Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Distans
2014-03-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
23:31.141060
90.4p
2
Filip Danielsson
Garphyttans IF
24:32.147100
+1:00.5940
86.9p
3
Jonas Eriksson
Falun Borlänge SK
24:43.148220
+1:11.7060
86.3p
4
Martin Herbert
Sundbybergs IK
24:53.149250
+1:21.8090
85.7p
5
Elias Dahl
Offerdals SK
24:57.149630
+1:25.8470
85.5p
6
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
25:00.149930
+1:28.8770
85.3p
7
Jens Selahn
Stockviks SF
25:14.151370
+1:43.10210
84.5p
8
Sebastian Samuelsson
Sollefteå Skidor IF
25:18.151720
+1:46.10560
84.4p
9
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
25:19.151840
+1:47.10680
84.3p
10
Max Novak
Offerdals SK
25:24.152380
+1:53.11220
84.0p
11
Emil Thyrèn
Trönö IK
25:28.152750
+1:56.11590
83.8p
12
Adam Gillman
Garphyttans IF
25:29.152840
+1:57.11680
83.8p
13
Jakob Jansson
Månkarbo IF
25:30.152990
+1:59.11830
83.7p
14
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
25:34.153330
+2:02.12170
83.5p
15
Jonatan Engström
Borås GIF
25:36.153510
+2:04.12350
83.4p
16
Nils Augustsson
IFK Mora SK
25:41.154050
+2:09.12890
83.1p
17
Alfred Buskqvist
IK Stern
25:45.154410
+2:13.13250
83.0p
18
Elias Andersson
Sunderby SK
25:59.155820
+2:27.14660
82.2p
19
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
26:04.156370
+2:33.15210
82.0p
20
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
26:17.157630
+2:45.16470
81.3p
21
Gustav Nilsson
Njutångers IF SK
26:19.157890
+2:48.16730
81.2p
22
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
26:21.158020
+2:49.16860
81.1p
23
David Larsson
Hudiksvalls IF
26:24.158340
+2:52.17180
81.0p
24
Fredrik Arnberg
Stockviks SF
26:25.158420
+2:53.17260
80.9p
25
Marcus Grate
Täfteå IK
26:31.159050
+2:59.17890
80.6p
26
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
26:42.160130
+3:10.18970
80.1p
27
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
26:44.160320
+3:12.19160
80.0p
28
Oscar Johansson
Linköpings SK
26:44.160390
+3:13.19230
80.0p
29
Jonas Åsander-grahn
Hudiksvalls IF
26:47.160680
+3:16.19520
79.9p
30
August Spik
SK Leksand
26:54.161390
+3:23.20230
79.5p
31
Konrad Mattsson-myhr
Funäsdalens IF
27:04.162360
+3:33.21200
79.1p
32
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
27:05.162470
+3:34.21310
79.0p
33
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
27:07.162660
+3:36.21500
78.9p
34
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
27:11.163080
+3:40.21920
78.7p
35
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
27:16.163500
+3:44.22340
78.5p
36
Filip Åslin
Stockviks SF
27:18.163730
+3:46.22570
78.4p
37
Emil Danielsson
Dala-järna IK
27:18.163790
+3:47.22630
78.4p
38
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
27:27.164610
+3:55.23450
78.0p
39
Erik Björkman
Täfteå IK
27:35.165400
+4:03.24240
77.7p
40
Oliver Hallberg
Ornäs IK
27:44.166300
+4:12.25140
77.3p
41
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
27:45.166430
+4:13.25270
77.2p
42
Elias Olofsson
Vårby IK
27:50.166930
+4:18.25770
77.0p
43
Johan Nilsson
Byske SK
27:50.166960
+4:19.25800
77.0p
44
Jacob Fridesjö
Sävast Ski Team IF
27:53.167290
+4:22.26130
76.8p
45
Olle Axelsson
Borås SK
27:54.167390
+4:23.26230
76.8p
46
Anders Roos
Östersunds SK
27:56.167530
+4:24.26370
76.7p
47
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
27:58.167700
+4:26.26540
76.6p
48
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
27:59.167850
+4:27.26690
76.6p
49
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
28:01.168030
+4:29.26870
76.5p
50
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
28:08.168780
+4:37.27620
76.2p
51
Mattias Sundin
Kramfors-alliansen
28:15.169440
+4:43.28280
75.9p
52
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
28:15.169490
+4:44.28330
75.9p
53
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
28:17.169620
+4:45.28460
75.8p
54
André Mattei
Sävast Ski Team IF
28:24.170380
+4:53.29220
75.5p
55
Arvid Aronsson
Stockviks SF
28:28.170760
+4:57.29600
75.3p
55
Johan Forslund
Lycksele IF
28:28.170760
+4:57.29600
75.3p
57
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
28:40.171920
+5:08.30760
74.8p
58
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
28:42.172190
+5:11.31030
74.7p
59
Johan Stridsman
I19 IF
28:44.172390
+5:13.31230
74.6p
60
Emil Eriksson
Tierps IF
28:45.172430
+5:13.31270
74.6p
61
Oscar Lindell
Stockviks SF
28:47.172650
+5:15.31490
74.5p
62
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
28:50.172920
+5:18.31760
74.4p
63
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
28:50.172960
+5:19.31800
74.4p
64
John Leander
Åsarna IK
28:51.173070
+5:20.31910
74.4p
65
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
28:56.173510
+5:24.32350
74.2p
66
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
28:56.173590
+5:25.32430
74.1p
67
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
29:00.173950
+5:28.32790
74.0p
68
Gustav Andersson
Landsbro IF SK
29:14.175300
+5:42.34140
73.5p
69
Ludvig Holmberg
Tranemo IF Skidklubb
29:15.175460
+5:44.34300
73.4p
70
Adrian Dahlström
Åmåls OK
29:19.175890
+5:48.34730
73.2p
71
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
29:25.176450
+5:53.35290
73.0p
72
Jonas Persson
Trönö IK
29:25.176490
+5:54.35330
73.0p
73
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
29:34.177330
+6:02.36170
72.6p
74
Jack Sjödin
Junsele IF
29:40.177910
+6:08.36750
72.4p
75
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets Goif
29:53.179220
+6:21.38060
71.9p
76
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
30:13.181260
+6:42.40100
71.1p
77
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
30:14.181330
+6:42.40170
71.1p
78
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
30:20.181990
+6:49.40830
70.9p
79
Gabriel Strid
Sunne Slf
30:22.182180
+6:51.41020
70.8p
80
Kevin Roberts
Sävast Ski Team IF
30:25.182470
+6:54.41310
70.7p
81
Marcus Karlsson
Kalix SK
30:26.182560
+6:55.41400
70.6p
82
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
30:41.184010
+7:09.42850
70.1p
83
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
30:49.184810
+7:17.43650
69.8p
84
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
30:50.184920
+7:18.43760
69.8p
85
Oscar Lindgren
Hägglunds Ski Team SK
31:13.187220
+7:41.46060
68.9p
86
Alexander Engman
Gellivare Skidallians IK
31:28.188750
+7:56.47590
68.4p
87
David Dahl
Visborgs OK
31:31.189070
+8:00.47910
68.3p
88
Martin Edman
Eds SK
31:32.189130
+8:00.47970
68.3p
89
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
31:42.190130
+8:10.48970
67.9p
90
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
32:40.195990
+9:09.54830
66.0p
91
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
32:49.196820
+9:17.55660
65.7p
92
Ludwig Johansson
Ulricehamns IF
34:19.205830
+10:47.64670
62.9p
93
Jens Filipsson
Sunne Slf
34:24.206320
+10:52.65160
62.8p
-
Lukas Sondell
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
-
Markus Nordmark
Nässjö Ski
23:59:58.8639700
-
-
Olle Strömbäck
Husums IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Filip Halldén
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Bengtson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Emil Bennermo
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Hamrin
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
-
August Östlund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Alex Thiger
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Svensson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
-
Peter Nilsson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Rotvold
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:40.141960
89.9p
2
Erik Söderlund
Malungs IF
23:42.142140
+1.80
89.8p
3
Björn Sandström
Täfteå IK
23:49.142830
+8.770
89.4p
4
Markus Ruus
Gillberga SK
23:49.142870
+9.810
89.3p
5
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
24:03.144200
+22.2140
88.6p
6
Axel Ekström
Garphyttans IF
24:06.144570
+26.2510
88.3p
7
Jens Burman
Åsarna IK
24:17.145680
+37.3620
87.7p
8
Petter Engdahl
Domnarvets Goif
24:28.146730
+47.4670
87.1p
9
Simon Lageson
Åsarna IK
24:33.147250
+52.5190
86.8p
10
Edvard Sundman
Åsarna IK
24:39.147860
+59.5800
86.5p
11
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
24:40.147950
+59.5890
86.4p
12
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
24:51.149030
+1:10.6970
85.8p
13
Markus Persson
Hudiksvalls IF
24:57.149680
+1:17.7620
85.5p
14
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
25:00.149920
+1:19.7860
85.3p
15
Viktor Eriksson
Malungs IF
25:07.150600
+1:26.8540
85.0p
16
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
25:13.151250
+1:32.9190
84.6p
17
Anton Persson
SK Bore
25:24.152390
+1:44.10330
84.0p
18
Jacob Engström
Kalix SK
25:33.153290
+1:53.11230
83.5p
19
Olof Jonsson
Duveds IF
25:35.153400
+1:54.11340
83.5p
20
Martin Emilsson
Offerdals SK
25:35.153480
+1:55.11420
83.4p
21
Olov Roos
Östersunds SK
25:37.153620
+1:56.11560
83.4p
22
Hannes Stenström
Järpens SK
25:58.155710
+2:17.13650
82.3p
23
Joel Lager
Garphyttans IF
25:59.155880
+2:19.13820
82.2p
24
Sebastian Olsson
Stockviks SF
26:01.156050
+2:20.13990
82.1p
25
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
26:03.156220
+2:22.14160
82.0p
26
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
26:06.156530
+2:25.14470
81.9p
27
Emil Svensson
Åsarna IK
26:06.156560
+2:26.14500
81.9p
28
Anton Åström
Bodens SK
26:07.156670
+2:27.14610
81.8p
29
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
26:11.157050
+2:30.14990
81.6p
30
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
26:11.157080
+2:31.15020
81.6p
31
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
26:13.157210
+2:32.15150
81.5p
32
Oskar Suomi-olsson
IFK Mora SK
26:22.158180
+2:42.16120
81.1p
33
Adam Nelin
Hestra IF
26:28.158750
+2:47.16690
80.8p
34
Gustav Sundström
Garphyttans IF
26:33.159290
+2:53.17230
80.5p
35
Jonatan Forsman
Grava SK
26:37.159630
+2:56.17570
80.4p
36
Axel Jonsson
Duveds IF
26:38.159760
+2:58.17700
80.3p
37
Mårten Vänn
Stockviks SF
26:39.159860
+2:59.17800
80.2p
38
Gustav Lundholm
Sollefteå Skidor IF
26:43.160240
+3:02.18180
80.1p
39
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
26:48.160700
+3:07.18640
79.8p
40
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
26:51.161090
+3:11.19030
79.7p
41
Henrik Ottosson
Åsarna IK
26:56.161520
+3:15.19460
79.5p
42
Emil Persson
Östersunds SK
26:59.161810
+3:18.19750
79.3p
43
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
26:59.161820
+3:18.19760
79.3p
44
Simon Fors
Domnarvets Goif
27:05.162400
+3:24.20340
79.0p
45
Viktor Karlsson
Storumans IK
27:20.163920
+3:39.21860
78.3p
46
Felix Hopstadius
Storumans IK
27:30.164900
+3:49.22840
77.9p
47
Daniel Johansson
Hägglunds Ski Team SK
27:31.165050
+3:50.22990
77.8p
48
Teodor Thåli
Falu IK
27:31.165090
+3:51.23030
77.8p
49
Henrik Montèn
Domnarvets Goif
27:32.165140
+3:51.23080
77.8p
50
Martin Johansson
Linköpings SK
27:33.165200
+3:52.23140
77.8p
51
Markus Johansson
Gillberga SK
27:46.166510
+4:05.24450
77.2p
52
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
27:58.167770
+4:18.25710
76.6p
53
Per Bennermo
Hybo AIK
28:06.168570
+4:26.26510
76.3p
54
Arvid Rattfeldt
SK Bore
28:11.169070
+4:31.27010
76.1p
55
Erik Finnskog
Tranemo IF Skidklubb
28:24.170320
+4:43.28260
75.5p
56
Magnus Brander
Åmotfors IF
28:41.172020
+5:00.29960
74.8p
57
Albert Askengren
Visborgs OK
28:45.172410
+5:04.30350
74.6p
58
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
28:54.173310
+5:13.31250
74.3p
59
Karl Ekström
IK Rex
29:00.173950
+5:19.31890
74.0p
60
Elias Persson
Storumans IK
29:03.174220
+5:22.32160
73.9p
61
Björn Svensson
IK Stern
29:04.174350
+5:23.32290
73.8p
62
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
29:10.174980
+5:30.32920
73.6p
63
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
29:14.175370
+5:34.33310
73.4p
64
David Thorell
IK Stern
29:21.176070
+5:41.34010
73.1p
65
Erik Öman
Hägglunds Ski Team SK
29:24.176330
+5:43.34270
73.0p
66
Abel Buskqvist
IK Stern
29:26.176560
+5:46.34500
72.9p
67
Gustav Wuopio
Domnarvets Goif
29:27.176630
+5:46.34570
72.9p
68
Jesper Thor
Åsarna IK
29:53.179220
+6:12.37160
71.9p
69
Daniel Södersten
Orsa SK
29:54.179370
+6:14.37310
71.9p
70
Emil Svensson
Marhults Sport O FK
29:59.179890
+6:19.37830
71.7p
71
Jonathan Ström
Hägglunds Ski Team SK
30:13.181270
+6:33.39210
71.1p
72
Anders Kallings
Visborgs OK
30:36.183570
+6:56.41510
70.3p
73
Jonas Ingard
IK Rex
30:42.184120
+7:01.42060
70.1p
74
Mikael Gardelin
Visborgs OK
33:02.198140
+9:21.56080
65.3p
75
Andreas Holmström
Skellefteå SK
34:02.204170
+10:22.62110
63.4p
76
John Nyqvist
IK Stern
36:47.220690
+13:07.78630
58.8p
-
Erik Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
-
Maxim Murashkin
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Sixten Walheim
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
-
Eddie Edström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Linus Karlsson
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Vinsa
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
-
Simon Öberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
12:57.77600
79.5p
2
Elina Rönnlund
IFK Umeå
13:05.78410
+8.710
78.7p
3
Sara Wadman
IFK Mora SK
13:27.80670
+30.2970
76.5p
4
Moa Olsson
Vansbro AIK Skidklubb
13:31.81040
+34.3340
76.1p
5
Emma Ribom
Kalix SK
13:42.82190
+45.4490
75.0p
6
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
13:51.83080
+54.5380
74.2p
7
Emma Thalin
Svegs IK
14:07.84680
+1:10.6980
72.8p
8
Ida Dahl
Östersunds SK
14:22.86190
+1:25.8490
71.6p
9
Karin Björnlinger
IK Vista
14:23.86230
+1:26.8530
71.5p
10
Emma Backén
Svegs IK
14:23.86240
+1:26.8540
71.5p
11
Linnea Stark
Stockviks SF
14:29.86800
+1:32.9100
71.0p
12
Filippa Lindman
Stockviks SF
14:30.86920
+1:33.9220
71.0p
13
Maria Jonasson
Östersunds SK
14:31.87010
+1:34.9310
70.9p
14
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
14:31.87070
+1:34.9370
70.8p
15
Ida Kihlén
Malungs IF
14:33.87240
+1:36.9540
70.7p
16
Olivia Persson
Storumans IK
14:40.87950
+1:43.10250
70.1p
17
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
14:42.88120
+1:45.10420
70.0p
18
Jasmine Olsson
Hudiksvalls IF
14:47.88640
+1:50.10940
69.6p
19
Evelina Sutro
IFK Mora SK
14:47.88690
+1:50.10990
69.5p
20
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
14:50.88980
+1:53.11280
69.3p
21
Wilma Jönsson
Östersunds SK
15:01.90040
+2:04.12340
68.5p
22
Saga Stenman
SK Järven
15:09.90850
+2:12.13150
67.9p
23
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
15:10.90930
+2:13.13230
67.8p
24
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
15:10.90940
+2:13.13240
67.8p
25
Annaclara Forss
Tullus SG
15:14.91350
+2:17.13650
67.5p
26
Ottilia Niemi
IFK Kiruna
15:14.91370
+2:17.13670
67.5p
27
Klara Svensson
Äspereds IF
15:15.91440
+2:18.13740
67.4p
28
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
15:19.91820
+2:22.14120
67.2p
29
Johanna Engström
Kalix SK
15:20.91930
+2:23.14230
67.1p
30
Ellionore Bäckman
Hede SK
15:22.92180
+2:25.14480
66.9p
31
Emma Jonsson
Åsarna IK
15:23.92250
+2:26.14550
66.8p
32
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
15:27.92680
+2:30.14980
66.5p
33
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
15:27.92690
+2:30.14990
66.5p
34
Mathilda Ruus
Gillberga SK
15:28.92720
+2:31.15020
66.5p
35
Viktoria Karlsson
Sollefteå Skidor IF
15:32.93170
+2:35.15470
66.2p
36
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
15:34.93370
+2:37.15670
66.0p
37
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
15:36.93590
+2:39.15890
65.9p
38
Elin Bryne
IK Fryken
15:39.93840
+2:42.16140
65.7p
39
Hanna Carlström
Svegs IK
15:40.93990
+2:43.16290
65.6p
40
Ida Hallquist
Åsarna IK
15:42.94170
+2:45.16470
65.5p
41
Elin Karlsson
OK Borgen
15:43.94260
+2:46.16560
65.4p
42
Sara Östling
Svegs IK
15:44.94340
+2:47.16640
65.4p
43
Hanna Fritz
Åmåls OK
15:55.95420
+2:58.17720
64.6p
44
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
16:01.96020
+3:04.18320
64.2p
45
Malin Jonson
IK Stern
16:01.96090
+3:04.18390
64.2p
46
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
16:04.96330
+3:07.18630
64.0p
47
Wendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
16:12.97190
+3:15.19490
63.4p
48
Sara Björklund
Alnö SK
16:13.97290
+3:16.19590
63.4p
49
Agnes Åstot
IFK Umeå
16:14.97330
+3:17.19630
63.4p
50
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
16:20.97950
+3:23.20250
63.0p
51
Amanda Lindblad
Stockviks SF
16:21.98060
+3:24.20360
62.9p
52
Ilona Lusth
Åsarna IK
16:24.98320
+3:27.20620
62.7p
53
Elsa Andersson
Domnarvets Goif
16:28.98700
+3:31.21000
62.5p
54
Linnea Hägglund
Hägglunds Ski Team SK
16:29.98820
+3:32.21120
62.4p
55
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
16:32.99110
+3:35.21410
62.2p
56
Lisa Larson
Bergnäsets AIK
16:45.100440
+3:48.22740
61.4p
57
Hanna Fors
Domnarvets Goif
16:47.100630
+3:50.22930
61.3p
58
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
16:56.101500
+3:59.23800
60.7p
59
Amanda Johansson
Tranemo IF Skidklubb
16:58.101770
+4:01.24070
60.6p
60
Hanna Claréus
Östersunds SK
17:01.102080
+4:04.24380
60.4p
61
Julia Jonson
IK Stern
17:05.102410
+4:08.24710
60.2p
62
Frida Lindqvist
Hagfors SF
17:15.103460
+4:18.25760
59.6p
63
Lina Åslund
Hedesunda IF
17:16.103570
+4:19.25870
59.5p
64
Jessica Johansson
Falu IK
17:29.104890
+4:32.27190
58.8p
65
Agnes Carlsson
Visborgs OK
17:54.107350
+4:57.29650
57.4p
66
Ellen Dalberg
Åmotfors IF
18:00.107960
+5:03.30260
57.1p
67
Maja Wiik
Tvärreds IF
18:13.109220
+5:16.31520
56.5p
68
Klara Nordlund
Hybo AIK
18:27.110630
+5:30.32930
55.7p
69
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
18:47.112680
+5:50.34980
54.7p
70
Olivia Sörling
Hedesunda IF
20:20.121960
+7:23.44260
50.5p
-
Maja Vestin
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
-
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Signe Rosenberg
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Rebecca Vidman
Bolidens SK
23:59:59.8639800
-
-
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
13:07.78680
78.4p
2
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
13:11.79060
+3.280
78.0p
3
Maja Dahlqvist
Domnarvets Goif
13:26.80570
+18.1790
76.6p
4
Hedda Bångman
Offerdals SK
13:33.81270
+25.2490
75.9p
5
Helena Lundkvist
Kalix SK
13:49.82850
+41.4070
74.4p
6
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
14:00.83900
+52.5120
73.5p
7
Sandra Olsson
Malungs IF
14:02.84190
+55.5410
73.3p
8
Hanna Vikman
Gellivare Skidallians IK
14:07.84620
+59.5840
72.9p
9
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
14:08.84780
+1:01.6000
72.7p
10
Frida Gustavsson
Tullus SG
14:12.85100
+1:04.6320
72.5p
11
Linnea Björn
Sundbybergs IK
14:13.85210
+1:05.6430
72.4p
12
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
14:13.85290
+1:06.6510
72.3p
13
Jackline Lockner
Graninge-alliansen
14:19.85880
+1:12.7100
71.8p
14
Emma Rusth
Stockviks SF
14:26.86520
+1:18.7740
71.3p
15
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
14:26.86590
+1:19.7810
71.2p
16
Moa Molander-kristiansen
Domnarvets Goif
14:29.86810
+1:21.8030
71.0p
17
Mimmi Björn
IFK Umeå
14:37.87610
+1:29.8830
70.4p
18
Sarah Hale
IFK Mora SK
14:45.88430
+1:37.9650
69.7p
19
Angelica Johansson
IFK Mora SK
14:48.88790
+1:41.10010
69.5p
20
Isabelle Persson
Stockviks SF
14:50.88900
+1:42.10120
69.4p
21
Sara Hägesten
Sollefteå Skidor IF
14:54.89320
+1:46.10540
69.0p
22
Frida Hagström
Anundsjö IF
14:55.89410
+1:47.10630
69.0p
23
Johanna Ågran
Tullus SG
14:55.89460
+1:47.10680
68.9p
24
Vendela Westin
Sollefteå Skidor IF
15:03.90230
+1:55.11450
68.3p
25
Emma Björklund
IFK Mora SK
15:09.90880
+2:02.12100
67.9p
26
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
15:20.91910
+2:12.13130
67.1p
27
Ida Jonsson
Duveds IF
15:20.91940
+2:12.13160
67.1p
28
Therese Axelsson
SK Bore
15:22.92140
+2:14.13360
66.9p
29
Frida Hedman
Klimpfjälls Iif
15:23.92210
+2:15.13430
66.9p
30
Julia Nyström
Nordingrå SK
15:26.92500
+2:18.13720
66.7p
31
Josefin Jonsson
Delsbo IF
15:26.92560
+2:18.13780
66.6p
32
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
15:46.94570
+2:38.15790
65.2p
33
Josefin Nilsson
IK Fryken
15:53.95200
+2:45.16420
64.8p
34
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
15:55.95400
+2:47.16620
64.6p
35
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
16:00.95910
+2:52.17130
64.3p
36
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
16:05.96460
+2:57.17680
63.9p
37
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
16:17.97600
+3:09.18820
63.2p
38
Märta Jakobsson
Sollefteå Skidor IF
16:19.97890
+3:12.19110
63.0p
39
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
16:38.99730
+3:30.20950
61.8p
40
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
16:43.100230
+3:35.21450
61.5p
41
Johanna Cavallin
Högbo GIF
16:45.100440
+3:37.21660
61.4p
42
Carolina Nilsson
IK Fryken
17:20.103910
+4:12.25130
59.3p
43
Tove Bäckström
SK Tegsnäspojkarna
18:07.108640
+4:59.29860
56.8p
-
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Elina Högström
SK Tegsnäspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Jonna Sundling
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-