Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Andörjan
2003-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Älvsbyn Skidallians
Plats: Älvsbyn
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eva Öberg
Kalix SK
2:19:10.834900
69.1p
2
Jenny Lindström
Luleå Gjutarens IF
2:22:22.854100
67.5p
3
Mona Pettersson
Strömnäs GIF
2:40:19.961800
60.0p
D 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anne-Mari Johansson
Bergnäsets AIK
2:42:44.976300
59.1p
2
Anna Norén
Norrfjärdens IF
2:43:45.982400
58.7p
3
Ankki Uusitalo-Eriksson
Bergnäsets AIK
3:23:54.1223300
47.1p
D 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Johansson
Luleå Gjutarens IF
2:12:42.796100
72.4p
2
Sara Forsgren
IFK Arvidsjaur SK
2:46:41.1000000
57.7p
3
Ann-Kristin Andersson
Arjeplogs SK
2:51:48.1030700
55.9p
D 45
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Berit Lundgren
Hortlax SK
3:01:36.1089500
52.9p
2
Inga-Lill Jonsson
Glommersträsk Lappträsk IF
3:11:43.1150200
50.1p
D 50
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Armi Lintzen
F 21 IF
2:41:25.968400
59.5p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Nordmark
Överkalix IF
2:00:51.725000
79.5p
2
Olof Pettersson
Gellivare SK
2:00:53.725200
79.5p
3
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:04:38.747700
77.1p
H 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bengt Andersson
Bergnäsets AIK
2:03:29.740800
77.8p
2
Ulf Karlsson
Hortlax SK
2:04:42.748100
77.1p
3
Erik Jonsson
Älvsby IF SK
2:07:55.767400
75.1p
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sven Öhrneling
Bergnäsets AIK
2:07:32.765100
75.4p
2
Lars Nilsson-Springare
Nattavaaraby SK
2:12:35.795400
72.5p
3
Hans Bodin
Sunderby SK
2:18:13.829200
69.5p
H 45
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Roberto Forsberg
Unbyns IF
2:12:21.794000
72.6p
2
Björn Lindberg
Öregrunds IK
2:12:38.795700
72.5p
3
Jan Svanberg
Bodens SK
2:18:37.831600
69.3p
H 50
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kent Wilsson
Jukkasjärvi IF
2:15:27.812600
71.0p
2
Kenrick Pettersson
Vidsels IK
2:23:34.861300
66.9p
3
Lennart Nilsson
Jokkmokks SK
2:25:50.874900
65.9p
H 55
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Conny Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:13:00.797900
72.3p
2
Bo Nyström
Älvsby IF SK
2:20:30.842900
68.4p
3
Bernt Lindström
Råneå SK
2:38:57.953600
60.5p
H 60
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Göran Segerlund
Kukkola IF
2:19:10.834900
69.1p
2
Sven-Ove Rensfeldt
Råneå SK
2:22:07.852600
67.6p
3
Owe Westerberg
Älvsby IF SK
2:58:33.1071200
53.8p
H 65
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stig Karlsson
Vidsels IK
2:15:23.812200
71.0p
2
Valle Enbom
Bodens SK
2:54:09.1044800
55.2p
3
Bernt Persson
Luleå Gjutarens IF
2:55:04.1050300
54.9p
H 75
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Seth Pettersson
Vistträsk IF
3:08:08.1128700
51.1p
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan Henriksson
Råneå SK
2:30:34.903300
63.8p
2
Hans Björklund
Brändöns IF
2:33:46.922500
62.5p
3
Gunnar Johansson
Älvsby IF SK
2:35:28.932700
61.8p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Andörjan 2023
Andörjan 2020
Andörjan 2019
Andörjan 2018
Andörjan 2017
Andörjan 2016
Andörjan 2015
Andörjan 2014
Andörjan 2013
Andörjan 2012
Andörjan 2011
Andörjan 2010
Andörjan 2009
Andörjan 2008
Andörjan 2007
Andörjan 2006
Andörjan 2005
Andörjan 2004
Andörjan 2003
Tävlingar i närheten
Malmstråket 2003
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan