8.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Anneli Jungblad | Högsäters GF | 30:11.181000 | ||
8.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Joakim Wretling | IK Rex | 28:01.168000 | ||
8.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Magnus Björk | IK Rex | 23:55.143400 | ||
- | Mats Jansson | Sundbybergs IK | 23:59:59.8639800 | ||
- | Sebastian Jansson | Sundbybergs IK | 23:59:59.8639800 | ||
4.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Christina Åkerblom Andersson | Arlanda-Märsta SK | 19:00.113900 | ||
3.6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Alva Sköld | Häverödals IF | 10:39.63800 | ||
2 | Lisa Melén Olsson | Häverödals IF | 11:09.66800 | +30.2900 | |
3 | Signe Svensson | Föreningen IKJ Haninge | 11:24.68300 | +45.4400 | |
4 | Olivia Lavén | Täby IS SK | 11:28.68700 | +49.4800 | |
5 | Johanna Ingard | IK Rex | 12:02.72100 | +1:23.8200 | |
6 | Paige Lembke | Sundbybergs IK | 12:09.72800 | +1:30.8900 | |
7 | Josefine Fridsjö | Tierps IF | 12:43.76200 | +2:04.12300 | |
8 | Madeleine Söderqvist | Bälinge IF | 12:57.77600 | +2:18.13700 | |
9 | Evelina Christensen | Föreningen IKJ Haninge | 14:58.89700 | +4:19.25800 | |
10 | Wilma Bergqvist | Brottby SK | 15:14.91300 | +4:35.27400 | |
3.6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Johan Ekberg | Nacka Värmdö SK | 10:21.62000 | ||
2 | Oskar Ahnbrink | Sundbybergs IK | 11:02.66100 | +41.4000 | |
3 | Pontus Olofsson Bierfelt | Torshälla-Nyby IS | 11:16.67500 | +55.5400 | |
4 | Johan Lüning | Bålsta SK | 11:41.70000 | +1:20.7900 | |
5 | Elias Röstin | Söders SOL Tyresö | 11:49.70800 | +1:28.8700 | |
6 | Martin Björk | IK Rex | 12:02.72100 | +1:41.10000 | |
7 | David Sundqvist | IK Rex | 12:20.73900 | +1:59.11800 | |
- | Martin Mickels | Bålsta SK | 23:59:59.8639800 | ||
2.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Lisa Åkerlöf | Öregrunds IK | 9:00.53900 | ||
2 | Ebba Karlsson | Täby IS SK | 9:08.54700 | +8.700 | |
3 | Lisa Ekberg | Nacka Värmdö SK | 9:34.57300 | +34.3300 | |
4 | Alma Nordström | Vassunda IF | 9:48.58700 | +48.4700 | |
5 | Malin Olofsson-bierfeldt | Torshälla-Nyby IS | 10:15.61400 | +1:15.7400 | |
6 | Lina Åhnberg | Storvreta IK | 10:48.64700 | +1:48.10700 | |
7 | Josefine Melin | Tierps IF | 10:55.65400 | +1:55.11400 | |
8 | Josefine Söderqvist | Bälinge IF | 11:31.69000 | +2:31.15000 | |
- | Embla Åhlen | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | ||
- | Lisa Nystedt | Täby IS SK | 23:59:59.8639800 | ||
2.8km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Jacob Lundkvist | Sundbybergs IK | 9:16.55500 | ||
2 | Karl Grywenz | Storvreta IK | 9:18.55700 | +2.100 | |
3 | Axel Karlsson | Täby IS SK | 9:26.56500 | +10.900 | |
4 | Lukas Ivarsson | Bålsta SK | 10:14.61300 | +58.5700 | |
5 | Otto Black | Täby IS SK | 10:17.61600 | +1:01.6000 | |
6 | Helmer Lönnkvist | Föreningen IKJ Haninge | 10:38.63700 | +1:22.8100 | |
7 | Alvar Melin | Föreningen IKJ Haninge | 11:09.66800 | +1:53.11200 | |
8 | Max Enström | Täby IS SK | 11:27.68600 | +2:11.13000 | |
9 | Rickard Nordkvist | Sundbybergs IK | 11:45.70400 | +2:29.14800 | |
1.6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Erika Lavén | Täby IS SK | 5:17.31600 | ||
2 | Klara Borg | Oxvretens SK | 5:59.35800 | +42.4100 | |
3 | Tuva Åhlen | Vassunda IF | 6:30.38900 | +1:13.7200 | |
4 | Linnea Nordström | Vassunda IF | 6:39.39800 | +1:22.8100 | |
5 | Evelina Sparf | Åkersberga SK | 7:13.43200 | +1:56.11500 | |
6 | Dorothea Petersson | Storvreta IK | 7:45.46400 | +2:28.14700 | |
1.6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Wilhelm Sterner | Täby IS SK | 5:08.30700 | ||
2 | Arvid Ekberg | Nacka Värmdö SK | 5:13.31200 | +5.400 | |
3 | Ruben Tholander | Sundbybergs IK | 5:36.33500 | +28.2700 | |
4 | Alexander Helmin | Ärla IF | 5:58.35700 | +50.4900 | |
5 | Erik Odin | IFK Västerås SK | 6:38.39700 | +1:30.8900 | |
6 | Tomas Bergqvist | Brottby SK | 7:10.42900 | +2:02.12100 | |
7 | Mattis Åhnberg | Storvreta IK | 8:49.52800 | +3:41.22000 |