Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Tekniksprint
2014-03-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 15
Axel Aflodal
Stockholm
3:07.18610
1
H 16
Jesper Svensk
Dalarna
3:07.18610
3
H 16
Joel Åström
Norrbotten
3:10.18910
+3.200
4
H 16
Martin Johansson
Dalarna
3:11.19020
+4.310
5
H 16
Simon Stenberg
Norrbotten
3:13.19230
+6.520
6
H 16
Adam Persson
Småland
3:13.19270
+6.560
7
H 16
Fredrik Andersson
Ångermanland
3:15.19450
+8.740
8
H 16
Erik Lieback
Västergötland
3:15.19490
+8.780
9
H 15
Gustav Johnsson
Södermanland
3:18.19720
+11.1010
10
H 16
Ludvig Svenningsson
Västergötland
3:18.19740
+11.1030
11
H 16
Jonathan Modin
Ångermanland
3:19.19890
+12.1180
12
H 16
Lukas Adolfsson
Västerbotten
3:20.19910
+13.1200
13
H 15
Samuel Björn
Dalarna
3:20.19920
+13.1210
14
H 16
Gustaf Berglund
Uppland
3:20.19940
+13.1230
15
H 15
Felix Forsberg
Jämtland Härjedalen
3:20.19960
+13.1250
15
H 16
Eric Jansson
Västergötland
3:20.19960
+13.1250
17
H 15
David Ljunglund
Dalarna
3:20.19980
+13.1270
18
H 16
Oskar Danielson Frost
Dalarna
3:21.20050
+14.1340
19
H 16
Eric Rosjö
Småland
3:21.20080
+14.1370
20
H 15
Simon Karlsson
Västerbotten
3:22.20110
+15.1400
21
H 16
Jesper Matti
Norrbotten
3:22.20120
+15.1410
22
H 15
Adam Westman
Medelpad
3:22.20140
+15.1430
23
H 16
Alexander Karlsson
Dalarna
3:22.20160
+15.1450
24
H 15
Elias Andersson
Småland
3:22.20180
+15.1470
24
H 16
Simon Jonsson
Småland
3:22.20180
+15.1470
24
H 16
Viktor Strömberg
Västerbotten
3:22.20180
+15.1470
27
H 16
Mattias Wedin
Medelpad
3:23.20210
+16.1500
28
H 16
Albin Eriksson
Ångermanland
3:23.20250
+16.1540
29
H 16
Linus Lillsjö
Södermanland
3:23.20280
+16.1570
30
D 16
Moa Lundgren
Västerbotten
3:23.20290
+16.1580
30
H 16
Arvid Jonsson
Jämtland Härjedalen
3:23.20290
+16.1580
30
H 16
Anton Eriksson
Jämtland Härjedalen
3:23.20290
+16.1580
33
H 16
Albin Persson
Västergötland
3:24.20300
+16.1590
34
H 16
Simon Eriksson
Västerbotten
3:24.20330
+17.1620
35
H 15
Andreas Karlsson
Norrbotten
3:25.20410
+18.1700
36
D 16
Alicia Persson
Medelpad
3:25.20430
+18.1720
36
H 15
Viktor Barkegren
Dalarna
3:25.20430
+18.1720
36
H 15
Anton Laine
Norrbotten
3:25.20430
+18.1720
39
H 16
Hampus Millestu
Jämtland Härjedalen
3:26.20550
+19.1840
40
H 15
Måns Olsson
Jämtland Härjedalen
3:26.20570
+19.1860
41
H 15
Leo Johansson
Småland
3:27.20650
+20.1940
42
H 15
Edvin Nordström
Uppland
3:28.20700
+20.1990
43
H 16
Erik Bertilsson
Småland
3:28.20780
+21.2070
44
H 15
Olle Grywenz
Uppland
3:28.20790
+21.2080
44
H 16
Jacob Stark
Medelpad
3:28.20790
+21.2080
46
H 15
Alfred Nilsson
Värmland
3:29.20840
+22.2130
47
H 16
Albin Larsson
Norrbotten
3:29.20860
+22.2150
48
H 16
Emil Sångberg
Hälsingland
3:30.20910
+23.2200
49
H 15
Christian Olsson
Värmland
3:30.20930
+23.2220
50
H 16
Elis Berg
Värmland
3:30.20950
+23.2240
51
H 15
Oscar Olsson
Hälsingland
3:31.21060
+24.2350
52
H 15
Anton Murto
Norrbotten
3:31.21090
+24.2380
53
H 16
William Eriksson
Västerbotten
3:32.21150
+25.2440
54
D 15
Linn Svahn
Västerbotten
3:32.21160
+25.2450
55
H 16
Adam Östling
Stockholm
3:32.21190
+25.2480
56
D 15
Gry Abrahamsson Gjersvold
Jämtland Härjedalen
3:33.21240
+26.2530
57
H 15
Anton Swedberg
Västergötland
3:33.21290
+26.2580
58
H 16
Carl Rotvold
Jämtland Härjedalen
3:34.21320
+27.2610
59
H 15
Jonathan Dahlberg
Västerbotten
3:35.21430
+28.2720
60
H 15
Olle Westin
Göteborg
3:35.21440
+28.2730
61
H 15
Sebastian Jonsson
Dalarna
3:35.21460
+28.2750
62
D 15
Frida Karlsson
Ångermanland
3:35.21490
+28.2780
63
H 16
Hugo Eriksson
Ångermanland
3:36.21500
+28.2790
64
D 16
Tua Dahlgren
Jämtland Härjedalen
3:37.21640
+30.2930
64
H 16
Arvid Vänn
Medelpad
3:37.21640
+30.2930
66
H 15
Linus Nygren
Västergötland
3:37.21650
+30.2940
67
D 16
Johanna Hagström
Västergötland
3:38.21740
+31.3030
67
H 15
Johan Samuelsson
Ångermanland
3:38.21740
+31.3030
69
D 16
Sofie Oskarsson
Dalarna
3:38.21770
+31.3060
70
H 15
Axel Höglund
Småland
3:38.21780
+31.3070
71
H 16
Tobias Lindman
Medelpad
3:39.21840
+32.3130
72
H 15
William Westerlund
Västerbotten
3:39.21880
+32.3170
72
H 15
Filip Kyrö
Gästrikland
3:39.21880
+32.3170
72
H 16
Simon Lundberg
Värmland
3:39.21880
+32.3170
75
H 15
Emrik Nordgren
Västerbotten
3:39.21890
+32.3180
76
H 16
Elias Edvinsson
Värmland
3:40.21900
+32.3190
77
D 16
Emma Larsson
Dalarna
3:40.21980
+33.3270
78
D 15
Johanna Gustavsson
Norrbotten
3:41.22040
+34.3330
79
H 15
Isak Stenvall
Västerbotten
3:41.22070
+34.3360
80
D 16
Johanna Albertsson
Jämtland Härjedalen
3:42.22130
+35.3420
81
H 16
Adam Axelsson
Småland
3:42.22140
+35.3430
82
H 15
Martin Granberg
Norrbotten
3:42.22160
+35.3450
83
H 15
Oliver Angelsiöö
Uppland
3:42.22180
+35.3470
84
D 16
Wilma Lindgren
Norrbotten
3:43.22210
+36.3500
85
D 16
Ida Gustavsson
Norrbotten
3:43.22230
+36.3520
85
D 16
Maria Olofsson
Norrbotten
3:43.22230
+36.3520
87
D 15
Ella Halvarsson
Dalarna
3:43.22240
+36.3530
87
D 16
Lisa Johansson
Västergötland
3:43.22240
+36.3530
89
D 16
Tilda Johansson
Jämtland Härjedalen
3:43.22260
+36.3550
90
D 16
Sanna Sjödén
Dalarna
3:43.22290
+36.3580
90
H 15
Albin Sehlberg
Ångermanland
3:43.22290
+36.3580
92
H 16
Sebastian Nilsson
Göteborg
3:44.22370
+37.3660
92
H 16
Karl Ingard
Uppland
3:44.22370
+37.3660
94
H 16
Karl Hjalmarsson
Göteborg
3:45.22420
+38.3710
95
H 15
Mathias Modin
Ångermanland
3:45.22430
+38.3720
96
H 15
Victor Svensson
Uppland
3:46.22520
+39.3810
97
H 15
Kasper Nordenram
Östergötland
3:47.22630
+40.3920
98
H 16
Rasmus Konradsson
Medelpad
3:47.22690
+40.3980
99
D 16
Sandra Wiig
Medelpad
3:48.22750
+41.4040
100
H 15
Viktor Jonsson
Jämtland Härjedalen
3:49.22830
+42.4120
100
H 15
Richard Engholm
Medelpad
3:49.22830
+42.4120
102
H 16
Jacob Persson
Uppland
3:50.22930
+43.4220
103
H 15
Oskar Årebäck
Västerbotten
3:50.22960
+43.4250
104
H 16
Philip Bouvin
Medelpad
3:51.23000
+43.4290
105
D 15
Nora Jacobsson
Dalarna
3:51.23030
+44.4320
106
D 15
Maja Petersson
Ångermanland
3:51.23060
+44.4350
107
H 15
Timor Sandberg
Hälsingland
3:52.23100
+44.4390
108
D 15
Sofia Eriksson
Dalarna
3:52.23160
+45.4450
109
H 15
Felix Axelsson
Västergötland
3:53.23230
+46.4520
110
H 15
Axel Svensson
Småland
3:53.23250
+46.4540
111
D 15
Klara Ask
Västergötland
3:54.23360
+47.4650
112
D 16
Sarah Persson
Östergötland
3:54.23390
+47.4680
113
D 15
Ida Persson
Gästrikland
3:55.23400
+47.4690
113
D 16
Jonna Marsch
Hälsingland
3:55.23400
+47.4690
115
D 16
Hulda Forsberg
Ångermanland
3:55.23450
+48.4740
116
D 15
Kristina Axelsson
Östergötland
3:55.23460
+48.4750
117
D 15
Sara Thyni
Norrbotten
3:56.23520
+49.4810
117
D 15
Elin Backén
Jämtland Härjedalen
3:56.23520
+49.4810
119
D 16
Cordelia Melén Olsson
Uppland
3:56.23590
+49.4880
120
D 16
Maja Hagström
Ångermanland
3:57.23610
+50.4900
120
H 15
Albin Alsiö
Västergötland
3:57.23610
+50.4900
122
D 16
Jenny Adelsson
Västerbotten
3:57.23630
+50.4920
122
D 16
Fanny Johansson
Medelpad
3:57.23630
+50.4920
124
D 16
Emma Wasell
Jämtland Härjedalen
3:57.23660
+50.4950
125
D 15
Eleonora Olsmats
Stockholm
3:58.23760
+51.5050
126
D 16
Karin Österberg
Ångermanland
3:59.23810
+52.5100
127
H 15
David Nykvist
Värmland
3:59.23840
+52.5130
128
H 15
Oscar Persson
Gästrikland
3:59.23850
+52.5140
129
H 15
Viktor Gustafsson
Värmland
3:59.23860
+52.5150
130
D 15
Frida Olofsson
Ångermanland
3:59.23890
+52.5180
130
D 16
Carolina Olsson
Dalarna
3:59.23890
+52.5180
130
H 15
Hugo Björklund
Södermanland
3:59.23890
+52.5180
133
D 15
Lovisa Henning
Ångermanland
4:02.24130
+55.5420
134
D 16
Vendela Blom
Medelpad
4:03.24220
+56.5510
135
H 15
Jon Zachrisson
Jämtland Härjedalen
4:03.24250
+56.5540
136
H 15
Carl Lindell
Medelpad
4:04.24390
+57.5680
137
D 16
Evelina Lax
Småland
4:05.24400
+57.5690
138
D 15
Emma Blixt
Gästrikland
4:06.24550
+59.5840
139
D 15
Elin Blomberg
Västerbotten
4:06.24560
+59.5850
140
D 16
Hedda Berglund
Ångermanland
4:07.24680
+1:00.5970
141
D 15
Patricia Ivansson
Jämtland Härjedalen
4:08.24740
+1:01.6030
142
D 15
Jenny Movitz
Västergötland
4:08.24780
+1:01.6070
143
D 16
Sophia Björnlinger
Småland
4:08.24790
+1:01.6080
144
D 15
Tilda Jacobsson
Dalarna
4:09.24830
+1:02.6120
145
H 16
Axel Ekström
Uppland
4:09.24850
+1:02.6140
146
D 15
Sara Toreheim
Uppland
4:10.24930
+1:03.6220
146
D 15
Nora Bäckström
Västerbotten
4:10.24930
+1:03.6220
148
D 15
Elivira Öberg
Norrbotten
4:11.25090
+1:04.6380
149
D 16
Agnes Berglund
Västergötland
4:13.25210
+1:06.6500
150
D 15
Ellen Holmgren
Norrbotten
4:13.25220
+1:06.6510
151
D 15
Alina Bruksås Nybjörk
Medelpad
4:14.25330
+1:07.6620
152
D 15
Sofia Berglund
Uppland
4:18.25790
+1:11.7080
153
D 15
Alva Karlsson
Uppland
4:19.25810
+1:12.7100
154
D 16
Ellen Svensson
Västergötland
4:20.25900
+1:12.7190
154
D 16
Frida Lögdberg
Uppland
4:20.25900
+1:12.7190
156
D 16
Moa Westh
Värmland
4:21.26010
+1:14.7300
157
D 16
Tilda Magnusson
Gästrikland
4:23.26230
+1:16.7520
158
D 15
Tuva Carlsson Wallum
Göteborg
4:24.26320
+1:17.7610
159
H 15
Gösta Malmström
Göteborg
4:25.26420
+1:18.7710
160
D 15
Emma Bouvin
Medelpad
4:25.26430
+1:18.7720
161
D 16
Emma Pettersson
Östergötland
4:27.26660
+1:20.7950
162
D 15
Emma Nordberg
Västergötland
4:27.26690
+1:20.7980
163
D 15
Sanna Ångström
Jämtland Härjedalen
4:29.26810
+1:22.8100
164
D 15
Klara Axelsson
Västergötland
4:29.26830
+1:22.8120
165
D 16
Hanna Holmgren
Göteborg
4:30.26980
+1:23.8270
166
D 15
Alva Wesslén
Uppland
4:31.27030
+1:24.8320
167
D 15
Gabriella Bengtson
Göteborg
4:34.27310
+1:27.8600
168
D 16
Elin Granstedt
Småland
4:36.27550
+1:29.8840
169
D 15
Emma Hållström
Gästrikland
4:37.27640
+1:30.8930
170
D 15
Felicia Konradsson
Västerbotten
4:40.27960
+1:33.9250
171
D 15
Julia Andersson
Uppland
4:44.28320
+1:37.9610
172
D 15
Lisa Jonsson
Göteborg
4:44.28330
+1:37.9620
173
D 15
Frida Svensson
Värmland
4:45.28410
+1:38.9700
174
D 15
Emma Wilkenson
Gästrikland
4:46.28500
+1:38.9790
175
D 16
Johanna Börjesson
Gästrikland
4:46.28540
+1:39.9830
176
D 15
Nora Nordlund
Hälsingland
4:46.28560
+1:39.9850
177
D 16
Hilma Markinhuhta
Göteborg
4:52.29140
+1:45.10430
178
D 16
Jennie Börjesson
Gästrikland
4:56.29550
+1:49.10840
179
D 15
Sanna Lindström
Småland
5:07.30630
+2:00.11920
180
D 15
Meta Nordesjö
Uppland
5:08.30700
+2:00.11990
181
D 16
Olivia Ullman
Göteborg
5:10.30930
+2:03.12220
182
D 15
Mikela Johnson
Värmland
5:13.31210
+2:06.12500
183
D 15
Klara Rödén
Gotland
5:28.32740
+2:21.14030
184
D 16
Alma Bergqwist
Småland
5:55.35480
+2:48.16770
185
H 15
Simon Buskas
Gotland
6:09.36890
+3:02.18180
186
D 15
Matilda Karlsson
Småland
6:17.37650
+3:10.18940
187
D 15
Evelina Lindeberg
Värmland
23:59:59.8639800
187
D 15
Anna Herbert
Stockholm
23:59:59.8639800
187
D 15
Ida Palmberg
Gästrikland
23:59:59.8639800
187
D 16
Maja Majbäck
Norrbotten
23:59:59.8639800
187
H 15
Philip Kristoffersson
Medelpad
23:59:59.8639800
187
H 15
Love Persson
Ångermanland
23:59:59.8639800
187
H 15
Johan Herbert
Stockholm
23:59:59.8639800
187
H 16
Felix Erlander
Hälsingland
23:59:59.8639800
187
H 16
Andreas Persson
Gästrikland
23:59:59.8639800
187
H 16
Jacob Nystedt
Stockholm
23:59:59.8639800