Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Sprint
2014-02-15
INFO
RESULTAT
Visa sprintstege
H 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Johan Edin
IFK Mora SK
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
3
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
4
Viktor Brännmark
Bodens SK
5
Martin Johansson
IFK Mora SK
6
Martin Bergström
Piteå Elit SK
Semifinal
7
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
7
Erik Silfver
IFK Umeå
9
Gustav Nordström
Borås SK
9
Jesper Modin
Piteå Elit SK
11
Anton Karlsson
Åsarna IK
11
Anders Svanebo
Stockviks SF
Kvartsfinal
13
Robin Norum
IFK Umeå
13
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
13
Emil Ekman
Ulricehamns IF
16
Daniel Svensson
IFK Mora SK
16
Johan Forsberg
IFK Umeå
16
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
16
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
16
Håkan Emilsson
Offerdals SK
21
Rasmus Blom
Högsäters GF
21
Jesper Arnesson
Borås SK
21
Oscar Kardin
Offerdals SK
21
Arvid Forss
Åsarna IK
21
Mattias Jonasson
Östersunds SK
26
Viktor Hansson
Garphyttans IF
26
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
26
26
Adrian Bergström
Bodens SK
26
David Nordström
IFK Umeå
Kval
31
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
3:02.18169
32
Oscar Bergström
IFK Mora SK
3:10.18914
33
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
3:10.18922
34
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
3:11.19062
35
Oscar Persson
SK Bore
3:12.19145
36
Alexander Westberg
Borås SK
3:13.19205
37
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
3:13.19231
38
Hampus Lindblom
Åsarna IK
3:13.19256
39
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
3:13.19294
40
Patrik Tallbom
Östersunds SK
3:14.19303
41
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
3:15.19404
42
Adam Steen
Falun Borlänge SK
3:15.19418
43
Emil Lagergren
Tynderö IK
3:16.19549
44
Johan Eriksson
Åsarna IK
3:16.19564
45
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
3:16.19578
46
Daniel Holmgren
IFK Umeå
3:17.19663
47
Daniel Abrahamsson
Borås SK
3:18.19758
48
Carl Olander
IK Stern
3:18.19777
49
Nils Persson
Östersunds SK
3:19.19818
50
Per Sandberg
Filipstads SF
3:19.19860
51
Erik Strindlund
Östersunds SK
3:24.20369
52
Jimmy Seger
Boo IF
3:24.20387
53
Tobias Nilsson
IFK Umeå
3:25.20416
54
Albin Jonsson
Högbo GOIF
3:26.20537
55
Martin Gotting
Ulricehamns IF
3:27.20627
56
Andre Larsson
Svegs IK
3:29.20821
57
Victor Hallquist
Åsarna IK
3:30.20920
58
Viktor Axelsson
Borås SK
3:34.21374
59
Joel Hultin
Garphyttans IF
3:40.21965
60
Simon Svanebo
Tynderö IK
3:42.22113
61
Tobias Palolampi
Tynderö IK
3:53.23239
62
David Olofsson
IFK Skövde SK
4:18.25714
63
Johannes Ringsby
SK Bore
23:59:58.8639700
64
Marcus Svelander
Åsarna IK
23:59:59.8639800
64
Jesper Brofjärd
Borås SK
23:59:59.8639800
64
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
64
Anders Solin
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
64
Espen Hultgreen Weltzien
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
64
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800