Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stockholm Rollerski
2014-06-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
42km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:45:07.630600
86.2p
2
Jerry Ahrlin
Hotagens SC
1:45:08.630700
+1
86.2p
3
Anton Karlsson
Åsarna IK
1:45:08.630700
+1
86.2p
4
Johan Edin
IFK Mora SK
1:45:09.630800
+2.100
86.2p
5
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:45:09.630800
+2.100
86.2p
6
Emil Ekman
Ulricehamns IF
1:45:09.630800
+2.100
86.2p
7
Mattias Claesson
OK Landehof
1:45:10.630900
+3.200
86.1p
8
Robin Norum
IFK Umeå
1:45:11.631000
+4.300
86.1p
9
Tobias Westman
IK Stern
1:45:12.631100
+5.400
86.1p
10
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:45:12.631100
+5.400
86.1p
11
Björn Hänninen
Högbo GOIF
1:45:15.631400
+8.700
86.0p
12
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
1:45:16.631500
+9.800
86.0p
13
Gustaf Pettersson
IF Ski Team Skåne
1:45:16.631500
+9.800
86.0p
14
John Wiklund
Stockholms RK
1:46:32.639100
+1:25.8400
84.6p
15
Anders Zeffer
Mälaröarnas SOK
1:46:35.639400
+1:28.8700
84.5p
16
Axel Bergsten
Axa SC
1:47:25.644400
+2:18.13700
83.6p
17
Peter Abrahamsson
SK Björnen
1:48:39.651800
+3:32.21100
82.3p
18
Philip Askeroth
Aktivitus Sports Club
1:49:21.656000
+4:14.25300
81.5p
19
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:49:24.656300
+4:17.25600
81.5p
20
Johan Kanto
IK Stern
1:49:31.657000
+4:24.26300
81.4p
21
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
1:50:01.660000
+4:54.29300
80.8p
22
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:50:01.660000
+4:54.29300
80.8p
23
Tommie Lindblom
Stockholms RK
1:50:03.660200
+4:56.29500
80.8p
24
Daniel Olsson
Garphyttans IF
1:52:25.674400
+7:18.43700
78.5p
25
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
1:53:18.679700
+8:11.49000
77.6p
26
Ola Warrén
Turebergs IF
1:53:52.683100
+8:45.52400
77.1p
27
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
1:54:00.683900
+8:53.53200
77.0p
28
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:54:11.685000
+9:04.54300
76.8p
29
Emil Folkesson
Enklaresport SK
1:55:15.691400
+10:08.60700
75.8p
30
Jonas Eriksson
Nacka Värmdö SK
1:55:20.691900
+10:13.61200
75.7p
31
Jim Fröblom
Stockholms RK
1:55:20.691900
+10:13.61200
75.7p
32
Magnus Carlsson
Nacka Värmdö SK
1:55:24.692300
+10:17.61600
75.7p
33
Göran Hammarson
Stockholms RK
1:55:27.692600
+10:20.61900
75.6p
34
Jonas Öhrn
Stockholms RK
1:55:28.692700
+10:21.62000
75.6p
35
John Junker
Norrbärke SK
1:55:29.692800
+10:22.62100
75.6p
36
Stefan Carlen
OK Landehof
1:55:29.692800
+10:22.62100
75.6p
37
Philip Ståhlgren
ASK Växjö
1:56:02.696100
+10:55.65400
75.1p
38
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
1:56:03.696200
+10:56.65500
75.1p
39
Daniel Hillgren
Stockholms RK
1:56:12.697100
+11:05.66400
75.0p
40
Marcus Vestlund
IF Ski Team Skåne
1:56:31.699000
+11:24.68300
74.7p
41
Thomas Söderberg
IFK Umeå
1:56:42.700100
+11:35.69400
74.5p
42
Magnus Svensson
IFK Täby
1:57:44.706300
+12:37.75600
73.7p
43
Rasmus Andersson
Malungs IF
1:58:44.712300
+13:37.81600
72.8p
44
Bill Engman
No Club
1:58:49.712800
+13:42.82100
72.7p
45
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
1:58:51.713000
+13:44.82300
72.7p
46
Erik Made
Tärna IK Fjällvinden
1:58:54.713300
+13:47.82600
72.7p
47
Jonas Strandell
Vassunda IF
1:58:55.713400
+13:48.82700
72.7p
48
Mikael Markstedt
Stockholms RK
1:59:13.715200
+14:06.84500
72.4p
49
Staffan Ahlandsberg
IF Ski Team Skåne
1:59:25.716400
+14:18.85700
72.2p
50
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
1:59:31.717000
+14:24.86300
72.2p
51
Robert Jonsson
Yuppie Ski Club
1:59:57.719600
+14:50.88900
71.8p
52
Marcus Look
Bodens SK
2:00:08.720700
+15:01.90000
71.7p
53
Robert Brundin
Kumla SF
2:01:14.727300
+16:07.96600
70.8p
54
Erik Arebro
Axa SC
2:01:23.728200
+16:16.97500
70.7p
55
Ludvig Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:01:31.729000
+16:24.98300
70.6p
56
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:01:35.729400
+16:28.98700
70.5p
57
Per-erik Jensen
Team Jensen
2:01:44.730300
+16:37.99600
70.4p
58
Björn Wennblom
Yuppie Ski Club
2:03:29.740800
+18:22.110100
69.1p
59
Magnus Nygren
Axa SC
2:03:30.740900
+18:23.110200
69.1p
60
Kenneth Nybohm
Sundbybergs IK
2:03:34.741300
+18:27.110600
69.0p
61
Bengt Åke Olofsson
IF Ski Team Skåne
2:04:27.746600
+19:20.115900
68.4p
62
Magnus Gisselman
Rehns BK
2:04:44.748300
+19:37.117600
68.1p
63
Peter Larsson
Axa SC
2:05:23.752200
+20:16.121500
67.7p
64
Kjell Häggquist
Näsvikens IK
2:06:31.759000
+21:24.128300
66.9p
65
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
2:06:47.760600
+21:40.129900
66.7p
66
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:07:06.762500
+21:59.131800
66.5p
67
Tomas Persson
Stockholms RK
2:07:43.766200
+22:36.135500
66.0p
68
Henrik Baltzari
IFK Tärendö
2:08:25.770400
+23:18.139700
65.6p
69
Jonas Albäck
No Club
2:08:35.771400
+23:28.140700
65.5p
70
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
2:08:40.771900
+23:33.141200
65.4p
71
Martin Törnqvist
Ica-Handlarnas IF
2:09:06.774500
+23:59.143800
65.1p
72
Simon Svanebo
Tynderö IK
2:09:52.779100
+24:45.148400
64.6p
73
Oliver Sparrings
Föreningen IKJ Haninge
2:10:58.785700
+25:51.155000
63.9p
74
Axel Ståhlbom
Stockholms RK
2:11:10.786900
+26:03.156200
63.8p
75
Otto Linderborg
Ufk
2:12:03.792200
+26:56.161500
63.2p
76
Rikard Swedberg
Sundbybergs IK
2:12:06.792500
+26:59.161800
63.2p
77
Johan Olsson
IFK Helsingborg
2:12:17.793600
+27:10.162900
63.1p
78
Krister Sandström
No Club
2:14:27.806600
+29:20.175900
61.7p
79
Lasse Nylund
Rävdun SK
2:15:07.810600
+30:00.179900
61.3p
80
Christer Hördell
Stockholms RK
2:15:29.812800
+30:22.182100
61.1p
81
Oskar Henriksson
IF Ski Team Skåne
2:15:32.813100
+30:25.182400
61.1p
82
Stefan Ericsson
IFK Västerås SK
2:15:56.815500
+30:49.184800
60.9p
83
Axel Stenkula
Stockholms RK
2:15:58.815700
+30:51.185000
60.9p
84
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:16:00.815900
+30:53.185200
60.8p
85
Claes Hjertman
Sas-Klubben
2:16:01.816000
+30:54.185300
60.8p
86
David Holmström
Roslagsbro IF
2:17:47.826600
+32:40.195900
59.8p
87
Mats Berglund
Nacka Värmdö SK
2:18:03.828200
+32:56.197500
59.7p
88
Nicklas Enlund
Blackstad IF
2:18:45.832400
+33:38.201700
59.3p
89
Petter Wiberg
Föreningen Engelbrektsloppet
2:19:35.837400
+34:28.206700
58.8p
90
Mats Berggren
IK Rex
2:20:26.842500
+35:19.211800
58.4p
91
Erik Sterner
Ufk
2:20:57.845600
+35:50.214900
58.1p
92
Ola Selvin
Östgöta Helikopterskola IF
2:20:58.845700
+35:51.215000
58.1p
93
Martin Norlin
Stockholms RK
2:21:22.848100
+36:15.217400
57.9p
94
Lars Englund
Järla IF SK
2:23:28.860700
+38:21.230000
56.8p
95
Olof Johansson
No Club
2:23:36.861500
+38:29.230800
56.7p
96
Patrik Vestlund
No Club
2:24:05.864400
+38:58.233700
56.5p
97
Michael Blomqvist
Stennäsets IF
2:24:34.867300
+39:27.236600
56.2p
98
Rickard Carlsson
Axa SC
2:25:23.872200
+40:16.241500
55.8p
99
Magnus Eriksson
Axa SC
2:27:28.884700
+42:21.254000
54.8p
100
Marcus Nyström
Nacka Värmdö SK
2:28:11.889000
+43:04.258300
54.5p
101
Otto Jander
Axa SC
2:31:37.909600
+46:30.278900
53.0p
102
Tomas Tibbling
Trosabygdens OK
2:31:56.911500
+46:49.280800
52.8p
103
Lars-Göran Westin
Uppsala SLK
2:33:46.922500
+48:39.291800
52.0p
104
Lennart Klingberg
Procordia Food
2:34:28.926700
+49:21.296000
51.7p
105
Peter Rosenqvist
Ccc1000
2:35:19.931800
+50:12.301100
51.4p
106
Magnus Karlsson
Axa SC
2:36:59.941800
+51:52.311100
50.7p
107
Bengt Finn
No Club
2:41:08.966700
+56:01.336000
49.1p
108
Marcus Palovaara
Högbo GOIF
2:44:32.987100
+59:25.356400
47.8p
109
Jan-olof Furehed
Stockholms RK
2:46:40.999900
+1:01:33.369200
47.1p
110
Tomas Almqvist
Särna SK
2:47:55.1007400
+1:02:48.376700
46.6p
111
Thomas Folkesson
Ufk
3:11:54.1151300
+1:26:47.520600
39.7p
-
Magnus Johansson
Mälarö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Björn Lystedt
Vassunda IF
23:59:58.8639700
-