Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM 30/50km
2014-03-22
INFO
RESULTAT
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
1:23:14.499360
89.9p
2
Emma Wikén
Åsarna IK
1:24:04.504340
+49.4880
89.0p
3
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
1:24:41.508060
+1:27.8600
88.4p
4
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
1:26:31.519060
+3:17.19600
86.4p
5
Hanna Erikson
Åsarna IK
1:26:44.520370
+3:30.20910
86.2p
6
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
1:27:09.522820
+3:54.23360
85.8p
7
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
1:27:13.523230
+3:58.23770
85.7p
8
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
1:27:44.526380
+4:30.26920
85.2p
9
Helene Söderlund
IFK Mora SK
1:28:28.530780
+5:14.31320
84.5p
10
Laila Kveli
Nor
1:30:20.541970
+7:06.42510
82.7p
11
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
1:30:24.542350
+7:09.42890
82.6p
12
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
1:30:25.542460
+7:11.43000
82.6p
13
Hanna Falk
Ulricehamns IF
1:30:58.545750
+7:43.46290
82.1p
14
Sofie Elebro
IFK Umeå
1:31:26.548520
+8:11.49060
81.6p
15
Maria Nordström
Ulricehamns IF
1:32:04.552360
+8:50.52900
81.1p
16
Linn Sömskar
IFK Umeå
1:32:13.553200
+8:58.53740
80.9p
17
Ida Indahl
Offerdals SK
1:32:29.554890
+9:15.55430
80.7p
18
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
1:32:57.557690
+9:43.58230
80.3p
19
Evelina Bångman
Offerdals SK
1:33:02.558120
+9:47.58660
80.2p
20
Frida Erkers
Sundbybergs IK
1:33:05.558470
+9:51.59010
80.2p
21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
1:33:06.558550
+9:51.59090
80.1p
22
Lisa K Svensson
Åsarna IK
1:33:44.562370
+10:30.62910
79.6p
23
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
1:33:45.562470
+10:31.63010
79.6p
24
Lisa Dahl
Offerdals SK
1:34:15.565440
+11:00.65980
79.1p
25
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
1:34:39.567870
+11:25.68410
78.8p
26
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
1:34:47.568620
+11:32.69160
78.7p
27
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:35:14.571380
+12:00.71920
78.3p
28
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
1:35:21.572000
+12:06.72540
78.2p
29
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
1:36:02.576190
+12:48.76730
77.6p
30
Nina Lintzén
Årsunda IF
1:36:54.581320
+13:39.81860
76.9p
31
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
1:37:47.586650
+14:32.87190
76.2p
32
Emma Bergström
Kalix SK
1:38:10.588920
+14:55.89460
75.9p
33
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
1:38:15.589420
+15:00.89960
75.8p
34
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
1:38:24.590330
+15:09.90870
75.7p
35
Emma Ivarsson
Årsunda IF
1:38:40.591950
+15:25.92490
75.5p
36
Eva Johansson
Linköpings SK
1:38:47.592660
+15:33.93200
75.4p
37
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
1:38:59.593860
+15:45.94400
75.2p
38
Terese Andersson
IFK Umeå
1:40:45.604480
+17:31.105020
73.9p
39
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
1:41:11.607090
+17:57.107630
73.6p
40
Lovisa Sundin
Delsbo IF
1:41:59.611890
+18:45.112430
73.0p
41
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
1:46:02.636160
+22:48.136700
70.1p
-
Sara Hallquist
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-