Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ås IF Elljusskida
2014-02-13
INFO
RESULTAT
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor
1
Hannes Stenström
Järpens SK
28:10.168900
D 14
2.5km, Längdskidor
1
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
7:33.45200
2
Emma Jönsson
Östersunds SK
7:56.47500
+23.2200
3
Elin Andersson
Östersunds SK
7:58.47700
+25.2400
4
Ida Andersson
Östersunds SK
8:00.47900
+27.2600
5
Julia Nilsson
Offerdals SK
8:32.51100
+59.5800
6
Elin Mårtensson
Utrikes SK
9:11.55000
+1:38.9700
7
Nike Norrman
Östersunds SK
9:14.55300
+1:41.10000
8
Karolina Hedenström
Offerdals SK
9:30.56900
+1:57.11600
9
Elin Krylén
Föllinge IK
12:16.73500
+4:43.28200
H 14
2.5km, Längdskidor
1
Erik Engelin
Offerdals SK
7:05.42400
2
Linus Berglund
Järpens SK
7:50.46900
+45.4400
3
Joel Engberg
Mörsils IF
7:53.47200
+48.4700
4
Henrik Millestu
Utrikes SK
7:57.47600
+52.5100
5
Erik Hennings
Östersunds SK
8:06.48500
+1:01.6000
6
Robin Ivansson
Offerdals SK
8:07.48600
+1:02.6100
7
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
8:41.52000
+1:36.9500
8
Marius Mathisen
Mörsils IF
8:54.53300
+1:49.10800
9
Oskar Åslund
Östersunds SK
9:03.54200
+1:58.11700
D 12
2km, Längdskidor
1
Lina Hennings
Östersunds SK
6:49.40800
2
Hanna Bångman
Offerdals SK
7:10.42900
+21.2000
3
Sofia Redman
Östersunds SK
7:12.43100
+23.2200
4
Ellen Sjölund
Spikbodarnas IK
7:13.43200
+24.2300
5
Emma Wikberg
Utrikes SK
7:47.46600
+58.5700
6
Minna Johansson
Östersunds SK
7:56.47500
+1:07.6600
7
Nora Anjevall
Spikbodarnas IK
7:58.47700
+1:09.6800
8
Flisa Ravald
ÅS IL
7:59.47800
+1:10.6900
9
Tindra Östberg
ÅS IL
8:00.47900
+1:11.7000
10
Linn Jonsson
Östersunds SK
8:08.48700
+1:19.7800
11
Clara Lindberg
Östersunds SK
8:08.48700
+1:19.7800
12
Klara Roos
ÅS IL
8:55.53400
+2:06.12500
13
Ella Hjelm
ÅS IL
9:30.56900
+2:41.16000
14
Anna Berglöf Skylare
Östersunds SK
9:35.57400
+2:46.16500
15
Saga Gunneriusson Wistman
Östersunds SK
9:58.59700
+3:09.18800
16
Olivia Ellmin
Östersunds SK
9:58.59700
+3:09.18800
17
Ella Torén
Offerdals SK
11:05.66400
+4:16.25500
H 12
2km, Längdskidor
1
Gustav Pålsson
Utrikes SK
6:08.36700
2
Gustav Hedström
Östersunds SK
6:17.37600
+9.800
3
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
6:31.39000
+23.2200
4
Tor Rönnestrand
ÅS IL
6:32.39100
+24.2300
5
Axel Mattsson
ÅS IL
7:00.41900
+52.5100
6
Vincent Grein
Sundsjö IF
7:19.43800
+1:11.7000
7
Hannes Sjölund Myhr
ÅS IL
7:34.45300
+1:26.8500
8
Jakob Wickenberg
ÅS IL
9:07.54600
+2:59.17800
9
Emil Gryckdal
ÅS IL
11:11.67000
+5:03.30200
D 10
1.5km, Längdskidor
1
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
4:11.25000
2
Alicia Sellsve
Järpens SK
4:34.27300
+23.2200
3
Alva Eriksson
Spikbodarnas IK
4:35.27400
+24.2300
3
Wilma Karlsson
Utrikes SK
4:35.27400
+24.2300
5
Hilda Sjöblom
ÅS IL
4:38.27700
+27.2600
5
Maja Aronsson
Östersunds SK
4:38.27700
+27.2600
7
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
5:13.31200
+1:02.6100
8
Ebba Hennings
Östersunds SK
5:19.31800
+1:08.6700
9
Moa Ericsson
Östersunds SK
5:39.33800
+1:28.8700
10
Ebba Westin
Östersunds SK
5:50.34900
+1:39.9800
11
Linn Jansson
Östersunds SK
5:57.35600
+1:46.10500
12
Amanda Boson
Östersunds SK
6:00.35900
+1:49.10800
13
Hanna Mårtensson
Utrikes SK
6:11.37000
+2:00.11900
14
Elsa Arnesson
ÅS IL
6:17.37600
+2:06.12500
15
Signe Roos
ÅS IL
6:18.37700
+2:07.12600
16
Felicia Arvidsson
Spikbodarnas IK
6:39.39800
+2:28.14700
17
Anja Gryckdal
ÅS IL
7:05.42400
+2:54.17300
18
Elsa Thuresson
ÅS IL
9:17.55600
+5:06.30500
19
Edla Sjölander
Offerdals SK
9:39.57800
+5:28.32700
Logga in för att slippa de här annonserna
H 10
1.5km, Längdskidor
1
Ludvig Millestu
Utrikes SK
4:00.23900
2
Björn Rönnestrand
ÅS IL
4:25.26400
+25.2400
3
Sebastian Ärlebrant
Östersunds SK
4:42.28100
+42.4100
4
Jonas Lindqvist
Östersunds SK
4:48.28700
+48.4700
5
Carl Nilsson
ÅS IL
4:48.28700
+48.4700
6
Anton Krylen
Föllinge IK
4:59.29800
+59.5800
7
Björn Östlund
Järpens SK
5:00.29900
+1:00.5900
8
Max Hansson
Offerdals SK
5:05.30400
+1:05.6400
8
William Morin
Offerdals SK
5:05.30400
+1:05.6400
10
Axel Arnesson
ÅS IL
5:09.30800
+1:09.6800
10
Oscar Norén
ÅS IL
5:09.30800
+1:09.6800
10
Hjalmar Oskarsson
ÅS IL
5:09.30800
+1:09.6800
13
Max Johansson
Östersunds SK
5:14.31300
+1:14.7300
14
Filip Ragnvaldsson
Östersunds SK
5:24.32300
+1:24.8300
15
Elias Redman
Östersunds SK
5:24.32300
+1:24.8300
16
Emil Tänglander
Östersunds SK
5:25.32400
+1:25.8400
17
Jakob Torgrimsson
Östersunds SK
5:26.32500
+1:26.8500
18
Aron Swartz
Frösö IF
5:28.32700
+1:28.8700
19
Karl Wikman
Spikbodarnas IK
5:31.33000
+1:31.9000
20
Philip Hamberg
Östersunds SK
5:33.33200
+1:33.9200
21
Eric Staaf
ÅS IL
5:43.34200
+1:43.10200
22
Matteus Möllerman
Östersunds SK
5:44.34300
+1:44.10300
23
Axel Wistman Gunneriusson
Östersunds SK
5:56.35500
+1:56.11500
24
Viggo Stein
ÅS IL
6:07.36600
+2:07.12600
25
Axel Krondahl
ÅS IL
6:09.36800
+2:09.12800
26
Ante Duveskog
Östersunds SK
6:13.37200
+2:13.13200
27
Ville Eklöv
Östersunds SK
6:23.38200
+2:23.14200
28
Jonas Jonsson
Östersunds SK
6:24.38300
+2:24.14300
29
Emil Ärlebrandt
Östersunds SK
6:27.38600
+2:27.14600
30
Max Möllerman
Östersunds SK
6:35.39400
+2:35.15400
31
Alex Rönnerfjäll
Östersunds SK
6:45.40400
+2:45.16400
32
Manne Östberg
ÅS IL
6:50.40900
+2:50.16900
33
Liam Rönnerfjäll
Östersunds SK
7:04.42300
+3:04.18300
34
Herman Hjelm
ÅS IL
7:10.42900
+3:10.18900
H 21 Motion
10km, Längdskidor
1
Johan Holmlund
Östersund Triathlon
29:51.179000
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)