Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Teamsprint
2014-03-20
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Resultat från A-finalen
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
Längdskidor, Fristil, Stafett
1
Åsarna IK 1
9:32.57140
Emma Wikén
Åsarna IK
1:56.11530
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
3:25.20450
Emma Wikén
Åsarna IK
4:56.29560
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
6:28.38780
Emma Wikén
Åsarna IK
8:01.48030
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
9:32.57140
2
Sollefteå Skidor IF 1
9:35.57440
+3.200
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
1:55.11400
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
3:24.20330
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
4:56.29520
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
6:28.38760
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
8:00.47990
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
9:35.57440
3
Sollefteå Skidor IF 2
9:48.58760
+16.1520
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
1:57.11600
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
3:28.20770
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
5:02.30110
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
6:39.39800
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
8:13.49290
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
9:48.58760
4
Ulricehamns IF 1
9:56.59520
+23.2280
Maria Nordström
Ulricehamns IF
1:55.11470
Hanna Falk
Ulricehamns IF
3:24.20360
Maria Nordström
Ulricehamns IF
5:00.29920
Hanna Falk
Ulricehamns IF
6:35.39490
Maria Nordström
Ulricehamns IF
8:13.49220
Hanna Falk
Ulricehamns IF
9:56.59520
5
Domnarvets GOIF 1
10:05.60430
+32.3190
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
2:03.12220
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
3:35.21410
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
5:17.31660
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
6:52.41100
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
8:35.51490
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
10:05.60430
6
IFK Umeå 1
10:09.60870
+37.3630
Sofie Elebro
IFK Umeå
2:00.11940
Linn Sömskar
IFK Umeå
3:31.21070
Sofie Elebro
IFK Umeå
5:11.31080
Linn Sömskar
IFK Umeå
6:47.40630
Sofie Elebro
IFK Umeå
8:29.50840
Linn Sömskar
IFK Umeå
10:09.60870
7
Sundbybergs IK 1
10:12.61150
+40.3910
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
2:01.12050
Frida Erkers
Sundbybergs IK
3:37.21620
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
5:15.31490
Frida Erkers
Sundbybergs IK
6:54.41310
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
8:34.51320
Frida Erkers
Sundbybergs IK
10:12.61150
8
Åsarna IK 2
10:17.61670
+45.4430
Sara Hallquist
Åsarna IK
2:03.12250
Frida Hallquist
Åsarna IK
3:36.21550
Sara Hallquist
Åsarna IK
5:20.31960
Frida Hallquist
Åsarna IK
6:57.41640
Sara Hallquist
Åsarna IK
8:39.51860
Frida Hallquist
Åsarna IK
10:17.61670
9
Falun Borlänge SK 1
10:25.62480
+53.5240
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
2:00.11970
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
3:36.21590
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
5:17.31620
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
6:59.41810
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
8:41.52090
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
10:25.62480
10
Svegs IK 1
10:28.62740
+56.5500
Emma Backén
Svegs IK
2:05.12470
Emma Thalin
Svegs IK
3:40.21940
Emma Backén
Svegs IK
5:21.32090
Emma Thalin
Svegs IK
7:01.42040
Emma Backén
Svegs IK
8:46.52580
Emma Thalin
Svegs IK
10:28.62740