Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Stafett
2014-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
Längdskidor, Klassisk stil, Stafett
1
Ulricehamns IF
26:22.158140
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
10:06.60520
Linus Nygren
Ulricehamns IF
6:14.37340
Erik Lieback
Ulricehamns IF
10:01.60060
2
Sundbybergs IK lag 1
26:58.161780
+36.3540
Jacob Nystedt
Sundbybergs IK
10:09.60850
Adam Östling
Sundbybergs IK
6:11.37080
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
10:37.63630
3
Kalix SK
27:14.163350
+52.5110
Anton Laine
Kalix SK
10:19.61830
Christoffer Marjeta
Kalix SK
6:29.38810
Simon Stenberg
Kalix SK
10:26.62500
4
Stockviks SF lag 1
27:30.164960
+1:08.6720
Tobias Lundman
Stockviks SF
10:19.61800
Arvid Vänn
Stockviks SF
6:14.37390
Jacob Stark
Stockviks SF
10:56.65550
5
Borås SK
27:43.166290
+1:21.8050
Anton Swedberg
Borås SK
10:12.61180
Lukas Högfelt
Borås SK
6:07.36640
Petter Persson
Borås SK
11:23.68260
6
Åsarna IK lag 1
27:58.167780
+1:36.9540
Carl Rotvold
Åsarna IK
10:10.60950
Viktor Jonsson
Åsarna IK
6:25.38480
Tobias Olsson
Åsarna IK
11:22.68140
7
Täfteå IK lag 1
28:07.168630
+1:44.10390
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
10:26.62550
Simon Eriksson
Täfteå IK
6:36.39590
Viktor Strömberg
Täfteå IK
11:03.66280
8
Bodens SK lag 1
28:28.170760
+2:06.12520
Jesper Matti
Bodens SK
10:35.63430
Valdemar Nilsson
Bodens SK
6:56.41560
Joel Åström
Bodens SK
10:56.65570
9
IF Hallby SOK
28:28.170790
+2:06.12550
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
11:00.65930
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
6:43.40270
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
10:44.64380
10
Falu IK
28:57.173690
+2:35.15450
Albert Carling
Falu IK
10:26.62580
Sebastian Eriksson
Falu IK
6:48.40780
David Ljunglund
Falu IK
11:42.70120
11
Hagfors SF
28:58.173760
+2:36.15520
Alfred Nilsson
Hagfors SF
10:53.65290
Elias Edvinsson
Hagfors SF
6:49.40860
Simon Lundberg
Hagfors SF
11:15.67410
12
Sollefteå Skidor IF
29:16.175550
+2:54.17310
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
11:31.69010
Love Persson
Sollefteå Skidor IF
6:56.41590
Jonathan Modin
Sollefteå Skidor IF
10:48.64740
13
Stora Tuna IK SK
29:27.176670
+3:05.18430
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
9:49.58890
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
7:06.42530
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
12:31.75040
14
Åsarna IK lag 2
29:29.176860
+3:07.18620
Jesper Persson
Åsarna IK
10:18.61730
Kasper Wiken
Åsarna IK
7:28.44760
Sven Leander
Åsarna IK
11:42.70150
15
Alnö SK
29:31.177090
+3:09.18850
Adam Westman
Alnö SK
10:08.60720
Philip Kristoffersson
Alnö SK
7:30.44930
Petter Dahl
Alnö SK
11:53.71230
16
Storvreta IK
29:37.177630
+3:14.19390
Olle Grywenz
Storvreta IK
11:05.66470
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
7:00.41910
Gustaf Berglund
Storvreta IK
11:31.69030
17
Mörsil IF
30:01.180020
+3:38.21780
Tobias Engberg
Mörsils IF
10:38.63740
Sebastian Yusuf
Mörsils IF
7:47.46680
Måns Olsson
Mörsils IF
11:34.69390
18
Rembo IK
30:01.180050
+3:39.21810
Zackarias Björn
Rembo IK
11:29.68890
Alexander Sjödin
Rembo IK
7:29.44880
Samuel Björn
Rembo IK
11:01.66070
19
Järpens SK
30:06.180520
+3:43.22280
Ludvig Karlsson
Järpens SK
10:39.63860
Oskar Edh
Järpens SK
7:55.47400
Felix Forsberg
Järpens SK
11:31.69040
20
Hällbybrunns IF
30:18.181700
+3:55.23460
Gustav Johnsson
Hällbybrunns IF
10:27.62680
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
7:26.44530
Håkan Ramberg
Hällbybrunns IF
12:23.74280
21
Vassunda IF
30:18.181740
+3:56.23500
Victor Svensson
Vassunda IF
11:11.67090
Anton Modin
Vassunda IF
7:08.42730
Simon Thor
Vassunda IF
11:58.71710
22
IFK Mora SK
30:52.185140
+4:30.26900
Axel Jutterström
IFK Mora SK
11:04.66360
Samuel Höjling
IFK Mora SK
7:19.43890
Fredrik Norlin
IFK Mora SK
12:27.74690
23
Domnarvets GoIF
30:56.185520
+4:33.27280
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
10:50.64960
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
7:23.44260
Max Andersson
Domnarvets GOIF
12:41.76090
24
Stockviks SF lag 2
31:01.186050
+4:39.27810
Mattias Wedin
Stockviks SF
11:43.70230
Carl Lindell
Stockviks SF
7:23.44230
Rasmus Konradsson
Stockviks SF
11:54.71380
25
Stuguns SK
31:13.187210
+4:50.28970
Erik Holgren
Stuguns SOK Gjurd
11:41.70070
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
7:24.44320
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
12:07.72610
26
Bodens SK lag 2
32:27.194680
+6:05.36440
Zackarias Jakobsson
Bodens SK
11:08.66770
Emma Gustafsson
Bodens SK
8:23.50250
Amanda Lundström
Bodens SK
12:55.77450
27
Täfteå IK lag 2
32:34.195350
+6:12.37110
Moa Lundgren
Täfteå IK
10:59.65800
William Eriksson
Täfteå IK
6:44.40390
Alfred Nilsson
Täfteå IK
14:50.88950
-
Hägglunds SK Ski Team
23:59:59.8639800
Albin Sehlberg
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
Anna Bodin
Hägglunds SK
23:59:59.8639800
Agnes Sondell
Hägglunds SK
23:59:59.8639800