Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Birkebeinerrennet
2012-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visar resultat 1 till 500 av 1099[
1
2
3
]
H 25
54km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Toni Livers
Team Exspirit
2:23:35.861400
92.7p
2
Chris Andre Jespersen
Byåsen IL
2:25:17.871600
+1:42.10100
91.3p
3
Morten Eide Pedersen
Lillehammer SK
2:25:47.874600
+2:12.13100
90.9p
4
Arne Post
Team United Bakeries
2:26:33.879200
+2:58.17700
90.3p
5
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
2:27:17.883600
+3:42.22100
89.7p
6
Anders Myrland
Team United Bakeries
2:27:20.883900
+3:45.22400
89.7p
7
Kjetil Hagtvedt Dammen
Team Xtra Personel
2:28:21.890000
+4:46.28500
88.9p
8
Kristian Rennemo Tettli
Leksvik IL
2:28:34.891300
+4:59.29800
88.7p
9
Simen Oestensen
Team Xtra Personel
2:28:41.892000
+5:06.30500
88.6p
10
Øystein Pettersen
Sport1 Storgata
2:28:42.892100
+5:07.30600
88.6p
11
Franz Göring
Team Sprint
2:30:09.900800
+6:34.39300
87.5p
12
Daniel Myrmæl Helgestad
Byåsen IL
2:30:19.901800
+6:44.40300
87.4p
13
Øyvind Gløersen
Rustad IL
2:32:31.915000
+8:56.53500
85.8p
14
Bjørn Thomas Nygaard
Alta
2:34:49.928800
+11:14.67300
84.2p
15
Eirik Kurland Olsen
Lillehammer SK
2:34:52.929100
+11:17.67600
84.1p
16
Johan Kjølstad
Team Trønder-Avisa
2:35:54.935300
+12:19.73800
83.4p
17
Jonas Nielsen
Lørenskog SK - Ski
2:37:39.945800
+14:04.84300
82.3p
18
Anders Fiskvik
Tynset IL
2:39:08.954700
+15:33.93200
81.3p
19
Ole Christian Mork
Swix Sport AS
2:40:31.963000
+16:56.101500
80.4p
20
Eivind Opsahl
Swix Sport AS
2:41:05.966400
+17:30.104900
80.1p
21
Sindre Hoff
Førde IL
2:41:11.967000
+17:36.105500
80.0p
22
Jørn Yngve Tømmerstrand
Kolvereid IL
2:41:34.969300
+17:59.107800
79.8p
23
Torbjørn Svanstrøm
Norcem AS
2:41:37.969600
+18:02.108100
79.7p
24
Einar Brekke Raknes
Ntnui Langrenn
2:42:26.974500
+18:51.113000
79.2p
25
Magnus Bleken
Team Sport 1 Lillehammer
2:42:29.974800
+18:54.113300
79.2p
26
Ole Marius Bach
No Club
2:42:46.976500
+19:11.115000
79.0p
27
Jørgen Braathen
Høybråten & Stovner IL
2:42:55.977400
+19:20.115900
78.9p
28
Reinar Aaland
Team Sjusjøen
2:43:18.979700
+19:43.118200
78.7p
29
Petter Leistad
Vaaler IF
2:43:30.980900
+19:55.119400
78.6p
30
Eirik Watterdal
Nøtterøy Ski
2:44:43.988200
+21:08.126700
77.8p
31
Kristian Braathen
Høybråten & Stovner IL
2:45:54.995300
+22:19.133800
77.2p
32
Tore Malo Ødegård
AlphaSpar
2:46:01.996000
+22:26.134500
77.1p
33
Morten Svinsås
IK Rindals-Troll
2:46:24.998300
+22:49.136800
76.9p
34
Oddvin Halvorsen Offigstad
Øyer og Tretten IF
2:47:02.1002100
+23:27.140600
76.5p
35
Jarle Wermskog
Team Oslo
2:49:53.1019200
+26:18.157700
74.9p
36
Tore Krogsveen
Ringebu
2:50:01.1020000
+26:26.158500
74.8p
37
Lars Hovde Bakke
Sport 1 Lillehammer
2:50:26.1022500
+26:51.161000
74.6p
38
Joakim Levorsen
Heming Zenior
2:50:40.1023900
+27:05.162400
74.5p
39
Eivind Haakenstad Godli
Svea Skilag
2:50:54.1025300
+27:19.163800
74.4p
40
Christian Melsom Myhre
Heming IL
2:51:12.1027100
+27:37.165600
74.2p
41
Espen Fiskum
Ntnui Langrenn
2:51:17.1027600
+27:42.166100
74.2p
42
Vegar Hattestad Jensen
Ørje IL
2:51:28.1028700
+27:53.167200
74.1p
43
Martin Skaugen
Bull Ski OG Kajakk
2:51:35.1029400
+28:00.167900
74.0p
44
Henrik Natvig
Nittedal IL
2:52:14.1033300
+28:39.171800
73.6p
45
Per Øystein Hansen
Team Hufs
2:54:01.1044000
+30:26.182500
72.7p
46
Nils Sælen
Fossum IF
2:54:30.1046900
+30:55.185400
72.5p
47
Anders Dahl
Flimmer og trimmer
2:54:38.1047700
+31:03.186200
72.4p
48
Tomas Moen
Sör-Fron IL
2:55:04.1050300
+31:29.188800
72.2p
49
Kim Andre Hansen
Nesodden IF - Ski
2:55:17.1051600
+31:42.190100
72.1p
50
Espen Høglund
Team Kjekkas
2:55:27.1052600
+31:52.191100
72.0p
51
Johan Landrø
Skaun IL
2:55:27.1052600
+31:52.191100
72.0p
52
Joakim Schistad Lund
No Club
2:55:57.1055600
+32:22.194100
71.7p
53
Truls Aastebøl
Magnor U.L.
2:56:01.1056000
+32:26.194500
71.7p
54
Lars Engseth
Ntnui Langrenn
2:56:16.1057500
+32:41.196000
71.6p
55
Lars Petter Hauge
Ntnui Langrenn
2:56:25.1058400
+32:50.196900
71.5p
56
Ola Gunnar Weihe
Rinna IL
2:57:06.1062500
+33:31.201000
71.2p
57
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
2:58:39.1071800
+35:04.210300
70.4p
58
Per Erik Mork
Team Milslukern
2:58:43.1072200
+35:08.210700
70.4p
59
Vegard Solhaug
Søndre Ål Spk.
2:58:55.1073400
+35:20.211900
70.3p
60
Lasse Blom
Modum
2:59:01.1074000
+35:26.212500
70.2p
61
Harald Sundgot-Borgen
Sportsmaster
2:59:34.1077300
+35:59.215800
70.0p
62
Frank Kjønsberg
No Club
2:59:45.1078400
+36:10.216900
69.9p
63
Endre Elgshøen
IL Trysilgutten
2:59:47.1078600
+36:12.217100
69.9p
64
Martin Høsøien
Miljøverndepartementet
2:59:52.1079100
+36:17.217600
69.8p
65
John Christian Deighan Hanssen
Asker SK
3:00:05.1080400
+36:30.218900
69.7p
66
Asgeir Risheim Kvam
Asker SK
3:00:10.1080900
+36:35.219400
69.7p
67
Ove Antvord Haugereid
Ntnui Langrenn
3:00:21.1082000
+36:46.220500
69.6p
68
Anton Stade Aarønæs
Peab Fritid
3:00:23.1082200
+36:48.220700
69.6p
69
Ove Sollie
Sande Sportsklubb
3:00:28.1082700
+36:53.221200
69.5p
70
Tor Jonas Onsrud
Gjøvik SK
3:00:30.1082900
+36:55.221400
69.5p
71
Gaute Løset
Sport 1 Røyken
3:00:39.1083800
+37:04.222300
69.4p
72
Håvar Rimfeldt-kvale
Glipptak IL
3:00:55.1085400
+37:20.223900
69.3p
73
Eirik Messelt
Stor-elvdal SK
3:01:01.1086000
+37:26.224500
69.3p
74
Jonas Jensen Croff
Rustad IL
3:01:07.1086600
+37:32.225100
69.2p
75
Vegard Raaum
Torpa Ski
3:01:13.1087200
+37:38.225700
69.2p
76
Jonny Nilimaa
Bodens SK
3:01:26.1088500
+37:51.227000
69.1p
77
Peter Daniel Kryvi
Bergens Roklub
3:01:45.1090400
+38:10.228900
68.9p
78
Jørgen Danielsen
Team Aktiv
3:01:48.1090700
+38:13.229200
68.9p
79
Lasse Søberg
Høybråten & Stovner IL
3:01:52.1091100
+38:17.229600
68.9p
80
Svend Vinje Skaug
Lyn Ski
3:02:02.1092100
+38:27.230600
68.8p
81
David Engstrøm
No Club
3:02:05.1092400
+38:30.230900
68.8p
82
Eirik Tennum
Bearingpoint IF
3:02:12.1093100
+38:37.231600
68.7p
83
Björn Bergholt
Ntnui Langrenn
3:02:21.1094000
+38:46.232500
68.7p
84
Ole Jacob Eriksen
Team Øya
3:02:24.1094300
+38:49.232800
68.6p
85
Tor Erik Aurstad
Skjåk IL
3:02:48.1096700
+39:13.235200
68.5p
86
Ole Martin Hauge
Veritas Bil
3:02:50.1096900
+39:15.235400
68.4p
87
Dan Børge Saure
Bjørke IL
3:02:51.1097000
+39:16.235500
68.4p
88
Anders Gullhav
Ntnui Langrenn
3:03:11.1099000
+39:36.237500
68.3p
89
Lasse Eika
Røa IL
3:03:13.1099200
+39:38.237700
68.3p
90
Lars Olav Dybdal
Team Aker
3:03:16.1099500
+39:41.238000
68.2p
91
Eirik Johannessen
Beinet Test Team
3:03:33.1101200
+39:58.239700
68.1p
92
Peder Myhre
Bull Ski OG Kajakk
3:03:42.1102100
+40:07.240600
68.0p
93
Eirik J. Solum
Grane IL
3:03:48.1102700
+40:13.241200
68.0p
94
Erland Sveipe
Sör-Fron IL
3:04:17.1105600
+40:42.244100
67.8p
95
Morten Stormoen
Alvdal IL
3:04:19.1105800
+40:44.244300
67.8p
96
Henning C Strandhagen
Asker SK
3:04:22.1106100
+40:47.244600
67.7p
97
Jan Cejpek
Ösis
3:04:33.1107200
+40:58.245700
67.7p
98
Stian Granli
Ernst & Young SK
3:05:27.1112600
+41:52.251100
67.3p
99
Kai Robert Vandsvik
Team Ytterøy
3:05:46.1114500
+42:11.253000
67.1p
100
Rune Busch
No Club
3:05:51.1115000
+42:16.253500
67.1p
101
Vegard Fredheim
Team Toyota Fuji
3:05:56.1115500
+42:21.254000
67.0p
102
Alexander Denisov
Russia
3:06:05.1116400
+42:30.254900
67.0p
103
Lars Fossedal
Norcem AS
3:06:07.1116600
+42:32.255100
67.0p
104
Øystein Rodem
Team Aktiv
3:06:12.1117100
+42:37.255600
66.9p
105
Petter Kaarby
Nydalens Skiklubb
3:06:14.1117300
+42:39.255800
66.9p
106
Sondre Fossum
Asker SK
3:06:25.1118400
+42:50.256900
66.8p
107
Raymond Lishaugen
Sand If
3:06:52.1121100
+43:17.259600
66.6p
108
Simen Bjøringsøy
Ntnui Langrenn
3:06:55.1121400
+43:20.259900
66.6p
109
Anders Rudå Nygaard
Rustad IL
3:07:05.1122400
+43:30.260900
66.5p
110
Tor-Aanen Kallekleiv
Liggeunderlaget
3:07:11.1123000
+43:36.261500
66.5p
111
Even Antonsen
Solør CK
3:07:16.1123500
+43:41.262000
66.5p
112
Kristoffer Robin Moslet
Bull Ski OG Kajakk
3:07:25.1124400
+43:50.262900
66.4p
113
Amund Hognestad Jensen
Eidsvoll SK
3:07:25.1124400
+43:50.262900
66.4p
114
Gunnar Austad Haug
BK Ski
3:07:48.1126700
+44:13.265200
66.2p
115
Christian Hals
Team Baker Hansen
3:08:02.1128100
+44:27.266600
66.1p
116
Kristian Kolstad
Lss IK
3:08:12.1129100
+44:37.267600
66.1p
117
Jonas Danielsen
Bossmo&Ytteren IL Ski
3:08:16.1129500
+44:41.268000
66.0p
118
Ståle Fenstad
Norcem AS
3:08:27.1130600
+44:52.269100
66.0p
119
Sebastian Reif
SV Tanne Thalheim
3:08:32.1131100
+44:57.269600
65.9p
120
Ole Kristian Lied
Geovita as
3:08:40.1131900
+45:05.270400
65.9p
121
Lars Rudi
Ringebu
3:08:42.1132100
+45:07.270600
65.9p
122
David Berg
Bodsjöböle SK
3:08:45.1132400
+45:10.270900
65.8p
123
Bjørn Jordheim Halvorsen
Høybråten & Stovner IL
3:08:51.1133000
+45:16.271500
65.8p
124
Fredrik Røst Wehinger
No Club
3:09:06.1134500
+45:31.273000
65.7p
125
Magnus Krogstad
Ernst & Young SK
3:09:09.1134800
+45:34.273300
65.7p
126
Sverre Andre Sørensen
Spydeberg IL
3:09:09.1134800
+45:34.273300
65.7p
127
Øyvind Hasli
Eina Sportsklubb
3:09:17.1135600
+45:42.274100
65.6p
128
Thomas Asbjørnslett
Team G-sport Kløfta
3:09:35.1137400
+46:00.275900
65.5p
129
Lars Christian Aleksandersen
Fredrikstad SK
3:09:42.1138100
+46:07.276600
65.4p
130
Espen Tobiasson
Team Milslukern
3:09:42.1138100
+46:07.276600
65.4p
131
Mads Novik Nilsen
Hamar SK
3:09:45.1138400
+46:10.276900
65.4p
132
Erik Sæbu Vatn
Kjelsås IL
3:09:48.1138700
+46:13.277200
65.4p
133
Bjørnar Engevik
Runar IL
3:09:48.1138700
+46:13.277200
65.4p
134
Øyvind Svare Kristoffersen
Nydalens Skiklubb
3:10:20.1141900
+46:45.280400
65.2p
135
Jarle Skrebergene
Deloitte
3:10:25.1142400
+46:50.280900
65.1p
136
Öyvind Lund
Gjerdrum IL
3:10:25.1142400
+46:50.280900
65.1p
137
Torgeir Røynstrand
Ntnui Langrenn
3:10:31.1143000
+46:56.281500
65.1p
138
Sondre Stubrud
Øyer og Tretten IF
3:10:42.1144100
+47:07.282600
65.0p
139
Ivar Ustad
Orkanger IF
3:11:14.1147300
+47:39.285800
64.8p
140
Ole Jørgen Kristiansen
Storsvebakken IF
3:11:18.1147700
+47:43.286200
64.8p
141
Vegard Saursaunet
Egge IL
3:11:22.1148100
+47:47.286600
64.7p
142
Vegard Nerdal
Sporten Havna
3:11:36.1149500
+48:01.288000
64.7p
143
Magnus Førre
IL I Bul
3:11:47.1150600
+48:12.289100
64.6p
144
Martin Peder Kvalshaug
Kårvåg IL
3:12:09.1152800
+48:34.291300
64.4p
145
Ola Piene Børstad
Heming IL
3:12:10.1152900
+48:35.291400
64.4p
146
Marius Monsen Ragnøy
Ntnui Langrenn
3:12:10.1152900
+48:35.291400
64.4p
147
Thomas Qvale
Røa IL
3:12:13.1153200
+48:38.291700
64.4p
148
Gustav Martinsen
Ntnui Langrenn
3:12:18.1153700
+48:43.292200
64.4p
149
Martin Skaarer
Oslo Lufthavn BIL
3:12:24.1154300
+48:49.292800
64.3p
150
Espen Stordal
Veidekke Bil
3:12:26.1154500
+48:51.293000
64.3p
151
Erlend Basmo Ellingsen
Statoil IF
3:12:59.1157800
+49:24.296300
64.1p
152
Vegard Jevnesveen
Sport 1 Strandtorget
3:13:22.1160100
+49:47.298600
63.9p
153
Endre Risøy
Eid IL
3:13:25.1160400
+49:50.298900
63.9p
154
Ivar Håkon Søraas
No Club
3:13:29.1160800
+49:54.299300
63.9p
155
Bjørnar Tho
Hjartdal IL
3:13:32.1161100
+49:57.299600
63.9p
156
Simen Vogt-Svendsen
Ntnui Langrenn
3:13:32.1161100
+49:57.299600
63.9p
157
Halvard Helmen
Wolkswagen
3:13:37.1161600
+50:02.300100
63.8p
158
Espen Kjellberg
Lyn Ski
3:13:37.1161600
+50:02.300100
63.8p
159
Jonas Flaat
Snåsa IL
3:13:37.1161600
+50:02.300100
63.8p
160
Bjørnar Stusdal
Nordhordland Skikl
3:13:41.1162000
+50:06.300500
63.8p
161
Espen Helgeland
No Club
3:13:46.1162500
+50:11.301000
63.8p
162
Morten Hovdelien
No Club
3:13:50.1162900
+50:15.301400
63.8p
163
Mikal Formo Asplin
Heming IL
3:14:15.1165400
+50:40.303900
63.6p
164
Kjetil Smedberg
Elgfots venner
3:14:38.1167700
+51:03.306200
63.4p
165
Mats Emil Sand
Galterud IF
3:14:39.1167800
+51:04.306300
63.4p
166
Mathias Fossum
Bønder på børs avdeling langrenn
3:14:46.1168500
+51:11.307000
63.4p
167
Asgeir Bakken Rognstad
Ntnui Langrenn
3:14:57.1169600
+51:22.308100
63.3p
168
Geir Holden
Team Holden
3:15:00.1169900
+51:25.308400
63.3p
169
Anders Haug
BK Ski
3:15:04.1170300
+51:29.308800
63.3p
170
Olav K Dugstad
Ørnar Il
3:15:41.1174000
+52:06.312500
63.0p
171
Øystein Tennum
Statoil IF
3:15:41.1174000
+52:06.312500
63.0p
172
Sindre Grimsbø Persen
Telenor
3:15:52.1175100
+52:17.313600
63.0p
173
Eirik Grimstad
Innstrandens IL
3:15:54.1175300
+52:19.313800
62.9p
174
Jon Steffensrud
Ringkollen Skiklubb
3:15:57.1175600
+52:22.314100
62.9p
175
Øystein Eide-Fredriksen
No Club
3:16:08.1176700
+52:33.315200
62.9p
176
Jens Bjertnæs
Jevnaker IF
3:16:17.1177600
+52:42.316100
62.8p
177
Øyvind Pedersen
Lillehammer SK
3:16:19.1177800
+52:44.316300
62.8p
178
Erik Forbord
Luftkrigsskolen Bil
3:16:23.1178200
+52:48.316700
62.8p
179
Kristian Skogsrud
No Club
3:16:25.1178400
+52:50.316900
62.7p
180
Eirik Martinsen
Bekk Consulting
3:16:27.1178600
+52:52.317100
62.7p
181
Magnus Asbjørn Berg
Christiania Roklub
3:16:34.1179300
+52:59.317800
62.7p
182
Ketil Stokland
Siemens
3:16:41.1180000
+53:06.318500
62.6p
183
Thorstein Molle
JOH BIRKEN TEAM
3:16:45.1180400
+53:10.318900
62.6p
184
Jakob Nørgaard
Heming IL
3:16:55.1181400
+53:20.319900
62.6p
185
Kim Aleksander Lie
Fredrikstad SK
3:16:56.1181500
+53:21.320000
62.6p
186
Tor Halvar Botnen
OSI langrenn
3:17:00.1181900
+53:25.320400
62.5p
187
Morten Nytvedt
No Club
3:17:23.1184200
+53:48.322700
62.4p
188
Mathias Cook
Heming IL
3:17:46.1186500
+54:11.325000
62.2p
189
Øyvind S. Paus
Sortland Og Omegn Ski
3:17:59.1187800
+54:24.326300
62.2p
190
Eivind Aarnes Nilsen
Arntzen de Besche BIL
3:18:17.1189600
+54:42.328100
62.0p
191
Vebjørn Ulserød
Overtenning SK
3:18:20.1189900
+54:45.328400
62.0p
192
Pål Jostad
No Club
3:18:20.1189900
+54:45.328400
62.0p
193
Jan Magnus Olaisen
Drammen Bandy
3:18:36.1191500
+55:01.330000
61.9p
194
Jon Heiberg
Skiforeningen
3:18:41.1192000
+55:06.330500
61.9p
195
Kristian Ulriksen
SpareBank 1 Nord-Norge
3:18:44.1192300
+55:09.330800
61.9p
196
Arne Jørgen Arnesen
Vaaler IF
3:18:59.1193800
+55:24.332300
61.8p
197
Thomas Kullmann
Overtenning SK
3:19:02.1194100
+55:27.332600
61.8p
198
Terje Valen Høihjelle
Overhalla IL
3:19:04.1194300
+55:29.332800
61.7p
199
Even Kjos Brandeggen
No Club
3:19:07.1194600
+55:32.333100
61.7p
200
Arne Kristian Hoset
Ernst & Young SK
3:19:13.1195200
+55:38.333700
61.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Knut Stensrød
Team 58 grader nord
3:19:31.1197000
+55:56.335500
61.6p
202
Petter Gløersen
No Club
3:19:51.1199000
+56:16.337500
61.5p
203
Ole Amund Øvstehage
Vestringen IL
3:19:58.1199700
+56:23.338200
61.4p
204
Kristen Bergehagen
Lillehammer SK
3:20:01.1200000
+56:26.338500
61.4p
205
Bård Pettersen
Wolkswagen
3:20:04.1200300
+56:29.338800
61.4p
206
Martin Thanem Holtet
Yara
3:20:13.1201200
+56:38.339700
61.3p
207
Kristian Hovemoen
Søre ÅL IL
3:20:22.1202100
+56:47.340600
61.3p
208
Håvar Opsiøn
Ntnui Langrenn
3:20:26.1202500
+56:51.341000
61.2p
209
Anders Gulsrud
Overtenning SK
3:20:33.1203200
+56:58.341700
61.2p
210
Christian Flemmen Johansen
Terra Bil
3:20:54.1205300
+57:19.343800
61.1p
211
Eirik Ask Straalberg
Ila Jern
3:20:54.1205300
+57:19.343800
61.1p
212
Ole Thomas Helgesen
Holmen IF
3:21:08.1206700
+57:33.345200
61.0p
213
Simon Andreas Haugen
Ernst & Young SK
3:21:11.1207000
+57:36.345500
61.0p
214
Paul Myrhaug
Bjørn Myhre Sport
3:21:13.1207200
+57:38.345700
61.0p
215
Lars Erik Vandsvik
Team Ytterøy
3:21:13.1207200
+57:38.345700
61.0p
216
Christian Amdahl
No Club
3:21:19.1207800
+57:44.346300
60.9p
217
Kristian Engan
Statkraft BIL
3:21:23.1208200
+57:48.346700
60.9p
218
Birger Laugsand
No Club
3:21:42.1210100
+58:07.348600
60.8p
219
Christian Barth
Deloitte
3:21:54.1211300
+58:19.349800
60.7p
220
Einar Gauslaa Bergem
Åslia Skilag
3:22:10.1212900
+58:35.351400
60.6p
221
Lars Andreas Kvisle
Sport1 Tynset
3:22:12.1213100
+58:37.351600
60.6p
222
Eirik Horpestad
Aron Skiklubb
3:22:13.1213200
+58:38.351700
60.6p
223
Frode Jansen
TEAM NORGESGRUPPEN
3:22:14.1213300
+58:39.351800
60.6p
224
Isak Haukeland
Maj-Kam
3:22:17.1213600
+58:42.352100
60.6p
225
Christian Kaas
Stor-Oslo Eiendom
3:22:18.1213700
+58:43.352200
60.6p
226
Vegard Gullaksen Veiteberg
Ntnui Langrenn
3:22:18.1213700
+58:43.352200
60.6p
227
Sigve Eikrem Finnøy
Ntnui Langrenn
3:22:30.1214900
+58:55.353400
60.5p
228
Espen Jansen
Visma
3:22:31.1215000
+58:56.353500
60.5p
229
Eskil G. Koffeld
ABG Sundal Collier
3:22:33.1215200
+58:58.353700
60.5p
230
Rune Liberg Sannes
Bækkelagets SK
3:22:35.1215400
+59:00.353900
60.5p
231
Espen Andersen
Prakt Eiendom SK
3:22:54.1217300
+59:19.355800
60.4p
232
Kristoffer Pettersen
No Club
3:22:56.1217500
+59:21.356000
60.3p
233
Magnus Engseth
Ntnui Langrenn
3:22:56.1217500
+59:21.356000
60.3p
234
Sindre Østby Stub
OSI langrenn
3:23:25.1220400
+59:50.358900
60.2p
235
Håkon Gjone
NPRO
3:23:27.1220600
+59:52.359100
60.2p
236
Lasse Nybakk
Mogutten IL
3:23:31.1221000
+59:56.359500
60.1p
237
Are Løkås
Rendalen il
3:23:31.1221000
+59:56.359500
60.1p
238
Sjur Høy Færden
No Club
3:23:43.1222200
+1:00:08.360700
60.1p
239
Eivind Bryne Retterstøl
Ntnui Langrenn
3:23:44.1222300
+1:00:09.360800
60.1p
240
Martin Svendsen
No Club
3:23:52.1223100
+1:00:17.361600
60.0p
241
Jørgen Schia
BK Ski
3:23:55.1223400
+1:00:20.361900
60.0p
242
Jesper Bjerknes
No Club
3:23:57.1223600
+1:00:22.362100
60.0p
243
Torgeir Hermansen
BIL-SØM
3:23:58.1223700
+1:00:23.362200
60.0p
244
Sivert Denneche
KNS
3:24:05.1224400
+1:00:30.362900
59.9p
245
Sondre Thune Lunde
Gjerpen IF
3:24:10.1224900
+1:00:35.363400
59.9p
246
Henrik Brovold
Gamle Fredrikstad Golfklubb
3:24:12.1225100
+1:00:37.363600
59.9p
247
Joachim Moltke-Hansen
No Club
3:24:14.1225300
+1:00:39.363800
59.9p
248
Stig Roar Lierhagen
Mjøsski
3:24:26.1226500
+1:00:51.365000
59.8p
249
Andre Myrvold
Origo Boligfinans As
3:24:27.1226600
+1:00:52.365100
59.8p
250
Gustav Brustad-Nilsen
Heming IL
3:24:40.1227900
+1:01:05.366400
59.7p
251
Kjell Arne Bangen Johnsen
Tynset IL
3:24:44.1228300
+1:01:09.366800
59.7p
252
Kristian Brudeseth Ruud
Team Tungpusta
3:25:12.1231100
+1:01:37.369600
59.5p
253
Anders Kampesæter
Sweco BIL
3:25:15.1231400
+1:01:40.369900
59.5p
254
Jørgen Sugar
Unit4agresso
3:25:34.1233300
+1:01:59.371800
59.4p
255
Olav Vikmoen
Øyer og Tretten IF
3:26:08.1236700
+1:02:33.375200
59.2p
256
Odd Eirik Farestveit
Ntnui Langrenn
3:26:15.1237400
+1:02:40.375900
59.2p
257
Thomas Oma
Skiforeningen
3:26:23.1238200
+1:02:48.376700
59.1p
258
Petter Røe Nåvik
Lillehammer SK
3:26:27.1238600
+1:02:52.377100
59.1p
259
Kristoffer Aasen Bakken
No Club
3:26:33.1239200
+1:02:58.377700
59.1p
260
Runar Brusletto
Geilo IL
3:26:50.1240900
+1:03:15.379400
59.0p
261
Sebastian Baartvedt
Heming IL
3:26:55.1241400
+1:03:20.379900
59.0p
262
Håvard Vaaje
Ncc
3:26:59.1241800
+1:03:24.380300
58.9p
263
Inge Østvoll
Glipptak IL
3:27:09.1242800
+1:03:34.381300
58.9p
264
Erlend Hauge
No Club
3:27:13.1243200
+1:03:38.381700
58.9p
265
Jon Andreas Klokkehaug
Ntnui Langrenn
3:27:30.1244900
+1:03:55.383400
58.8p
266
Svein Olav Havikhagen
No Club
3:27:35.1245400
+1:04:00.383900
58.7p
267
Rolf Inge Odden
Os IL
3:27:40.1245900
+1:04:05.384400
58.7p
268
Ådne Skurdal
Nordic Choice Hotels
3:27:55.1247400
+1:04:20.385900
58.6p
269
Vegard Lyng
SK Rye
3:27:56.1247500
+1:04:21.386000
58.6p
270
Anders Engan
No Club
3:27:57.1247600
+1:04:22.386100
58.6p
271
Svein Arstad
Søre ÅL IL
3:28:00.1247900
+1:04:25.386400
58.6p
272
Øystein Nørstebø
Norconsult
3:28:06.1248500
+1:04:31.387000
58.6p
273
Rune Sundling
Statkraft BIL
3:28:14.1249300
+1:04:39.387800
58.5p
274
Magnus Berntsen
Metier
3:28:26.1250500
+1:04:51.389000
58.5p
275
Jørgen Ertnes
Holmen IF
3:28:35.1251400
+1:05:00.389900
58.4p
276
Per Wiréhn
Ntnui Langrenn
3:28:37.1251600
+1:05:02.390100
58.4p
277
Svein Håland
Vegdirektoratets idrettsforening
3:28:51.1253000
+1:05:16.391500
58.3p
278
Nils Arne Morka
MX SPORT HADELAND
3:28:51.1253000
+1:05:16.391500
58.3p
279
Nicolas Bourdillat
Anton Sport
3:28:51.1253000
+1:05:16.391500
58.3p
280
Rune Bilit
No Club
3:28:51.1253000
+1:05:16.391500
58.3p
281
Sondre Solvoll Bakketun
Viljar IL
3:28:54.1253300
+1:05:19.391800
58.3p
282
Andreas Ehrenclou
No Club
3:29:19.1255800
+1:05:44.394300
58.2p
283
Ola Bakken Iversen
Ntnui Langrenn
3:29:20.1255900
+1:05:45.394400
58.2p
284
Ivar Melby
Feiring IL
3:29:21.1256000
+1:05:46.394500
58.1p
285
Erik Pande Horn
Handelsbankens IF
3:29:29.1256800
+1:05:54.395300
58.1p
286
Kjetil Eivindstad
SK12
3:29:44.1258300
+1:06:09.396800
58.0p
287
Lars Fredrik Eggen
Alvdal IL
3:29:47.1258600
+1:06:12.397100
58.0p
288
Kristoffer Kullmann
Overtenning SK
3:30:01.1260000
+1:06:26.398500
57.9p
289
Morten Eek
Veidekke Bil
3:30:02.1260100
+1:06:27.398600
57.9p
290
Fredrik Granberg Dahl
Bønder på børs avdeling langrenn
3:30:07.1260600
+1:06:32.399100
57.9p
291
Jone Vormeland Rø
Ramboll
3:30:08.1260700
+1:06:33.399200
57.9p
292
Kristian Nilsen
Nybygda IL
3:30:08.1260700
+1:06:33.399200
57.9p
293
John Munkhaugen
Vestre Viken
3:30:24.1262300
+1:06:49.400800
57.8p
294
Robin Sagbakken
Søndre Land IL
3:30:40.1263900
+1:07:05.402400
57.7p
295
Sebastian Salvesen Adams
Ready Langrennsgruppe
3:30:43.1264200
+1:07:08.402700
57.7p
296
Martin Holøymoen
Aas-Jakobsen BIL
3:30:44.1264300
+1:07:09.402800
57.7p
297
Martin Nygård
Ntnui Langrenn
3:30:54.1265300
+1:07:19.403800
57.6p
298
Gunnar Nørstebø
Søre ÅL IL
3:30:57.1265600
+1:07:22.404100
57.6p
299
Rolf Larsen
Østerdal Garnison
3:31:00.1265900
+1:07:25.404400
57.6p
300
Eirik Wig Sundvall
No Club
3:31:22.1268100
+1:07:47.406600
57.5p
301
Henrik Bering
No Club
3:31:29.1268800
+1:07:54.407300
57.5p
302
Lars Løken Granlund
Stor-elvdal SK
3:31:37.1269600
+1:08:02.408100
57.4p
303
Audun Vestre
Statoil IF
3:31:54.1271300
+1:08:19.409800
57.3p
304
Tomas Magnussen
Unit4agresso
3:32:11.1273000
+1:08:36.411500
57.2p
305
Magnus Wendelbo
Foldereid IL
3:32:12.1273100
+1:08:37.411600
57.2p
306
Kristian Dalby
Ernst & Young SK
3:32:14.1273300
+1:08:39.411800
57.2p
307
Eirik Høiby Ausland
Oslo Børs
3:32:19.1273800
+1:08:44.412300
57.2p
308
Anders Bettum Huus-Hansen
Holmen IF
3:32:20.1273900
+1:08:45.412400
57.2p
309
Øyvind Hansen
No Club
3:33:02.1278100
+1:09:27.416600
57.0p
310
Hans Petter Tvedt
Hent AS
3:33:09.1278800
+1:09:34.417300
56.9p
311
Andre Basteskår
Prakt Eiendom SK
3:33:10.1278900
+1:09:35.417400
56.9p
312
Marcus Skotvedt Irgens
BABA GANOUSH
3:33:18.1279700
+1:09:43.418200
56.9p
313
Mikael Basteskår
Bare David klubb
3:33:18.1279700
+1:09:43.418200
56.9p
314
Josef Janou?ek
SKI Polevsko
3:33:19.1279800
+1:09:44.418300
56.9p
315
Jonathan Studsrød
Terra Bil
3:33:19.1279800
+1:09:44.418300
56.9p
316
Alexander Åsen
Sport1 Hamar
3:33:19.1279800
+1:09:44.418300
56.9p
317
Sondre Steen
Ntnui Langrenn
3:33:35.1281400
+1:10:00.419900
56.8p
318
Vegar Næss
Efteløt IL
3:33:55.1283400
+1:10:20.421900
56.7p
319
Morten Nilstad Pettersen
Scandpower BIL
3:34:03.1284200
+1:10:28.422700
56.6p
320
Eirik Torsnes Johansen
Nordea BIL
3:34:10.1284900
+1:10:35.423400
56.6p
321
Andreas Severinsen
Ntnui Langrenn
3:34:11.1285000
+1:10:36.423500
56.6p
322
Håvar Forsell Ohma
ÅS IL
3:34:20.1285900
+1:10:45.424400
56.5p
323
Hans Yngvar Theodorsen
Drammen REvisjon AS
3:34:43.1288200
+1:11:08.426700
56.4p
324
Eirik Olsvik Hovind
Sweco AS
3:34:47.1288600
+1:11:12.427100
56.4p
325
Espen Holm
Team Tungpusta
3:34:51.1289000
+1:11:16.427500
56.4p
326
Espen Winther
Fossum IF
3:34:57.1289600
+1:11:22.428100
56.4p
327
Iver Aasteböl
Magnor Ul
3:35:16.1291500
+1:11:41.430000
56.3p
328
Bjørn Wiig Kristiansen
BDO
3:35:19.1291800
+1:11:44.430300
56.2p
329
Nicolai Martinsen
Bjørn Myhre Sport
3:35:24.1292300
+1:11:49.430800
56.2p
330
Anders Øie
BilligHotell.no
3:35:39.1293800
+1:12:04.432300
56.1p
331
Helge M. Olsen
Strålfors
3:36:01.1296000
+1:12:26.434500
56.0p
332
Ole Julius Rye
Hodalen IL
3:36:01.1296000
+1:12:26.434500
56.0p
333
Petter Saga
Kjose IL
3:36:25.1298400
+1:12:50.436900
55.9p
334
Johannes Nygaard
Mjøsen Skog BA
3:36:35.1299400
+1:13:00.437900
55.9p
335
Karl Kristian Nordheim
Felgen CK Trondheim
3:36:36.1299500
+1:13:01.438000
55.9p
336
Martin Sagstuen
Statoil IF
3:36:45.1300400
+1:13:10.438900
55.8p
337
Kristofer Lislerud Smebye
Team Billig Hotell
3:36:58.1301700
+1:13:23.440200
55.7p
338
Daniel Skjelde
Bevern IL
3:37:02.1302100
+1:13:27.440600
55.7p
339
Gion Antieni Maissen
No Club
3:37:09.1302800
+1:13:34.441300
55.7p
340
John Ola Solheim
Heidal IL
3:37:10.1302900
+1:13:35.441400
55.7p
341
Tormod Hammerseng
Team Bakglatt
3:37:12.1303100
+1:13:37.441600
55.7p
342
Esten Ole Nygjelten
Hodalen IL
3:37:13.1303200
+1:13:38.441700
55.7p
343
Peter Stølen
Ntnui Langrenn
3:37:14.1303300
+1:13:39.441800
55.7p
344
Ivan Ruud
Ssk
3:37:29.1304800
+1:13:54.443300
55.6p
345
Mads Moe
Rustad IL
3:37:34.1305300
+1:13:59.443800
55.6p
346
Robin Pay
Skifamilien Pay
3:37:35.1305400
+1:14:00.443900
55.6p
347
Didrik Lowzow Holli
Røa IL
3:37:44.1306300
+1:14:09.444800
55.5p
348
Andreas Storbråten
Terra Bil
3:37:54.1307300
+1:14:19.445800
55.5p
349
Morten A Christophersen
Ntnui Langrenn
3:37:54.1307300
+1:14:19.445800
55.5p
350
Emil Neumann Tingulstad
No Club
3:38:04.1308300
+1:14:29.446800
55.4p
351
Joar Talsnes Børø
Eget
3:38:09.1308800
+1:14:34.447300
55.4p
352
Stig Rune Stai
Kvikne IL
3:38:12.1309100
+1:14:37.447600
55.4p
353
Lars Martin Hytten
Ntnui Langrenn
3:38:13.1309200
+1:14:38.447700
55.4p
354
Martin Østberg
Aron Skiklubb
3:38:26.1310500
+1:14:51.449000
55.3p
355
Christian Udgaard
Tri Sport
3:38:27.1310600
+1:14:52.449100
55.3p
356
Magnus Gustavsen
Voksenåsen Hotel
3:38:49.1312800
+1:15:14.451300
55.2p
357
Øyvind Utne Larsen
No Club
3:38:59.1313800
+1:15:24.452300
55.1p
358
Fredrik Høilo Granheim
No Club
3:39:00.1313900
+1:15:25.452400
55.1p
359
Anders Svartsund
Rælingen
3:39:09.1314800
+1:15:34.453300
55.1p
360
Erik Olsen-Ruud
Infratek BIL
3:39:09.1314800
+1:15:34.453300
55.1p
361
Johannes Myckland
No Club
3:39:24.1316300
+1:15:49.454800
55.0p
362
Sindre Talleraas Holen
Visma
3:39:32.1317100
+1:15:57.455600
55.0p
363
Ragnar Øien
Alvdal IL
3:39:49.1318800
+1:16:14.457300
54.9p
364
Anders Mjaaland
Advokatfirmaet Tryti & Co
3:39:50.1318900
+1:16:15.457400
54.9p
365
Ole Ulvund
No Club
3:39:50.1318900
+1:16:15.457400
54.9p
366
Hallvar Hallingstad
Konnerud IL
3:39:54.1319300
+1:16:19.457800
54.9p
367
Lars Øyvind Skjefte
Stokke IL
3:39:57.1319600
+1:16:22.458100
54.8p
368
Gøran Andre Hansen
Multiconsult BIL
3:40:01.1320000
+1:16:26.458500
54.8p
369
Martin Stenslet
Frogner IL
3:40:11.1321000
+1:16:36.459500
54.8p
370
Andreas Langeland
Ski Team Quattro
3:40:23.1322200
+1:16:48.460700
54.7p
371
Bendik Mjaaland
Holmen IF
3:40:24.1322300
+1:16:49.460800
54.7p
372
Vegar Lien
Mjøsski
3:40:41.1324000
+1:17:06.462500
54.6p
373
Daniel Knutsen
LKSK
3:40:46.1324500
+1:17:11.463000
54.6p
374
Espen Sørlie Helgeby
Ösis
3:41:05.1326400
+1:17:30.464900
54.5p
375
Ingve Løkken
Nordea BIL
3:41:08.1326700
+1:17:33.465200
54.5p
376
Eirik Opsanger
Team Tri Sport
3:41:09.1326800
+1:17:34.465300
54.5p
377
Alexander Hjelmtvedt
Kpmg IF
3:41:11.1327000
+1:17:36.465500
54.5p
378
Lars Johan Ophus
Tine brumunddal
3:41:13.1327200
+1:17:38.465700
54.5p
379
Odin Folke-Olsen
No Club
3:41:16.1327500
+1:17:41.466000
54.5p
380
Andreas Berge
No Club
3:41:25.1328400
+1:17:50.466900
54.4p
381
Jonas Iversen
Sandnessjøen IL
3:41:29.1328800
+1:17:54.467300
54.4p
382
Martin Ranhoff
Terra Bil
3:41:51.1331000
+1:18:16.469500
54.3p
383
Oddgeir Sølvfæstersen
Team Aktiv
3:41:59.1331800
+1:18:24.470300
54.3p
384
Andreas Kullerud Larsen
Team Tronrud
3:42:03.1332200
+1:18:28.470700
54.2p
385
Gaute Egeland Sanda
Hydro Oslo B.I.L.
3:42:17.1333600
+1:18:42.472100
54.2p
386
Karl Erik Stensrud
No Club
3:42:25.1334400
+1:18:50.472900
54.1p
387
Sjur Molstad
No Club
3:42:32.1335100
+1:18:57.473600
54.1p
388
Andreas Lervik
Veritas Bil
3:42:49.1336800
+1:19:14.475300
54.0p
389
Anders Madsen
FMC Kongsberg Subsea
3:43:06.1338500
+1:19:31.477000
53.9p
390
Øystein Nedrebø
No Club
3:43:07.1338600
+1:19:32.477100
53.9p
391
Fredrik Norrby
No Club
3:43:12.1339100
+1:19:37.477600
53.9p
392
Petter Justad
Fjelldyra IL
3:43:15.1339400
+1:19:40.477900
53.9p
393
Håkon Alexander Fosmo
Hammarby IF SF
3:43:43.1342200
+1:20:08.480700
53.8p
394
Tormod Emsell Larsen
Mnemonic Bil
3:43:44.1342300
+1:20:09.480800
53.8p
395
Andreas Hanedalen
No Club
3:43:54.1343300
+1:20:19.481800
53.7p
396
Joakim Bjørkhaug
Ntnui Langrenn
3:43:54.1343300
+1:20:19.481800
53.7p
397
Gustav Hall
IFK Mora SK
3:43:57.1343600
+1:20:22.482100
53.7p
398
Joakim Bjerkheim
Ciber BIL
3:44:38.1347700
+1:21:03.486200
53.5p
399
Morten Heldor
Aberdeen Asset Management
3:44:45.1348400
+1:21:10.486900
53.5p
400
Morten Engervik
No Club
3:44:46.1348500
+1:21:11.487000
53.5p
401
Svante Zetterberg
Ntnui Langrenn
3:44:49.1348800
+1:21:14.487300
53.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
Eirik Hagem
Arkwright
3:45:04.1350300
+1:21:29.488800
53.4p
403
Joakim Tveter
Søndre Follo brannvesen IKS
3:45:21.1352000
+1:21:46.490500
53.3p
404
Kristian Reiten
Ösis
3:45:21.1352000
+1:21:46.490500
53.3p
405
Henrik Gulliksen
Norcem AS
3:45:31.1353000
+1:21:56.491500
53.3p
406
Daniel Ervig
Team Jack
3:45:47.1354600
+1:22:12.493100
53.2p
407
Gaute Høyland
Kåre Hagen BIL
3:45:52.1355100
+1:22:17.493600
53.2p
408
Luke Strauss
No Club
3:46:01.1356000
+1:22:26.494500
53.1p
409
Mikkel Børge-Ask
DNB Bank BIL
3:46:02.1356100
+1:22:27.494600
53.1p
410
Håvard Klefstad
Team Eigil Bårdsen Bakeries
3:46:03.1356200
+1:22:28.494700
53.1p
411
Stian Lie Hansen
Sport1 Storgata
3:46:06.1356500
+1:22:31.495000
53.1p
412
Stian Sannes
Overtenning SK
3:46:16.1357500
+1:22:41.496000
53.1p
413
Thor Henrik Hagen
Kpmg IF
3:46:21.1358000
+1:22:46.496500
53.0p
414
Kristoffer Abrahamsen
Multiconsult BIL
3:46:29.1358800
+1:22:54.497300
53.0p
415
Martin Jun Øiestad
Snarøya SPKL
3:46:33.1359200
+1:22:58.497700
53.0p
416
Lars Petter Bruun Engen
Nordea
3:46:36.1359500
+1:23:01.498000
53.0p
417
Simen Bakke
PHS
3:46:39.1359800
+1:23:04.498300
53.0p
418
Rémi Robert
Nordic 66
3:46:47.1360600
+1:23:12.499100
52.9p
419
Sondre Hov Ulsaker
Dnb
3:46:55.1361400
+1:23:20.499900
52.9p
420
Frode Sætre
Sweco BIL
3:46:59.1361800
+1:23:24.500300
52.9p
421
Magnus Løvstad
No Club
3:47:02.1362100
+1:23:27.500600
52.8p
422
Lars Åstrøm
Fmc Technologies
3:47:03.1362200
+1:23:28.500700
52.8p
423
Henrik Nordahl
No Club
3:47:03.1362200
+1:23:28.500700
52.8p
424
Emil Eriksrød
Hathon Holding BIL
3:47:07.1362600
+1:23:32.501100
52.8p
425
Jon Wilberg
No Club
3:47:10.1362900
+1:23:35.501400
52.8p
426
Sverre Urnes Johnson
Team Johnson
3:47:15.1363400
+1:23:40.501900
52.8p
427
Jørn Hagen
Norconsult
3:47:27.1364600
+1:23:52.503100
52.7p
428
Steffen S. Kystad
Fjeldseth As
3:47:40.1365900
+1:24:05.504400
52.7p
429
Pål Mikalsen Rolfsen
Jonsvatnet IL
3:47:48.1366700
+1:24:13.505200
52.6p
430
Johan Nilimaa
Karesuando Fyrklövern
3:47:55.1367400
+1:24:20.505900
52.6p
431
Olav Lie Sveen
Wolkswagen
3:48:09.1368800
+1:24:34.507300
52.5p
432
Marius Hovde
SpareBank1
3:48:11.1369000
+1:24:36.507500
52.5p
433
Henrik Hougen
Inmeta Crayon
3:48:19.1369800
+1:24:44.508300
52.5p
434
Bjørn Petter Grini
Deloitte
3:48:22.1370100
+1:24:47.508600
52.5p
435
Stein Aaserud
Aibel
3:48:39.1371800
+1:25:04.510300
52.4p
436
Tor Martin Bjerkerud
Krødsherad IL
3:48:46.1372500
+1:25:11.511000
52.4p
437
Fabian Jacobsen
Mittdekkhotell
3:48:55.1373400
+1:25:20.511900
52.3p
438
Olav Slinning
Jernbaneverket BIL OSLO
3:49:01.1374000
+1:25:26.512500
52.3p
439
Petter Solberg Svenne
Bjørn Myhre Sport
3:49:08.1374700
+1:25:33.513200
52.3p
440
Aksel G. Gresvig
Holmen IF
3:49:10.1374900
+1:25:35.513400
52.3p
441
Lars Henrik Manengen
Veidekke Bil
3:49:27.1376600
+1:25:52.515100
52.2p
442
Vegard Smedsund
Lillehammer sykehus BIL
3:49:45.1378400
+1:26:10.516900
52.1p
443
Hans Magnus Kure
Ntnui Langrenn
3:49:55.1379400
+1:26:20.517900
52.1p
444
Knut Harald Smette
No Club
3:49:59.1379800
+1:26:24.518300
52.1p
445
Kristian Vassbotten
Ntnui Langrenn
3:50:08.1380700
+1:26:33.519200
52.0p
446
Rolf Martin Tønnesen
Lillomarka
3:50:13.1381200
+1:26:38.519700
52.0p
447
Jakob Vinge Møllersen
No Club
3:50:16.1381500
+1:26:41.520000
52.0p
448
Petter Andersen
Tryg BIL
3:50:34.1383300
+1:26:59.521800
51.9p
449
Hallvar Hjermann Døhlie
Florø
3:50:36.1383500
+1:27:01.522000
51.9p
450
Jens Petter Igland
No Club
3:50:41.1384000
+1:27:06.522500
51.9p
451
Mads Tore Larsen
No Club
3:50:45.1384400
+1:27:10.522900
51.9p
452
Magnus Bjørndal
Mannskoret Arme Riddere
3:50:55.1385400
+1:27:20.523900
51.8p
453
Lars Olav Nordstoga
Multiconsult BIL Oslo
3:50:57.1385600
+1:27:22.524100
51.8p
454
Tore Dyrhaug Mo
Ntnui Langrenn
3:51:08.1386700
+1:27:33.525200
51.8p
455
Sigurd Galaasen
No Club
3:51:12.1387100
+1:27:37.525600
51.7p
456
Joakim Fosse
Fokus Bank Bil
3:51:24.1388300
+1:27:49.526800
51.7p
457
Øystein Drolsum Sandnes
No Club
3:51:27.1388600
+1:27:52.527100
51.7p
458
Kåre Martin Ringset
Ernst & Young SK
3:51:39.1389800
+1:28:04.528300
51.6p
459
Ole Thomas Gleditsch
Runar IL
3:51:40.1389900
+1:28:05.528400
51.6p
460
Vegard Klakegg Dahl
Oppegård IL
3:51:41.1390000
+1:28:06.528500
51.6p
461
Magne Agnalt
No Club
3:51:49.1390800
+1:28:14.529300
51.6p
462
Sindre Krogstad Enoksen
ABB BIL
3:51:49.1390800
+1:28:14.529300
51.6p
463
Eirik Solli Haukaas
Ntnui Langrenn
3:51:50.1390900
+1:28:15.529400
51.6p
464
Øystein Brekke
No Club
3:51:54.1391300
+1:28:19.529800
51.6p
465
Martin Lindbæck
Oslo
3:51:56.1391500
+1:28:21.530000
51.5p
466
Per Gunnar Nordahl
No Club
3:51:59.1391800
+1:28:24.530300
51.5p
467
Åsmund Bakkene
B-Sport & Fritid
3:52:03.1392200
+1:28:28.530700
51.5p
468
Mats Asdahl
Oslo Ski
3:52:03.1392200
+1:28:28.530700
51.5p
469
Andre Hessenschmidt
Treski
3:52:24.1394300
+1:28:49.532800
51.4p
470
Bård Rieber-Mohn
SOBIL
3:52:28.1394700
+1:28:53.533200
51.4p
471
Mats Nåvik Hval
Flatås IL
3:52:30.1394900
+1:28:55.533400
51.4p
472
Ole Gunnar Nerigård
IL Noringen
3:52:40.1395900
+1:29:05.534400
51.4p
473
Are Kongshaug
Team Sandnes
3:52:54.1397300
+1:29:19.535800
51.3p
474
Øyvind Selmer
Langesund IF
3:53:29.1400800
+1:29:54.539300
51.1p
475
Sebastian Smith
No Club
3:53:31.1401000
+1:29:56.539500
51.1p
476
Einar John Lande
No Club
3:53:34.1401300
+1:29:59.539800
51.1p
477
Anders Lillemork Nilsen
Statnett BIL
3:53:53.1403200
+1:30:18.541700
51.0p
478
Snorre Gylterud
Holmen IF
3:53:54.1403300
+1:30:19.541800
51.0p
479
Ole Anders Unelsrød
Team Aker Solutions
3:54:02.1404100
+1:30:27.542600
51.0p
480
Knut Haga
Samnanger IL
3:54:07.1404600
+1:30:32.543100
51.0p
481
Jon Vegard Grønli
Dnb
3:54:15.1405400
+1:30:40.543900
51.0p
482
Steffen Amlie Hole
TRG
3:54:22.1406100
+1:30:47.544600
50.9p
483
Thomas Kjøglum
IL Hållingen
3:54:31.1407000
+1:30:56.545500
50.9p
484
Bjørn Øystein Kroken
Vegdirektoratets IF
3:54:36.1407500
+1:31:01.546000
50.9p
485
Eirik Lokna Nygård
No Club
3:54:40.1407900
+1:31:05.546400
50.8p
486
Stian Endre Pedersen
Gammen Sport
3:54:42.1408100
+1:31:07.546600
50.8p
487
Richard Severinsen Jensen
Holmen IF
3:54:44.1408300
+1:31:09.546800
50.8p
488
Kenneth Bergflødt
Bjørn Myhre Sport
3:55:00.1409900
+1:31:25.548400
50.8p
489
John Bjørnsen
Ntnui Langrenn
3:55:08.1410700
+1:31:33.549200
50.7p
490
Peter Kalsaas Fossum
Ntnui Langrenn
3:55:19.1411800
+1:31:44.550300
50.7p
491
Hans Fredrik Årstad
No Club
3:55:29.1412800
+1:31:54.551300
50.6p
492
Erik Lundegaard Hannisdal
Veritas Bil
3:55:41.1414000
+1:32:06.552500
50.6p
493
Ole Vegard Lostuen
Røyrvik IF
3:55:42.1414100
+1:32:07.552600
50.6p
494
Håvard Vegge
Ciber BIL
3:56:35.1419400
+1:33:00.557900
50.4p
495
Simon Rekkebo
Ntnui Langrenn
3:56:38.1419700
+1:33:03.558200
50.4p
496
Lars Vingelsgård
Ntnui Langrenn
3:56:39.1419800
+1:33:04.558300
50.4p
497
Halvor Natvig
No Club
3:56:51.1421000
+1:33:16.559500
50.3p
498
Halvor Løfsgaard Hopp
Fossum IF
3:57:33.1425200
+1:33:58.563700
50.1p
499
Mikal Røli
IL Hållingen
3:57:33.1425200
+1:33:58.563700
50.1p
500
Håvard Solhaug
Team Sliten
3:57:35.1425400
+1:34:00.563900
50.1p
Visar resultat 1 till 500 av 1099[
1
2
3
]