Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjälltoppsloppet
2014-04-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 10
2.4km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Eline Horten Jordet
Tolga IL
7:02.42190
2
Andrea Verdenius Saether
Tolga IL
7:09.42870
+6.580
3
Malin Oskarsson
SK Leksand
7:13.43290
+11.1000
4
Ellen Björk
Orsa SK
7:17.43620
+14.1330
5
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
7:24.44320
+21.2030
6
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
8:09.48840
+1:06.6550
7
Ida Garfvè
IFK Mora SK
8:14.49320
+1:11.7030
8
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
8:20.49900
+1:17.7610
9
Tomina Ripa
Idre SK
8:34.51360
+1:31.9070
10
Alicia Sellsve
Järpens SK
8:42.52170
+1:39.9880
11
Liv Mattiasdottr Sjölund
Östersunds SK
8:44.52350
+1:41.10060
12
Wilma Karlsson
Utrikes SK
8:52.53150
+1:49.10860
13
Matilda Bandefur
Idre SK
8:52.53180
+1:49.10890
14
Meja Engrund
Åsarna IK
9:07.54620
+2:04.12330
15
Hilda Sjöblom
ÅS IL
9:16.55510
+2:13.13220
16
Eivor Lund Tangen
Varden IL
9:16.55530
+2:13.13240
17
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
9:16.55550
+2:13.13260
18
Emma Carlsson
Vännäs SK
9:23.56290
+2:21.14000
19
Elina Göransson
Åsarna IK
9:35.57480
+2:32.15190
20
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
9:38.57770
+2:35.15480
21
Tilda Andersson
Åsarna IK
9:47.58660
+2:44.16370
22
Elin Carlsson
Åsarna IK
9:49.58820
+2:46.16530
23
Jenny Eriksson
Åsarna IK
9:56.59540
+2:53.17250
24
Anna Johansson
Åsarna IK
9:57.59650
+2:54.17360
25
Frida Eriksson
Åsarna IK
9:59.59820
+2:56.17530
26
Alva Thyren
Trönö IK
10:01.60040
+2:58.17750
27
Nea Arvidsson
Täfteå IK
10:02.60150
+2:59.17860
28
Klara Forslund
Stockviks SF
10:03.60260
+3:00.17970
29
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
10:06.60510
+3:03.18220
30
Hanna Westerlundholmgren
Husums IF SK
10:10.60920
+3:07.18630
31
Caroline Nilsson
Offerdals SK
10:13.61210
+3:10.18920
32
Elvira Bylund
Trönö IK
10:20.61920
+3:17.19630
33
Tilda Sahlberg
Trönö IK
10:27.62650
+3:24.20360
34
Märta Vesterström
Svegs IK
10:29.62870
+3:26.20580
35
Tilda Hansson
Svegs IK
10:33.63210
+3:30.20920
36
Charlotte Koxvig Mathisen
Mörsils IF
13:18.79730
+6:15.37440
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)