Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Stafett
2014-03-16
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
H/D 16
Längdskidor, Fristil, Stafett
1
Västerbotten lag 1
35:29.212820
Moa Lundgren
Västerbotten
11:59.71860
Simon Karlsson
Västerbotten
17:31.105080
Linn Svahn
Västerbotten
23:38.141710
Lukas Adolfsson
Västerbotten
35:29.212820
2
Dalarna lag 1
36:03.216270
+34.3350
Emma Larsson
Dalarna
12:42.76140
David Ljunglund
Dalarna
18:26.110500
Nora Jacobsson
Dalarna
24:49.148870
Martin Johansson
Dalarna
36:03.216270
3
Jämtland Härjedalen lag1
36:26.218520
+57.5600
Tua Dahlgren
Jämtland Härjedalen
13:06.78560
Felix Forsberg
Jämtland Härjedalen
18:48.112740
Gry Abrahamsson Gjersvold
Jämtland Härjedalen
24:50.148930
Arvid Jonsson
Jämtland Härjedalen
36:26.218520
4
Medelpad lag 1
1:05.6410
-25:35
Alicia Persson
Medelpad
12:14.73310
Jacob Stark
Medelpad
18:05.108400
Alina Bruksås Nybjörk
Medelpad
24:52.149100
Adam Westman
Medelpad
36:34.219330
5
Västergötland lag 1
1:16.7520
-25:47
Johanna Hagström
Västergötland
12:15.73480
Anton Swedberg
Västergötland
18:13.109270
Jenny Movitz
Västergötland
25:14.151340
Erik Lieback
Västergötland
36:45.220440
6
Ångermanland lag 1
1:20.7990
-25:51
Frida Karlsson
Ångermanland
12:21.74040
Albin Eriksson
Ångermanland
18:09.108890
Frida Olofsson
Ångermanland
24:51.149060
Jonathan Modin
Ångermanland
36:50.220910
7
Norrbotten lag 1
1:37.9630
-26:08
Wilma Lindgren
Norrbotten
12:41.76060
Anton Laine
Norrbotten
18:25.110490
Sara Thyni
Norrbotten
25:31.153080
Simon Stenberg
Norrbotten
37:06.222550
8
Jämtland Härjedalen lag 2
1:55.11490
-26:26
Tilda Johansson
Jämtland Härjedalen
12:55.77420
Måns Olsson
Jämtland Härjedalen
18:46.112530
Elin Backén
Jämtland Härjedalen
25:14.151300
Hampus Millestu
Jämtland Härjedalen
37:25.224410
9
Dalarna lag 2
2:00.11920
-26:31
Carolina Olsson
Dalarna
13:26.80550
Viktor Barkegren
Dalarna
19:23.116270
Sofia Eriksson
Dalarna
26:00.155900
Oskar Danielson Frost
Dalarna
37:29.224840
10
Ångermanland lag 2
2:57.17660
-27:28
Maja Hagström
Ångermanland
13:55.83430
Albin Sehlberg
Ångermanland
19:52.119190
Lovisa Henning
Ångermanland
26:45.160430
Fredrik Andersson
Ångermanland
38:26.230580
11
MIXlag 22
3:23.20290
-27:54
Axel Svensson
Vissefjärda GOIF
13:56.83530
Axel Höglund
IK Hakarpspojkarna
20:07.120600
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
25:55.155470
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
38:53.233210
12
MIXlag 11
3:48.22790
-28:19
Oskar Årebäck
Bolidens SK
13:33.81250
Isak Stenvall
Spöland Vännäs IF
19:37.117620
Emrik Nordgren
Vännäs SK
25:46.154590
William Westerlund
Byske SK
39:18.235710
13
Småland lag 1
3:49.22880
-28:20
Sophia Björnlinger
Småland
14:13.85260
Elias Andersson
Småland
19:54.119310
Elin Granstedt
Småland
27:32.165110
Leo Johansson
Småland
39:19.235800
14
Norrbotten lag 2
3:50.22970
-28:21
Ida Gustavsson
Norrbotten
13:48.82720
Anton Murto
Norrbotten
19:37.117680
Ellen Holmgren
Norrbotten
26:54.161300
Albin Larsson
Norrbotten
39:19.235890
15
Medelpad lag 2
3:53.23290
-28:24
Fanny Johansson
Medelpad
13:22.80120
Richard Engholm
Medelpad
19:56.119560
Emma Bouvin
Medelpad
27:24.164390
Tobias Lindman
Medelpad
39:23.236210
16
Västerbotten lag 2
4:35.27420
-29:06
Elin Blomberg
Västerbotten
14:01.84030
William Eriksson
Västerbotten
19:53.119240
Felicia Konradsson
Västerbotten
27:34.165350
Simon Eriksson
Västerbotten
40:04.240340
17
Uppland lag 1
4:39.27880
-29:10
Cordelia Melén Olsson
Uppland
13:53.83210
Victor Svensson
Uppland
20:04.120350
Sofia Berglund
Uppland
27:13.163210
Karl Ingard
Uppland
40:09.240800
18
Värmland lag 1
4:47.28660
-29:18
Moa Westh
Värmland
14:12.85160
Alfred Nilsson
Värmland
20:16.121510
Frida Svensson
Värmland
28:02.168150
Elis Berg
Värmland
40:16.241580
19
Hälsingland lag 1
4:47.28680
-29:18
Jonna March
Hälsingland
13:43.82210
Emil Sångberg
Hälsingland
19:41.118040
Nora Nordlund
Hälsingland
27:49.166830
Oscar Olsson
Hälsingland
40:17.241600
20
Västergötland lag 2
5:03.30230
-29:34
Emma Nordberg
Västergötland
14:23.86270
Albin Alsiö
Västergötland
21:00.125990
Agnes Berglund
Västergötland
28:24.170370
Albin Persson
Västergötland
40:32.243150
21
MIXlag 33
8:54.53340
-33:25
Jennie Börjesson
Storviks IF
17:14.103350
Carl Lindell
Stockviks SF
24:08.144790
Philip Bouvin
Alnö SK
30:27.182600
Philip Kristoffersson
Alnö SK
44:23.266260
22
Uppland lag 2
10:54.65370
-35:25
Julia Andersson
Uppland
16:28.98760
Axel Ekström
Uppland
23:27.140600
Meta Nordesjö
Uppland
32:06.192570
Jacob Persson
Uppland
46:23.278290
23
Göteborg lag 1
12:03.72280
-36:34
Hilma Markinhuhta
Göteborg
18:48.112740
Gösta Malmström
Göteborg
26:02.156120
Lisa Jonsson
Göteborg
34:10.204930
Sebastian Nilsson
Göteborg
47:33.285200
24
Gästrikland lag 1
12:50.76930
-37:21
Emma Hållström
Gästrikland
15:59.95870
Emma Wilkenson
Gästrikland
23:55.143480
Johanna Börjesson
Gästrikland
32:25.194460
Tilda Magnusson
Gästrikland
48:19.289850