Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Distans
2014-03-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
13:07.78680
78.4p
2
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
13:11.79060
+3.280
78.0p
3
Maja Dahlqvist
Domnarvets Goif
13:26.80570
+18.1790
76.6p
4
Hedda Bångman
Offerdals SK
13:33.81270
+25.2490
75.9p
5
Helena Lundkvist
Kalix SK
13:49.82850
+41.4070
74.4p
6
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
14:00.83900
+52.5120
73.5p
7
Sandra Olsson
Malungs IF
14:02.84190
+55.5410
73.3p
8
Hanna Vikman
Gellivare Skidallians IK
14:07.84620
+59.5840
72.9p
9
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
14:08.84780
+1:01.6000
72.7p
10
Frida Gustavsson
Tullus SG
14:12.85100
+1:04.6320
72.5p
11
Linnea Björn
Sundbybergs IK
14:13.85210
+1:05.6430
72.4p
12
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
14:13.85290
+1:06.6510
72.3p
13
Jackline Lockner
Graninge-alliansen
14:19.85880
+1:12.7100
71.8p
14
Emma Rusth
Stockviks SF
14:26.86520
+1:18.7740
71.3p
15
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
14:26.86590
+1:19.7810
71.2p
16
Moa Molander-kristiansen
Domnarvets Goif
14:29.86810
+1:21.8030
71.0p
17
Mimmi Björn
IFK Umeå
14:37.87610
+1:29.8830
70.4p
18
Sarah Hale
IFK Mora SK
14:45.88430
+1:37.9650
69.7p
19
Angelica Johansson
IFK Mora SK
14:48.88790
+1:41.10010
69.5p
20
Isabelle Persson
Stockviks SF
14:50.88900
+1:42.10120
69.4p
21
Sara Hägesten
Sollefteå Skidor IF
14:54.89320
+1:46.10540
69.0p
22
Frida Hagström
Anundsjö IF
14:55.89410
+1:47.10630
69.0p
23
Johanna Ågran
Tullus SG
14:55.89460
+1:47.10680
68.9p
24
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
15:03.90230
+1:55.11450
68.3p
25
Emma Björklund
IFK Mora SK
15:09.90880
+2:02.12100
67.9p
26
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
15:20.91910
+2:12.13130
67.1p
27
Ida Jonsson
Duveds IF
15:20.91940
+2:12.13160
67.1p
28
Therese Axelsson
SK Bore
15:22.92140
+2:14.13360
66.9p
29
Frida Hedman
Klimpfjälls Iif
15:23.92210
+2:15.13430
66.9p
30
Julia Nyström
Nordingrå SK
15:26.92500
+2:18.13720
66.7p
31
Josefin Jonsson
Delsbo IF
15:26.92560
+2:18.13780
66.6p
32
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
15:46.94570
+2:38.15790
65.2p
33
Josefin Nilsson
IK Fryken
15:53.95200
+2:45.16420
64.8p
34
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
15:55.95400
+2:47.16620
64.6p
35
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
16:00.95910
+2:52.17130
64.3p
36
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
16:05.96460
+2:57.17680
63.9p
37
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
16:17.97600
+3:09.18820
63.2p
38
Märta Jakobsson
Sollefteå Skidor IF
16:19.97890
+3:12.19110
63.0p
39
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
16:38.99730
+3:30.20950
61.8p
40
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
16:43.100230
+3:35.21450
61.5p
41
Johanna Cavallin
Högbo GIF
16:45.100440
+3:37.21660
61.4p
42
Carolina Nilsson
IK Fryken
17:20.103910
+4:12.25130
59.3p
43
Tove Bäckström
SK Tegsnäspojkarna
18:07.108640
+4:59.29860
56.8p
-
Elina Högström
SK Tegsnäspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonna Sundling
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-