Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre Fjäll Hill Climb Fristil
2014-08-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 20
9km, Rullskidor, Fristil, Masstart
1
Ida Dahl
Östersunds SK
28:21.170010
64.4p
2
Julia Nyström
Nordingrå SK
30:12.181180
+1:51.11070
60.1p
D 21
9km, Rullskidor, Fristil, Masstart
1
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
24:07.144640
76.9p
2
Frida Erkers
Sundbybergs IK
24:09.144800
+1.60
76.8p
3
Maria Nordström
Ulricehamns IF
24:14.145380
+7.640
76.4p
4
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
24:28.146760
+21.2020
75.6p
5
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
24:53.149290
+46.4550
74.2p
6
Solfrid Braathen
Høybråten & Stovner IL
25:40.153920
+1:32.9180
71.8p
7
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
25:57.155690
+1:50.10950
70.9p
8
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
26:17.157680
+2:10.12940
69.9p
9
Hana Hancikova
Czech Republic
26:24.158350
+2:17.13610
69.6p
10
Nina Lintzén
Årsunda IF
26:29.158850
+2:22.14110
69.3p
11
Emma Ivarsson
Årsunda IF
27:07.162690
+3:00.17950
67.5p
12
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
31:00.185900
+6:52.41160
58.4p
-
Catharina Ramhult
Borås SK
23:59:59.8639800
-
H 20
9km, Rullskidor, Fristil, Masstart
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
21:25.128420
87.8p
2
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
21:41.130050
+16.1530
86.5p
3
Eddie Edström
Stockviks SF
21:42.130110
+16.1590
86.5p
4
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
21:42.130180
+17.1660
86.4p
5
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
21:46.130530
+21.2010
86.2p
6
Mattias Vesterlund
Lycksele IF
21:49.130860
+24.2340
85.9p
7
Martin Herbert
Sundbybergs IK
21:50.130970
+25.2450
85.9p
8
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
22:14.133390
+49.4870
84.1p
9
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
22:30.134990
+1:05.6470
83.0p
10
Sebastian Olsson
Stockviks SF
22:38.135750
+1:13.7230
82.5p
11
Max Novak
Offerdals SK
22:52.137180
+1:27.8660
81.5p
12
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
23:14.139380
+1:49.10860
80.1p
13
Marcus Grate
Täfteå IK
23:18.139780
+1:53.11260
79.8p
14
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:29.140860
+2:04.12340
79.2p
15
Jakob Jansson
Månkarbo IF
24:03.144220
+2:38.15700
77.1p
16
David Thorell
IK Stern
24:29.146850
+3:04.18330
75.6p
17
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
25:38.153700
+4:12.25180
71.9p
18
Markus Nordmark
Nässjö Ski
31:55.191410
+10:29.62890
56.6p
-
Jesper Göras
Kvarnsvedens Goif SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
H 21
9km, Rullskidor, Fristil, Masstart
1
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
21:15.127440
88.5p
2
Anders Svanebo
Stockviks SF
21:16.127510
+0
88.5p
3
Robin Norum
IFK Umeå
21:16.127530
+0
88.5p
4
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
21:18.127740
+3.200
88.3p
5
Karl-johan Westberg
Borås SK
21:20.127940
+5.400
88.1p
6
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
21:20.127960
+5.420
88.1p
7
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
21:23.128280
+8.740
87.9p
8
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
21:24.128380
+9.840
87.8p
9
Markus Jönsson
Tranemo IF
21:27.128640
+12.1100
87.6p
10
Simon Hallström
Idre SK
21:31.129000
+15.1460
87.3p
11
Oscar Kardin
Offerdals SK
21:33.129200
+17.1660
87.2p
12
Joakim Engström
IFK Mora SK
21:36.129560
+21.2020
86.9p
13
Gustav Nordström
Borås SK
21:38.129770
+23.2230
86.7p
14
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
21:40.129990
+25.2450
86.6p
15
Anton Karlsson
Åsarna IK
21:47.130660
+32.3120
86.1p
16
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
21:48.130710
+32.3170
86.0p
17
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
22:22.134160
+1:07.6620
83.6p
18
Björn Hänninen
Högbo GIF
22:48.136790
+1:33.9250
81.8p
19
Jesper Brofjärd
Borås SK
23:00.137960
+1:45.10420
81.0p
20
Gustaf Pettersson
IF Ski Team Skåne
23:10.138900
+1:54.11360
80.4p
21
Viktor Axelsson
Borås SK
24:00.143940
+2:45.16400
77.3p
22
Emil Lagergren
Tynderö IK
24:32.147180
+3:17.19640
75.4p
23
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
25:30.152980
+4:15.25440
72.3p
24
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
25:32.153150
+4:17.25610
72.2p
25
Thomas Söderberg
IFK Umeå
27:20.163940
+6:05.36400
67.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20 Motion
9km, Rullskidor, Fristil, Masstart
1
Adam Persson
Borås SK
25:20.151900
72.8p
H 21 Motion
9km, Rullskidor, Fristil, Masstart
1
Linus Rapp
IFK Moras OK
22:46.136510
82.0p
2
Simon Nilsson
IF Ski Team Skåne
25:20.151900
+2:33.15290
72.8p
3
Johan Lennartsson
IFK Skövde SK
25:43.154260
+2:57.17650
71.6p
4
Magnus Lyckfjäll
Karlbergs Sif
25:49.154890
+3:03.18280
71.3p
5
Joel Helker-nygren
Orsa
35:35.213400
+12:48.76790
50.4p