Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
King of the Hill Sälen
2014-07-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
12km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stina Nilsson
IFK Mora SK
41:04.246360
72.7p
2
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
41:21.248020
+16.1560
72.2p
3
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
42:20.253910
+1:15.7450
70.5p
4
Sofie Elebro
IFK Umeå
43:59.263820
+2:54.17360
67.9p
5
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
46:41.280030
+5:36.33570
63.9p
6
Sandra Olsson
Malungs IF
47:09.282850
+6:04.36390
63.3p
7
Johanna Skottheim
Sälens IF
47:37.285640
+6:32.39180
62.7p
8
Åsa Zetterberg Eriksson
Granbergsdals IF
51:02.306190
+9:58.59730
58.5p
9
Ida Kihlén
Malungs IF
51:40.309970
+10:36.63510
57.8p
10
Madelene Melin
Malungs IF
1:02:14.373340
+21:09.126880
48.0p
-
Lena Hilmersson
Göteborgs Skidklubb
23:59:59.8639800
-
H 21
12km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Suther
IFK Mora SK
35:51.215070
83.2p
2
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
36:05.216420
+13.1250
82.7p
3
Christian Bache
Ramundberget Ssk
37:31.225030
+1:39.9860
79.6p
4
Erik Wickström
Ulricehamns IF
37:40.225940
+1:48.10770
79.2p
5
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
38:08.228780
+2:17.13610
78.3p
6
Toni Kinnunen
Team Ormsalva
40:48.244710
+4:56.29540
73.2p
7
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
42:01.252000
+6:09.36830
71.0p
8
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
42:30.254930
+6:38.39760
70.2p
9
Frode Pedersen
Sälens IF
42:34.255330
+6:42.40160
70.1p
10
Tobias Karlsson
Karlslunds IF SF
43:01.258090
+7:10.42920
69.4p
11
Mats Andersson
Finnskoga IF
43:40.261990
+7:49.46820
68.3p
12
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
43:46.262550
+7:54.47380
68.2p
13
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
43:50.262960
+7:58.47790
68.1p
14
Sebastian Olsson
SK Bore
44:39.267810
+8:47.52640
66.9p
15
Mattias Nilsson
Team Kalas Merida
44:53.269280
+9:02.54110
66.5p
16
Johan Kanto
IK Stern
45:27.272680
+9:36.57510
65.7p
17
Jimmy Norberg
Axa SC
45:37.273670
+9:46.58500
65.4p
18
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
45:40.273950
+9:48.58780
65.4p
19
Teodor Thåli
Intersport Falun
46:25.278440
+10:33.63270
64.3p
20
Pär Wedin
Garphyttans IF
47:02.282170
+11:11.67000
63.5p
21
Ulrik Ragnarsson
Ydre
47:12.283130
+11:20.67960
63.2p
22
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
48:36.291520
+12:44.76350
61.4p
23
Jörgen Kanto
Karlslunds IF SF
48:52.293170
+13:01.78000
61.1p
24
Emil Simonsson
Lima IF
51:31.309080
+15:40.93910
57.9p
25
Joachim Wolf Wallin
IFK Mora SK
52:09.312810
+16:17.97640
57.2p
26
Jens Westergren
Falu IK
53:20.319950
+17:28.104780
56.0p
27
Sebastian Jansson
Sälens IF
55:07.330660
+19:15.115490
54.1p
28
Adrian Hörnqvist
Vansbro AIK SK
55:32.333180
+19:41.118010
53.7p
29
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
56:55.341460
+21:03.126290
52.4p
30
Jan Lindkvist
Mora CK
59:29.356800
+23:37.141630
50.2p
31
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
1:01:10.366900
+25:18.151730
48.8p
32
Jonas Melin
Malungs IF
1:05:04.390320
+29:12.175150
45.9p
33
Peter Hilmerson
Göteborgs Skidklubb
1:16:43.460210
+40:51.245040
38.9p
34
Jörgen Eriksson
Rolls-Royce IF
1:32:09.552890
+56:18.337720
32.4p
-
Joel Burman
Borlänge Ck
23:59:58.8639700
-
-
Mårten Gröan
Hs IL
23:59:58.8639700
-
-
Anders Sjöberg
Lindecyklisterna
23:59:59.8639800
-
-
Michael Bramsen
Randers Skiklub
23:59:59.8639800
-
-
Thim Modig
Sälens IF
23:59:59.8639800
-