Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet Lördag
2014-04-05
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
18km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ole Jørgen Bruvoll
Lierne IL
47:48.286700
2
Thomas Westgård
Steinkjer Skl
47:53.287200
+5.400
3
Andreas Veerpalu
No Club
48:07.288600
+19.1800
4
Even Northug
Strindheim IL
49:18.295700
+1:30.8900
5
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
49:19.295800
+1:31.9000
6
Henrik Ottosson
Åsarna IK
49:25.296400
+1:37.9600
7
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
49:32.297100
+1:44.10300
7
Elias Dahl
No Club
49:32.297100
+1:44.10300
9
Magnus Sivertsen
Leirådal Il
49:42.298100
+1:54.11300
10
Jonas Austad
Inderøy IL
49:53.299200
+2:05.12400
11
Emil Svensson
Åsarna IK
50:26.302500
+2:38.15700
12
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
50:28.302700
+2:40.15900
13
Ola Raaum Jansen
Spillum IL
50:45.304400
+2:57.17600
14
Gustav Rotvold
Åsarna IK
50:47.304600
+2:59.17800
15
Marius Landsem Melhus
Steinkjer Skl
50:48.304700
+3:00.17900
16
John Gunnar Hoås
Lånke IL
51:02.306100
+3:14.19300
17
Svein Berg Fines
Strindheim IL
51:19.307800
+3:31.21000
18
Oscar Lindell
Stockviks SF
51:31.309000
+3:43.22200
19
Truls Aune Trøan
Steinkjer Skl
51:32.309100
+3:44.22300
20
Vebjørn Klingen
Kolvereid IL
51:35.309400
+3:47.22600
20
Truls Torvik
Varden IL
51:35.309400
+3:47.22600
22
Martin S Grønli
Frol IL
51:41.310000
+3:53.23200
22
John Magnus Haugen
Hommelvik IL
51:41.310000
+3:53.23200
24
Sindre Finne
Kolvereid IL
51:57.311600
+4:09.24800
25
Torstein Bø
Førde IL
52:28.314700
+4:40.27900
26
Ola Rannem Brosveet
Inderøy IL
52:34.315300
+4:46.28500
27
Jonas Riseth
Spillum IL
52:42.316100
+4:54.29300
28
Sverre Solbakken
Nte Bil
54:00.323900
+6:12.37100
29
Eirik Solstad
Kolvereid IL
54:19.325800
+6:31.39000
30
Kristian Melhus Hovik
Steinkjer Skl
55:49.334800
+8:01.48000
31
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
55:53.335200
+8:05.48400
32
Johan Otto Munkeby
Frol IL
57:16.343500
+9:28.56700
33
Per Morten Munkeby
Frol IL
57:30.344900
+9:42.58100
34
Marius John Aagård
Overhalla IL
57:40.345900
+9:52.59100
35
Tomas Renå
Hommelvik IL
59:49.358800
+12:01.72000
36
Marius Nesse
Fet SK
1:01:53.371200
+14:05.84400
37
Orvar Hagan
Kolvereid IL
1:18:36.471500
+30:48.184700
-
Eivind Berg Dybvik
Terråk IL
23:59:57.8639600
-
Erik Prebensen
Spillum IL
23:59:58.8639700