Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Birkebeinerrennet
2010-03-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 19
54km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stian Remseth Andresen
Nittedal
2:38:17.949600
85.7p
2
Magne Lund Hansen
Runar IL
2:46:34.999300
+8:17.49600
81.0p
3
Sindre Skar Bjoernestad
Bærums Skiklubb
2:49:08.1014700
+10:51.65000
79.7p
4
Ingar Fauskrud Vike
Lismarka Skilag
2:49:18.1015700
+11:01.66000
79.6p
5
Henrik Bye Øren
Lillehammer SK
2:50:30.1022900
+12:13.73200
79.0p
6
Anders Høst Mølmen
Lyn Ski
2:50:54.1025300
+12:37.75600
78.8p
7
Ole-henrik Kabbe
Bærums Skiklubb
2:51:11.1027000
+12:54.77300
78.6p
8
Fredrik Stenen
Øti
2:52:15.1033400
+13:58.83700
78.1p
9
Morten Nerem
Emblem IL
2:52:23.1034200
+14:06.84500
78.0p
10
Bendik Bang Pedersen
Kjelsås IL
2:52:46.1036500
+14:29.86800
77.8p
11
Vetle Sjåstad Christiansen
Sport 1
2:53:25.1040400
+15:08.90700
77.5p
12
Sondre Hove Andersen
Lyn Ski
2:53:43.1042200
+15:26.92500
77.4p
13
Joergen Grav
Heming IL
2:55:18.1051700
+17:01.102000
76.6p
14
Halvor Weberg
Konnerud IL
2:55:49.1054800
+17:32.105100
76.4p
15
Simen Engebretsen Nordli
Vang IL
2:56:08.1056700
+17:51.107000
76.2p
16
Petter Rinde Øverland
Ntg-L
2:56:14.1057300
+17:57.107600
76.2p
17
Erlend Moian Nydal
Njård
2:56:22.1058100
+18:05.108400
76.1p
18
Sondre Handeland
Sauda IL
2:56:29.1058800
+18:12.109100
76.0p
19
Fredrik Schwencke
Lyn Ski
2:56:56.1061500
+18:39.111800
75.8p
20
Odd Erlend Hansen Berg
Grue Finnskog IL
2:57:07.1062600
+18:50.112900
75.7p
21
Ole-Vidar Eriksrud
Bjørn Myhre Sport
2:57:13.1063200
+18:56.113500
75.7p
22
Thomas Gifstad
Oppegård IL
2:57:28.1064700
+19:11.115000
75.6p
23
Eirik Austgulen Fosnæs
Fossum IF
2:57:40.1065900
+19:23.116200
75.5p
24
Carl Fredrik Hagen
Team Oslo
2:58:33.1071200
+20:16.121500
75.1p
25
Sindre Sætre Hammerlund
Asker SK
2:58:40.1071900
+20:23.122200
75.0p
26
Lars Anders Hoel
Valldal IL
2:58:54.1073300
+20:37.123600
74.9p
27
Johan Riseth Hammer
Børsa IL
2:59:15.1075400
+20:58.125700
74.8p
28
Håkon Karlstad
Gjerdrum IL
2:59:29.1076800
+21:12.127100
74.7p
29
Marius Hol
Boif Ski
3:00:01.1080000
+21:44.130300
74.4p
30
Jonas Holberg
Ronglan IL
3:00:17.1081600
+22:00.131900
74.3p
31
Trygve Garmo
Garmo IL
3:01:17.1087600
+23:00.137900
73.8p
32
Sindre Odberg Palm
Spydeberg IL
3:01:18.1087700
+23:01.138000
73.8p
33
Sindre Sandbakken
Røa IL
3:01:43.1090200
+23:26.140500
73.7p
34
Vegard Nes
Ogndal IL
3:02:07.1092600
+23:50.142900
73.5p
35
Johannes Hov Høydal
Fossum IF
3:02:20.1093900
+24:03.144200
73.4p
36
Truls Hestengen
Rustad IL
3:02:41.1096000
+24:24.146300
73.2p
37
Tryg-Arne Alnes Løkkeborg
Emblem IL
3:02:53.1097200
+24:36.147500
73.1p
38
Simen Smedsberg Kneppe
Fet SK
3:03:30.1100900
+25:13.151200
72.9p
39
Håkon Ramstad
Gjøvik SK
3:03:31.1101000
+25:14.151300
72.9p
40
Erlend Leander Johansen
Martinsons
3:04:00.1103900
+25:43.154200
72.7p
41
Håkon Sælen
Fossum IF
3:04:18.1105700
+26:01.156000
72.5p
42
Lars Hagelsteen Vik
Holeværingen IL Ski
3:04:35.1107400
+26:18.157700
72.4p
43
Carl Henrik Carlsen
Rustad IL
3:04:39.1107800
+26:22.158100
72.4p
44
Lars Eriksrud Kåsine
Rustad IL
3:04:42.1108100
+26:25.158400
72.4p
45
Thomas Voreland
Ringkollen Skiklubb
3:05:35.1113400
+27:18.163700
72.0p
46
Håvard Nygaard
Bjørn Myhre Sport
3:05:37.1113600
+27:20.163900
72.0p
47
Daniel Stenslet
Frogner IL
3:06:30.1118900
+28:13.169200
71.6p
48
Markus Thrygg
IL Jardar
3:06:56.1121500
+28:39.171800
71.4p
49
Håkon Hjelle Carlson
Lillehammer SK
3:07:20.1123900
+29:03.174200
71.3p
50
Joachim Klungseth
Oseberg Skilag
3:07:31.1125000
+29:14.175300
71.2p
51
Ole Gunnar Wangensteen
Fjellblom IL
3:07:39.1125800
+29:22.176100
71.1p
52
Håkon Lie
Åmdal IL
3:07:41.1126000
+29:24.176300
71.1p
53
Mads Buhaug
Øyer og Tretten IF
3:07:45.1126400
+29:28.176700
71.1p
54
Lars Lyche
Molde Og Omegn IF
3:07:56.1127500
+29:39.177800
71.0p
55
Arnkjell Sørhus Hustvedt
Rustad IL
3:07:58.1127700
+29:41.178000
71.0p
56
Bendik Ekeberg
Fet SK
3:07:59.1127800
+29:42.178100
71.0p
57
Erik Olsen
Lørenskog SK - Ski
3:08:32.1131100
+30:15.181400
70.8p
58
Kristian Joten Andersen
Hernes IL
3:09:55.1139400
+31:38.189700
70.2p
59
Ola Doksrød Strande
Gjerpen IF
3:10:33.1143200
+32:16.193500
69.9p
60
Audun Sektnan
Lillehammer SK
3:11:05.1146400
+32:48.196700
69.7p
61
Nikolai Hanevik
Bulken IL
3:11:12.1147100
+32:55.197400
69.7p
62
Joakim Skaug
Stokke IL
3:11:16.1147500
+32:59.197800
69.7p
63
Vegard Blomseth Johnsen
ÅS IL
3:11:57.1151600
+33:40.201900
69.4p
64
Tor Olav Øyen
Molde Og Omegn IF
3:12:16.1153500
+33:59.203800
69.3p
65
Herman Kornerud Christensen
Konnerud IL
3:12:26.1154500
+34:09.204800
69.2p
66
Johan Knoph Bjerknes
Fossum IF
3:12:28.1154700
+34:11.205000
69.2p
67
Martin Sommer Nygaard
Drammens Ballklubb
3:12:47.1156600
+34:30.206900
69.1p
68
Martin Andre Berg Ousdal
Sollihøgda Ski og Salongskytterlag
3:12:49.1156800
+34:32.207100
69.1p
69
Hans Høisveen Nannestad
Veldre Ski
3:13:07.1158600
+34:50.208900
68.9p
70
Geir Marius Øie
Stordal IL
3:13:08.1158700
+34:51.209000
68.9p
71
Ola Myrset
MOI
3:13:34.1161300
+35:17.211600
68.8p
72
Fredrik R. Mikalsen
Konnerud IL
3:13:40.1161900
+35:23.212200
68.7p
73
Sondre Hansen Eriksen
Nittedal IL
3:13:48.1162700
+35:31.213000
68.7p
74
Martin Sæther Aarhus
Oppegård IL
3:14:13.1165200
+35:56.215500
68.5p
75
Martin Olsen
Østre Toten Skilag
3:14:15.1165400
+35:58.215700
68.5p
76
Kenneth Fet
Velledalen IL
3:14:24.1166300
+36:07.216600
68.4p
77
Jacob Gjerdrum Nordby
Lyn Ski
3:14:57.1169600
+36:40.219900
68.2p
78
Sondre Underdal
Kjelsås IL
3:14:58.1169700
+36:41.220000
68.2p
79
Ivar Lycke
IL Jardar
3:15:16.1171500
+36:59.221800
68.1p
80
Torgeir Skjeldnes
Brøttum IL
3:16:00.1175900
+37:43.226200
67.8p
81
Martin Skjevestad
Asker SK
3:16:25.1178400
+38:08.228700
67.7p
82
Teodor K. Nilseng Danielsen
Nittedal IL
3:16:41.1180000
+38:24.230300
67.6p
83
Sondre Evjen
Lier IL
3:16:50.1180900
+38:33.231200
67.5p
84
Brian Otterdal Kristiansen
Runar IL
3:17:10.1182900
+38:53.233200
67.4p
85
Njål Engen Ekre
Søre ÅL IL
3:17:43.1186200
+39:26.236500
67.2p
86
Håkon Lodding
Fossum IF
3:17:55.1187400
+39:38.237700
67.1p
87
Ola Haug
Stokke IL
3:18:06.1188500
+39:49.238800
67.1p
88
Thorleif Dahl Bugge
Njård
3:18:06.1188500
+39:49.238800
67.1p
89
Erland Kirkebøen Husom
Lillehammer SK
3:18:22.1190100
+40:05.240400
67.0p
90
Anders Berg Stensrud
NTG-G
3:18:47.1192600
+40:30.242900
66.8p
91
Geir Olav Haugen
IL Bjørn
3:18:55.1193400
+40:38.243700
66.8p
92
Bjørnar Granerød
Stokke IL
3:19:47.1198600
+41:30.248900
66.4p
93
Einar Kjelland-mørdre
Lyn Ski
3:20:56.1205500
+42:39.255800
66.0p
94
Ole Gunder Skiaker
Gran IL
3:21:04.1206300
+42:47.256600
66.0p
95
Stian Torsetnes
Molde Og Omegn IF
3:23:06.1218500
+44:49.268800
65.3p
96
Martin Dalen
Vang IL
3:23:23.1220200
+45:06.270500
65.2p
97
Ulrik Lolland
Moss SK
3:23:43.1222200
+45:26.272500
65.1p
98
Espen Kvålshagen
Bøverdalen I.L
3:23:46.1222500
+45:29.272800
65.0p
99
Didrik Dukefoss
Lillehammer SK
3:24:01.1224000
+45:44.274300
65.0p
100
John Sebastian Sebelien
Nannestad Vgs Idrett
3:24:08.1224700
+45:51.275000
64.9p
101
Sondre Bakke Arvesen
IL Hauken Team Grenland Ski
3:24:37.1227600
+46:20.277900
64.7p
102
Fredrik Skirbekk Vister
Bækkelagets SK
3:24:56.1229500
+46:39.279800
64.6p
103
Jonatan Claussen
IL Jutul
3:24:58.1229700
+46:41.280000
64.6p
104
Fredrik Døhl Mostad
Fossum IF
3:26:26.1238500
+48:09.288800
64.1p
105
Vegard Fredriksen
Nittedal IL
3:26:27.1238600
+48:10.288900
64.1p
106
Martin Lundemo Syvertsen
Åsen IL
3:26:28.1238700
+48:11.289000
64.1p
107
Sondre Eilertsen Austrheim
Røa IL
3:28:12.1249100
+49:55.299400
63.5p
108
Håvard Bertelsen
IL.HEI Team grenland Ski
3:29:36.1257500
+51:19.307800
63.1p
109
Jonas Grevle Hofmo
Stange VGS
3:29:58.1259700
+51:41.310000
63.0p
110
Vegard Øie
Nordbygda Løten Ski
3:30:18.1261700
+52:01.312000
62.9p
111
Haakon Gedde-Dahl
Hokksund IL
3:31:12.1267100
+52:55.317400
62.6p
112
Stian Petterson
Østre Toten Skilag
3:31:38.1269700
+53:21.320000
62.4p
113
Kasper Kjeldsen
NTG-G
3:32:28.1274700
+54:11.325000
62.2p
114
Haakon Bergsholm
Stokke IL
3:32:29.1274800
+54:12.325100
62.2p
115
Christian Sørnes Karlsen
Kjelsås IL
3:32:51.1277000
+54:34.327300
62.0p
116
Sindre Godager
Gjø-Vard o-lag
3:32:59.1277800
+54:42.328100
62.0p
117
Øyvind Lavoll
Runar IL
3:33:03.1278200
+54:46.328500
62.0p
118
Anders Åsheim
Konnerud IL
3:33:21.1280000
+55:04.330300
61.9p
119
Jon-Anders Kabbe
IL Jutul
3:33:43.1282200
+55:26.332500
61.8p
120
Joar Axel Sollien
team manpower
3:34:11.1285000
+55:54.335300
61.6p
121
Håkon Rønning
JH langrenn
3:34:13.1285200
+55:56.335500
61.6p
122
Ole-Martin Fischer
Frogner IL
3:34:48.1288700
+56:31.339000
61.4p
123
Anders Weiby
IL Jardar
3:35:06.1290500
+56:49.340800
61.4p
124
Kristian Espeland
Alvdal IL
3:35:10.1290900
+56:53.341200
61.3p
125
Theodor Holstad
Asker
3:35:13.1291200
+56:56.341500
61.3p
126
Håkon Nordtorp
Nittedal IL
3:35:35.1293400
+57:18.343700
61.2p
127
Mikkel Karlsen
BVIF
3:36:30.1298900
+58:13.349200
60.9p
128
Simen Berntsen
Eggedal
3:37:00.1301900
+58:43.352200
60.8p
129
Lars Hemma
Brøttum IL
3:37:30.1304900
+59:13.355200
60.6p
130
Pål Tromsnes
Ringebu
3:37:41.1306000
+59:24.356300
60.6p
131
Per Anders Eskås
Team Eskås
3:38:55.1313400
+1:00:38.363700
60.2p
132
Simen Fjuk Vestreng
Bsf
3:39:40.1317900
+1:01:23.368200
60.0p
133
Andreas Kjellstadli
Skoppum IL
3:41:12.1327100
+1:02:55.377400
59.5p
134
Terje Faugstad Bjertnes
Konnerud IL
3:42:01.1332000
+1:03:44.382300
59.3p
135
Jan Terje Stubbom
Moelven IL
3:43:04.1338300
+1:04:47.388600
59.0p
136
Iver Grytting
Harpefoss IL
3:43:05.1338400
+1:04:48.388700
59.0p
137
Carl David Nielsen
Gjøvik SK
3:43:34.1341300
+1:05:17.391600
58.9p
138
Kristian Magnus Gundersen
Skjeberg VBK
3:44:12.1345100
+1:05:55.395400
58.7p
139
Amund Brennlien
Veldre Ski
3:44:33.1347200
+1:06:16.397500
58.6p
140
Eirik Storhaug
IL Ternen
3:44:42.1348100
+1:06:25.398400
58.5p
141
Sondre Tallaksrud
Skimt
3:44:50.1348900
+1:06:33.399200
58.5p
142
Bjørn Øyvind Ottesen
Vang IL
3:47:37.1365600
+1:09:20.415900
57.7p
143
Espen Lie Arnesen
Oppegård
3:47:48.1366700
+1:09:31.417000
57.7p
144
Even Oppegaard
Bjørkelangen spk
3:48:42.1372100
+1:10:25.422400
57.4p
145
Tommy Sæther
Åsen IL
3:50:11.1381000
+1:11:54.431300
57.0p
146
Tormod Vatten
Surnadal IL
3:51:37.1389600
+1:13:20.439900
56.7p
147
Jonas Barlund
Lillehammer SK
3:52:07.1392600
+1:13:50.442900
56.5p
148
Gaute Grov
IL Bjørn
3:52:37.1395600
+1:14:20.445900
56.4p
149
Odd-Anders Grimsbø
Førde
3:53:27.1400600
+1:15:10.450900
56.2p
150
Torbjørn Aasen Stigen
Moss SK
3:53:59.1403800
+1:15:42.454100
56.1p
151
Sondre Lerum Vigerust
Oppegård
3:54:28.1406700
+1:16:11.457000
55.9p
152
Håkon Bergsjø
Höland IL
3:56:03.1416200
+1:17:46.466500
55.5p
153
Henning Kollshaugen
No Club
3:56:24.1418300
+1:18:07.468600
55.4p
154
Emil Kjøniksen
Stokke IL
3:56:46.1420500
+1:18:29.470800
55.3p
155
Sondre Kvambekk
Asker Trekkhundklubb
3:56:51.1421000
+1:18:34.471300
55.3p
156
Halvor Horvli
Konnerud IL
3:56:52.1421100
+1:18:35.471400
55.3p
157
Jon Petter Furnee
Asker Skøyteklubb
3:57:42.1426100
+1:19:25.476400
55.1p
158
Mats Nordhagen
Brøttum IL
3:58:19.1429800
+1:20:02.480100
55.0p
159
Håvard Strande Dahl
Bærums Skiklubb
3:58:46.1432500
+1:20:29.482800
54.9p
160
Olaf Godtland Røe
Tylldal IL
4:00:50.1444900
+1:22:33.495200
54.4p
161
Christian Stormdal Hexeberg
No Club
4:01:23.1448200
+1:23:06.498500
54.2p
162
Birk Eirik Fjeld
Skarphedin IL
4:02:33.1455200
+1:24:16.505500
53.9p
163
Idar Holmbek Engebretsen
Fossum IF
4:04:12.1465100
+1:25:55.515400
53.6p
164
Erlend Kaurstad Morthen
Team Lagt opp
4:06:31.1479000
+1:28:14.529300
53.0p
165
Øyvind Høsser
No Club
4:06:50.1480900
+1:28:33.531200
52.9p
166
Ola Kure Skinnes
IL Ros
4:06:58.1481700
+1:28:41.532000
52.9p
167
Talis Tiivoja
No Club
4:08:23.1490200
+1:30:06.540500
52.6p
168
Mathias Stensland Lillevold
ÅS IL
4:08:34.1491300
+1:30:17.541600
52.5p
169
Jonatan Lund
Nesodden IF - Ski
4:08:51.1493000
+1:30:34.543300
52.5p
170
Bård Arvid Kronstad
DKM Sandefjord
4:10:42.1504100
+1:32:25.554400
52.1p
171
Erik Christiansen
Orkanger IF
4:10:43.1504200
+1:32:26.554500
52.1p
172
Lars Kristian Istad
SK Rye
4:11:07.1506600
+1:32:50.556900
52.0p
173
Thomas Vestly
Kodal IL
4:11:24.1508300
+1:33:07.558600
51.9p
174
Steffen Bunæs
Strømmen OG Lillestrøm SK
4:11:56.1511500
+1:33:39.561800
51.8p
175
Magnus Lund Røer
Bækkelagets SK
4:11:58.1511700
+1:33:41.562000
51.8p
176
Thomas Strøm
Veldre Ski
4:13:37.1521600
+1:35:20.571900
51.4p
177
Peder Gjølstad Røhnebæk
Bkok
4:15:03.1530200
+1:36:46.580500
51.1p
178
Sander Stenseth
Søre ÅL IL
4:16:26.1538500
+1:38:09.588800
50.8p
179
Espen Rustad
No Club
4:19:01.1554000
+1:40:44.604300
50.3p
180
Tore Rud-Johansen
Lilleahmmer OK
4:19:34.1557300
+1:41:17.607600
50.2p
181
Fredrick Østrem
Røa IL
4:19:50.1558900
+1:41:33.609200
50.1p
182
Sverre Kristiansen
Kjelsås IL
4:22:21.1574000
+1:44:04.624300
49.6p
183
Ole Martin Brennsæter
Hurdal truge og miniski-forening
4:22:23.1574200
+1:44:06.624500
49.6p
184
Martin Clausen-Bekkelien
Sørbråten IL
4:22:33.1575200
+1:44:16.625500
49.6p
185
Håvard Lien
Moelv IL
4:22:48.1576700
+1:44:31.627000
49.5p
186
Robert Christian Schwencke
No Club
4:24:01.1584000
+1:45:44.634300
49.3p
187
Gard Rødal
Lommedalen IL
4:24:03.1584200
+1:45:46.634500
49.3p
188
Bjørnar Stenberg
Moi IL
4:24:33.1587200
+1:46:16.637500
49.2p
189
Tord Reinaas
Sponen IL
4:25:14.1591300
+1:46:57.641600
49.0p
190
Per Einar Henriksen
Skoppum IL
4:26:40.1599900
+1:48:23.650200
48.8p
191
Patrik Stenberg
Team G
4:26:42.1600100
+1:48:25.650400
48.8p
192
Fredrik Mikkelsen Worren
Nesodden
4:31:15.1627400
+1:52:58.677700
47.9p
193
Olav Hestmann
Asker SK
4:31:35.1629400
+1:53:18.679700
47.8p
194
David Murphy
Proctor Academy
4:32:20.1633900
+1:54:03.684200
47.7p
195
Asbjørn S. Fjellvåg
Kjelsås IL
4:32:42.1636100
+1:54:25.686400
47.6p
196
Håkon Hellebust
Freidig SPK
4:35:38.1653700
+1:57:21.704000
47.1p
197
Jan -MIchael Johansen
VSF
4:36:40.1659900
+1:58:23.710200
46.9p
198
Ådne Strandlie
Gjøvik SK
4:37:02.1662100
+1:58:45.712400
46.8p
199
Benjamin Berton
Team Proctor
4:37:55.1667400
+1:59:38.717700
46.7p
200
Gjermund Midtbø
Skarphedin IL
4:41:20.1687900
+2:03:03.738200
46.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Lars Hjellen
Leinstrand IL
4:42:07.1692600
+2:03:50.742900
45.9p
202
Johan Opgard
Engerdal SP
4:43:06.1698500
+2:04:49.748800
45.8p
203
Even Flugstad Malmedal
Gjøvik SK
4:43:30.1700900
+2:05:13.751200
45.7p
204
Mads Tomter
Vest-Torpa UL
4:44:43.1708200
+2:06:26.758500
45.5p
205
Magne Hurum
Ck Toten Tråkk
4:44:48.1708700
+2:06:31.759000
45.5p
206
Eirik Vist Scheie
No Club
4:46:53.1721200
+2:08:36.771500
45.1p
207
Knut Fredrik Ramm
Skiforeningen
4:48:36.1731500
+2:10:19.781800
44.9p
208
Haakon Fossen
Konnerud IL
4:49:07.1734600
+2:10:50.784900
44.8p
209
Arnfinn Tunset
Inderøy IL
4:51:39.1749800
+2:13:22.800100
44.4p
210
Christian Pedersen
Konica Minolta
4:57:42.1786100
+2:19:25.836400
43.4p
211
Eivind Lindseth
Konnerud IL
4:58:17.1789600
+2:20:00.839900
43.3p
212
Vetle Gullaksen Veiteberg
BVIF
4:58:57.1793600
+2:20:40.843900
43.2p
213
Heine Bø Marthinsen
No Club
4:59:52.1799100
+2:21:35.849400
43.1p
214
Markus Molander
No Club
5:04:12.1825100
+2:25:55.875400
42.4p
215
Aleksander Bævre Larsen
Terra Bil
5:05:04.1830300
+2:26:47.880600
42.3p
216
Marius Strand
No Club
5:05:50.1834900
+2:27:33.885200
42.2p
217
Thomas Kalsnes
No Club
5:09:39.1857800
+2:31:22.908100
41.6p
218
Håkon Andersson
Team Andersson
5:13:24.1880300
+2:35:07.930600
41.1p
219
Andreas Teigland Rønning
ÅS IL
5:14:27.1886600
+2:36:10.936900
41.0p
220
Emil Bræin Furuli
No Club
5:18:05.1908400
+2:39:48.958700
40.5p
221
Mathias Mordal Meyer
Fossum IF
5:18:27.1910600
+2:40:10.960900
40.4p
222
Håvard Rustad Markussen
Sörumsand IF
5:19:20.1915900
+2:41:03.966200
40.3p
223
Aksel Stumpf
No Club
5:24:58.1949700
+2:46:41.1000000
39.6p
224
Øyvind Grannes
No Club
5:25:43.1954200
+2:47:26.1004500
39.5p
225
Peter Sollie
No Club
5:25:43.1954200
+2:47:26.1004500
39.5p
226
Kristian Lindblad
No Club
5:25:58.1955700
+2:47:41.1006000
39.5p
227
Eirik Kjelbrott
No Club
5:27:21.1964000
+2:49:04.1014300
39.3p
228
Tommy Nordheim Helstad
Lørenskog SK - Ski
5:27:34.1965300
+2:49:17.1015600
39.3p
229
Karl Martin Forbord
No Club
5:27:56.1967500
+2:49:39.1017800
39.2p
230
Robert Lien
No Club
5:28:28.1970700
+2:50:11.1021000
39.1p
231
Jens Emil Onstad
Team Østfoldbadet
5:28:57.1973600
+2:50:40.1023900
39.1p
232
Endre Torp
Nessegutten IL
5:31:39.1989800
+2:53:22.1040100
38.7p
233
Sondre Warloff
No Club
5:33:44.2002300
+2:55:27.1052600
38.5p
234
Vegard Christiansen
Norcem AS
5:34:32.2007100
+2:56:15.1057400
38.4p
235
Nicolai Bjørge
Ellingsøy IL
5:35:10.2010900
+2:56:53.1061200
38.3p
236
Henrik Dietrichson Pharo
No Club
5:36:11.2017000
+2:57:54.1067300
38.2p
237
Andreas Stenstad
Ringkollen Skiklubb
5:36:12.2017100
+2:57:55.1067400
38.2p
238
Tore Torp
Nessegutten IL
5:36:16.2017500
+2:57:59.1067800
38.2p
239
Martin Pjaaka Rønning
Oppsal Håndball
5:38:44.2032300
+3:00:27.1082600
37.9p
240
Fredrik Svanes
Oppsal Håndball
5:43:29.2060800
+3:05:12.1111100
37.4p
241
Anders Øilo Marcussen
Oseberg Skilag
5:45:23.2072200
+3:07:06.1122500
37.1p
242
Jonathan Hansen
Dikemark IF
5:48:02.2088100
+3:09:45.1138400
36.8p
243
Martin Holter
Team Lagt opp
5:48:07.2088600
+3:09:50.1138900
36.8p
244
Eirik Foslie Aabøe
No Club
5:48:58.2093700
+3:10:41.1144000
36.7p
245
Philip Røst Wehinger
Blaker IL
5:49:12.2095100
+3:10:55.1145400
36.7p
246
Marius Slinning
Team Milslukern
5:49:46.2098500
+3:11:29.1148800
36.6p
247
Jørgen Haverstad Kvalsvik
Søre Ål
5:50:40.2103900
+3:12:23.1154200
36.6p
248
Kristoffer Jevne Bakken
Lillehammer SK
5:55:20.2131900
+3:17:03.1182200
36.1p
249
Carl Erik Bjørgemoen
No Club
5:59:40.2157900
+3:21:23.1208200
35.6p
250
Thorvald Thorsnes
No Club
6:01:00.2165900
+3:22:43.1216200
35.5p
251
Tord Deildok
No Club
6:09:05.2214400
+3:30:48.1264700
34.6p
252
Lars Hauff
Ullern
6:13:56.2243500
+3:35:39.1293800
34.2p
253
Kristoffer Andresen
No Club
6:14:36.2247500
+3:36:19.1297800
34.1p
254
Eirik Nordengen
Kolbotn IL
6:14:52.2249100
+3:36:35.1299400
34.1p
255
Gunnar Harris-Christensen
No Club
6:16:23.2258200
+3:38:06.1308500
33.9p
256
Henrik Kiil Blomhoff
No Club
6:17:56.2267500
+3:39:39.1317800
33.8p
257
Adrian Souyris Strumse
No Club
6:19:11.2275000
+3:40:54.1325300
33.7p
258
Arne Lothe
No Club
6:21:51.2291000
+3:43:34.1341300
33.4p
259
Nikolai Ravn Aarskog
Lundehaugen videregående skole
6:25:00.2309900
+3:46:43.1360200
33.2p
260
Martin Andersen
No Club
6:27:53.2327200
+3:49:36.1377500
32.9p
261
Magnus Høium Hurlen
No Club
6:32:12.2353100
+3:53:55.1403400
32.5p
262
Erik Kriek
Fana il sykkel
6:37:40.2385900
+3:59:23.1436200
32.1p
263
Henrik Lilaas
No Club
6:39:45.2398400
+4:01:28.1448700
31.9p
264
Fredrik Sandvold Nygaard
Solar Norge
6:40:20.2401900
+4:02:03.1452200
31.8p
265
Yngve S. Westby
Team Nirvana
7:01:37.2529600
+4:23:20.1579900
30.2p
266
Per Martin Ulven
Miljøbygg bil
7:08:01.2568000
+4:29:44.1618300
29.7p
267
Kristian Hagen
Kolbotn IL
7:08:36.2571500
+4:30:19.1621800
29.7p
268
Christoffer Lysne Elgåen
Aurland IL
7:13:34.2601300
+4:35:17.1651600
29.3p
269
Andreas Dahl
No Club
7:18:10.2628900
+4:39:53.1679200
29.0p
270
Martin Herman Sørensen
Fet SK
7:19:26.2636500
+4:41:09.1686800
28.9p
271
Lars Kristian Sæther
No Club
7:23:14.2659300
+4:44:57.1709600
28.6p
272
Sondre Staum
No Club
7:49:16.2815500
+5:10:59.1865800
27.0p
273
Trygve Trondsen
Team Engjar
7:49:27.2816600
+5:11:10.1866900
27.0p
274
Anders Gundersen
Hasselkroken winners
8:12:40.2955900
+5:34:23.2006200
25.7p