Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fabriksloppet
2008-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
2
Patrik Ahlberg
No Club
2:02:09.732800
66.9p
3
Henrik Pilvinge
Knightec
2:06:16.757500
+4:07.24600
64.3p
4
Fredrik Forsgren
OK Nolaskogsarna
2:09:18.775700
+7:09.42800
62.6p
5
Per Hörnström
Solbergs IF
2:10:23.782200
+8:14.49300
62.0p
6
Jonas Rindeskog
Hägglunds IOFK
2:10:25.782400
+8:16.49500
62.0p
8
Patrik Fransson
Östersunds SK
2:10:52.785100
+8:43.52200
61.7p
9
Anton Bergdahl
Hägglunds IOFK
2:14:47.808600
+12:38.75700
59.6p
10
Lars Westerlund
Husums IF SK
2:15:07.810600
+12:58.77700
59.5p
11
Johan Ekbäck
Volvo IF
2:15:21.812000
+13:12.79100
59.4p
12
Mattias Högdahl
No Club
2:17:22.824100
+15:13.91200
58.3p
13
Håkan Edin
Sidensjö IK
2:20:56.845500
+18:47.112600
56.7p
14
Hans Edmark
Hägglunds IOFK
2:21:03.846200
+18:54.113300
56.6p
15
Erik Lund
Umeå Universitet
2:22:53.857200
+20:44.124300
55.8p
16
Bertil Wallrud
Agnäs IK
2:23:16.859500
+21:07.126600
55.6p
17
Mats Zakrisson
Mellansel IF
2:24:27.866600
+22:18.133700
55.1p
18
Gunnar Hagström
Anundsjö IF
2:24:31.867000
+22:22.134100
55.1p
19
Thomas Johansson
Obbola IK
2:26:18.877700
+24:09.144800
54.3p
20
Marcus Olsson
IK Livsnerven
2:26:19.877800
+24:10.144900
54.3p
21
Ola Gustavsson
No Club
2:26:19.877800
+24:10.144900
54.3p
22
Fredrik Bäck
Hägglunds IOFK
2:26:28.878700
+24:19.145800
54.2p
23
Thomas Nilsson
IFK Umeå
2:26:29.878800
+24:20.145900
54.2p
24
Daniel Holmqvist
No Club
2:27:58.887700
+25:49.154800
53.6p
25
Bosse Sjölander
Hägglunds IOFK
2:28:28.890700
+26:19.157800
53.4p
26
Johan Olsson
Räddningsskolans IF
2:29:17.895600
+27:08.162700
53.1p
27
Johan Hagström
Anundsjö IF
2:30:22.902100
+28:13.169200
52.6p
28
Leif Selling
Bondsjöhöjdens IK
2:30:51.905000
+28:42.172100
52.4p
29
Ulf Matiasson
Hägglunds IOFK
2:30:57.905600
+28:48.172700
52.4p
30
Pehr Lundberg
Stadium IF
2:31:13.907200
+29:04.174300
52.3p
31
Anders Johansson
Hägglunds IOFK
2:31:50.910900
+29:41.178000
52.1p
32
Jens Danielsson
Hägglunds IOFK
2:31:58.911700
+29:49.178800
52.0p
33
Michael Thelin
Utmaningen
2:32:05.912400
+29:56.179500
52.0p
34
Mats Backeström
Obbola IK
2:33:28.920700
+31:19.187800
51.4p
35
Per Strand
Obbola IK
2:33:29.920800
+31:20.187900
51.4p
36
Hans Byström
Mellansel IF
2:33:36.921500
+31:27.188600
51.4p
37
Robert Backlund
Solbergs IF
2:33:39.921800
+31:30.188900
51.4p
38
Leif Pettersson
Utmaningen
2:35:02.930100
+32:53.197200
50.8p
39
Magnus Nordin
Hägglunds IOFK
2:35:08.930700
+32:59.197800
50.8p
40
Fredrik Johansson
Mellansel IF
2:35:50.934900
+33:41.202000
50.5p
41
Björn Brian
Knightec
2:36:17.937600
+34:08.204700
50.4p
42
Thomas Brunkert
IFK Umeå
2:36:29.938800
+34:20.205900
50.3p
43
Ulla Nilsson
Vårby IK
2:36:29.938800
+34:20.205900
50.3p
44
Magnus Larsson
Ö-Viks Gym Klubb
2:36:34.939300
+34:25.206400
50.3p
45
Mikael Ådal
Hörnsjö IF
2:36:43.940200
+34:34.207300
50.2p
46
Lars-Åke Arnlöf
Ömv IF
2:37:03.942200
+34:54.209300
50.1p
47
Patrik Nordin
Husums IF SK
2:38:43.952200
+36:34.219300
49.5p
48
Per Goldkuhl
No Club
2:38:55.953400
+36:46.220500
49.4p
49
Hasse Abrahamsson
Gideå IK
2:44:04.984300
+41:55.251400
47.7p
50
Mona Nilsson
No Club
2:44:31.987000
+42:22.254100
47.5p
51
Göran Danielsson
No Club
2:45:22.992100
+43:13.259200
47.3p
52
Erik Forsberg
Volvo FK
2:47:25.1004400
+45:16.271500
46.6p
53
Erik Karlsson
Banafjäls IF
2:47:32.1005100
+45:23.272200
46.6p
54
Peter Bengtsson
Seb IF
2:48:14.1009300
+46:05.276400
46.4p
55
Patrik Näsström
Hägglunds IOFK
2:48:17.1009600
+46:08.276700
46.4p
56
Jörgen Söderström
Hägglunds IOFK
2:48:49.1012800
+46:40.279900
46.2p
57
Nina Nilsson
Umeå OK
2:49:46.1018500
+47:37.285600
45.9p
58
Åke Forsgren
Hägglunds IOFK
2:51:28.1028700
+49:19.295800
45.4p
59
Berndt Karlsson
Hägglunds IOFK
2:51:57.1031600
+49:48.298700
45.3p
60
Göran Pettersson
Ömv IF
2:54:28.1046700
+52:19.313800
44.5p
61
Stefan Ladänges
Hägglunds IOFK
2:54:55.1049400
+52:46.316500
44.4p
62
Jörgen Forsgren
Umeå Universitet
2:54:55.1049400
+52:46.316500
44.4p
63
Lars Larsson
Ö-Viks Gym Klubb
2:55:37.1053600
+53:28.320700
44.2p
64
Lennart Westman
Molidens IK
2:57:11.1063000
+55:02.330100
43.8p
65
Stig Westbergh
No Club
2:57:37.1065600
+55:28.332700
43.7p
66
Gunnar Pettersson
Strängnäs-Malmby OL
2:58:23.1070200
+56:14.337300
43.4p
67
Roger Nyström
Anundsjö IF
2:58:29.1070800
+56:20.337900
43.4p
68
Jimmy Wallgren
Stadium IF
2:59:38.1077700
+57:29.344800
43.1p
69
Lars Nordqvist
Utmaningen
3:00:04.1080300
+57:55.347400
43.0p
70
Göran Westman
Utmaningen
3:00:46.1084500
+58:37.351600
42.8p
71
Kristofer Lindblom
Högåkers OK
3:00:56.1085500
+58:47.352600
42.8p
72
Johan Andersson
Hägglunds IOFK
3:04:03.1104200
+1:01:54.371300
42.0p
73
Åke Nilsson
No Club
3:05:41.1114000
+1:03:32.381100
41.6p
74
Per Anders Sjödin
Husums IF SK
3:06:22.1118100
+1:04:13.385200
41.4p
75
Birger Norberg
Mellansel IF
3:06:29.1118800
+1:04:20.385900
41.4p
76
Benny Johansson
Ekman & Co AB
3:07:02.1122100
+1:04:53.389200
41.2p
77
Bengt-Åke Johansson
Utmaningen
3:10:25.1142400
+1:08:16.409500
40.4p
78
Göran Abrahamsson
OK Orion
3:10:32.1143100
+1:08:23.410200
40.4p
79
Thomas Arvidsson
FK Finn
3:11:26.1148500
+1:09:17.415600
40.2p
80
Ulf Lindgren
Husums IF SK
3:12:12.1153100
+1:10:03.420200
40.0p
81
Lennart Appelkvist
OK Orion
3:12:43.1156200
+1:10:34.423300
39.9p
82
Magnus Sneen
Hägglunds IOFK
3:13:20.1159900
+1:11:11.427000
39.7p
83
Ragnar Sävfors
Livgardets IK
3:13:33.1161200
+1:11:24.428300
39.7p
84
Staffan Norberg
Visby IF Gute SOK
3:18:02.1188100
+1:15:53.455200
38.7p
85
Hans Forslund
Husums IF SK
3:18:22.1190100
+1:16:13.457200
38.6p
86
Ellen Nilsson
No Club
3:27:13.1243200
+1:25:04.510300
36.8p
87
Lars-Åke Westin
Ömv IF
3:33:35.1281400
+1:31:26.548500
35.6p
88
Anders Ryrman
No Club
3:34:46.1288500
+1:32:37.555600
35.4p
89
Marianne Melander
Bollsta IK
3:42:08.1332700
+1:39:59.599800
34.1p
90
Staffan Näsholm
Skorpeds SK
3:49:09.1374800
+1:47:00.641900
33.0p
91
Anna Sörelins
Mackinsey & Co
3:54:24.1406300
+1:52:15.673400
32.2p
92
Karin Landén
Utmaningen
4:02:12.1453100
+2:00:03.720200
31.1p