
Team Flowtite
2:53:32.1041100
+1:03:56.383500
45.7p
347
H 46
Terje Johannessen
Solberg Skootelag
2:53:46.1042500
+1:04:10.384900
45.6p
348
H 36
Stian Dalen
Eidanger IL
2:53:49.1042800
+1:04:13.385200
45.6p
349
H 26
Fredrik Borg Johannessen
Team s
2:53:57.1043600
+1:04:21.386000
45.6p
350
H 26
Erik Käppi
Gjerden Fjellsikring
2:54:00.1043900
+1:04:24.386300
45.6p
351
D 61
Kristin Ringdalen
BK Ski
2:54:24.1046300
+1:04:48.388700
45.4p
351
H 26
Alexander Lee Nordkvelle
Team Centric
2:54:24.1046300
+1:04:48.388700
45.4p
353
H 41
Ole Petter Akerholt
Club 89
2:54:49.1048800
+1:05:13.391200
45.3p
354
H 66
Finn Sjue
No Club
2:54:50.1048900
+1:05:14.391300
45.3p
355
H 31
Johan Källmark
Sweden
2:54:58.1049700
+1:05:22.392100
45.2p
356
D 51
Grethe Aker-Iversen
FürstMedLab
2:55:31.1053000
+1:05:55.395400
45.1p
357
H 41
Harald Asjer
Oseberg Skilag
2:55:37.1053600
+1:06:01.396000
45.0p
358
H 71
Odd Aure
Drangedal O-lag
2:55:50.1054900
+1:06:14.397300
45.0p
359
H 51
Bjørn Lunde
Team Flowtite
2:55:55.1055400
+1:06:19.397800
44.9p
360
H 31
Martin Aulie
Team Ha Elektro
2:55:56.1055500
+1:06:20.397900
44.9p
361
H 61
Hans Otto Janshaug
Svarstad IL
2:56:21.1058000
+1:06:45.400400
44.8p
362
H 16
Aksel Vedeler
Tønsberg Seilerforening
2:56:24.1058300
+1:06:48.400700
363
H 41
Bjørnar Dahl Hotvedt
Stortingets IL
2:56:42.1060100
+1:07:06.402500
44.7p
364
H 41
Nils Thomas Strømdal
Gjerpen IF
2:56:48.1060700
+1:07:12.403100
44.6p
365
H 26
Lars Erik Løberg
R8 Consulting
2:57:05.1062400
+1:07:29.404800
44.6p
366
D 41
Cathrine Haraldsen
Hauken IL
2:57:07.1062600
+1:07:31.405000
44.5p
367
H 36
Robert Andersen
Matek
2:57:10.1062900
+1:07:34.405300
44.5p
368
H 31
Bjørn Martin Øvrebø Svendsen
Cold Fusion
2:57:18.1063700
+1:07:42.406100
44.5p
369
D 41
Live Semb Vestgarden
Skarphedin IL
2:57:21.1064000
+1:07:45.406400
44.5p
370
D 51
Astrid Nydal Eide
Skiforeningen
2:57:34.1065300
+1:07:58.407700
44.4p
371
H 71
Birger Sandmoe
No Club
2:57:39.1065800
+1:08:03.408200
44.4p
372
H 26
ragnvald Bertelsen
Stokke IL
2:57:42.1066100
+1:08:06.408500
44.4p
373
H 46
Morten Glenna
Tønsberg Triathlonklubb
2:58:09.1068800
+1:08:33.411200
44.2p
374
H 41
Tom Mæhlum
Bergkameratene Ski
2:58:16.1069500
+1:08:40.411900
44.2p
375
D 41
Ellen Smith-Meyer
Nøtterøy Ski
2:58:50.1072900
+1:09:14.415300
44.0p
376
H 41
Morten Eide
No Club
2:58:55.1073400
+1:09:19.415800
44.0p
377
H 41
Helge Hansen
No Club
2:59:15.1075400
+1:09:39.417800
43.9p
378
H 31
Rolf Børseth
No Club
2:59:18.1075700
+1:09:42.418100
43.9p
379
H 36
Henning Solberg
Arnadal IL
2:59:31.1077000
+1:09:55.419400
43.8p
380
H 46
Bent Arve Eriksen
I.F Ørn
3:00:14.1081300
+1:10:38.423700
43.6p
380
H 46
Knut Jaksland
Bødalen IF
3:00:14.1081300
+1:10:38.423700
43.6p
382
H 51
Jan Henriksen
Skoppum IL
3:00:22.1082100
+1:10:46.424500
43.5p
383
H 41
Atle Solberg
Milton Sykkel
3:00:50.1084900
+1:11:14.427300
43.4p
384
H 21
Markus Christensen
Sandefjord Roklubb
3:01:15.1087400
+1:11:39.429800
43.3p
385
H 51
John Harald Hansen
No Club
3:01:25.1088400
+1:11:49.430800
43.2p
386
H 41
Jarle Mosaker
Grenland Klatreklubb
3:01:27.1088600
+1:11:51.431000
43.2p
387
H 18
Eivind Solberg
Nanset IF
3:01:30.1088900
+1:11:54.431300
43.2p
388
H 56
Ole Adolf Eide
Svarstad IL
3:02:06.1092500
+1:12:30.434900
43.0p
389
H 31
Jens Sjöborg
IK Stern
3:02:14.1093300
+1:12:38.435700
43.0p
390
H 31
Terje Kristiansen
Kirkens Bymisjon Drammen
3:02:24.1094300
+1:12:48.436700
42.9p
391
D 51
Mette Grimnes
Sweco IF
3:02:49.1096800
+1:13:13.439200
42.8p
392
H 51
Snorre Frydenlund
Statoil IF
3:03:00.1097900
+1:13:24.440300
42.7p
393
H 41
Jon Kjetil Kjær
Gjerpen IF
3:03:41.1102000
+1:14:05.444400
42.5p
394
H 46
Espen Haraldsen
Fmc Technologies
3:03:52.1103100
+1:14:16.445500
42.5p
395
H 46
Helge Hansen
Larvik Seilforening
3:04:07.1104600
+1:14:31.447000
42.4p
396
H 18
Stian Kroken
Kvelde IL
3:04:24.1106300
+1:14:48.448700
42.3p
397
H 46
Jan-Ivar Ibsen
Nasta
3:04:31.1107000
+1:14:55.449400
42.3p
398
H 26
Petter Hejna
Statoil IF
3:04:43.1108200
+1:15:07.450600
42.2p
398
H 36
Frants Klaastad
Tjølling IF
3:04:43.1108200
+1:15:07.450600
42.2p
400
H 51
Leif Viken
Grimstadsk
3:04:44.1108300
+1:15:08.450700
42.2p
401
D 41
Linda Alfsen
Idun IL
3:04:46.1108500
+1:15:10.450900
42.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 51
Hans Petter Lundgaard
Nøtterøy Ski
3:06:25.1118400
+1:16:49.460800
41.7p
403
D 21
Marie Styrvold
NTNUI
3:06:31.1119000
+1:16:55.461400
41.7p
404
H 56
Trond Eriksson
Statskog Bil
3:06:33.1119200
+1:16:57.461600
41.7p
405
D 46
Wenche F. Gulbrandsen
Pwc Bil
3:06:58.1121700
+1:17:22.464100
41.6p
406
D 46
Lillann Norseng
Holmens IF
3:07:09.1122800
+1:17:33.465200
41.5p
407
D 51
Ellen Skomedal
Høvdingen
3:07:25.1124400
+1:17:49.466800
41.5p
408
H 46
Rolf Staulen
Siljan
3:07:33.1125200
+1:17:57.467600
41.4p
408
H 51
Eirik Bjørlo
Svelvik Idrettsforening
3:07:33.1125200
+1:17:57.467600
41.4p
410
H 31
Trond Vegard Jortveit
No Club
3:07:56.1127500
+1:18:20.469900
41.3p
411
H 36
Marius Svanevik
MS Svartor
3:08:03.1128200
+1:18:27.470600
41.3p
412
D 16
Linn Hege Roso
Svarstad Il Ski
3:09:08.1134700
+1:19:32.477100
413
H 31
Mathias Reman
Team Gubb
3:09:15.1135400
+1:19:39.477800
41.0p
414
H 66
Tor Hansteen Nordal
Nanset IF
3:09:19.1135800
+1:19:43.478200
40.9p
415
H 41
Øystein Henningsen
Krik Arendal
3:09:49.1138800
+1:20:13.481200
40.8p
416
H 61
Martin Nauf
Hedrum O-Lag
3:10:14.1141300
+1:20:38.483700
40.7p
417
H 26
Åsmund Strandgård
Nor Element
3:10:58.1145700
+1:21:22.488100
40.5p
418
D 41
Aud Ellen Brevik
Drammen-Strong IL
3:11:20.1147900
+1:21:44.490300
40.4p
419
H 41
Christoffer Markmanrud
Jotun BIL
3:11:25.1148400
+1:21:49.490800
40.4p
419
H 46
Nils Aasand
Eggedal IL
3:11:25.1148400
+1:21:49.490800
40.4p
421
H 41
Marthin Hansen
No Club
3:11:27.1148600
+1:21:51.491000
40.4p
422
H 41
Bjarte Guddal
Hei
3:11:37.1149600
+1:22:01.492000
40.3p
423
H 36
Svein Bakke
Hyggen IF
3:12:23.1154200
+1:22:47.496600
40.1p
424
H 36
Vegard Olsen
Mountain Morons
3:12:29.1154800
+1:22:53.497200
40.1p
425
H 51
Magnar Pedersen
Larvik Politiidretslag
3:12:34.1155300
+1:22:58.497700
40.1p
426
H 26
Håkon Mathias Rønning
Corporate Communications
3:12:42.1156100
+1:23:06.498500
40.1p
427
D 51
Eirill Bø
Holmen
3:12:44.1156300
+1:23:08.498700
40.0p
428
D 36
Vibeke Svanevik
MS Svartor
3:13:02.1158100
+1:23:26.500500
40.0p
429
H 61
Kjell Halvorsen
Bø
3:13:36.1161500
+1:24:00.503900
39.8p
430
H 41
Anders Mehlum Hasle
Store Bergan IL
3:14:13.1165200
+1:24:37.507600
39.7p
431
H 51
Svein Bruun
Norcontrol BIL
3:14:27.1166600
+1:24:51.509000
39.6p
432
H 31
Christer Lätt
No Club
3:14:35.1167400
+1:24:59.509800
39.6p
433
H 31
Ove Henrik Hals
Drammen
3:14:38.1167700
+1:25:02.510100
39.6p
434
D 56
Turid Werge-Olsen
BK Ski
3:14:58.1169700
+1:25:22.512100
39.5p
435
H 16
Jørgen Heimsæter
No Club
3:15:00.1169900
+1:25:24.512300
436
D 46
Merete Berdal
Jotron BIL
3:15:07.1170600
+1:25:31.513000
39.4p
437
H 56
Bent Skulstad
Il Gullfjell
3:15:08.1170700
+1:25:32.513100
39.4p
438
H 51
Bjørn Erik Wold
Team Sangeria
3:15:11.1171000
+1:25:35.513400
39.4p
439
D 46
Annette Holte
Kongsberg Maritime
3:16:27.1178600
+1:26:51.521000
39.1p
440
H 31
Morten Skjelde
Bevern IL
3:17:03.1182200
+1:27:27.524600
39.0p
441
H 21
Truls Lian
No Club
3:17:06.1182500
+1:27:30.524900
38.9p
442
H 31
Kristian Skar Skulstad
Gullfjell
3:17:09.1182800
+1:27:33.525200
38.9p
443
H 21
Morten Karlsen
No Club
3:17:14.1183300
+1:27:38.525700
38.9p
444
H 21
Daniel Hov
Re Fk
3:17:25.1184400
+1:27:49.526800
38.9p
445
H 36
Thomas Kristiansen
No Club
3:17:53.1187200
+1:28:17.529600
38.8p
446
H 56
Jon Endresen
Horten Skiklubb
3:18:03.1188200
+1:28:27.530600
38.7p
447
H 51
Tor Viulsrød
Team B.o.b
3:18:35.1191400
+1:28:59.533800
38.6p
448
D 51
Marthe Haugen
Nasta Bil
3:19:11.1195000
+1:29:35.537400
38.4p
449
D 21
Kjerstin Joten Kvisle
Tynset
3:19:15.1195400
+1:29:39.537800
38.4p
450
D 51
Gjertrud Sannes Grimsrud
Kragerø IF
3:19:25.1196400
+1:29:49.538800
38.4p
451
H 41
Trond Rossvang
Nattaklubben
3:20:26.1202500
+1:30:50.544900
38.1p
452
H 41
Kenneth Ånonsen
Øyestad IF
3:21:09.1206800
+1:31:33.549200
38.0p
453
H 56
Stein Ødegård
Team Flowtite
3:21:20.1207900
+1:31:44.550300
37.9p
454
H 46
Frode Alfsen
Idun IL
3:21:22.1208100
+1:31:46.550500
37.9p
455
H 51
Bård Vatne
Dnb
3:21:44.1210300
+1:32:08.552700
37.8p
456
H 46
Geir holtet Johansen
Gbsas
3:22:04.1212300
+1:32:28.554700
37.8p
457
H 51
Arne Berdal
Jotron BIL
3:22:20.1213900
+1:32:44.556300
37.7p
458
D 46
Heidi Ravndal Johnsen
Arnadal IL
3:22:34.1215300
+1:32:58.557700
37.7p
459
H 36
Robert Andersen
Cf Stavern
3:22:55.1217400
+1:33:19.559800
37.6p
460
H 66
Per Ståle Tjentland
Svarstad IL
3:23:11.1219000
+1:33:35.561400
37.5p
461
H 36
Andrew Nicholls
Team Flowtite
3:23:47.1222600
+1:34:11.565000
37.4p
462
H 41
Bjørn Lennart Vorre
Gjerden Fjellsikring
3:24:15.1225400
+1:34:39.567800
37.3p
463
H 56
Peter Føns Knudsen
Skiklubben Gorm, Danmark
3:25:26.1232500
+1:35:50.574900
37.0p
464
H 36
Rickard Legnestam
Åsa, Swe
3:26:14.1237300
+1:36:38.579700
36.8p
465
H 66
Arild Mostue
Fmc Tecnologies
3:27:25.1244400
+1:37:49.586800
36.6p
466
H 36
Lars Holth
Genus BIL
3:27:30.1244900
+1:37:54.587300
36.6p
467
H 26
Ola Sjöborg
Axa SC
3:28:32.1251100
+1:38:56.593500
36.3p
468
H 31
Bjørnar Olsen
Kirkens Bymisjon Drammen
3:28:41.1252000
+1:39:05.594400
36.3p
469
H 41
Marcus Wallin
Gøif
3:29:50.1258900
+1:40:14.601300
36.1p
470
D 26
Line Bentzen
Stamina
3:30:20.1261900
+1:40:44.604300
36.0p
471
D 26
Rikke Binder
Ok Gorm
3:30:57.1265600
+1:41:21.608000
35.8p
472
H 61
Kjell Ellila
Norcontrol BIL
3:31:35.1269400
+1:41:59.611800
35.7p
473
H 61
Roar Teigen
Bamble kommune
3:33:25.1280400
+1:43:49.622800
35.3p
474
D 21
Christine Kvisle
Campus Kristiania Bil
3:34:44.1288300
+1:45:08.630700
35.1p
475
D 21
Kari Johannsen
Kvitåvatn skiklub
3:35:06.1290500
+1:45:30.632900
35.0p
476
H 26
Hans Christian Gaarder
Hgs
3:36:29.1298800
+1:46:53.641200
34.7p
477
H 61
Christian Pedersen
Kik
3:37:09.1302800
+1:47:33.645200
34.6p
478
H 66
Thore Roksvold
Skiforeningen
3:37:58.1307700
+1:48:22.650100
34.4p
479
H 41
Jon Espen Kolstad
Herkules Ski
3:38:47.1312600
+1:49:11.655000
34.3p
480
H 56
Eilif Andreassen
Tønsberg Kajakklubb
3:39:01.1314000
+1:49:25.656400
34.2p
481
D 41
Inger Strand
Tønsberg Triathlonklubb
3:39:34.1317300
+1:49:58.659700
34.1p
482
H 56
Ole Binder
Ok Gorm
3:40:56.1325500
+1:51:20.667900
33.9p
483
H 46
Carl Åge Bjørgan
Haslum IL
3:41:42.1330100
+1:52:06.672500
33.7p
484
D 46
Kari Munkejord
Horten Skiklubb
3:42:18.1333700
+1:52:42.676100
33.6p
485
H 41
Stig Kongsfjell
Club 91
3:43:34.1341300
+1:53:58.683700
33.4p
486
D 26
Mette Gottschalk
Selmer IF
3:45:02.1350100
+1:55:26.692500
33.1p
487
H 61
Flemming Johannsen
Kvitåvatn skiklub
3:45:46.1354500
+1:56:10.696900
33.0p
488
H 76
Kaare Mortensen
Nanset IF
3:47:07.1362600
+1:57:31.705000
32.8p
489
H 31
Ken arne Hansen
Terningen Bofellesskap
3:50:09.1380800
+2:00:33.723200
32.2p
490
H 36
Morten Vikvald
Terningen Bofellesskap
3:50:11.1381000
+2:00:35.723400
32.2p
491
H 46
Øystein Thomessen
Telemark Symfoniorkester
3:50:39.1383800
+2:01:03.726200
32.2p
492
H 31
Kai Axel Hals
NA
3:50:56.1385500
+2:01:20.727900
32.1p
493
H 36
Atle I Bækkelie
Norges Bank Idrettslag
3:51:42.1390100
+2:02:06.732500
32.0p
494
H 56
Bernt Magne Eidahl
Ringkollen Skiklubb
3:53:41.1402000
+2:04:05.744400
31.7p
495
H 46
Frode Johansen
Telemark Fengsel Bedriftsidret
3:54:10.1404900
+2:04:34.747300
31.6p
496
D 46
Anne Marie Tempelen
Hauken IL
3:55:34.1413300
+2:05:58.755700
31.4p
497
H 46
Trond Johansen
Gjerden Fjellsikring
3:57:29.1424800
+2:07:53.767200
31.1p
498
H 46
Tony Hoen Syversen
Team Flowtite
3:59:32.1437100
+2:09:56.779500
30.7p
499
H 51
Morten Grennes
Haraklubben
4:00:07.1440600
+2:10:31.783000
30.7p
500
D 20
Helene Rygh Johansen
Bor
4:02:29.1454800
+2:12:53.797200
30.3p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 596[
1
2
]