Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre- och Särnatävlingarna Klassiskt
2014-11-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
17:42.106180
77.3p
2
Emma Thalin
Svegs IK
18:01.108060
+18.1780
75.6p
3
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
18:29.110860
+46.4580
73.3p
4
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
18:38.111770
+55.5490
72.6p
5
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
18:48.112740
+1:05.6460
71.8p
6
Emma Backén
Svegs IK
18:52.113170
+1:09.6890
71.5p
7
Mathilda Ruus
Åsarna IK
18:53.113240
+1:10.6960
71.4p
8
Moa Olsson
SK Bore
19:17.115660
+1:34.9380
69.6p
9
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
19:27.116660
+1:44.10380
68.8p
10
Emma Jonsson
Åsarna IK
19:32.117170
+1:49.10890
68.5p
11
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
19:49.118840
+2:06.12560
67.3p
12
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
19:50.118920
+2:07.12640
67.3p
13
Josefina Sundman
Åsarna IK
19:55.119460
+2:12.13180
66.9p
14
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
20:18.121710
+2:35.15430
65.4p
15
Ida Hallquist
Åsarna IK
20:19.121860
+2:36.15580
65.3p
16
Krista RAZGALE
Latvia
20:38.123730
+2:55.17450
64.1p
17
Madelene Melin
Malungs IF
20:43.124250
+3:00.17970
63.8p
18
Moa Westh
SK Bore
21:01.126090
+3:19.19810
62.7p
19
Matilda Melén
Falu IK
21:12.127140
+3:29.20860
62.1p
20
Frida Lindqvist
Hagfors SF
21:12.127150
+3:29.20870
62.1p
21
Beth Maclean
Storbritannien
21:25.128490
+3:43.22210
61.3p
22
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
21:26.128520
+3:43.22240
61.3p
23
Maja Wiik
Tvärreds IF
21:41.130000
+3:58.23720
60.4p
24
Lynne Gray
Storbritannien
22:07.132650
+4:24.26370
59.0p
25
Madeleine Forsell
Linköpings SK
22:16.133500
+4:33.27220
58.6p
26
Linnéa Svärd
Gävle SK
22:47.136630
+5:04.30350
57.0p
27
Sigrid Lundgren Thomsen
Danmark
22:52.137180
+5:10.30900
56.7p
28
Amanda Johansson
Tranemo IF
22:54.137320
+5:11.31040
56.6p
29
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
24:50.148950
+7:07.42670
51.5p
-
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
Amanda Simonsson
Lima IF
23:59:59.8639800
-
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
Ellen Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
Linn Gustafsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Silvija Adomonyte
Lithuania
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)