Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Piteå Fristil
2014-12-07
Deltävling i
Scandic Cup 2015
<<< Scandic Cup Final
Scandic Cup Torsby Fristil >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
14:10.84970
76.1p
2
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
14:13.85290
+3.220
75.8p
3
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
14:18.85780
+8.710
75.4p
4
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
14:19.85850
+8.780
75.3p
5
Mimmi Björn
IFK Umeå
14:24.86300
+13.1230
74.9p
6
Sara Wadman
IFK Mora SK
14:25.86410
+14.1340
74.8p
7
Hedda Bångman
Offerdals SK
14:25.86470
+15.1400
74.8p
8
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
14:27.86600
+16.1530
74.7p
9
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
14:28.86710
+17.1640
74.6p
10
Maria Jonasson
Östersunds SK
14:42.88130
+31.3060
73.3p
11
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
14:51.89030
+40.3960
72.5p
12
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
14:53.89290
+43.4220
72.3p
13
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
14:54.89310
+43.4240
72.3p
14
Sarah Hale
IFK Mora SK
15:01.90050
+50.4980
71.7p
15
Sandra Olsson
Malungs IF
15:05.90430
+54.5360
71.4p
16
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
15:07.90640
+56.5570
71.2p
17
Evelina Sutro
IFK Mora SK
15:11.91020
+1:00.5950
70.9p
18
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
15:12.91160
+1:01.6090
70.8p
19
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
15:13.91230
+1:02.6160
70.7p
20
Isabel Salén
OK Renen
15:21.92050
+1:10.6980
70.1p
21
Ida Kihlén
Malungs IF
15:25.92430
+1:14.7360
69.8p
22
Angelica Johansson
IFK Mora SK
15:28.92770
+1:18.7700
69.5p
23
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
15:32.93180
+1:22.8110
69.2p
24
Hanna Dahlberg
Ulricehamns IF
15:33.93250
+1:22.8180
69.2p
25
Josefin Jonsson
Delsbo IF
15:41.94000
+1:30.8930
68.6p
26
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
15:41.94090
+1:31.9020
68.5p
27
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
16:00.95940
+1:49.10870
67.2p
28
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
16:04.96360
+1:53.11290
66.9p
29
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
16:12.97130
+2:01.12060
66.3p
30
Emmalisa Strömberg
Sollefteå Skidor IF
16:15.97480
+2:05.12410
66.1p
31
Ellen Sarenmark
SK Leksand
16:18.97700
+2:07.12630
65.9p
32
Elin Karlsson
OK Borgen
16:38.99740
+2:27.14670
64.5p
33
Olivia Hansson
Garphyttans IF
16:54.101340
+2:43.16270
63.5p
34
Stefania Corradini
SK Leksand
16:54.101380
+2:44.16310
63.4p
35
Sara Östling
Svegs IK
16:57.101690
+2:47.16620
63.2p
36
Saga Stenman
SK Järven
17:00.101980
+2:50.16910
63.1p
37
Linnéa Nyström
Älvdalens IF SK
17:26.104530
+3:15.19460
61.5p
38
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
17:34.105330
+3:23.20260
61.0p
39
Sara Björklund
Alnö SK
17:35.105420
+3:24.20350
60.9p
-
Josefin Stolth
SK Leksand
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Widman
Bolidens SK
23:59:59.8639800
-
-
Lisa Larson
Bergnäsets AIK
23:59:59.8639800
-
-
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
-
-
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Linnea Stark
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-