Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjällsprinten
2014-04-11
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
H 21
0.1km, Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Ludvig Soegnen JENSEN
Bærums Skiklubb
2
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
Semifinal
3
Petter JR Northug
Strindheim IL
3
Ragnar Bragvin Andresen
Njård
Kvartsfinal
5
Morten Vannebo
Varden IL
5
Johan Eriksson
Åsarna IK
5
Emanuele Becchis
S.C. Valle Pesio
5
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
Åttondelsfinal
9
Sebastian Olsson
Stockviks SF
9
Even Northug
Strindheim IL
9
Jonathan Ström
Hägglunds Ski Team SK
9
Gustav Nordström
Borås SK
9
Sindre Sætre Hammerlund
Asker SK
9
Vidar Undebakke
Strindheim IL
9
Olof Jonsson
Duveds IF
9
Jesper Arnesson
Borås SK
16-delsfinal
17
Eddie Edström
Stockviks SF
17
Didrik Fjeld
Oseberg Skilag
17
Jakob Jansson
Månkarbo IF
17
Peppe Femling
Högbo GOIF
17
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
17
Jonas Aalberg Berglund
Njård
17
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
17
Kristoffer Groev
Byåsen IL
17
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
17
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
17
Johan Forsberg
IFK Umeå
17
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
17
Tomas Northug
Strindheim IL
17
Karl-Johan Westberg
Borås SK
17
Adam Johansson
IFK Mora SK
17
Johan Lövgren
Vännäs SK
Kval
33
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
12.1197
33
Johan Olsson
Årsunda IF
12.1197
35
Marcus Ruus
Gillberga SK
13.1200
35
Hallvard Moian Nydal
Njård
13.1200
37
Marcus Grate
Täfteå IK
13.1203
37
Magnus Hatlestad HOVLAND
IL Jardar
13.1203
39
Anders Wiklund
Bjuråkers GOIF
13.1204
40
Oscar Lindell
Stockviks SF
13.1205
41
Håkon Livik
Varden IL
13.1211
42
JO Svinsås
IK Rindals-Troll
13.1212
43
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
13.1213
44
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
13.1216
45
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
13.1222
45
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
13.1222
47
Alexander Standen
Huntly Nordic Ski Club
13.1224
47
August Spik
SK Leksand
13.1224
47
Jonas Torgersen
Asker SK
13.1224
50
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
13.1225
51
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
13.1227
52
Alfred Buskqvist
IK Stern
13.1235
53
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
13.1240
54
Andre Larsson
Svegs IK
13.1241
55
Viktor Axelsson
Borås SK
13.1242
55
Hannes Liljedal
Östersunds SK
13.1242
57
Simon Åslin
Stockviks SF
13.1247
58
Martin Herbert
Sundbybergs IK
13.1253
59
Aksel Norli
IK Rindals-Troll
13.1256
60
Gustav Sundström
Garphyttans IF
13.1265
61
Arvid Aronsson
Stockviks SF
13.1285
62
Gustav Wikman
Alnö SK
14.1301
63
Jens Selahn
Stockviks SF
14.1304
64
Filip Åslin
Stockviks SF
14.1306
65
Johan Forslund
Lycksele IF
14.1320
66
Rasmus Andersson
Malungs IF
14.1326
67
Lukas Sondell
Hägglunds Ski Team SK
14.1335
68
Tobias Palolampi
Tynderö IK
14.1353
69
Gregor Young
Storbritannien
14.1391
70
Jonas Persson
Trönö IK
14.1396
71
Angus Maclean
Storbritannien
15.1418
72
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
15.1419
73
John Leander
Åsarna IK
15.1435