Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Birkebeinerrennet
2013-03-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 886[
1
2
]
H 21
54km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pål Golberg
Team United Bakeries
2:46:43.1000200
88.2p
2
Anders Høst
Team Xtra Personel
2:49:42.1018100
+2:59.17800
86.1p
3
Eivind Klemoen
Vind IL
2:51:06.1026500
+4:23.26200
85.1p
4
Sindre Sætre Hammerlund
Asker SK
2:52:16.1033500
+5:33.33200
84.4p
5
Joar Andreas Thele
No Club
2:52:39.1035800
+5:56.35500
84.1p
6
Torgeir Skare Thygesen
Team Norgehus
2:53:52.1043100
+7:09.42800
83.3p
7
Martin Nyenget
Lillehammer SK
2:54:18.1045700
+7:35.45400
83.0p
8
Daniel Stock
Lillehammer SK
2:54:24.1046300
+7:41.46000
83.0p
9
Andreas Nygaard
Team Oslo
2:55:14.1051300
+8:31.51000
82.5p
10
Bjørn Vidar Suhr
Alta
2:55:15.1051400
+8:32.51100
82.5p
11
Eivind Bakkene
Øystre Slidre IL
2:56:27.1058600
+9:44.58300
81.7p
12
Håvard Taugbøl
Lillehammer SK
2:57:00.1061900
+10:17.61600
81.4p
13
Erlend Drivenes
Kvam LSK
2:57:25.1064400
+10:42.64100
81.1p
14
Eirik Mysen
Oseberg Skilag
2:57:25.1064400
+10:42.64100
81.1p
15
Stian Remseth Andresen
Team Xtra Personel
2:58:19.1069800
+11:36.69500
80.6p
16
Petter Soleng Skinstad
Team Norgehus
2:58:36.1071500
+11:53.71200
80.4p
17
Emil Nyeng
Ringebu Fåvang IL
2:58:37.1071600
+11:54.71300
80.4p
18
Marius Caspersen Falla
Gjerdrum IL
2:59:29.1076800
+12:46.76500
79.9p
19
Ole-henrik Kabbe
Bærums Skiklubb
2:59:43.1078200
+13:00.77900
79.8p
20
Fredrik Ole Andersen Oldereid
Lyn Ski
2:59:56.1079500
+13:13.79200
79.6p
21
Mads Madsgård Granrud
Konnerud IL
3:00:09.1080800
+13:26.80500
79.5p
22
Dmitriy Ozerskiy
No Club
3:00:46.1084500
+14:03.84200
79.1p
23
Magne Lund Hansen
Høybråten & Stovner IL
3:01:10.1086900
+14:27.86600
78.9p
24
Pål Trøan Aune
Steinkjer Skl
3:02:08.1092700
+15:25.92400
78.4p
25
Halvor Thoner Korbøl
Slåstad IL
3:02:12.1093100
+15:29.92800
78.3p
26
Torstein Østnor
Lierne IL
3:02:17.1093600
+15:34.93300
78.3p
27
Kristian Hammer Riseth
Byåsen IL
3:02:22.1094100
+15:39.93800
78.2p
28
Martin Hallberg
Ntnui Langrenn
3:02:23.1094200
+15:40.93900
78.2p
29
Runar Skaug Mathisen
Vinje IL
3:02:25.1094400
+15:42.94100
78.2p
30
Thomas Albertsen Dahlén
Varden IL
3:02:27.1094600
+15:44.94300
78.2p
31
Ole-Vidar Eriksrud
Bjørn Myhre Sport
3:02:43.1096200
+16:00.95900
78.0p
32
Håkon Ramstad
Team Norgehus
3:02:58.1097700
+16:15.97400
77.9p
33
Mats Håkon Breda
Sande Sportsklubb
3:03:01.1098000
+16:18.97700
77.9p
34
Mikael Gunnulfsen
IF Ørn/Team Grenland Ski
3:03:03.1098200
+16:20.97900
77.8p
35
Karstein Jr Johaug
No Club
3:03:15.1099400
+16:32.99100
77.7p
36
Vegard Bjerkreim Nilsen
Lillehammer SK
3:03:34.1101300
+16:51.101000
77.6p
37
Markus Moe
Oseberg Skilag
3:04:01.1104000
+17:18.103700
77.3p
38
Trygve Henden Gaasø
Fjellhug Vereide
3:04:19.1105800
+17:36.105500
77.1p
39
Thomas Gifstad
Oppegård IL
3:04:19.1105800
+17:36.105500
77.1p
40
Henrik Bakke
Nordialog
3:04:19.1105800
+17:36.105500
77.1p
41
Johannes Sørli Hagerup
Lyn Ski
3:04:23.1106200
+17:40.105900
77.1p
42
Stian Svendby
Lyn Ski
3:04:46.1108500
+18:03.108200
76.9p
43
Simen Engebretsen Nordli
Vang IL
3:04:48.1108700
+18:05.108400
76.9p
44
Martin Hegrenes
Bjørn Myhre Sport
3:04:50.1108900
+18:07.108600
76.9p
45
Eirik Asdøl
IL Jardar
3:05:05.1110400
+18:22.110100
76.7p
46
Stian Hoelgaard
Teamnpro2
3:05:11.1111000
+18:28.110700
76.7p
47
Eirik Hannestad
NTNUI
3:05:17.1111600
+18:34.111300
76.6p
48
Marius Geving
Byåsen IL
3:05:19.1111800
+18:36.111500
76.6p
49
Vegard Hamnes
Øyer og Tretten IF
3:05:23.1112200
+18:40.111900
76.6p
50
Håkon Hjelstuen
Lyn Ski
3:05:32.1113100
+18:49.112800
76.5p
51
Jørn Andor Øwre
Solør CK
3:06:11.1117000
+19:28.116700
76.1p
52
Mathias Borgnes
Heming IL
3:06:20.1117900
+19:37.117600
76.1p
53
Lars Muren
Njård
3:06:27.1118600
+19:44.118300
76.0p
54
Ingvar Folkvord
HSG/Sandnes IL
3:06:33.1119200
+19:50.118900
75.9p
55
Stian Storsveen
Heradsbygd Langrenn
3:06:37.1119600
+19:54.119300
75.9p
56
Peter Andersen
Lillehammer SK
3:06:46.1120500
+20:03.120200
75.8p
57
Matias Oppedal
Fana IL
3:07:02.1122100
+20:19.121800
75.7p
58
Fredrik Grøvdal
Lyn Ski
3:07:10.1122900
+20:27.122600
75.6p
59
Jonas Amundsen
Nes Ski
3:07:15.1123400
+20:32.123100
75.6p
60
Vegard Øie
Nordbygda Løten Ski
3:07:42.1126100
+20:59.125800
75.3p
61
Håvard Nygaard
Mjøndalen mur og puss
3:07:51.1127000
+21:08.126700
75.3p
62
Petter Rinde Øverland
Team Hadeland/Sannedal IL
3:07:53.1127200
+21:10.126900
75.2p
63
Aleksander Larsen Svartsund
Team Norgehus
3:07:55.1127400
+21:12.127100
75.2p
64
Hans Halvorsen
Henning Sl
3:08:12.1129100
+21:29.128800
75.1p
65
Peder Huitfeldt
Heming Zenior / Milslukern Sport
3:08:17.1129600
+21:34.129300
75.0p
66
Martin Sulland
Holeværingen
3:08:24.1130300
+21:41.130000
75.0p
67
Didrik Hopen
No Club
3:08:37.1131600
+21:54.131300
74.9p
68
Ola Kristoffer Tosterud
Nes Ski
3:08:46.1132500
+22:03.132200
74.8p
69
Sjur Obrestad Gabrielsen
Sandnes IL
3:08:47.1132600
+22:04.132300
74.8p
70
Sindre Odberg Palm
Spydeberg IL
3:08:54.1133300
+22:11.133000
74.7p
71
Lars Hagelsteen Vik
Holeværingen, IL
3:08:56.1133500
+22:13.133200
74.7p
72
Fredrik Skirbekk Vister
Bækkelaget Sportsklubb
3:08:59.1133800
+22:16.133500
74.7p
73
Magnus Wiig
Støren SK
3:09:08.1134700
+22:25.134400
74.6p
74
Erik Kaspersen Hoffsbakken
Lillehammer SK
3:09:11.1135000
+22:28.134700
74.6p
75
Karl Fredrik Lilleseth
Eidsvoll SK
3:09:35.1137400
+22:52.137100
74.4p
76
Knut Sindre Mølmen
Konnerud IL
3:09:49.1138800
+23:06.138500
74.3p
77
Sindre Tengesdal
Ntnui Langrenn
3:10:04.1140300
+23:21.140000
74.1p
78
Morten Urdal Bakke
Ntnui Langrenn
3:10:14.1141300
+23:31.141000
74.0p
79
Erik Trøen
Sjåstad/Vestre Lier IL
3:10:24.1142300
+23:41.142000
74.0p
80
Nikolai Hanevik
Bulken IL
3:10:26.1142500
+23:43.142200
73.9p
81
Even Skårholen
Kjelsås IL
3:10:29.1142800
+23:46.142500
73.9p
82
Kenneth Myhre
Malm IL
3:10:36.1143500
+23:53.143200
73.9p
83
Tony Gjendahl
Vang IL
3:10:54.1145300
+24:11.145000
73.7p
84
Tarjei Solli
Grøa IL
3:11:00.1145900
+24:17.145600
73.7p
85
Fredrik Schwencke
Lyn Ski
3:11:01.1146000
+24:18.145700
73.7p
86
Sondre Handeland
Sauda IL
3:11:03.1146200
+24:20.145900
73.6p
87
Henrik Lippert
Trøsken IL
3:11:06.1146500
+24:23.146200
73.6p
88
Eirik Stærkeby Jelstad
No Club
3:11:08.1146700
+24:25.146400
73.6p
89
Svend Erik Horg
Ntnui Langrenn
3:11:12.1147100
+24:29.146800
73.6p
90
Øyvind Waage Hanssen-Bauer
Ntnui Langrenn
3:11:24.1148300
+24:41.148000
73.5p
91
Espen Aleksander Sørlie
NTNUI/ Team Sentrum Sport Trysil
3:11:27.1148600
+24:44.148300
73.4p
92
Halvor Weberg
Konnerud IL
3:11:54.1151300
+25:11.151000
73.2p
93
David Gottfridsson
UMBI
3:12:00.1151900
+25:17.151600
73.2p
94
Jonas Udjus Frorud
Skiptvet IL
3:12:12.1153100
+25:29.152800
73.1p
95
Runar Korsnes
Emblem IL
3:12:19.1153800
+25:36.153500
73.0p
96
Andreas Døble
Oddersjaa Ssk
3:12:20.1153900
+25:37.153600
73.0p
97
Espen Frøseth Solheim
Luftkrigsskolen Bil
3:12:36.1155500
+25:53.155200
72.9p
98
Asbjørn S. Fjellvåg
Team Baldur
3:12:40.1155900
+25:57.155600
72.8p
99
Dag Frode Trollebø
Heming IL
3:13:12.1159100
+26:29.158800
72.6p
100
Sondre Halden
Ntnui Langrenn
3:13:17.1159600
+26:34.159300
72.5p
101
Håvard Haga
Åsen IL
3:13:20.1159900
+26:37.159600
72.5p
102
Kenneth Flaaøien
Klæbu IL
3:13:28.1160700
+26:45.160400
72.4p
103
Ingar Stokstad
Sport 1 Jessheim
3:13:43.1162200
+27:00.161900
72.3p
104
Eirik Fiskvik
Tynset IL
3:13:43.1162200
+27:00.161900
72.3p
105
Marius Rosvold
Strandbygda IL
3:13:44.1162300
+27:01.162000
72.3p
106
Svein Erik Sandsnes
Oppegård IL
3:13:47.1162600
+27:04.162300
72.3p
107
Sindre Selvig
Kjelsås IL
3:13:57.1163600
+27:14.163300
72.2p
108
Håkon Stuge Bånerud
IL Koll
3:13:59.1163800
+27:16.163500
72.2p
109
Kristian Johansen
Hytteplan Sport Norge
3:14:01.1164000
+27:18.163700
72.2p
110
Lars Eriksrud Kåsine
Rustad IL
3:14:06.1164500
+27:23.164200
72.1p
111
Tryg-Arne Alnes Løkkeborg
Emblem IL
3:14:09.1164800
+27:26.164500
72.1p
112
Amund Brennlien
No Club
3:14:22.1166100
+27:39.165800
72.0p
113
Peder Stadaas
Heming Zenior / Milslukern Sport
3:14:23.1166200
+27:40.165900
72.0p
114
Lars Anders Hoel
Valldal IL
3:14:29.1166800
+27:46.166500
72.0p
115
Kristoffer Lamøy
Åsen IL
3:14:39.1167800
+27:56.167500
71.9p
116
Ole Røgeberg
Team Milslukern
3:15:04.1170300
+28:21.170000
71.7p
117
Vetle Thyli
Team Norgehus
3:15:05.1170400
+28:22.170100
71.7p
118
Sondre Evjen
Lier IL
3:15:15.1171400
+28:32.171100
71.6p
119
Jonas Grevle Hofmo
No Club
3:16:12.1177100
+29:29.176800
71.2p
120
Endre Nyberg Håland
Sandnes IL
3:16:18.1177700
+29:35.177400
71.1p
121
Haakon Guttormsen
Ringkollen Skiklubb
3:16:26.1178500
+29:43.178200
71.0p
122
Lars Anders Tenold
Nordre Eidsvoll IL
3:17:03.1182200
+30:20.181900
70.8p
123
Morten Nerem
Emblem IL
3:17:05.1182400
+30:22.182100
70.7p
124
Tor Einar Hulløen
Aaby Cyckling
3:17:14.1183300
+30:31.183000
70.7p
125
Håkon Nilsen
Alta
3:18:05.1188400
+31:22.188100
70.3p
126
Robin Langrind
Nesodden IF - Ski
3:18:07.1188600
+31:24.188300
70.3p
127
Kristoffer Nylund
Jil Grorud
3:18:10.1188900
+31:27.188600
70.3p
128
Lars Aanensen
Team Milslukern
3:18:28.1190700
+31:45.190400
70.1p
129
Odd Erlend Hansen Berg
Grue Finnskog IL
3:18:29.1190800
+31:46.190500
70.1p
130
Erlend Leander Johansen
Glassverket/Team Splitkon
3:18:40.1191900
+31:57.191600
70.0p
131
Kjetil Andre Bjerkrheim
No Club
3:18:53.1193200
+32:10.192900
69.9p
132
Atle Smenes
Rustad IL
3:19:09.1194800
+32:26.194500
69.8p
133
Espen Waage Skjeflo
Innstrandens IL
3:19:09.1194800
+32:26.194500
69.8p
134
Andreas Sætre Hammerlund
Ntnui Langrenn
3:19:35.1197400
+32:52.197100
69.6p
135
Jonas Ellingsen
Hamar SK
3:19:49.1198800
+33:06.198500
69.5p
136
Håkon Raaness
Lillehammer SK
3:19:52.1199100
+33:09.198800
69.5p
137
Øyvind Seim
Hol IL
3:19:55.1199400
+33:12.199100
69.5p
138
Trygve Ellingsen
Strindheim IL
3:20:35.1203400
+33:52.203100
69.2p
139
Inge Fjeldstad Ravnås
Bjørn Myhre Sport
3:20:35.1203400
+33:52.203100
69.2p
140
Sondre Bonkerud
Mjøsski
3:20:38.1203700
+33:55.203400
69.1p
141
Oddgeir Ommelstad
Torpa Ski
3:20:39.1203800
+33:56.203500
69.1p
142
Morten Nilsen
Nybygda IL
3:20:43.1204200
+34:00.203900
69.1p
143
Fredrik Hals
Baker Hansen
3:20:44.1204300
+34:01.204000
69.1p
144
Simen Jevne Arnesen
Hamar SK
3:20:45.1204400
+34:02.204100
69.1p
145
Per Anders Eskås
Team Eskås
3:20:47.1204600
+34:04.204300
69.1p
146
Pål Jostein Petersen Onsrud
Team Helliroa
3:21:02.1206100
+34:19.205800
69.0p
147
Runar Hermo
Hammerfest skiklubb
3:21:03.1206200
+34:20.205900
69.0p
148
Thomas Andre Von Essen
Spydeberg IL
3:21:05.1206400
+34:22.206100
69.0p
149
Johan Leistad
Vaaler IF/SBIO Athletics Langrenn
3:21:19.1207800
+34:36.207500
68.8p
150
Halvor Grepperud
Rustad IL
3:21:21.1208000
+34:38.207700
68.8p
151
Michal Kautz
No Club
3:21:22.1208100
+34:39.207800
68.8p
152
Kjetil Okkenhaug
Ntnui Langrenn
3:21:23.1208200
+34:40.207900
68.8p
153
Lage Sofienlund
Konnerud IL
3:21:33.1209200
+34:50.208900
68.7p
154
Kristoffer Kleppestø
Ntnui Langrenn
3:21:34.1209300
+34:51.209000
68.7p
155
Jakob Meløy
Hafslo IL
3:21:37.1209600
+34:54.209300
68.7p
156
Simen Randby
Oseberg Skilag
3:21:43.1210200
+35:00.209900
68.7p
157
Herman Kornerud Christensen
Konnerud IL
3:21:46.1210500
+35:03.210200
68.7p
158
Stian Karsrud
Svett & Mett
3:21:56.1211500
+35:13.211200
68.6p
159
Espen Antonsen
Nes Ski
3:21:57.1211600
+35:14.211300
68.6p
160
Ola Grindland
Ntnui Langrenn
3:21:59.1211800
+35:16.211500
68.6p
161
Jonas Stenseth Selstad
Østerdal Garnison
3:22:03.1212200
+35:20.211900
68.5p
162
Erlend Røer Drabløs
Nesodden ski
3:22:05.1212400
+35:22.212100
68.5p
163
Jesse Smith
Strindheim IL
3:22:10.1212900
+35:27.212600
68.5p
164
Joakim Skaug
Stokke IL
3:22:17.1213600
+35:34.213300
68.4p
165
Magnus Nilsen
Team Mugnetind
3:22:43.1216200
+36:00.215900
68.2p
166
Morten Soensteby
Rustad IL
3:23:09.1218800
+36:26.218500
68.1p
167
Anders Huun Monsen
Fana IL
3:23:15.1219400
+36:32.219100
68.0p
168
Martin Sommer Nygaard
Bjørn Myhre Sport
3:23:16.1219500
+36:33.219200
68.0p
169
Fredrik Lie
Stokke IL
3:23:20.1219900
+36:37.219600
68.0p
170
Johan Knoph Bjerknes
Fossum IF
3:23:25.1220400
+36:42.220100
67.9p
171
Christian Grønvold
Lillomarka SK
3:23:29.1220800
+36:46.220500
67.9p
172
Terje Faugstad Bjertnes
Bjørn Myhre Sport
3:23:40.1221900
+36:57.221600
67.8p
173
Ingar Fauskrud Vike
Brøttum IL
3:23:55.1223400
+37:12.223100
67.7p
174
Joakim Skirbekk Vister
Bækkelaget Sportsklubb
3:23:58.1223700
+37:15.223400
67.7p
175
Fredrik Fuglerud
Gjerdrum IL-Ski / TØH Master
3:24:05.1224400
+37:22.224100
67.7p
176
Emil Oustad
Ottestad SK
3:24:36.1227500
+37:53.227200
67.4p
177
Trym Gurigard
No Club
3:24:49.1228800
+38:06.228500
67.4p
178
Tarjei Amundsen
Viking Tif
3:24:52.1229100
+38:09.228800
67.3p
179
Jørn Mikael Eriksen Engstad
No Club
3:25:24.1232300
+38:41.232000
67.1p
180
Hans Høisveen Nannestad
Mjøsski
3:25:37.1233600
+38:54.233300
67.0p
181
Kristoffer Tennebeck
No Club
3:25:43.1234200
+39:00.233900
67.0p
182
Simen Fjuk Vestreng
Bsf
3:25:47.1234600
+39:04.234300
67.0p
183
Petter Hattestad
Vingrom IL
3:26:02.1236100
+39:19.235800
66.9p
184
Fredrik Haraldseth
Bull Ski OG Kajakk
3:26:28.1238700
+39:45.238400
66.7p
185
Kristian Stenerud
Ntnui Langrenn
3:26:36.1239500
+39:53.239200
66.6p
186
Johan Daniels
Orsa SK
3:26:45.1240400
+40:02.240100
66.6p
187
Ola Esten Røssum
Kvam IL
3:26:48.1240700
+40:05.240400
66.5p
188
Audun Sveen Frogner
Vang IL
3:26:57.1241600
+40:14.241300
66.5p
189
Didrik Dukefoss
Lillehammer SK
3:27:18.1243700
+40:35.243400
66.3p
190
Jon Bergerøy Ryssdal
Lyn Ski
3:27:18.1243700
+40:35.243400
66.3p
191
Sveinung Brenno Flæthe
Ntnui Langrenn
3:27:37.1245600
+40:54.245300
66.2p
192
Erland Kirkebøen Husom
Lillehammer SK
3:27:37.1245600
+40:54.245300
66.2p
193
Ola Lillehaug
Ntnui Langrenn
3:27:38.1245700
+40:55.245400
66.2p
194
Even Flønes Skare
Ntnui Langrenn
3:27:50.1246900
+41:07.246600
66.1p
195
Ola Kornerud Christensen
Konnerud IL
3:27:55.1247400
+41:12.247100
66.1p
196
Christian Westgaard
Rustad IL
3:27:56.1247500
+41:13.247200
66.1p
197
Olaf Sissener
No Club
3:28:06.1248500
+41:23.248200
66.0p
198
Sondre Fylling
OSI/Team Norgeshus
3:28:12.1249100
+41:29.248800
66.0p
199
Thomas Just
Heming IL
3:28:30.1250900
+41:47.250600
65.9p
200
Per Sergio Stoveland
Ragde Eiendom AS
3:28:38.1251700
+41:55.251400
65.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Arnkjell Sørhus Hustvedt
Rustad IL
3:28:38.1251700
+41:55.251400
65.8p
202
Sondre Tysseland
Smananger IL
3:28:57.1253600
+42:14.253300
65.7p
203
Ole Pedersen Tangen
Furnes Skiløperforening
3:29:27.1256600
+42:44.256300
65.5p
204
Rudi André Søråsen
No Club
3:29:51.1259000
+43:08.258700
65.3p
205
Iver Grytting
Ntnui Langrenn
3:29:59.1259800
+43:16.259500
65.3p
206
Martin Øvstehage
Vestringen IL
3:30:03.1260200
+43:20.259900
65.2p
207
Atle Malthe Sørenssen
Team FIH
3:30:04.1260300
+43:21.260000
65.2p
208
Hans Alexander Mangen
Stovnerkameratene
3:30:15.1261400
+43:32.261100
65.2p
209
Einar Kjelland-Mørdre
Lyn
3:30:28.1262700
+43:45.262400
65.1p
210
Olav Feby
Team Vasakungen
3:30:30.1262900
+43:47.262600
65.1p
211
Preben Lie
Fredrikstad SK
3:30:33.1263200
+43:50.262900
65.0p
212
Lars Eriksen
Ntnui Langrenn
3:30:44.1264300
+44:01.264000
65.0p
213
Kim Andre Skaug
Yit
3:30:48.1264700
+44:05.264400
65.0p
214
Torgeir Holmøy
Lyn Ski
3:30:48.1264700
+44:05.264400
65.0p
215
Pål Stenshagen
Follebu SK
3:30:58.1265700
+44:15.265400
64.9p
216
Bjørn-Jostein Singstad
Horten Roklubb
3:31:13.1267200
+44:30.266900
64.8p
217
Kristian Joten Andersen
Ntnui Langrenn
3:31:21.1268000
+44:38.267700
64.7p
218
Ole Marius Hoel Rindal
Vang Skiløperforeing
3:31:22.1268100
+44:39.267800
64.7p
219
Philip Bellingham
No Club
3:31:31.1269000
+44:48.268700
64.7p
220
Emil Opperud Nicolaisen
Gjøvik SK
3:31:45.1270400
+45:02.270100
64.6p
221
Sindre Skui
Norcem AS
3:31:50.1270900
+45:07.270600
64.6p
222
Even Oppegaard
Bsf
3:31:51.1271000
+45:08.270700
64.5p
223
Didrik Dæhlin
Jernlungen IF
3:32:06.1272500
+45:23.272200
64.5p
224
Hans Gunnar Gravningen
Sande Sportsklubb
3:32:14.1273300
+45:31.273000
64.4p
225
Eirik Danielsen
Gjerdrum IL/ Høgtun FHS
3:32:15.1273400
+45:32.273100
64.4p
226
Erik Refsland Kaspersen
No Club
3:32:21.1274000
+45:38.273700
64.4p
227
Kristoffer Angerer
Sjøkrigsskolen
3:32:24.1274300
+45:41.274000
64.3p
228
Øyvind Strømsholm Pettersen
Frosta IL/Team Intersport gigant lade
3:32:28.1274700
+45:45.274400
64.3p
229
Mathias Oppegaard
Bsf
3:32:33.1275200
+45:50.274900
64.3p
230
Christian Sørnes Karlsen
Kjelsås IL
3:32:45.1276400
+46:02.276100
64.2p
231
Eivind Lismoen Borg
Hof IL
3:33:03.1278200
+46:20.277900
64.1p
232
Mathias Strand
Ntnui Langrenn
3:33:04.1278300
+46:21.278000
64.1p
233
Petter Haakenstad Godli
OSI langrenn
3:33:12.1279100
+46:29.278800
64.0p
234
Ola Skrautvol
Fremad Famagusta
3:33:20.1279900
+46:37.279600
64.0p
235
Kristian Østlie
Enervit
3:33:44.1282300
+47:01.282000
63.8p
236
Eirik Gjøsæter
Kvam Langrenn Og Skiskyttarklubb
3:33:45.1282400
+47:02.282100
63.8p
237
Even Skare Medby
Gausdal skilag
3:33:46.1282500
+47:03.282200
63.8p
238
Kristian Magnus Gundersen
Sarpsborg bandyklubb/IFBS
3:33:47.1282600
+47:04.282300
63.8p
239
Sebastien Rauber
CHARMEY
3:34:22.1286100
+47:39.285800
63.6p
240
Øyvind Lavoll
Runar IL
3:34:24.1286300
+47:41.286000
63.6p
241
Øyvind Groseth
Bjørn Myhre Sport
3:34:24.1286300
+47:41.286000
63.6p
242
Marius Kaspersen
G
3:34:36.1287500
+47:53.287200
63.5p
243
Carsten Christensen
Ntnui Langrenn
3:34:48.1288700
+48:05.288400
63.4p
244
Emil Solbakken
Øyer og Tretten IF
3:34:56.1289500
+48:13.289200
63.4p
245
Sigurd Eggen
Alvdal IL
3:34:58.1289700
+48:15.289400
63.4p
246
Martin Kavli
Bærum hundekjørerklubb
3:35:07.1290600
+48:24.290300
63.3p
247
Arne Moen Lid
Høydalsmo IL
3:35:18.1291700
+48:35.291400
63.3p
248
Iver Lund Aakre
Lom IL
3:35:22.1292100
+48:39.291800
63.2p
249
Andreas Hovde Bø
Lom IL
3:35:28.1292700
+48:45.292400
63.2p
250
Simen Fagerhøi
Over Middagshøyden
3:35:45.1294400
+49:02.294100
63.1p
251
Marius Øie
Ntnui Langrenn
3:35:53.1295200
+49:10.294900
63.0p
252
Sven Ole Mollestad Nicolaysen
Ntnui Langrenn
3:36:29.1298800
+49:46.298500
62.8p
253
Martin Myrstad
Øvrebø IL
3:36:32.1299100
+49:49.298800
62.8p
254
Fredrik Svendsen
Leinstrand IL
3:36:43.1300200
+50:00.299900
62.7p
255
Jonas Holberg
Ronglan IL
3:36:45.1300400
+50:02.300100
62.7p
256
Vegard Joten Andersen
Ntnui Langrenn
3:36:46.1300500
+50:03.300200
62.7p
257
Knut André Hardang
Ntnui Langrenn
3:36:48.1300700
+50:05.300400
62.7p
258
Fredrik Myklebust
No Club
3:36:48.1300700
+50:05.300400
62.7p
259
Mathias Holtedahl Thorp
Team Skigo
3:36:52.1301100
+50:09.300800
62.7p
260
Stian Eid Nilsen
IL Trønder-lyn
3:36:57.1301600
+50:14.301300
62.7p
261
Trym Rostad
Gjerdrum IL
3:37:03.1302200
+50:20.301900
62.6p
262
Kjartan Berge Steinshamn
Ntnui Langrenn
3:37:11.1303000
+50:28.302700
62.6p
263
Sondre Olsson
Gjerdrum IL
3:37:12.1303100
+50:29.302800
62.6p
264
Erik Hide Sæternes
No Club
3:37:14.1303300
+50:31.303000
62.5p
265
Thomas Strøm
Mjøsski
3:37:48.1306700
+51:05.306400
62.3p
266
Markus Horn Elieson
Oddersjaa Ssk
3:37:50.1306900
+51:07.306600
62.3p
267
Håvard Lien
Team Pultost under skia!
3:37:54.1307300
+51:11.307000
62.3p
268
Håkon Nordtorp
Nittedal
3:37:59.1307800
+51:16.307500
62.3p
269
Torgeir Skjeldnes
Brøttum IL
3:38:02.1308100
+51:19.307800
62.3p
270
Mathis Gjermshus
Grue Finnskog IL
3:38:18.1309700
+51:35.309400
62.2p
271
Preben Langdal
Oppegård IL
3:38:31.1311000
+51:48.310700
62.1p
272
Mikko Knuuttila
Ikaalisten Nouseva Voima
3:38:32.1311100
+51:49.310800
62.1p
273
Haakon Gunnerius Johnsrud Hagen
Ntnui Langrenn
3:38:33.1311200
+51:50.310900
62.1p
274
Ola Westby Aamodt
Vang IL
3:38:43.1312200
+52:00.311900
62.0p
275
Olaf Godtland Røe
Sport 1 Tynset
3:38:57.1313600
+52:14.313300
61.9p
276
Peder Gjølstad Røhnebæk
Brandval Kongsvinger OK
3:39:17.1315600
+52:34.315300
61.8p
277
Gjermund Midtbø
Skarphedin IL
3:39:22.1316100
+52:39.315800
61.8p
278
Jon Marius Ophus
Larsen Kjøleservice
3:39:31.1317000
+52:48.316700
61.7p
279
Bjørn Sundberg
Röros IL
3:39:33.1317200
+52:50.316900
61.7p
280
Martin Flismyren
Kjellmyra IL
3:39:53.1319200
+53:10.318900
61.6p
281
Petter Furan
IL Krigsskolen
3:40:10.1320900
+53:27.320600
61.5p
282
Stian Gjendahl
Vang IL
3:40:16.1321500
+53:33.321200
61.5p
283
Sindre Godager
Gjø-Vard
3:40:16.1321500
+53:33.321200
61.5p
284
Mats Johan Hårstad
Snøhetta IL
3:40:20.1321900
+53:37.321600
61.5p
285
Eskil Sande Gullord
Gjø-Vard
3:40:26.1322500
+53:43.322200
61.4p
286
Øyvind Røgenes
TEAM NORGESGRUPPEN
3:41:05.1326400
+54:22.326100
61.2p
287
Gaute Hovde BØ
Lom IL
3:41:06.1326500
+54:23.326200
61.2p
288
Martin Aske
Andebu IL
3:41:24.1328300
+54:41.328000
61.1p
289
Magnus Åsland Hansen
FK Steindølene
3:41:28.1328700
+54:45.328400
61.1p
290
Anders Rhoden
Bjørn Myhre Sport
3:41:33.1329200
+54:50.328900
61.0p
291
Mathias Kullsveen
Eid IL - Sjøkrigsskolen
3:41:33.1329200
+54:50.328900
61.0p
292
Fredrik Døhl Mostad
NHHI
3:41:34.1329300
+54:51.329000
61.0p
293
Geir Olav Haugen
Ntnui Langrenn
3:41:41.1330000
+54:58.329700
61.0p
294
Olav Andreas Tuterud Nordølum
Øyer og Tretten IF
3:41:44.1330300
+55:01.330000
61.0p
295
Johan Fjellvang
Fossum IF
3:41:45.1330400
+55:02.330100
61.0p
296
Magnus Torp Antonsen
Strandbygda IL
3:41:53.1331200
+55:10.330900
60.9p
297
Odin Gundersen
Kjellmyra IL
3:41:59.1331800
+55:16.331500
60.9p
298
Morten Buchholdt
Stor-elvdal SK
3:42:05.1332400
+55:22.332100
60.9p
299
Morten Aleksander Hopen
No Club
3:42:15.1333400
+55:32.333100
60.8p
300
Tom Erik Ophus
Arve Hagen a/} Comfort
3:42:23.1334200
+55:40.333900
60.8p
301
Sivert Flåten
Rauma sk
3:42:47.1336600
+56:04.336300
60.6p
302
Fredrik Undli
Innstrandens IL
3:42:49.1336800
+56:06.336500
60.6p
303
Lars Sølna Rødsdalen
No Club
3:42:56.1337500
+56:13.337200
60.6p
304
Erlend Eikeland Myrnes
Ntnui Langrenn
3:43:08.1338700
+56:25.338400
60.5p
305
Grunde Otnes
Fossum IF
3:43:13.1339200
+56:30.338900
60.5p
306
Christian Storødegård
Fossum IF/ SBIO athletics langrenn
3:43:30.1340900
+56:47.340600
60.4p
307
Marius Nordby
Halmsås og omegn
3:43:37.1341600
+56:54.341300
60.3p
308
Petter Fornebo
Team FIH
3:43:44.1342300
+57:01.342000
60.3p
309
Erik Rønning
KSI sykkel
3:43:57.1343600
+57:14.343300
60.2p
310
Magnus Skavlan
Jernlungen IF
3:44:03.1344200
+57:20.343900
60.2p
311
Erlend Vie
Team Hoemsvegen
3:44:09.1344800
+57:26.344500
60.2p
312
Eirik Mjelde
Osterøy IL
3:44:38.1347700
+57:55.347400
60.0p
313
Ole Hvalbye
FOGH Invest
3:44:57.1349600
+58:14.349300
59.9p
314
Mads Tomter
Vest-Torpa UL
3:45:02.1350100
+58:19.349800
59.9p
315
Mattis Gulbrandsen
No Club
3:45:02.1350100
+58:19.349800
59.9p
316
Ole Sæterbø
Surnadal IL
3:45:12.1351100
+58:29.350800
59.8p
317
Lars Emil Ødegård
Vingrom IL
3:45:32.1353100
+58:49.352800
59.7p
318
Nicolas Barthelemy
Ntnui Langrenn
3:46:00.1355900
+59:17.355600
59.5p
319
Lars Jonas Narvhus
No Club
3:46:06.1356500
+59:23.356200
59.5p
320
Kim Hoffsbakken
Biri IL
3:46:18.1357700
+59:35.357400
59.5p
321
Henrik Bye Øren
Lillehammer SK
3:46:24.1358300
+59:41.358000
59.4p
322
Torgeir Johansen
Hytteplan Sport Norge
3:46:28.1358700
+59:45.358400
59.4p
323
Sondre Haugen
Mesnali SL
3:46:31.1359000
+59:48.358700
59.4p
324
Hans Erik Heggem
SportySpice
3:46:41.1360000
+59:58.359700
59.3p
325
Bård Arvid Kronstad
No Club
3:46:45.1360400
+1:00:02.360100
59.3p
326
John Sebastian Sebelien
Artilleribataljonen- Setermoen - Brigade Nord
3:47:00.1361900
+1:00:17.361600
59.2p
327
Øyvind Lie Flobergseter
Lesjaskog IL
3:47:00.1361900
+1:00:17.361600
59.2p
328
Christian Arne Raknes Brekke
Ntnui Langrenn
3:47:28.1364700
+1:00:45.364400
59.1p
329
Even Bjerke
Hurdal IL
3:47:42.1366100
+1:00:59.365800
59.0p
330
Magnus Hamar
Bull Ski & Kajakk / Strand Kajakk-klubb
3:48:20.1369900
+1:01:37.369600
58.8p
331
Pål Flattum
Ck Toten Tråkk
3:48:39.1371800
+1:01:56.371500
58.7p
332
Bård Brekke
Lillehammer fotballklubb
3:48:50.1372900
+1:02:07.372600
58.6p
333
Jakob Vinje
Ntnui Langrenn
3:48:53.1373200
+1:02:10.372900
58.6p
334
Petter Martinsen
No Club
3:49:00.1373900
+1:02:17.373600
58.6p
335
Stian Hansen
Nesodden IF - Ski
3:49:18.1375700
+1:02:35.375400
58.5p
336
Tobias Skurdal Tofte
Sör-Fron IL
3:49:29.1376800
+1:02:46.376500
58.4p
337
Tor-Einar Hovde
Ntnui Langrenn
3:49:50.1378900
+1:03:07.378600
58.3p
338
Martin Vrålstad
Lillomarka SK
3:49:52.1379100
+1:03:09.378800
58.3p
339
Espen Eide Solstad
Ernst & Young SK
3:49:55.1379400
+1:03:12.379100
58.3p
340
Jonatan Junker
Tunafors SK
3:50:02.1380100
+1:03:19.379800
58.3p
341
Andreas Thorvaldsen
No Club
3:50:37.1383600
+1:03:54.383300
58.1p
342
Magnus Fagerli Spanthus
No Club
3:50:58.1385700
+1:04:15.385400
58.0p
343
Marius Blålid
BKM Sandefjord
3:51:02.1386100
+1:04:19.385800
58.0p
344
David André Aasen
Melhus IL
3:51:12.1387100
+1:04:29.386800
57.9p
345
Halvor Eid Nielsen
Ntnui Langrenn
3:51:16.1387500
+1:04:33.387200
57.9p
346
Christian Lyckander
Gran IL
3:51:21.1388000
+1:04:38.387700
57.9p
347
Mats Thorgård
Team Thorgård
3:51:34.1389300
+1:04:51.389000
57.8p
348
Martin Galleberg
Sande Sportsklubb
3:51:36.1389500
+1:04:53.389200
57.8p
349
Lars Braathen Reigstad
No Club
3:51:41.1390000
+1:04:58.389700
57.8p
350
Jan Terje Stubbom
Moelven IL
3:51:49.1390800
+1:05:06.390500
57.7p
351
Simen Berntsen
Heggedal IL
3:51:51.1391000
+1:05:08.390700
57.7p
352
Joakim Johansen
Team FIH
3:51:55.1391400
+1:05:12.391100
57.7p
353
Ole Andreas Heir
No Club
3:51:55.1391400
+1:05:12.391100
57.7p
354
Ole Edvard Wåle
Arnadal IL
3:52:08.1392700
+1:05:25.392400
57.6p
355
Håvard Drivenes
Kvam LSK
3:52:19.1393800
+1:05:36.393500
57.6p
356
Torjus Hulbak
No Club
3:52:25.1394400
+1:05:42.394100
57.5p
357
Petter M. Blindheim
Bulken IL/Vossalangrenn
3:52:25.1394400
+1:05:42.394100
57.5p
358
Kristoffer Birkeland
Ksk
3:52:25.1394400
+1:05:42.394100
57.5p
359
Martin Sæther Aarhus
No Club
3:52:50.1396900
+1:06:07.396600
57.4p
360
Sebastian Andersen Bugge
Ntnui Langrenn
3:53:05.1398400
+1:06:22.398100
57.3p
361
Eirik Langøy
Årets menn
3:53:20.1399900
+1:06:37.399600
57.3p
362
Jacob Kristiansen
Team XZ Blikk
3:53:48.1402700
+1:07:05.402400
57.1p
363
Mathias Hamar
Strand Kajakk-Klubb / Lovstafetten Oslo
3:53:59.1403800
+1:07:16.403500
57.1p
364
Trevor Petach
No Club
3:54:18.1405700
+1:07:35.405400
57.0p
365
Håkon Lie
Åmdal IL
3:54:21.1406000
+1:07:38.405700
56.9p
366
Øyvind Stokstad
Team Stokfjordbotn
3:54:51.1409000
+1:08:08.408700
56.8p
367
Anders Kvisle
No Club
3:55:06.1410500
+1:08:23.410200
56.7p
368
Niclas Deleuran Endresen
Team FIH
3:55:14.1411300
+1:08:31.411000
56.7p
369
Martin Dalen
Vang IL
3:55:41.1414000
+1:08:58.413700
56.6p
370
Morten Oscar Østbye
Team FIH
3:55:45.1414400
+1:09:02.414100
56.5p
371
Hans Martin Derås
Team FIH
3:55:58.1415700
+1:09:15.415400
56.5p
372
Atle Aaserud Hoelsveen
No Club
3:56:03.1416200
+1:09:20.415900
56.4p
373
Kent Rune Jansen
Team Sport 1 Lillehammer/Mesnalia Skilag
3:56:07.1416600
+1:09:24.416300
56.4p
374
Øyvind Hompland
Tonstad IL
3:56:11.1417000
+1:09:28.416700
56.4p
375
Sindre Myhrsveen
Sør-Fåvang
3:56:14.1417300
+1:09:31.417000
56.4p
376
Fredrik Frisk
No Club
3:56:18.1417700
+1:09:35.417400
56.4p
377
August Aaserud
Sande Sportsklubb
3:56:18.1417700
+1:09:35.417400
56.4p
378
Einar Goplen
OSI Sykkel
3:56:32.1419100
+1:09:49.418800
56.3p
379
Mikal Ruste Hoen
Ørland Hovedflystasjon
3:56:33.1419200
+1:09:50.418900
56.3p
380
Arild Sangesland
Øvrebø IL
3:56:33.1419200
+1:09:50.418900
56.3p
381
Audun Sektnan
Lillehammer SK
3:56:39.1419800
+1:09:56.419500
56.3p
382
Stian Slemdal
Sport 1 Jessheim
3:56:40.1419900
+1:09:57.419600
56.3p
383
Thomas Henanger
Årdalstangen IL
3:56:44.1420300
+1:10:01.420000
56.2p
384
Haakon Magan
ÅL IL
3:56:56.1421500
+1:10:13.421200
56.2p
385
Martin Abelson Sahlen
Ntnui Langrenn
3:57:11.1423000
+1:10:28.422700
56.1p
386
Sondre Kittelsen
Drammen CK
3:57:15.1423400
+1:10:32.423100
56.1p
387
Martin Næss
Ullensaker SK
3:57:22.1424100
+1:10:39.423800
56.1p
388
Sondre Eilertsen Austrheim
Røa IL
3:57:30.1424900
+1:10:47.424600
56.0p
389
Per Einar Henriksen
No Club
3:57:41.1426000
+1:10:58.425700
56.0p
390
Henrik Haugum
Ntnui Langrenn
3:58:05.1428400
+1:11:22.428100
55.9p
391
Christian Stormdal Hexeberg
No Club
3:58:19.1429800
+1:11:36.429500
55.8p
392
Christoffer Pedersen
Aron Skiklubb
3:58:40.1431900
+1:11:57.431600
55.7p
393
Øystein Viktil
No Club
3:58:42.1432100
+1:11:59.431800
55.7p
394
Bjarne Viktor Bergstå
Norcem AS
3:58:45.1432400
+1:12:02.432100
55.7p
395
Adrian Bergmann
Byåsen IL
3:59:07.1434600
+1:12:24.434300
55.6p
396
Henrik Harsem
Øvrevoll Hosle IL
3:59:15.1435400
+1:12:32.435100
55.5p
397
Gunnstein Østerhus
Ryfylke Trelast
3:59:27.1436600
+1:12:44.436300
55.5p
398
Jonny Løkken
Studenthytta
3:59:30.1436900
+1:12:47.436600
55.5p
399
Simen Ørndal Nilsen
Dnb
3:59:38.1437700
+1:12:55.437400
55.4p
400
Tor Eirik Riis
Team Øverskauen
3:59:40.1437900
+1:12:57.437600
55.4p
401
Tanner Wiegand
Harvard Ski Team
3:59:48.1438700
+1:13:05.438400
55.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
Rudi Kristiansen
Ösis
3:59:52.1439100
+1:13:09.438800
55.3p
403
Eirik Samuelsen
Asker SK
3:59:53.1439200
+1:13:10.438900
55.3p
404
Sigurd Ekkje
Røldal IL
3:59:54.1439300
+1:13:11.439000
55.3p
405
Bjørn Øyvind Ottesen
Vang Skiløperforeing
4:00:31.1443000
+1:13:48.442700
55.2p
406
Kristoffer Gjestvang
No Club
4:00:39.1443800
+1:13:56.443500
55.1p
407
Iver Andreas Blokkum
IL Ternen
4:00:40.1443900
+1:13:57.443600
55.1p
408
Tor Henrik Balk
Sandnes IL
4:00:51.1445000
+1:14:08.444700
55.1p
409
Didrik Erichsen
No Club
4:01:11.1447000
+1:14:28.446700
55.0p
410
Magnus Rogne Halland
Varegg Fleridrett
4:01:16.1447500
+1:14:33.447200
55.0p
411
Øystein Wikan
TØH SK
4:01:24.1448300
+1:14:41.448000
54.9p
412
Nicolay Spiten
No Club
4:01:37.1449600
+1:14:54.449300
54.9p
413
Fredrik Helbæk
Luftkrigsskolen Bil
4:01:39.1449800
+1:14:56.449500
54.8p
414
Kristoffer Eide Andersen
Høgtun folkehøgskole
4:02:03.1452200
+1:15:20.451900
54.7p
415
Fredrick Østrem
No Club
4:02:20.1453900
+1:15:37.453600
54.7p
416
Haakon André Kinneberg
IL Jardar
4:02:21.1454000
+1:15:38.453700
54.7p
417
Sondre Tallaksrud
No Club
4:02:47.1456600
+1:16:04.456300
54.5p
418
Jørgen Christoffer Myking
Kremen
4:02:47.1456600
+1:16:04.456300
54.5p
419
Mikkel Frodahl
No Club
4:03:10.1458900
+1:16:27.458600
54.4p
420
Jørgen Sannes
Luftkrigsskolen Bil
4:03:19.1459800
+1:16:36.459500
54.4p
421
Kristoffer Petersen Skonnord
Team FIH
4:03:20.1459900
+1:16:37.459600
54.4p
422
Lars Myrseth Kurås
Jernlungen IF/SIB-Bakeries NHHI
4:03:31.1461000
+1:16:48.460700
54.3p
423
Bjørnar Valøen
Ntnui Langrenn
4:03:31.1461000
+1:16:48.460700
54.3p
424
Anders Eggum
Team Kæll
4:04:17.1465600
+1:17:34.465300
54.1p
425
Erik Røssland Kløvstad
Ski Golfklubb
4:04:20.1465900
+1:17:37.465600
54.1p
426
Torstein Jøndal Nakling
Ron King Skilag
4:04:53.1469200
+1:18:10.468900
54.0p
427
Ole Andre Olsen
TØH MASTER
4:04:55.1469400
+1:18:12.469100
54.0p
428
Martin Hansen
NesoddenProtour
4:05:10.1470900
+1:18:27.470600
53.9p
429
Ole Aleksander Venger Pedersen
UMBI
4:05:34.1473300
+1:18:51.473000
53.8p
430
Eirik Lund Presterud
Kjelsås IL
4:05:54.1475300
+1:19:11.475000
53.7p
431
Ole-Kristian Bryhn
IL Ros
4:06:55.1481400
+1:20:12.481100
53.4p
432
Andreas Andersen
Birkebeineren IF
4:07:11.1483000
+1:20:28.482700
53.4p
433
Terje Lia Ettestøl
Vegårshei IL
4:07:21.1484000
+1:20:38.483700
53.3p
434
Harald Kalager
Ntnui Langrenn
4:07:23.1484200
+1:20:40.483900
53.3p
435
Marius Bekkemoen
Kjellmyra IL
4:07:58.1487700
+1:21:15.487400
53.2p
436
Kristen Gjeterud
Grue Finnskog IL
4:08:17.1489600
+1:21:34.489300
53.1p
437
Morten Mikkelstrup
København SK
4:08:25.1490400
+1:21:42.490100
53.0p
438
Peter Kjellby
Mandal Tjukkasklubb
4:08:39.1491800
+1:21:56.491500
53.0p
439
Øyvind Brenne Nordengen
No Club
4:08:45.1492400
+1:22:02.492100
53.0p
440
Jon Gedde Fraurud
No Club
4:08:46.1492500
+1:22:03.492200
52.9p
441
Marius Solhaug
Hvam IL Norge
4:09:28.1496700
+1:22:45.496400
52.8p
442
Andreas Mikkelsen
Wolkswagen
4:09:36.1497500
+1:22:53.497200
52.7p
443
Eirik Petterøe
Høland SK
4:09:41.1498000
+1:22:58.497700
52.7p
444
Joachim Sitje
No Club
4:10:02.1500100
+1:23:19.499800
52.6p
445
Tord Bakke Arvesen
Hauken IL
4:10:23.1502200
+1:23:40.501900
52.5p
446
Anders Jæger
No Club
4:10:50.1504900
+1:24:07.504600
52.4p
447
Harald Krog Øyehaug
Ørsta il
4:10:59.1505800
+1:24:16.505500
52.4p
448
Fridtjof Rosenlind Falch
team fiskebein
4:11:26.1508500
+1:24:43.508200
52.3p
449
Trygve Byrkjedal
No Club
4:11:26.1508500
+1:24:43.508200
52.3p
450
Petter Vist
Skogn IL
4:11:34.1509300
+1:24:51.509000
52.2p
451
John Martin Næss
No Club
4:11:46.1510500
+1:25:03.510200
52.2p
452
Henrik Gunnerød
Konnerud IL
4:12:03.1512200
+1:25:20.511900
52.1p
453
Stian Haughem
Runar IL
4:12:08.1512700
+1:25:25.512400
52.1p
454
Øystein Fjellvåg
Team Baldur
4:12:17.1513600
+1:25:34.513300
52.1p
455
Sverre Kristiansen
Kjelsås IL
4:12:18.1513700
+1:25:35.513400
52.1p
456
Olav Egaas Mortensen
Valdres folkehøgskole
4:12:23.1514200
+1:25:40.513900
52.0p
457
Aleksander Johansen
Gjerdrum IL
4:12:43.1516200
+1:26:00.515900
52.0p
458
Terje Magnus Sørensen
Byåsen IL
4:12:46.1516500
+1:26:03.516200
51.9p
459
Didrik Graham Henriksen
Nittedal skiskytterlag
4:13:09.1518800
+1:26:26.518500
51.8p
460
Jens August Dalsegg
Fremad Famagusta
4:13:14.1519300
+1:26:31.519000
51.8p
461
Ben Andre Schjerpen
No Club
4:13:16.1519500
+1:26:33.519200
51.8p
462
Jens Martin Jensen
Spain
4:13:35.1521400
+1:26:52.521100
51.7p
463
Tomess Tronsgaard
SB Drafn
4:13:36.1521500
+1:26:53.521200
51.7p
464
Fredrik Domaas
No Club
4:13:41.1522000
+1:26:58.521700
51.7p
465
Bernhard Haver Vagle
Ntnui Langrenn
4:13:43.1522200
+1:27:00.521900
51.7p
466
Jon Edmund Sæter
Jon Edmunn Skilaug
4:13:46.1522500
+1:27:03.522200
51.7p
467
Anders Walbø Johnsgård
Øyer og Tretten IF
4:13:55.1523400
+1:27:12.523100
51.7p
468
Truls Fjeldstad
Trysil Hundekjøreklubb
4:14:08.1524700
+1:27:25.524400
51.6p
469
Halvor Løkken Nilsgård
Åslia
4:14:56.1529500
+1:28:13.529200
51.4p
470
Erlend Husebye Haug
No Club
4:15:17.1531600
+1:28:34.531300
51.3p
471
Rahmat Qanbari
Savalen Sykkelklubb
4:15:21.1532000
+1:28:38.531700
51.3p
472
Didrik H Andersen
Skimt
4:15:24.1532300
+1:28:41.532000
51.3p
473
Per Meinich
No Club
4:15:49.1534800
+1:29:06.534500
51.2p
474
Sverre Salvesen Skjørten
Mandal Tjukkasklubb
4:15:58.1535700
+1:29:15.535400
51.2p
475
Jørgen Indrelid
Bjørn Myhre Sport
4:16:01.1536000
+1:29:18.535700
51.1p
476
Lars Harald Berg
Rinna IL
4:16:09.1536800
+1:29:26.536500
51.1p
477
Lars Kristian Hagen
Nylander Sport
4:16:12.1537100
+1:29:29.536800
51.1p
478
Joachim Pettersen
Team FIH
4:16:17.1537600
+1:29:34.537300
51.1p
479
Atle Grov
Jostedal FK
4:16:19.1537800
+1:29:36.537500
51.1p
480
Marius Birkeland Mo
Olderskog IL
4:16:54.1541300
+1:30:11.541000
50.9p
481
Olav Andre Magnussen
No Club
4:17:00.1541900
+1:30:17.541600
50.9p
482
Erik Matias Labée-Lund
Bolteløkka S&C
4:17:05.1542400
+1:30:22.542100
50.9p
483
Christian Bakke
Team Grenland Ski
4:17:11.1543000
+1:30:28.542700
50.9p
484
Jørgen Lian
Team Velo NOR
4:17:19.1543800
+1:30:36.543500
50.8p
485
Jørgen Johnsrud Hagen
No Club
4:17:24.1544300
+1:30:41.544000
50.8p
486
Gøran Kallåk
Team United Borgetun
4:17:29.1544800
+1:30:46.544500
50.8p
487
Jon Håkon Findreng
Team Bajas
4:17:31.1545000
+1:30:48.544700
50.8p
488
Anders Helgerud
Team Olsson
4:17:34.1545300
+1:30:51.545000
50.8p
489
Hermund Arntzen Dale
Heimevernets Befalskole
4:17:34.1545300
+1:30:51.545000
50.8p
490
Bendik Mork
Team FIH
4:17:52.1547100
+1:31:09.546800
50.7p
491
Nils Jakob Kjølsø
No Club
4:17:56.1547500
+1:31:13.547200
50.7p
492
Daniel Hjelmås
Nelfo
4:18:04.1548300
+1:31:21.548000
50.7p
493
Torbjørn Skjerve
Rennebu IL
4:18:16.1549500
+1:31:33.549200
50.6p
494
Peder Hemsøe Grankel
No Club
4:18:33.1551200
+1:31:50.550900
50.5p
495
Magnus Hauerberg
Team Lagt opp
4:18:37.1551600
+1:31:54.551300
50.5p
496
Fredrik Johansen
Team FIH
4:18:49.1552800
+1:32:06.552500
50.5p
497
Jon Fredrik Kjellgren
UMBI
4:18:51.1553000
+1:32:08.552700
50.5p
498
Bendik Bjørkelo Østmoen
Ørlandet Hovedflystasjon
4:19:37.1557600
+1:32:54.557300
50.3p
499
Kent Olaus Hermansen
Nordreisa IL
4:19:44.1558300
+1:33:01.558000
50.3p
500
Marius Sollie
Catens Utvalgte
4:19:53.1559200
+1:33:10.558900
50.2p
Visar resultat 1 till 500 av 886[
1
2
]