Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gavleloppet
2006-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rune Eriksson
Vassunda IF
2:52:25.1034400
62.5p
2
Pär Johansson
Gävle OK
2:55:14.1051300
+2:49.16800
61.2p
3
Mikael Johansson
Gävle SK
2:59:55.1079400
+7:30.44900
59.3p
4
John Eriksson
Cap Gemini
3:00:53.1085200
+8:28.50700
58.9p
5
Carl Lindeborg
Handels Ländlöpare
3:04:05.1104400
+11:40.69900
57.7p
6
Rickard Zetterberg
Gävle SK
3:05:53.1115200
+13:28.80700
57.0p
7
Bo Engvall
Gävle SK
3:06:17.1117600
+13:52.83100
56.9p
8
Mats Anderman
Gävle SK
3:11:27.1148600
+19:02.114100
55.0p
9
Tommy Köhn
Gävle SK
3:12:32.1155100
+20:07.120600
54.7p
10
Jonas Widell
Vattenfall IF Älvkarleby
3:12:33.1155200
+20:08.120700
54.7p
11
Niklas Söderman
Vassunda IF
3:12:39.1155800
+20:14.121300
54.6p
12
Peter Wasström
Lantmäteriverkets FF
3:13:33.1161200
+21:08.126700
54.3p
13
Johan Thalin
Heby Allmänna IF
3:14:56.1169500
+22:31.135000
53.9p
14
Johan Näsman
Sundbybergs IK
3:15:12.1171100
+22:47.136600
53.8p
15
Sven Hansson
Axa SC
3:17:59.1187800
+25:34.153300
52.9p
16
Anders Lindberg
Enebybergs IF
3:18:21.1190000
+25:56.155500
52.8p
17
Pontus Dirtoft
Spårvägens SK
3:19:59.1199800
+27:34.165300
52.3p
18
Robert Nordström
No Club
3:21:29.1208800
+29:04.174300
51.8p
19
Torbjörn Nordling
Högbo GOIF
3:21:31.1209000
+29:06.174500
51.8p
20
Johan Nordin
Sundbybergs IK
3:23:40.1221900
+31:15.187400
51.1p
21
Lars-Erik Enqvist
Hammerdal IF
3:24:04.1224300
+31:39.189800
51.0p
22
Stefan Engstrand
Seb IF
3:24:59.1229800
+32:34.195300
50.7p
23
Oscar Jonsson
Stockholms-Polisens IF
3:25:23.1232200
+32:58.197700
50.6p
24
Magnus Wåhlander
Gävle SK
3:25:24.1232300
+32:59.197800
50.6p
25
Jörgen Blom
Korsnäsverkens KK
3:25:42.1234100
+33:17.199600
50.5p
26
Peter Ekman
No Club
3:27:21.1244000
+34:56.209500
50.1p
27
Michael Gunnarsson
Lidingö Frilufsfrämjande
3:28:37.1251600
+36:12.217100
49.7p
28
Erik Nyberg
Riksdagens IK
3:33:27.1280600
+41:02.246100
48.4p
29
Peter Wahlfort
Grisslehamns SK
3:39:23.1316200
+46:58.281700
46.9p
30
Anders Björk
Hofors Aif
3:39:46.1318500
+47:21.284000
46.8p
31
Lars Nemeth
Handels Ländlöpare
3:39:52.1319100
+47:27.284600
46.7p
32
Jonas Fredriksson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:42:41.1336000
+50:16.301500
46.1p
33
Jonas Hedlund
Heby Allmänna IF
3:43:07.1338600
+50:42.304100
46.0p
34
Göran Wadman
Ärna IF Uppsala Garnison
3:43:16.1339500
+50:51.305000
45.9p
35
Robert Risborg
Lidingö Frilufsfrämjande
3:44:56.1349500
+52:31.315000
45.5p
36
Jonas Ericsson
Gävle SK
3:45:27.1352600
+53:02.318100
45.4p
37
Henrik Joelsson
Nacka Värmdö SK
3:47:01.1362000
+54:36.327500
45.0p
38
Jonas Lundblad
Gefle Freestyle
3:48:34.1371300
+56:09.336800
44.7p
39
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
3:48:45.1372400
+56:20.337900
44.6p
40
Björn Johannesson
No Club
3:51:48.1390700
+59:23.356200
44.0p
41
Oscar Hertzman
Gävle SK
3:52:58.1397700
+1:00:33.363200
43.7p
42
Dean Wheeldon
Mälarhöjdens IK
3:55:20.1411900
+1:02:55.377400
43.2p
43
Inge Andersson
IK Rex
3:59:22.1436100
+1:06:57.401600
42.4p
44
Martin Lundquist
Norrala IF
4:01:33.1449200
+1:09:08.414700
41.9p
45
Nicklas Backfjärd
Jm-Konc IF
4:02:00.1451900
+1:09:35.417400
41.8p
46
Erik Hofslagare
Jalles Tc Umeå
4:02:25.1454400
+1:10:00.419900
41.8p
47
Nils Andersson
Lidingö Frilufsfrämjande
4:12:44.1516300
+1:20:19.481800
39.8p