Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Birkebeinerrennet
2013-03-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 1147[
1
2
3
]
H 25
54km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Morten Eide Pedersen
Team Coop
2:43:48.982700
90.3p
2
Simen Oestensen
Team Xtra Personel
2:44:25.986400
+37.3600
89.8p
3
Christoffer Callesen
Team United Bakeries
2:46:43.1000200
+2:55.17400
88.2p
4
Daniel Myrmæl Helgestad
Byåsen IL
2:46:53.1001200
+3:05.18400
88.0p
5
Øyvind Moen Fjeld
Kjelsås IL
2:49:47.1018600
+5:59.35800
86.0p
6
Jonas Nielsen
Lørenskog SK - Ski
2:52:07.1032600
+8:19.49800
84.5p
7
Eirik Kurland Olsen
Lillehammer SK
2:52:48.1036700
+9:00.53900
84.0p
8
Torjus Børsheim
Team Coop
2:54:05.1044400
+10:17.61600
83.2p
9
Markus Ottosson
IXmind Racing Team
2:55:03.1050200
+11:15.67400
82.6p
10
Tore B. Berdal
Team Skigo
2:55:03.1050200
+11:15.67400
82.6p
11
Anders Fiskvik
Tynset IL
2:55:08.1050700
+11:20.67900
82.5p
12
Lars Suther
IXmind Racing Team
2:55:41.1054000
+11:53.71200
82.2p
13
Morten Harjo Pettersen
Vadsø SK
2:56:25.1058400
+12:37.75600
81.7p
14
Didrik Smith
Fossum IF
2:56:41.1060000
+12:53.77200
81.6p
15
Andy Gerstenberger
IXmind Racing Team
2:56:53.1061200
+13:05.78400
81.4p
16
Øyvind Gløersen
Rustad IL
2:59:11.1075000
+15:23.92200
80.1p
17
Vaclav Sedlacek
Atlas Czech Republic
2:59:15.1075400
+15:27.92600
80.0p
18
Marti Himma
Estonian National Team
3:00:17.1081600
+16:29.98800
79.4p
19
Martin Andersen
Team Norgehus
3:00:27.1082600
+16:39.99800
79.3p
20
Vegard Kjøs Egge
Lillehammer SK
3:00:36.1083500
+16:48.100700
79.2p
21
Kristian Braathen
No Club
3:01:06.1086500
+17:18.103700
79.0p
22
Niklas Colliander
No Club
3:02:08.1092700
+18:20.109900
78.4p
23
Oddvin Halvorsen Offigstad
Øyer og Tretten IF
3:02:27.1094600
+18:39.111800
78.2p
24
Eirik Watterdal
Nøtterøy Ski
3:02:28.1094700
+18:40.111900
78.2p
25
Peter Kling
Apunsc-alaska
3:03:35.1101400
+19:47.118600
77.6p
26
Stian Stærkeby Jelstad
Rustad IL
3:04:17.1105600
+20:29.122800
77.2p
27
Christian Melsom Myhre
Heming Zenior / BDO
3:04:32.1107100
+20:44.124300
77.0p
28
Eirik Landheim
No Club
3:04:39.1107800
+20:51.125000
77.0p
29
Ola Lyng Northug
Strindheim IL
3:05:26.1112500
+21:38.129700
76.5p
30
Knut Einar Dahl
No Club
3:05:45.1114400
+21:57.131600
76.4p
31
Valentin Devyatyarov
Pro Trener
3:05:55.1115400
+22:07.132600
76.3p
32
Torbjørn Svanstrøm
Norcem AS
3:06:08.1116700
+22:20.133900
76.2p
33
Magnus Bleken
Team Sport 1 Lillehammer/Rudsbygd IL
3:06:16.1117500
+22:28.134700
76.1p
34
John Christian Deighan Hanssen
Asker SK
3:07:04.1122300
+23:16.139500
75.7p
35
Jens Bjertnæs
Jevnaker IF Ski/Ernst & Young
3:07:17.1123600
+23:29.140800
75.6p
36
Kristian Ulriksen
SpareBank 1 Nord-Norge
3:07:22.1124100
+23:34.141300
75.5p
37
Jonas Nermoen
Etnedal Skilag
3:07:47.1126600
+23:59.143800
75.3p
38
Vegard Raaum
Gjøvik SK
3:08:36.1131500
+24:48.148700
74.9p
39
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
3:08:51.1133000
+25:03.150200
74.7p
40
Tor Erik Aurstad
Skjåk IL
3:08:53.1133200
+25:05.150400
74.7p
41
Lars Hovde Bakke
Team Sport 1 Lillehammer/Rudsbygd IL
3:09:59.1139800
+26:11.157000
74.2p
42
Henning Halvorsen Offigstad
Øyer og Tretten IF
3:10:12.1141100
+26:24.158300
74.1p
43
Morten Svinsås
IK Rindals-Troll
3:10:23.1142200
+26:35.159400
74.0p
44
Anders Brun Hennum
Gardsgutta.com
3:10:24.1142300
+26:36.159500
74.0p
45
Martin Hammer
Skogn IL
3:10:39.1143800
+26:51.161000
73.8p
46
Anders Klemoen Bjeglerud
Torpa Ski
3:10:44.1144300
+26:56.161500
73.8p
47
Thomas Vestbø
Omega AS
3:11:06.1146500
+27:18.163700
73.6p
48
Per Arne Kolseth
Tormod IL
3:11:25.1148400
+27:37.165600
73.5p
49
Lars Engseth
Ntnui Langrenn
3:11:33.1149200
+27:45.166400
73.4p
50
Jan Martin Smørdal
Intersport Bogstadveien/Team UMB Ski
3:11:39.1149800
+27:51.167000
73.3p
51
Asgeir Bakken Rognstad
Søre ÅL IL
3:12:25.1154400
+28:37.171600
73.0p
52
Sverre Kaas Waaler
Heming IL
3:12:37.1155600
+28:49.172800
72.9p
53
Tore Krogsveen
Ringebu Fåvang IL
3:12:40.1155900
+28:52.173100
72.8p
54
Eivind Haakenstad Godli
Svea Skilag
3:12:51.1157000
+29:03.174200
72.7p
55
Peder Myhre
Bull Ski OG Kajakk
3:13:19.1159800
+29:31.177000
72.5p
56
Ole Eide Ivar Stakvik
Ntnui Langrenn
3:13:24.1160300
+29:36.177500
72.5p
57
Nils Sælen
Fossum IF
3:14:02.1164100
+30:14.181300
72.2p
58
Espen Høglund
Team Kjekkas
3:14:03.1164200
+30:15.181400
72.2p
59
Eugenio Bianchi
Sormano Enervit Team
3:14:14.1165300
+30:26.182500
72.1p
60
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
3:14:15.1165400
+30:27.182600
72.1p
61
Vegard Stensæter
Harestua IL/ Peab BIL
3:14:55.1169400
+31:07.186600
71.8p
62
Bjørn Thomas Nygaard
Team Oslo
3:15:03.1170200
+31:15.187400
71.7p
63
Eirik Messelt
Bull Ski&Kajakk/Stor-Elvdal Skiklubb
3:15:22.1172100
+31:34.189300
71.5p
64
Martin Vaksdal
Kjelsås IL
3:15:27.1172600
+31:39.189800
71.5p
65
Vegard Godø
Emblem IL
3:15:31.1173000
+31:43.190200
71.5p
66
Torgeir Bekkemoen
Solør cykleklubb
3:15:32.1173100
+31:44.190300
71.5p
67
Frank Kjönsberg
Sørskogsbygda IL
3:15:48.1174700
+32:00.191900
71.3p
68
Morscher Simon
Tg Huetten
3:16:04.1176300
+32:16.193500
71.2p
69
Eirik J. Solum
Grane IL
3:16:33.1179200
+32:45.196400
71.0p
70
Hans Kristian Stadheim
Lyn Ski
3:16:52.1181100
+33:04.198300
70.8p
71
Anders Dahl
Flimmer og trimmer
3:16:52.1181100
+33:04.198300
70.8p
72
Lars Gurandsrud
Knipen Kneikelag
3:17:16.1183500
+33:28.200700
70.7p
73
Magnus Hals
Team Baker Hansen
3:17:51.1187000
+34:03.204200
70.4p
74
Lasse Søberg
Symphonical.com
3:18:01.1188000
+34:13.205200
70.3p
75
Martin Peder Kvalshaug
Kårvåg IL
3:18:09.1188800
+34:21.206000
70.3p
76
Kai Robert Vandsvik
Ytterøy Il
3:18:11.1189000
+34:23.206200
70.2p
77
Torgeir Hermansen
ToggyD
3:18:28.1190700
+34:40.207900
70.1p
78
Eirik Johannessen
Beinet Test Team
3:18:37.1191600
+34:49.208800
70.0p
79
Glenn Elvestad
Gjerdrum IL Team Dark Dog
3:18:43.1192200
+34:55.209400
70.0p
80
Ståle Fenstad
Norcem AS
3:18:55.1193400
+35:07.210600
69.9p
81
Andre Basteskår
No Club
3:19:09.1194800
+35:21.212000
69.8p
82
Kent Remi Björnbakken
Team Norgehus
3:19:30.1196900
+35:42.214100
69.7p
83
Tor Jonas Onsrud
Gjøvik SK
3:19:44.1198300
+35:56.215500
69.5p
84
Johan Landrø
Ntnui Langrenn
3:19:48.1198700
+36:00.215900
69.5p
85
Truls Aastebøl
Magnor U.L.
3:19:57.1199600
+36:09.216800
69.5p
86
Petter Kaarby
Nydalens Skiklubb
3:20:12.1201100
+36:24.218300
69.3p
87
Stian Grenaker
Nes Ski
3:20:24.1202300
+36:36.219500
69.3p
88
Marius Gjestrumbakken
MO
3:20:32.1203100
+36:44.220300
69.2p
89
Rune Engen
Vind IL
3:20:53.1205200
+37:05.222400
69.0p
90
Raymond Lishaugen
Sand If
3:21:06.1206500
+37:18.223700
68.9p
91
Eirik Lyshaug
330 skv Banak
3:21:11.1207000
+37:23.224200
68.9p
92
Morten Hovdelien
Kværner
3:21:19.1207800
+37:31.225000
68.8p
93
Bjørn Jordheim Halvorsen
Høybråten & Stovner IL
3:21:51.1211000
+38:03.228200
68.6p
94
Björn Bergholt
Ntnui Langrenn
3:22:05.1212400
+38:17.229600
68.5p
95
Emil Arne Melby
Hommelvik IL
3:22:21.1214000
+38:33.231200
68.4p
96
Martin Skaarer
Kråkstad IL
3:22:30.1214900
+38:42.232100
68.3p
97
Hågen Urseth
Ntnui Langrenn
3:22:44.1216300
+38:56.233500
68.2p
98
Simen Bjøringsøy
Veidekke Bil
3:22:57.1217600
+39:09.234800
68.1p
99
Audun Bjerkreim Nilsen
Slevik IL
3:22:58.1217700
+39:10.234900
68.1p
100
Bjørnar Stusdal
Nordhordland Skikl
3:22:59.1217800
+39:11.235000
68.1p
101
Gaute Glomlien
Lyn Ski
3:23:08.1218700
+39:20.235900
68.1p
102
Eirik Rustad
Gjerdrum IL
3:23:10.1218900
+39:22.236100
68.1p
103
Erik Flaskerud Gjerdbakken
Oslo Sportslager
3:23:19.1219800
+39:31.237000
68.0p
104
Petter Justad
Norcem AS
3:23:35.1221400
+39:47.238600
67.9p
105
Even Vardenær Lunder
Gjøvik SK
3:23:47.1222600
+39:59.239800
67.8p
106
Matthias Kuhn
Salomon Racing Team Austria
3:24:09.1224800
+40:21.242000
67.6p
107
Lars Petter Hauge
Ernst & Young SK
3:24:13.1225200
+40:25.242400
67.6p
108
Christian Hals
Team Baker Hansen
3:24:14.1225300
+40:26.242500
67.6p
109
Vegard Fredheim
Lillehammer SK
3:24:26.1226500
+40:38.243700
67.5p
110
Tomas Magnussen
Unit4agresso
3:24:48.1228700
+41:00.245900
67.4p
111
Fredrik Skjeggerud
Ringkollen Skiklubb
3:24:49.1228800
+41:01.246000
67.4p
112
Erland Sveipe
Sör-Fron IL
3:24:57.1229600
+41:09.246800
67.3p
113
Fredrik Stenestø Lille
Sande Sportsklubb
3:25:31.1233000
+41:43.250200
67.1p
114
Eirik Tennum
Bearingpoint IF
3:25:53.1235200
+42:05.252400
66.9p
115
Ole Christian Falck
Oslo Sportslager
3:25:53.1235200
+42:05.252400
66.9p
116
Elias Bucher
Skiclub Entlebuch
3:26:08.1236700
+42:20.253900
66.8p
117
Morten Stormoen
Alvdal IL
3:26:24.1238300
+42:36.255500
66.7p
118
Lars Petter Bryn
Team Raske Gutter
3:26:24.1238300
+42:36.255500
66.7p
119
Henning C Strandhagen
No Club
3:26:28.1238700
+42:40.255900
66.7p
120
Ole Martin Hauge
Veritas Bil
3:26:36.1239500
+42:48.256700
66.6p
121
Christian Sæten
Team Stredet
3:26:45.1240400
+42:57.257600
66.6p
122
Anders Gullhav
Ntnui Langrenn
3:26:47.1240600
+42:59.257800
66.5p
123
Asgeir Risheim Kvam
Asker SK
3:27:00.1241900
+43:12.259100
66.5p
124
Knut Stensrød
Kpmg IF
3:27:11.1243000
+43:23.260200
66.4p
125
Magnus Førre
Ckh
3:27:21.1244000
+43:33.261200
66.3p
126
Peter Storm Hanssen
Fossum IF
3:27:27.1244600
+43:39.261800
66.3p
127
Vegard Storvold
Rambøll Oil & Gas
3:27:49.1246800
+44:01.264000
66.1p
128
Johan Brunberg
Karlslunds IF SF
3:27:51.1247000
+44:03.264200
66.1p
129
Jacob Aspelin
Søndre Ål Sportsklubb / Team Lygna Skiskyti...
3:28:00.1247900
+44:12.265100
66.1p
130
Kristoffer Pettersen
FLØY
3:28:15.1249400
+44:27.266600
66.0p
131
Amund Hognestad Jensen
Eidsvoll SK
3:28:17.1249600
+44:29.266800
65.9p
132
Eskil G. Koffeld
ABG Sundal Collier
3:28:21.1250000
+44:33.267200
65.9p
133
Ole Amund Øvstehage
Vestringen IL
3:28:27.1250600
+44:39.267800
65.9p
134
Lasse Eika
Røa IL
3:28:36.1251500
+44:48.268700
65.8p
135
Ivar Indby
Nordbygda Løten Ski
3:28:38.1251700
+44:50.268900
65.8p
136
André Kroglund
Ilseng IL
3:29:14.1255300
+45:26.272500
65.6p
137
Espen Kjellberg
Lyn Ski
3:29:19.1255800
+45:31.273000
65.5p
138
Thorstein Molle
TEAM NORGESGRUPPEN
3:29:37.1257600
+45:49.274800
65.4p
139
Lars Eid Nielsen
Multiconsult BIL
3:29:42.1258100
+45:54.275300
65.4p
140
Thomas Asbjørnslett
Eidsvoll SK
3:29:55.1259400
+46:07.276600
65.3p
141
Ivar Ustad
Orkanger IF / BDO
3:30:12.1261100
+46:24.278300
65.2p
142
Tord Indredavik
Fana IL
3:30:15.1261400
+46:27.278600
65.2p
143
Jørgen Schia
BK Ski
3:30:35.1263400
+46:47.280600
65.0p
144
Lars Olav Dybdal
Team Aker / Ottestad
3:30:38.1263700
+46:50.280900
65.0p
145
Alexander Aasen
No Club
3:31:14.1267300
+47:26.284500
64.8p
146
Ole Jørgen Kristiansen
Storsvebakken IF
3:31:15.1267400
+47:27.284600
64.8p
147
Eivind Bjørhei
Norconsult
3:31:20.1267900
+47:32.285100
64.7p
148
Vegard Saursaunet
Egge IL
3:31:37.1269600
+47:49.286800
64.6p
149
Lars Rudi
Ringebu Fåvang IL
3:31:38.1269700
+47:50.286900
64.6p
150
Bård Vinsnesbakk
Singsaas IL
3:31:39.1269800
+47:51.287000
64.6p
151
Nicolas Bourdillat
No Club
3:31:42.1270100
+47:54.287300
64.6p
152
Kjetil Valen Høihjelle
Overhalla IL/Team UMBI Ski
3:32:02.1272100
+48:14.289300
64.5p
153
Lars Gudim
Gjøvik SK
3:32:22.1274100
+48:34.291300
64.3p
154
Mads Novik Nilsen
Hamar SK
3:32:48.1276700
+49:00.293900
64.2p
155
Kristian Finstuen
Finstuen transport
3:32:55.1277400
+49:07.294600
64.1p
156
Sjur Oppebøen
InTeam
3:33:00.1277900
+49:12.295100
64.1p
157
Halvard Helmen
Eirik Er Den Beste
3:33:00.1277900
+49:12.295100
64.1p
158
Sindre Krogstad Enoksen
ABB BIL
3:33:03.1278200
+49:15.295400
64.1p
159
Trygve Olsen
IL Trysilgutten
3:33:06.1278500
+49:18.295700
64.1p
160
Eirik Michalsen
Deloitte
3:33:13.1279200
+49:25.296400
64.0p
161
Anders Haug
BK Ski
3:33:16.1279500
+49:28.296700
64.0p
162
Thomas Øverli Åsheim
Ernst&Young, Indre Balsfjord SSL
3:33:22.1280100
+49:34.297300
64.0p
163
Per Erik Mork
Team Milslukern
3:33:26.1280500
+49:38.297700
63.9p
164
Simon Andreas Haugen
Ernst & Young SK
3:33:32.1281100
+49:44.298300
63.9p
165
Bjørnar Engevik
Runar IL
3:34:04.1284300
+50:16.301500
63.7p
166
Ove Sollie
Sande Sportsklubb
3:34:06.1284500
+50:18.301700
63.7p
167
Kristian J. Just
Ntnui Langrenn
3:34:16.1285500
+50:28.302700
63.6p
168
Lars Erik Vandsvik
Ytterøy Il
3:34:19.1285800
+50:31.303000
63.6p
169
Mats Emil Sand
Galterud IF
3:34:46.1288500
+50:58.305700
63.4p
170
Andre Myrvold
Origo Boligfinans BIL
3:34:49.1288800
+51:01.306000
63.4p
171
Espen Tobiasson
Bækkelagets SK
3:35:09.1290800
+51:21.308000
63.3p
172
Joachim Moltke-Hansen
No Club
3:35:20.1291900
+51:32.309100
63.2p
173
Jonas Hiller
Gjensidige Bil
3:35:21.1292000
+51:33.309200
63.2p
174
Mats Norum
Fredrikstad SK
3:35:24.1292300
+51:36.309500
63.2p
175
Mathias Fossum
No Club
3:35:24.1292300
+51:36.309500
63.2p
176
Snorre Gylterud
Nordic Choice Hotels
3:35:29.1292800
+51:41.310000
63.2p
177
Stig Carlson Strandhagen
Asker SK
3:35:35.1293400
+51:47.310600
63.1p
178
Marius Elvedal
SK Rye
3:35:41.1294000
+51:53.311200
63.1p
179
Thomas Kullmann
Overtenning SK/Ernst & Young BIL
3:36:06.1296500
+52:18.313700
63.0p
180
Rune Bilit
Data Respons BIL
3:36:06.1296500
+52:18.313700
63.0p
181
Øyvind Trøen
Mjøsski
3:36:09.1296800
+52:21.314000
62.9p
182
Ole Thomas Helgesen
Holmen IF
3:36:11.1297000
+52:23.314200
62.9p
183
Peder Andreas Ringsby
Team Otis
3:36:14.1297300
+52:26.314500
62.9p
184
Patrick Vinzens
SSC Rätia Chur
3:36:14.1297300
+52:26.314500
62.9p
185
Rune Busch
No Club
3:36:24.1298300
+52:36.315500
62.9p
186
Jonas Iversen
TMB
3:36:29.1298800
+52:41.316000
62.8p
187
Petter Sveen Nilsen
Thommessen BIL
3:36:33.1299200
+52:45.316400
62.8p
188
Espen Andersen
No Club
3:36:34.1299300
+52:46.316500
62.8p
189
Frode Jansen
ASKO Hedmark
3:36:44.1300300
+52:56.317500
62.7p
190
Simon Ramskeid
Team Stredet
3:36:50.1300900
+53:02.318100
62.7p
191
Kristian Wollen Steen
Ntnui Langrenn
3:37:14.1303300
+53:26.320500
62.5p
192
Einar Gauslaa Bergem
Åslia Skilag
3:37:17.1303600
+53:29.320800
62.5p
193
Øyvind S. Paus
Sortland Og Omegn Ski
3:37:39.1305800
+53:51.323000
62.4p
194
Jesper Bjerknes
Glipptak
3:37:46.1306500
+53:58.323700
62.4p
195
Mathias Cook
Heming IL
3:37:49.1306800
+54:01.324000
62.3p
196
Martin Wiig Larsen
Driv Trening
3:37:50.1306900
+54:02.324100
62.3p
197
Per Lundell
Capgemini IL
3:38:03.1308200
+54:15.325400
62.3p
198
Ragnar Gundersen Koffeld
BA-HR
3:38:21.1310000
+54:33.327200
62.2p
199
Steffen Gjevre
Skrautvaal IL
3:38:22.1310100
+54:34.327300
62.1p
200
Christoffer Solgaard Jakobsen
No Club
3:38:38.1311700
+54:50.328900
62.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Runar Brusletto
Geilo IL
3:39:11.1315000
+55:23.332200
61.9p
202
Fridtjof Aaserud
Sande Sportsklubb
3:39:14.1315300
+55:26.332500
61.8p
203
Jon Steffensrud
Ringkollen Skiklubb / Team Raske Gutter
3:39:30.1316900
+55:42.334100
61.7p
204
Geir Olav Larsen
Ringkollen Skiklubb
3:39:31.1317000
+55:43.334200
61.7p
205
Espen Helgeland
Intersport Geilo
3:40:18.1321700
+56:30.338900
61.5p
206
Endre Risøy
Eid IL
3:40:23.1322200
+56:35.339400
61.4p
207
Stig Ove Tangen
Henning Sl
3:40:27.1322600
+56:39.339800
61.4p
208
Christian Fredrik Thronsen
Advokatfirmaet Haavind
3:40:33.1323200
+56:45.340400
61.4p
209
Nikolai Aarre Mæhlum
Team Nikko
3:40:41.1324000
+56:53.341200
61.3p
210
Bjørnar Tho
Hjartdal IL
3:40:42.1324100
+56:54.341300
61.3p
211
Hans Fredrik Årstad
No Club
3:40:43.1324200
+56:55.341400
61.3p
212
Andreas Martinussen
Team Oslo
3:41:08.1326700
+57:20.343900
61.2p
213
Martin Frantzen
Joggegruppa
3:41:20.1327900
+57:32.345100
61.1p
214
Paal Eirik Syvertsen
No Club
3:41:23.1328200
+57:35.345400
61.1p
215
Morten A Christophersen
Ntnui Langrenn
3:41:27.1328600
+57:39.345800
61.1p
216
Lars Fredrik Eggen
Alvdal IL
3:41:36.1329500
+57:48.346700
61.0p
217
Kim Aleksander Lie
Fredrikstad SK
3:41:41.1330000
+57:53.347200
61.0p
218
Nikolai Nordberg Nørgaard
Ntnui Langrenn
3:42:00.1331900
+58:12.349100
60.9p
219
Anders Stivold
Betna IL
3:42:12.1333100
+58:24.350300
60.8p
220
Fabian Jacobsen
Team MittDekkHotell
3:42:16.1333500
+58:28.350700
60.8p
221
Mathias Meidell
Heming IL
3:42:16.1333500
+58:28.350700
60.8p
222
Kristen Bergehagen
Lillehammer SK
3:42:17.1333600
+58:29.350800
60.8p
223
Anders Engan
No Club
3:42:18.1333700
+58:30.350900
60.8p
224
Simen Smestad
Statskog Bil
3:42:27.1334600
+58:39.351800
60.7p
225
Eivind Bryne Retterstøl
Yit
3:42:29.1334800
+58:41.352000
60.7p
226
Eivind Aarnes Nilsen
Arntzen de Besche Advokatfirma
3:42:34.1335300
+58:46.352500
60.7p
227
Nils Arne Morka
MX SPORT HADELAND
3:42:38.1335700
+58:50.352900
60.7p
228
Olav Leren Moen
No Club
3:42:39.1335800
+58:51.353000
60.7p
229
Stian Ekern
Biri IL
3:42:45.1336400
+58:57.353600
60.6p
230
Magnus Poverud
Norcem AS
3:42:51.1337000
+59:03.354200
60.6p
231
Anders Kampesæter
Sweco BIL
3:43:07.1338600
+59:19.355800
60.5p
232
Henrik Bering
SK Rye
3:43:31.1341000
+59:43.358200
60.4p
233
Gerhard Steinnes
Vindafjord IL
3:43:41.1342000
+59:53.359200
60.3p
234
Joakim Bjørkhaug
RSK
3:43:50.1342900
+1:00:02.360100
60.3p
235
Kristoffer Rostad
Halden IBK
3:43:50.1342900
+1:00:02.360100
60.3p
236
Torgeir Røynstrand
McKinsey
3:43:54.1343300
+1:00:06.360500
60.2p
237
Karl Erik Stensrud
No Club
3:43:55.1343400
+1:00:07.360600
60.2p
238
Sondre Stubrud
Øyer og Tretten IF
3:44:05.1344400
+1:00:17.361600
60.2p
239
Bård Kloster
Team Ryfylke
3:44:07.1344600
+1:00:19.361800
60.2p
240
Christian Kaas
Stor-Oslo Eiendom
3:44:10.1344900
+1:00:22.362100
60.2p
241
Kristoffer Stige
No Club
3:44:15.1345400
+1:00:27.362600
60.1p
242
Vegar Lien
Mjøsski
3:44:32.1347100
+1:00:44.364300
60.0p
243
Sebastian Smith
A.C. Smith & Co
3:44:48.1348700
+1:01:00.365900
59.9p
244
Kristoffer Robin Moslet
Bull Ski & Kajakk / Stokke IL
3:44:54.1349300
+1:01:06.366500
59.9p
245
Øyvind Selmer
Team Skigo
3:44:55.1349400
+1:01:07.366600
59.9p
246
Sigve Eikrem Finnøy
Team UMB ski
3:45:00.1349900
+1:01:12.367100
59.9p
247
Sascha Janutin
Tg Huetten
3:45:00.1349900
+1:01:12.367100
59.9p
248
Alexander Hjelmtvedt
Kpmg IF
3:45:07.1350600
+1:01:19.367800
59.8p
249
Henrik Gulliksen
Norcem AS
3:45:07.1350600
+1:01:19.367800
59.8p
250
Henrik Brovold
Gamle Fredrikstad Golfklubb
3:45:14.1351300
+1:01:26.368500
59.8p
251
Iver Aasteböl
Magnor Ul
3:45:36.1353500
+1:01:48.370700
59.7p
252
Anders Svartsund
Rælingen SK
3:45:37.1353600
+1:01:49.370800
59.7p
253
Gaute Egeland Sanda
Hydro Oslo B.I.L.
3:45:38.1353700
+1:01:50.370900
59.7p
254
Morten Sjong Mathisen
Leaseplan Norge AS
3:45:39.1353800
+1:01:51.371000
59.7p
255
Jørgen Ertnes
Holmen IF
3:45:42.1354100
+1:01:54.371300
59.6p
256
Bjørn Olav Smørgrav
Dnb
3:45:42.1354100
+1:01:54.371300
59.6p
257
Karl Kristian Nordheim
Felgen CK Trondheim
3:45:54.1355300
+1:02:06.372500
59.6p
258
Tormod Lausund Relling
Ntnui Langrenn
3:45:54.1355300
+1:02:06.372500
59.6p
259
Christian Flemmen Johansen
Advokatfirmaet Elden DA MNA
3:46:06.1356500
+1:02:18.373700
59.5p
260
Petter Sunde Andresen
TEAM NORGESGRUPPEN
3:46:07.1356600
+1:02:19.373800
59.5p
261
Terje Valen Høihjelle
Overhalla IL
3:46:11.1357000
+1:02:23.374200
59.5p
262
Sindre Talleraas Holen
Visma
3:46:31.1359000
+1:02:43.376200
59.4p
263
Vegard Vassbotn
Volda T og IL
3:46:37.1359600
+1:02:49.376800
59.3p
264
Kristian Fensholt
Electronova BIL
3:46:49.1360800
+1:03:01.378000
59.3p
265
Magnus Rønsen Frank
Lillehammer SK
3:46:58.1361700
+1:03:10.378900
59.2p
266
Bjørn Øystein Kroken
No Club
3:47:00.1361900
+1:03:12.379100
59.2p
267
Mats Alfsen
Ntnui Langrenn
3:47:02.1362100
+1:03:14.379300
59.2p
268
Hans Andreas Aamodt
Østerdal Garnison
3:47:03.1362200
+1:03:15.379400
59.2p
269
Tor Andreas Andersen
Ntnui Langrenn
3:47:18.1363700
+1:03:30.380900
59.1p
270
Ronny Kjenstad
Østerdal Garnison
3:47:20.1363900
+1:03:32.381100
59.1p
271
Simon Evans
Ufk
3:47:21.1364000
+1:03:33.381200
59.1p
272
Vegar Næss
Team NPRO 2/FMC Technologies
3:47:30.1364900
+1:03:42.382100
59.1p
273
Magnus Løvstad
No Club
3:47:31.1365000
+1:03:43.382200
59.1p
274
Jon Andreas Klokkehaug
No Club
3:47:33.1365200
+1:03:45.382400
59.0p
275
Eirik Torsnes Johansen
Danske Bank
3:47:38.1365700
+1:03:50.382900
59.0p
276
Karsten Alexander Kopland
No Club
3:47:40.1365900
+1:03:52.383100
59.0p
277
Morten Nytvedt
No Club
3:47:47.1366600
+1:03:59.383800
59.0p
278
Emil Neumann Tingulstad
P4 IF
3:48:05.1368400
+1:04:17.385600
58.9p
279
Andreas Olav Skjetne
Team Stredet
3:48:27.1370600
+1:04:39.387800
58.8p
280
Vegard Ruud
Jostedal FK
3:48:37.1371600
+1:04:49.388800
58.7p
281
Gian Collenberg
SSC Rätia Chur
3:48:38.1371700
+1:04:50.388900
58.7p
282
Rune Støfring
PwC/Jølster
3:48:45.1372400
+1:04:57.389600
58.7p
283
Thomas Arnulf
Lyn Ski
3:49:08.1374700
+1:05:20.391900
58.5p
284
Gustav Martinsen
The Boston Consulting Group/ IL Heming
3:49:10.1374900
+1:05:22.392100
58.5p
285
Øystein Drolsum Sandnes
Team Rør
3:49:14.1375300
+1:05:26.392500
58.5p
286
Hans Thorvald Lysaker Nygaard
Vestringen IL
3:49:25.1376400
+1:05:37.393600
58.5p
287
Isak Haukeland
No Club
3:49:41.1378000
+1:05:53.395200
58.4p
288
Eirik Wig Sundvall
Skiforeningen
3:49:43.1378200
+1:05:55.395400
58.4p
289
Didrik Lowzow Holli
No Club
3:49:47.1378600
+1:05:59.395800
58.3p
290
Joakim Fosse
Danske Bank
3:49:59.1379800
+1:06:11.397000
58.3p
291
Sindre Østby Stub
Ösis
3:50:03.1380200
+1:06:15.397400
58.3p
292
Sindre Løvli
Skiforeningen/BearingPoint
3:50:19.1381800
+1:06:31.399000
58.2p
293
Jørgen Jevne
Nederlaget
3:50:24.1382300
+1:06:36.399500
58.1p
294
Vegard Rem
No Club
3:50:27.1382600
+1:06:39.399800
58.1p
295
Øystein Tennum
Statoil IF
3:50:30.1382900
+1:06:42.400100
58.1p
296
Stig Aanerød Ellingsen
No Club
3:50:33.1383200
+1:06:45.400400
58.1p
297
Øyvind Pedersen
Lillehammer SK
3:50:49.1384800
+1:07:01.402000
58.0p
298
Svein Olav Havikhagen
Geilo IL
3:50:52.1385100
+1:07:04.402300
58.0p
299
Martin Holøymoen
Aas-Jakobsen BIL
3:51:04.1386300
+1:07:16.403500
57.9p
300
Gunnar Nørstebø
UMBI - Ski
3:51:05.1386400
+1:07:17.403600
57.9p
301
Christian Barth
Deloitte
3:51:07.1386600
+1:07:19.403800
57.9p
302
Eirik Ask Straalberg
Ila Jern
3:51:08.1386700
+1:07:20.403900
57.9p
303
Torbjørn Mellbye
Mellbyes Planteskole
3:51:09.1386800
+1:07:21.404000
57.9p
304
Frode Sætre
Sweco BIL
3:51:12.1387100
+1:07:24.404300
57.9p
305
Fredrik Granberg Dahl
Bønder på børs avdeling langrenn
3:51:15.1387400
+1:07:27.404600
57.9p
306
Knut-Leo Sæther
Isfjorden IL
3:51:17.1387600
+1:07:29.404800
57.9p
307
Christian Magnus Thaulow
Glipptak IL
3:51:36.1389500
+1:07:48.406700
57.8p
308
Esten Ole Nygjelten
Hodalen IL
3:51:41.1390000
+1:07:53.407200
57.8p
309
Kristian Reiten
Team Otis
3:51:47.1390600
+1:07:59.407800
57.7p
310
Christian Sogn Iversen
BDO/Kjekkas IF
3:52:05.1392400
+1:08:17.409600
57.6p
311
Joakim Stokke Johnsen
Mædicinernes Cykleklubb
3:52:11.1393000
+1:08:23.410200
57.6p
312
Morten Eek
Veidekke Bil
3:52:12.1393100
+1:08:24.410300
57.6p
313
Ola Bakken Iversen
Ntnui Langrenn
3:52:17.1393600
+1:08:29.410800
57.6p
314
Morten Nilstad Pettersen
Os IL
3:52:27.1394600
+1:08:39.411800
57.5p
315
Kristian Stubberud
Driv IL
3:52:27.1394600
+1:08:39.411800
57.5p
316
Kenneth Mikkelsen
Mjøsski
3:52:30.1394900
+1:08:42.412100
57.5p
317
Sverre Urnes Johnson
Team Johnson
3:52:50.1396900
+1:09:02.414100
57.4p
318
Kjell Magnar Berli
Velledalen IL
3:52:52.1397100
+1:09:04.414300
57.4p
319
Steffen S. Kystad
TBRT
3:53:11.1399000
+1:09:23.416200
57.3p
320
Andreas Severinsen
Yit
3:53:16.1399500
+1:09:28.416700
57.3p
321
Anders Hamborg
Østerdal Garnison
3:53:35.1401400
+1:09:47.418600
57.2p
322
Jørn Snorre Øvstedal
Skåla IL
3:53:46.1402500
+1:09:58.419700
57.1p
323
Arne Olav Wagenius
Team Milslukern
3:54:00.1403900
+1:10:12.421100
57.0p
324
Martin Kollstrøm
Baker Hansen
3:54:03.1404200
+1:10:15.421400
57.0p
325
Lars Magnus Heiberg
Clear Channel
3:54:03.1404200
+1:10:15.421400
57.0p
326
Thomas Nyborg
Driv IL
3:54:27.1406600
+1:10:39.423800
56.9p
327
Marius Fuglerud
Holmen IF
3:54:32.1407100
+1:10:44.424300
56.9p
328
Jørgen Sugar
Unit4agresso
3:54:35.1407400
+1:10:47.424600
56.9p
329
Andreas Næss
Dnb
3:54:35.1407400
+1:10:47.424600
56.9p
330
Bjørnar Føleide Nesse
No Club
3:54:51.1409000
+1:11:03.426200
56.8p
331
Severin Rokne
Sogndal
3:54:56.1409500
+1:11:08.426700
56.8p
332
Bjarte Ims
Ntnui Langrenn
3:55:00.1409900
+1:11:12.427100
56.8p
333
Ole Kristian Bøen
No Club
3:55:07.1410600
+1:11:19.427800
56.7p
334
Andreas Storbråten
Terra Bil
3:55:16.1411500
+1:11:28.428700
56.7p
335
Torgeir Dale
TØH Master / Team Bajas
3:55:24.1412300
+1:11:36.429500
56.6p
336
Daniel Erlandsen
Team Otis
3:55:28.1412700
+1:11:40.429900
56.6p
337
Sondre Solvoll Bakketun
Viljar IL
3:55:33.1413200
+1:11:45.430400
56.6p
338
Jens Petter Igland
No Club
3:55:34.1413300
+1:11:46.430500
56.6p
339
Stig Roar Lierhagen
MjøsSki /Lierhagen Skogsdrift
3:55:44.1414300
+1:11:56.431500
56.5p
340
Hallvar Hjermann Døhlie
Florø
3:55:47.1414600
+1:11:59.431800
56.5p
341
Rune Liberg Sannes
Bækkelaget Sportsklubb
3:55:57.1415600
+1:12:09.432800
56.5p
342
Andreas Langeland
Ski Team Quattro
3:56:02.1416100
+1:12:14.433300
56.4p
343
Frederick Fladmark
No Club
3:56:07.1416600
+1:12:19.433800
56.4p
344
Peter Kalsaas Fossum
GE Oil & Gas
3:56:10.1416900
+1:12:22.434100
56.4p
345
Christian Hagen
Pall-Pack
3:56:21.1418000
+1:12:33.435200
56.4p
346
Markus Hop
Isfjorden IL
3:56:21.1418000
+1:12:33.435200
56.4p
347
Magne Gruehagen
Romerike politiidrettslag
3:56:31.1419000
+1:12:43.436200
56.3p
348
Knut Andreas Hals
Baker Hansen
3:56:56.1421500
+1:13:08.438700
56.2p
349
Ragnar Øien
Alvdal IL
3:57:04.1422300
+1:13:16.439500
56.1p
350
Vegard Kristensen
Ntnui Langrenn
3:57:08.1422700
+1:13:20.439900
56.1p
351
Silvio Waldmeier
Tg Huetten
3:57:11.1423000
+1:13:23.440200
56.1p
352
Lars-Kristian Lunde
Fredrikstad SK
3:57:28.1424700
+1:13:40.441900
56.0p
353
Martin Rasmussen
No Club
3:57:34.1425300
+1:13:46.442500
56.0p
354
Daniel Ervig
Team Jack
3:57:38.1425700
+1:13:50.442900
56.0p
355
Audun Vestre
Statoil IF
3:57:59.1427800
+1:14:11.445000
55.9p
356
Eivind Ruben Julin
SpareBank 1 Markets AS
3:58:00.1427900
+1:14:12.445100
55.9p
357
Andreas Gagnat Bøe
Ntnui Langrenn
3:58:09.1428800
+1:14:21.446000
55.8p
358
Lars Persson
Team Foss Sport
3:58:11.1429000
+1:14:23.446200
55.8p
359
Per Wiréhn
Ntnui Langrenn
3:58:14.1429300
+1:14:26.446500
55.8p
360
Balder Sture
Ntnui Langrenn
3:58:15.1429400
+1:14:27.446600
55.8p
361
Jørn Hagen
Norconsult
3:58:17.1429600
+1:14:29.446800
55.8p
362
Eirik Gurigard
Busmoen IL
3:58:20.1429900
+1:14:32.447100
55.8p
363
Aksel G. Gresvig
Holmen IF
3:58:21.1430000
+1:14:33.447200
55.8p
364
Håvard Gossè Bergseth
Ila Jern
3:58:47.1432600
+1:14:59.449800
55.7p
365
Halvor Brochmann
Lier IL
3:58:50.1432900
+1:15:02.450100
55.6p
366
Arne Ilseng
Ntnui Langrenn
3:58:53.1433200
+1:15:05.450400
55.6p
367
Inge Østvoll
Glipptak IL
3:59:16.1435500
+1:15:28.452700
55.5p
368
Valon Krasniqi
No Club
3:59:26.1436500
+1:15:38.453700
55.5p
369
Martin Thanem Holtet
Yara International
3:59:56.1439500
+1:16:08.456700
55.3p
370
Håvard Birkeli
Godøy IL
4:00:08.1440700
+1:16:20.457900
55.3p
371
Richard Blålid
BKM Sandefjord
4:00:23.1442200
+1:16:35.459400
55.2p
372
Eirik Helmen
No Club
4:00:33.1443200
+1:16:45.460400
55.2p
373
Martin Østberg
Aron Skiklubb
4:00:38.1443700
+1:16:50.460900
55.1p
374
Oddgeir Sølvfæstersen
Norhern Runners
4:00:42.1444100
+1:16:54.461300
55.1p
375
Øyvind Esse Berge
Pwc Bil
4:00:49.1444800
+1:17:01.462000
55.1p
376
Roger Grøndahl
Rygg IL
4:00:58.1445700
+1:17:10.462900
55.0p
377
Håkon Narjord
Møllenberg
4:01:00.1445900
+1:17:12.463100
55.0p
378
Steffen Hovland
Msk
4:01:05.1446400
+1:17:17.463600
55.0p
379
Tor Svendsen Bjørheim
OSI langrenn
4:01:17.1447600
+1:17:29.464800
55.0p
380
Ivar Rødde
Pwc Bil
4:01:17.1447600
+1:17:29.464800
55.0p
381
Stian Larsen
TEAM NORGESGRUPPEN
4:01:34.1449300
+1:17:46.466500
54.9p
382
Anders Nilsen
No Club
4:02:00.1451900
+1:18:12.469100
54.8p
383
Lars Vingelsgård
Ntnui Langrenn
4:02:15.1453400
+1:18:27.470600
54.7p
384
Jørund Valestrand
No Club
4:02:20.1453900
+1:18:32.471100
54.7p
385
Ingar Dahlen
Tung i Tråkket IL
4:02:22.1454100
+1:18:34.471300
54.7p
386
Andreas Lysdahl
Herkules Capital
4:02:27.1454600
+1:18:39.471800
54.6p
387
Jon Heiberg
No Club
4:02:31.1455000
+1:18:43.472200
54.6p
388
Per-Olav Flatholm
Østerdal Garnison
4:02:33.1455200
+1:18:45.472400
54.6p
389
Ole Rosten
No Club
4:02:53.1457200
+1:19:05.474400
54.5p
390
Michal Klauz
UK FTVS
4:02:56.1457500
+1:19:08.474700
54.5p
391
Gaute Høyland
Kåre Hagen BIL
4:03:03.1458200
+1:19:15.475400
54.5p
392
Anders Snellingen
Kongsveien CK
4:03:05.1458400
+1:19:17.475600
54.5p
393
Pål Heldal
Heming/BDO
4:03:06.1458500
+1:19:18.475700
54.5p
394
Mikkel Børge-Ask
Dnb
4:03:21.1460000
+1:19:33.477200
54.4p
395
Håvard Abusdal
Veritas Bil
4:03:22.1460100
+1:19:34.477300
54.4p
396
Magnus Pillgram
Glipptak IL
4:03:24.1460300
+1:19:36.477500
54.4p
397
Espen Wiger
Ørsta
4:03:30.1460900
+1:19:42.478100
54.3p
398
Kim Stefan Anderson
Dnb
4:03:33.1461200
+1:19:45.478400
54.3p
399
Tord Krogh
Uavhengig
4:03:37.1461600
+1:19:49.478800
54.3p
400
Lars Henrik Manengen
Veidekke Bil
4:03:45.1462400
+1:19:57.479600
54.3p
401
Eirik Horpestad
National Oilwell Varco
4:03:48.1462700
+1:20:00.479900
54.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
Hans Olav Stampeløkken
Søre ÅL IL
4:04:16.1465500
+1:20:28.482700
54.1p
403
Henrik Halvorsen Mykleby
Team Kjellebass
4:04:25.1466400
+1:20:37.483600
54.1p
404
Bård Birkedal
No Club
4:04:31.1467000
+1:20:43.484200
54.1p
405
Øystein Brekke
No Club
4:04:33.1467200
+1:20:45.484400
54.1p
406
Ole Anders Unelsrød
Skoger IL
4:04:37.1467600
+1:20:49.484800
54.0p
407
Ivan Ruud
Ssk
4:04:49.1468800
+1:21:01.486000
54.0p
408
Jarle Kolbeinsen
DeepOcean
4:04:51.1469000
+1:21:03.486200
54.0p
409
Leif Ole Håvardsrud
Sparebank 1 Hallingdal Valdres
4:04:57.1469600
+1:21:09.486800
54.0p
410
Håvard Nørstebø
NVHI
4:05:26.1472500
+1:21:38.489700
53.8p
411
Øivind Fossum Persen
NHH Crew
4:05:32.1473100
+1:21:44.490300
53.8p
412
Petter Røe Nåvik
Lillehammer SK
4:05:32.1473100
+1:21:44.490300
53.8p
413
Jørgen Opsahl Tellefsen
Pwc Bil
4:05:40.1473900
+1:21:52.491100
53.8p
414
Fredrik Netland
No Club
4:05:43.1474200
+1:21:55.491400
53.7p
415
Kjell Arild Karlsen
No Club
4:06:06.1476500
+1:22:18.493700
53.6p
416
Roar Stovner
No Club
4:06:24.1478300
+1:22:36.495500
53.6p
417
Lars Morten Bardal
IK Rindals-Troll
4:06:38.1479700
+1:22:50.496900
53.5p
418
Magnus Solberg Roos
PIL Sør Trøndelag
4:06:38.1479700
+1:22:50.496900
53.5p
419
Even Berg Mathisen
Gjøvik FIK
4:07:01.1482000
+1:23:13.499200
53.4p
420
Eivind Tørstad
No Club
4:07:07.1482600
+1:23:19.499800
53.4p
421
Bjarte Eik-Nes
Ottestad skiklubb
4:07:21.1484000
+1:23:33.501200
53.3p
422
Tormod Lysne Voje
Kpmg IF
4:07:21.1484000
+1:23:33.501200
53.3p
423
Simen Bergseng
No Club
4:07:33.1485200
+1:23:45.502400
53.3p
424
Albert Skagen Hess
Statoil Stavanger Sokkel BIL
4:07:34.1485300
+1:23:46.502500
53.3p
425
Kristoffer Selmer
No Club
4:07:36.1485500
+1:23:48.502700
53.3p
426
Preben Stai
Idrettenshus Hamar BIL
4:07:45.1486400
+1:23:57.503600
53.2p
427
Nikolai Hassel
Team Scream
4:07:46.1486500
+1:23:58.503700
53.2p
428
Fredrik Arstad
No Club
4:08:03.1488200
+1:24:15.505400
53.1p
429
Niclas Gehin
Dnb
4:08:08.1488700
+1:24:20.505900
53.1p
430
Runar Balto
Fjell Skilag
4:08:17.1489600
+1:24:29.506800
53.1p
431
Carl-Erik B. Kullmann
Veritas Bil
4:08:20.1489900
+1:24:32.507100
53.1p
432
Marius Hovde
SpareBank1
4:08:22.1490100
+1:24:34.507300
53.1p
433
Bjørn Wiig Kristiansen
BDO
4:08:28.1490700
+1:24:40.507900
53.0p
434
Mats Lund
No Club
4:08:32.1491100
+1:24:44.508300
53.0p
435
Knut Platou
Ernst & Young SK
4:08:33.1491200
+1:24:45.508400
53.0p
436
Daniel Skjelde
Bevern IL
4:08:45.1492400
+1:24:57.509600
53.0p
437
Tore Hordvik
Veritas Bil
4:08:49.1492800
+1:25:01.510000
52.9p
438
Jens Jæger
Ramboll
4:08:57.1493600
+1:25:09.510800
52.9p
439
Patrick Solvang
Utskarpen IL
4:08:57.1493600
+1:25:09.510800
52.9p
440
Sigbjørn Nome
No Club
4:09:00.1493900
+1:25:12.511100
52.9p
441
Johan Bjørnstad
No Club
4:09:07.1494600
+1:25:19.511800
52.9p
442
Sølve Hov Ulsaker
Hemsedal IL
4:09:29.1496800
+1:25:41.514000
52.8p
443
Martin Friis
Team Rose Eiendom Team Live Arctic
4:09:30.1496900
+1:25:42.514100
52.8p
444
David Fransson
Vaxjo Ais
4:09:30.1496900
+1:25:42.514100
52.8p
445
Christopher Larsson
No Club
4:09:37.1497600
+1:25:49.514800
52.7p
446
Halvor Løfsgaard Hopp
Team Velo Nor/Fossum IF
4:09:40.1497900
+1:25:52.515100
52.7p
447
Ole Lindtveit
Dipper AS
4:10:08.1500700
+1:26:20.517900
52.6p
448
Pål Nesdal Fossum
TØH MASTER
4:10:49.1504800
+1:27:01.522000
52.4p
449
Øystein Teslo-Andersen
Ringkollen Skiklubb
4:11:06.1506500
+1:27:18.523700
52.4p
450
Eivind Berstad
Teach First Norway
4:11:06.1506500
+1:27:18.523700
52.4p
451
Steffen U. Gjerald
Team Nedre Allè
4:11:14.1507300
+1:27:26.524500
52.3p
452
Martin Lien Halvorsen
No Club
4:11:19.1507800
+1:27:31.525000
52.3p
453
Sigurd Bakke Amundsen
Team Raske Gutter
4:11:28.1508700
+1:27:40.525900
52.3p
454
Fredrik Ryggetangen
BDO
4:11:32.1509100
+1:27:44.526300
52.2p
455
Aleksander Moen
Skiptvet IL
4:11:44.1510300
+1:27:56.527500
52.2p
456
Thomas Omholt
Team Spicheren
4:11:47.1510600
+1:27:59.527800
52.2p
457
Henrik Ollestad
No Club
4:11:49.1510800
+1:28:01.528000
52.2p
458
Lars Fredrik Martinussen
Tromsø SK
4:11:50.1510900
+1:28:02.528100
52.2p
459
Tormod Hammerseng
Team Bakglatt
4:11:50.1510900
+1:28:02.528100
52.2p
460
Alexander Solum
Pwc Bil
4:11:57.1511600
+1:28:09.528800
52.1p
461
Kristian Digerås
Blaker IL
4:11:57.1511600
+1:28:09.528800
52.1p
462
Fredrik Hausmann
Norconsult
4:11:57.1511600
+1:28:09.528800
52.1p
463
Andreas Berge
No Club
4:11:59.1511800
+1:28:11.529000
52.1p
464
Carl Fredrik Huth
Bækkelagets SK
4:12:00.1511900
+1:28:12.529100
52.1p
465
Andreas Sandness Melby
Ntnui Langrenn
4:12:01.1512000
+1:28:13.529200
52.1p
466
Kim Rudi Jensen
No Club
4:12:14.1513300
+1:28:26.530500
52.1p
467
Eirik Lokna Nygård
No Club
4:12:15.1513400
+1:28:27.530600
52.1p
468
Bård Pedersen
No Club
4:12:34.1515300
+1:28:46.532500
52.0p
469
Espen Kalland
Axess
4:12:41.1516000
+1:28:53.533200
52.0p
470
Fredrik Thomassen
No Club
4:12:51.1517000
+1:29:03.534200
51.9p
471
Hans Christian Eriksen
Aecc Speedo Club
4:12:54.1517300
+1:29:06.534500
51.9p
472
Andres Bratterud
Skiforeningen
4:12:59.1517800
+1:29:11.535000
51.9p
473
Kim Ragnar Johansen
No Club
4:13:06.1518500
+1:29:18.535700
51.9p
474
Hans Yngvar Theodorsen
DBK
4:13:11.1519000
+1:29:23.536200
51.8p
475
Eirik Marthinsen
Ntnui Langrenn
4:13:13.1519200
+1:29:25.536400
51.8p
476
Kristian B. Kjelstad
Pwc Bil
4:13:32.1521100
+1:29:44.538300
51.7p
477
Knut Inge Engelbreth
4Subsea
4:13:34.1521300
+1:29:46.538500
51.7p
478
Morten Kleveland
Holmen IF
4:13:43.1522200
+1:29:55.539400
51.7p
479
Christian Holth Andresen
Capgemini Consulting
4:13:44.1522300
+1:29:56.539500
51.7p
480
Kim Storvoll
No Club
4:13:57.1523600
+1:30:09.540800
51.6p
481
Anders Elbeck Christensen
No Club
4:14:01.1524000
+1:30:13.541200
51.6p
482
Åsmund Galde
Bøverdalen I.L
4:14:09.1524800
+1:30:21.542000
51.6p
483
Georg Ellila
Teach First Norway
4:14:12.1525100
+1:30:24.542300
51.6p
484
Øyvind Muller
Høybråten & Stovner IL
4:14:17.1525600
+1:30:29.542800
51.6p
485
Håvard Vegge
Ciber BIL
4:14:30.1526900
+1:30:42.544100
51.5p
486
Even Nilsen Enggrav
Pwc Bil
4:14:58.1529700
+1:31:10.546900
51.4p
487
Espen Sørlie Helgeby
Ösis
4:15:14.1531300
+1:31:26.548500
51.3p
488
Eirik Solheim Salvesen
Team trønderbart
4:15:18.1531700
+1:31:30.548900
51.3p
489
Håkon Holt
Holt Racing
4:15:22.1532100
+1:31:34.549300
51.3p
490
Petter Andersen
Tryg BIL
4:16:40.1539900
+1:32:52.557100
51.0p
491
Tor-Ivan Granheim
RamBIL
4:16:41.1540000
+1:32:53.557200
51.0p
492
Lars Christian Mørch
IL Jardar
4:16:50.1540900
+1:33:02.558100
50.9p
493
Petter Saga
Kjose IL
4:16:54.1541300
+1:33:06.558500
50.9p
494
Lars Malm Justad
O.B.Wiik AS
4:16:58.1541700
+1:33:10.558900
50.9p
495
Stian Tajet
No Club
4:16:59.1541800
+1:33:11.559000
50.9p
496
Fredrik Kjos Brask
Fri for Fred
4:17:04.1542300
+1:33:16.559500
50.9p
497
Bjarte Jakob Eikevik
Eikefjord
4:17:14.1543300
+1:33:26.560500
50.9p
498
Martin Gundersen
Ørn IF
4:17:16.1543500
+1:33:28.560700
50.8p
499
Robin Sagbakken
Søndre Land IL Ski- og Friidrett
4:17:34.1545300
+1:33:46.562500
50.8p
500
Knut Wien
Inspera
4:17:44.1546300
+1:33:56.563500
50.7p
Visar resultat 1 till 500 av 1147[
1
2
3
]