Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Fristil
2014-11-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:54.143300
86.6p
2
Axel Ekström
Garphyttans IF
24:03.144280
+9.880
86.2p
3
Jan Thomas Jenssen
Nor
24:23.146210
+29.2810
85.4p
4
Sivert Grøtan Eriksen
Norway
24:33.147250
+39.3850
84.9p
5
Filip Danielsson
Garphyttans IF
24:35.147400
+41.4000
84.8p
6
Even Northug
Nor
24:54.149380
+1:00.5980
84.0p
7
Björn Sandström
Täfteå IK
24:55.149470
+1:01.6070
84.0p
8
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
24:58.149730
+1:04.6330
83.9p
9
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
25:03.150230
+1:09.6830
83.6p
10
Olof Jonsson
Duveds IF
25:12.151150
+1:18.7750
83.3p
11
Adam Persson
Borås SK
25:17.151650
+1:23.8250
83.1p
12
Sindre Groenflaten
Nor
25:19.151800
+1:25.8400
83.0p
13
Martin Hovin
Nor
25:24.152380
+1:30.8980
82.8p
14
Gaute Iversen
Nor
25:29.152880
+1:35.9480
82.6p
15
Marcus Grate
Täfteå IK
25:36.153580
+1:42.10180
82.3p
16
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
25:38.153790
+1:44.10390
82.2p
17
Sivert Jaere Stavik
Norway
25:39.153870
+1:45.10470
82.1p
18
Øystein Ellefsen Sjøli
Norway
25:40.153960
+1:46.10560
82.1p
19
Iver Anton Aune
Nor
25:43.154210
+1:49.10810
82.0p
20
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
25:43.154230
+1:49.10830
82.0p
21
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
25:47.154600
+1:53.11200
81.9p
22
Jonathan Grahn
Hudiksvalls IF
25:50.154930
+1:56.11530
81.7p
23
Ask Kleist Godal
Nor
25:53.155280
+1:59.11880
81.6p
24
Vegard Sivertsgaard
Nor
25:54.155340
+2:00.11940
81.6p
25
Jonatan Engdahl
Domnarvets Goif
25:54.155380
+2:00.11980
81.5p
26
Jens Selahn
Stockviks SF
25:55.155490
+2:01.12090
81.5p
27
John Leander
Åsarna IK
25:59.155860
+2:05.12460
81.4p
28
Adam Gillman
Garphyttans IF
25:59.155880
+2:05.12480
81.3p
29
Sebastian Olsson
Stockviks SF
26:02.156110
+2:08.12710
81.3p
30
Martin Herbert
Sundbybergs IK
26:02.156160
+2:08.12760
81.2p
31
Svein Berg Fines
Norway
26:04.156320
+2:10.12920
81.2p
32
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
26:06.156560
+2:12.13160
81.1p
33
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
26:07.156660
+2:13.13260
81.0p
34
Jon Fossum Brennmoen
Nor
26:08.156740
+2:14.13340
81.0p
35
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
26:09.156810
+2:15.13410
81.0p
36
Sigbjoern-martin Naess
Norway
26:11.157000
+2:17.13600
80.9p
37
Olov Roos
Östersunds SK
26:11.157060
+2:17.13660
80.9p
38
Elias Dahl
Offerdals SK
26:13.157250
+2:19.13850
80.8p
39
Vegard Stav
Nor
26:13.157270
+2:19.13870
80.8p
40
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
26:14.157300
+2:20.13900
80.8p
41
Max Novak
Offerdals SK
26:15.157430
+2:21.14030
80.7p
42
Hans Einar Soerensen Overrein
Nor
26:15.157440
+2:21.14040
80.7p
43
Sondre Bjørkli
Norway
26:16.157580
+2:22.14180
80.7p
44
Sindre Oewre Haugan
Nor
26:17.157630
+2:23.14230
80.7p
45
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
26:17.157660
+2:23.14260
80.6p
46
John Magnus Haugen
Nor
26:17.157670
+2:23.14270
80.6p
47
Eddie Edström
Stockviks SF
26:17.157690
+2:23.14290
80.6p
48
Gustav Sundström
Garphyttans IF
26:18.157750
+2:24.14350
80.6p
49
Elias Olofsson
Vårby IK
26:19.157880
+2:25.14480
80.6p
50
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
26:22.158100
+2:28.14700
80.5p
51
Erik Persson
Borås SK
26:22.158130
+2:28.14730
80.5p
52
Ole Morten Flataker
Nor
26:24.158310
+2:30.14910
80.4p
53
Tobias Eid Loevaas
Nor
26:24.158380
+2:30.14980
80.4p
54
Erling Engesvold Flataker
Nor
26:26.158590
+2:32.15190
80.3p
55
Hannes Stenström
Järpens SK
26:29.158830
+2:35.15430
80.2p
56
Martin Emilsson
Offerdals SK
26:39.159840
+2:45.16440
79.8p
57
Jesper Thor
Åsarna IK
26:39.159880
+2:45.16480
79.8p
58
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
26:40.159930
+2:46.16530
79.8p
59
Magne Harborg
Nor
26:40.159980
+2:46.16580
79.8p
60
Jonas Aasboe
Nor
26:41.160090
+2:47.16690
79.7p
61
Aleksander Riseth
Nor
26:42.160130
+2:48.16730
79.7p
62
Anders Johan Sandberg
Nor
26:45.160400
+2:51.17000
79.6p
63
John Einar Foell Flytoer
Nor
26:45.160440
+2:51.17040
79.6p
64
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
26:48.160780
+2:54.17380
79.5p
65
John Gunnar Hoaas
Nor
26:49.160800
+2:55.17400
79.4p
66
Peter Nilsson
Lycksele IF
26:50.160990
+2:56.17590
79.4p
67
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
26:51.161060
+2:57.17660
79.3p
68
Markus Persson
Hudiksvalls IF
26:52.161140
+2:58.17740
79.3p
69
Geir Kristian Hoaas
Nor
26:55.161480
+3:01.18080
79.2p
70
Oscar Johansson
Linköpings SK
27:03.162280
+3:09.18880
78.9p
71
Henrik Montèn
Domnarvets Goif
27:09.162810
+3:15.19410
78.7p
72
Jonas Berg
Norway
27:13.163290
+3:19.19890
78.5p
73
Emil Persson
Östersunds SK
27:16.163540
+3:22.20140
78.4p
74
Arvid Jonsson
Duveds IF
27:16.163560
+3:22.20160
78.4p
75
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
27:17.163620
+3:23.20220
78.4p
76
Vebjoern Midttun
Nor
27:19.163890
+3:25.20490
78.3p
77
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
27:21.164090
+3:27.20690
78.2p
78
William Strömberg
Täfteå IK
27:29.164830
+3:35.21430
78.0p
79
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
27:30.164900
+3:36.21500
77.9p
80
Felix Erlander
Norrala SK
27:31.165020
+3:37.21620
77.9p
81
Aksel Norli
Nor
27:35.165460
+3:41.22060
77.7p
82
Erik Lieback
Ulricehamns IF
27:37.165650
+3:43.22250
77.7p
83
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
27:40.165970
+3:46.22570
77.5p
84
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
27:43.166260
+3:49.22860
77.4p
85
Emil Thyrèn
Trönö IK
27:50.166940
+3:56.23540
77.2p
86
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
27:51.167000
+3:57.23600
77.2p
87
Olle Axelsson
Borås SK
27:54.167390
+4:00.23990
77.0p
88
Oskar Suomi-olsson
IFK Mora SK
27:55.167450
+4:01.24050
77.0p
89
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
27:56.167590
+4:02.24190
77.0p
90
Oscar Bröte
Sundbybergs IK
27:59.167850
+4:05.24450
76.9p
91
Filip Åslin
Stockviks SF
28:03.168230
+4:09.24830
76.7p
92
Harald Hansen
Nor
28:06.168540
+4:12.25140
76.6p
93
Anders Roos
Östersunds SK
28:09.168820
+4:15.25420
76.5p
94
Jacob Stark
Stockviks SF
28:10.168990
+4:16.25590
76.5p
95
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
28:13.169270
+4:19.25870
76.4p
96
Torstein Buan Roevik
Nor
28:15.169450
+4:21.26050
76.3p
97
Anton Eriksson
Stuguns SK
28:27.170640
+4:33.27240
75.9p
98
Gabriel Strid
Sunne Slf
28:45.172400
+4:51.29000
75.3p
99
Viktor Strömberg
Täfteå IK
28:51.173020
+4:57.29620
75.1p
100
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
28:52.173160
+4:58.29760
75.0p
101
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
28:59.173800
+5:05.30400
74.8p
102
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
28:59.173830
+5:05.30430
74.8p
103
Emil Bennermo
Hybo AIK
29:12.175110
+5:18.31710
74.4p
104
Adam Östling
Sundbybergs IK
29:15.175450
+5:21.32050
74.3p
105
Martin Johansson
Linköpings SK
29:19.175820
+5:25.32420
74.2p
106
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
29:26.176560
+5:32.33160
73.9p
107
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
29:35.177400
+5:41.34000
73.6p
108
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
29:37.177620
+5:43.34220
73.6p
109
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
29:56.179550
+6:02.36150
72.9p
110
Jonas Persson
Trönö IK
30:18.181710
+6:24.38310
72.3p
111
Georgios Papasis
Greece
30:18.181770
+6:24.38370
72.2p
112
Felix Hill
Svegs IK
30:23.182290
+6:29.38890
72.1p
113
Simon Lundberg
Hagfors SF
30:43.184220
+6:49.40820
71.5p
114
Jens Filipsson
Sunne Slf
31:41.190010
+7:47.46610
69.8p
115
Eirik Stonor
Dan
31:51.191000
+7:57.47600
69.5p
116
Daniel Johansson
Gnosjö FK
33:11.199070
+9:17.55670
67.2p
-
Nils Augustsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Holmgren
Stuguns SK
23:59:59.8639800
-
-
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Toelloev Lyngstad
Nor
23:59:59.8639800
-
-
Olle Strömbäck
Husums IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Elis Strömbäck
Husums IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Aleksander Wisloeff
Nor
23:59:59.8639800
-