Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia / Scandic Cup Masstart
2014-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
31:33.189250
77.3p
2
Emma Ribom
Kalix SK
32:02.192140
+28.2790
76.1p
3
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
33:05.198470
+1:32.9120
73.7p
4
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
33:21.200050
+1:48.10700
73.1p
5
Sara Wadman
IFK Mora SK
33:25.200490
+1:52.11140
73.0p
6
Maria Jonasson
Östersunds SK
33:42.202130
+2:08.12780
72.4p
7
Klara Svensson
Äspereds IF
33:59.203830
+2:25.14480
71.8p
8
Johanna Engström
Kalix SK
34:18.205720
+2:44.16370
71.1p
9
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
34:27.206660
+2:54.17310
70.8p
10
Evelina Sutro
IFK Mora SK
34:58.209790
+3:25.20440
69.8p
11
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
35:07.210630
+3:33.21280
69.5p
12
Linda Ström
Hägglunds SK
35:21.212030
+3:47.22680
69.0p
13
Jasmine Olsson
Hudiksvalls IF
35:35.213480
+4:02.24130
68.6p
14
Filippa Lindman
Stockviks SF
35:48.214710
+4:14.25360
68.2p
15
Malin Jonsson
IK Stern
35:54.215300
+4:20.25950
68.0p
16
Olivia Persson
Storumans IK
36:04.216320
+4:30.26970
67.7p
17
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
36:16.217510
+4:42.28160
67.3p
18
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
36:27.218610
+4:53.29260
67.0p
19
Ida Hallquist
Åsarna IK
36:40.219910
+5:06.30560
66.6p
20
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
36:42.220110
+5:08.30760
66.5p
21
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
36:42.220140
+5:08.30790
66.5p
22
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
36:58.221700
+5:24.32350
66.0p
23
Elin Bryne
IK Fryken
37:03.222230
+5:29.32880
65.9p
24
Emma Jonsson
Åsarna IK
37:12.223170
+5:39.33820
65.6p
25
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
37:13.223270
+5:40.33920
65.6p
26
Ellionore Bäckman
Hede SK
37:32.225180
+5:59.35830
65.0p
27
Ilona Lusth
Åsarna IK
38:00.227950
+6:27.38600
64.2p
28
Julia Jonsson
IK Stern
38:23.230250
+6:50.40900
63.6p
29
Patricia Lockner
Graninge-Alliansen
38:26.230500
+6:52.41150
63.5p
30
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
38:34.231300
+7:00.41950
63.3p
31
Sara Björklund
Alnö SK
39:15.235450
+7:42.46100
62.2p
32
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
39:25.236460
+7:52.47110
61.9p
33
Frida Johansson
Hudiksvalls IF
39:37.237620
+8:03.48270
61.6p
34
Amanda Johansson
Tranemo IF
39:40.237910
+8:06.48560
61.6p
35
Lina Åslund
Hedesunda IF
39:52.239120
+8:18.49770
61.2p
36
Frida Lindqvist
Hagfors SF
40:04.240360
+8:31.51010
60.9p
37
Agnes Åstot
IFK Umeå
40:09.240890
+8:36.51540
60.8p
38
Maja Wiik
Tvärreds IF
41:44.250370
+10:11.61020
58.5p
39
Jessica Johansson
Falu IK
42:49.256830
+11:15.67480
57.0p
40
Agnes Carlsson
Visborgs OK
44:57.269670
+13:24.80320
54.3p
41
Julia Sköllerhag
Årjängs IF
45:57.275610
+14:23.86260
53.2p
-
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
23:59:58.8639700
-
-
Ida Kihlén
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
-
Madeleine Forsell
Linköpings SK
23:59:58.8639700
-
-
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
-
-
Ellen Dalberg
Åmotfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Klara Nordlund
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
-
Amanda Lindblad
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Ellen Sarenmark
SK Leksand
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Fritz
Åmåls OK
23:59:59.8639800
-
-
Signe Rosenberg
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Sara Östling
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Linn Gustafsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Backén
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Emma Thalin
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Karin Björnlinger
IK Vista
23:59:59.8639800
-
-
Mathilda Ruus
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
-
Linnea Stark
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
23:59:59.8639800
-