Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Master SM Klassiskt
2014-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 35
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Per Sjöblom
City Sweden
30:49.184830
73.4p
2
Niklas Nordensson
Lucksta IF
30:56.185560
+7.630
73.1p
3
Markus Zetterström
Väsby SK
32:58.197700
+2:08.12770
68.6p
4
Anders Nordin
Lucksta IF
33:47.202610
+2:57.17680
67.0p
H 40
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lars Wedholm
Falu IK
30:17.181660
74.7p
2
Mikael Andersson G
ÅS IL
31:37.189690
+1:20.7930
71.5p
3
Anders Erikson
Föreningen IKJ Haninge
32:12.193110
+1:54.11350
70.3p
4
Lorens Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
35:10.210970
+4:53.29210
64.3p
H 45
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Leif Eklund
Tierps IF
31:21.188080
72.1p
2
Sören Sundberg
Högbo GOIF
32:29.194830
+1:07.6650
69.6p
3
Thomas Johansson
Föreningen IKJ Haninge
32:46.196560
+1:24.8380
69.0p
4
Patrik Norberg
Trångsvikens IF
35:11.211050
+3:49.22870
64.3p
5
Nils-Arvid Olofsson
Eslövs FK
35:47.214620
+4:25.26440
63.2p
6
Thomas Bengtsson
Tynderö IK
44:52.269170
+13:30.80990
50.4p
-
Oskar Nederheim
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
-
-
Johan Gustafsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Bo Lindén
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
-
-
Lars Gunnarsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Nilsson
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
-
H 50
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Mats Mattes
Edsbyns SK
31:33.189250
71.7p
2
Mikael Svensson
IFK Skövde SK
32:33.195290
+1:00.5940
69.5p
3
Magnus Svensson
Täby IS SK
33:03.198260
+1:30.8910
68.4p
4
Björn Albinsson
Väsby SK
34:16.205530
+2:42.16180
66.0p
5
Michael Henning
Bergeforsens SK
35:37.213620
+4:03.24270
63.5p
6
Jonny Nordmann
Aspås IF
36:20.217970
+4:47.28620
62.3p
7
Erik Brisenheim
Stockholms RK
38:08.228710
+6:34.39360
59.3p
-
Tomas Wallin
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Lund
Föreningen IKJ Haninge
23:59:59.8639800
-
H 55
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Thomas Foxegård
Älvdalens IF SK
33:54.203330
66.7p
2
Tommie Hansson
Bjursås IK
34:56.209560
+1:02.6130
64.8p
3
Olavi Nieminen
Ragunda IF
35:39.213850
+1:45.10420
63.5p
D 35
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jenny Kling
Selånger SOK
17:41.106070
60.1p
D 40
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anne-Li Lidman
Sundbybergs IK
18:01.108080
59.0p
-
Susanne Liukkonen
IF Strategen
23:59:59.8639800
-
D 50
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Christina Holm
Ufk
20:01.120080
53.3p
D 60
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ulla-Britt Östman
Brännebrona SK
41:12.247180
26.2p
D 65
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Eva Widelund
Hudiksvalls IF
22:43.136200
47.1p
D 70
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gun Eriksson
Offerdals SK
22:56.137520
46.7p
2
Eivor Lindgren
Fåkers IK
23:24.140380
+28.2760
45.7p
3
Gerd Eriksson
Offerdals SK
23:45.142490
+49.4870
45.1p
4
Doris Bertilsson
Bodens SK
29:34.177370
+6:38.39750
36.4p
H 60
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Bengt-Olof Hagström
Hägglunds SK
16:47.100620
63.3p
2
Leif Andersson
Njurunda SK
17:09.102810
+21.2090
62.0p
3
Sven-Erik Fjellborg
Jukkasjärvi IF
17:12.103130
+25.2410
61.8p
4
Yngve Alvén
Redvägs SK
17:44.106320
+57.5600
60.0p
5
John Skyttmark
Offerdals SK
17:52.107100
+1:04.6380
59.6p
-
Leif Hedman
SK Järven
23:59:59.8639800
-
-
Lennart Jonsson
IFK Arvidsjaur SK
23:59:59.8639800
-
-
Reine Ramsell
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
-
Jan-Olov Larsson
Nobel Aktiv IF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 65
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Rubert Simonsson
Landöns IF
17:34.105360
60.5p
2
Hans Jansson
Club Ski & Run
17:36.105520
+1.60
60.4p
3
Conny Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
17:53.107270
+19.1810
59.5p
4
Stefan Bergkvist
Högbo GOIF
18:05.108430
+30.2970
58.8p
5
Bror Olofsson
Järnvägarnas SK
18:36.111560
+1:02.6100
57.2p
6
Einar Westman
Fredrika IK
19:03.114210
+1:28.8750
55.9p
7
Nils Henrik Allas
IFK Kiruna
19:15.115440
+1:40.9980
55.4p
8
Jan-Olov Jonsson
Strömsbergs IF
19:26.116530
+1:51.11070
54.9p
9
Leif Hasselqvist
Edsbyns SK
20:28.122720
+2:53.17260
52.2p
10
Stig Olovsson
Gävle CA
20:54.125300
+3:19.19840
51.1p
11
Bernt-Ove Hellström
Strömsbergs IF
21:20.127950
+3:45.22490
50.1p
12
Stefan Billström
Lucksta IF
22:40.135900
+5:05.30440
47.2p
13
Christer Möllenberg
Timrå SOK
24:20.145940
+6:45.40480
44.0p
-
Bo Ingemar Karlsson
Strömsbergs IF
23:59:59.8639800
-
-
Mats Fredriksson
Malungs SK
23:59:59.8639800
-
H 70
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Riku Kyllönen
Sundbybergs IK
17:52.107100
59.6p
2
Artur Forsberg
IF Linden
18:10.108970
+18.1770
58.6p
3
Brynolf Enlund
Jokkmokks SK
18:39.111840
+47.4640
57.1p
4
Bertil Persson
Göteborgs SK
19:09.114830
+1:17.7630
55.6p
5
Elof Höglund
Timrå SOK
21:31.129080
+3:39.21880
49.6p
H 75
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gösta Emmont
Järnvägarnas SK
19:49.118820
53.8p
2
Stig Eriksson
Svegs IK
20:23.122220
+34.3300
52.4p
3
Alf Spåra
IK Aluminium
22:24.134320
+2:35.15400
47.7p
4
Åke Leverin
Väsby SK
22:38.135780
+2:49.16860
47.2p
5
Gösta Norén
Gävle SK
22:39.135850
+2:50.16930
47.2p
6
Ernst Larsson Lussi
Sundbybergs IK
25:36.153530
+5:47.34610
41.9p
-
Lars-Enar Gunnarsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
H 80
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Göte Sandbäck
Öje IF
22:16.133560
48.0p
2
Bengt Larsson
Kovlands IF
27:35.165480
+5:19.31820
38.9p
3
Roland Lundqvist
Timrå SOK
29:51.179080
+7:35.45420
36.0p
H 85
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Harry Larsson
Timrå SOK
30:38.183710
35.1p
2
Yngve Larsson
Kovlands IF
33:17.199690
+2:39.15880
32.3p