Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre Fjäll Hill Climb Klassiskt
2014-08-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 20
9km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Isabelle Persson
Stockviks SF
33:25.200400
68.3p
2
Ida Dahl
Östersunds SK
34:04.204360
+39.3860
67.0p
3
Julia Nyström
Nordingrå SK
42:33.255200
+9:08.54700
53.9p
D 21
9km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
29:47.178630
76.4p
2
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
29:48.178750
+1.20
76.3p
3
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
30:30.182990
+43.4260
74.6p
4
Solfrid Braathen
Høybråten & Stovner IL
31:14.187340
+1:27.8610
72.9p
5
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
31:17.187680
+1:30.8950
72.8p
6
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
31:45.190440
+1:58.11710
71.8p
7
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
31:48.190750
+2:01.12020
71.7p
8
Maria Nordström
Ulricehamns IF
31:50.190920
+2:02.12190
71.6p
9
Nina Lintzén
Årsunda IF
31:57.191610
+2:09.12880
71.3p
10
Catharina Ramhult
Borås SK
34:21.206000
+4:33.27270
66.5p
11
Emma Ivarsson
Årsunda IF
34:53.209230
+5:06.30500
65.5p
12
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
35:05.210410
+5:17.31680
65.1p
13
Hana Hancikova
Czech Republic
35:42.214160
+5:55.35430
64.0p
-
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
H 20
9km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
26:46.160540
84.7p
2
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
26:54.161310
+7.670
84.3p
3
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
27:03.162270
+17.1630
83.8p
4
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
27:24.164330
+37.3690
82.8p
5
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
27:42.166190
+56.5550
81.9p
6
Max Novak
Offerdals SK
27:45.166430
+58.5790
81.8p
7
Marcus Grate
Täfteå IK
27:59.167870
+1:13.7230
81.1p
8
Eddie Edström
Stockviks SF
28:08.168770
+1:22.8130
80.7p
9
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
28:12.169190
+1:26.8550
80.5p
10
Sebastian Olsson
Stockviks SF
28:16.169520
+1:29.8880
80.3p
11
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
29:09.174800
+2:22.14160
78.0p
12
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
29:13.175260
+2:27.14620
77.8p
13
David Thorell
IK Stern
30:20.181930
+3:33.21290
75.0p
14
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
30:24.182390
+3:38.21750
74.8p
15
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
30:30.182970
+3:44.22330
74.6p
16
Jakob Jansson
Månkarbo IF
31:29.188840
+4:43.28200
72.4p
17
Martin Herbert
Sundbybergs IK
31:41.190030
+4:54.29390
71.9p
18
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
31:53.191240
+5:07.30600
71.5p
19
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
31:58.191760
+5:12.31120
71.3p
20
Jesper Göras
Kvarnsvedens Goif SK
35:16.211520
+8:29.50880
64.8p
21
Markus Nordmark
Nässjö Ski
39:59.239870
+13:13.79230
57.3p
-
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
H 21
9km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robin Norum
IFK Umeå
25:36.153520
88.4p
2
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
25:40.153980
+4.360
88.2p
3
Lars Suther
IFK Mora SK
25:43.154230
+7.610
88.0p
4
Anton Karlsson
Åsarna IK
25:47.154620
+11.1000
87.8p
5
Anders Svanebo
Stockviks SF
25:51.155040
+15.1420
87.6p
6
Karl-johan Westberg
Borås SK
26:06.156500
+29.2880
86.8p
7
Akira Lenting
Japan
26:16.157580
+40.3960
86.2p
8
Gustav Nordström
Borås SK
26:27.158650
+51.5030
85.7p
9
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
26:31.159000
+54.5380
85.5p
10
Oscar Kardin
Offerdals SK
26:32.159100
+55.5480
85.4p
11
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
26:35.159450
+59.5830
85.2p
12
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
26:59.161820
+1:23.8200
84.0p
13
Jimmie Johnsson
Axa SC
27:05.162400
+1:28.8780
83.7p
14
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
27:21.164080
+1:45.10460
82.9p
15
Markus Jönsson
Tranemo IF
27:22.164120
+1:46.10500
82.9p
16
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
27:55.167440
+2:19.13820
81.3p
17
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
27:56.167540
+2:20.13920
81.3p
18
Gustaf Pettersson
IF Ski Team Skåne
28:14.169350
+2:38.15730
80.4p
19
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
28:31.171020
+2:55.17400
79.7p
20
Jesper Brofjärd
Borås SK
28:48.172770
+3:12.19150
78.9p
21
Björn Hänninen
Högbo GIF
28:54.173390
+3:18.19770
78.6p
22
Viktor Axelsson
Borås SK
29:06.174510
+3:29.20890
78.1p
23
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
31:13.187210
+5:36.33590
73.0p
24
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
31:48.190740
+6:12.37120
71.7p
25
Thomas Söderberg
IFK Umeå
32:06.192590
+6:30.38970
71.0p
26
Emil Lagergren
Tynderö IK
32:25.194480
+6:49.40860
70.3p
-
Simon Hallström
Idre SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Solin
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20 Motion
9km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
-
Adam Persson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
9km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Simon Nilsson
IF Ski Team Skåne
31:45.190490
71.7p
2
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
32:26.194570
+40.3980
70.3p
3
Sven Larsson
Särna SK
32:41.196040
+55.5450
69.8p
4
Magnus Lyckfjäll
Karlbergs Sif
33:53.203280
+2:07.12690
67.4p