Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Huskvarna Ski Marathon
2014-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Lund
IF Hallby SOK
1:53:51.683080
77.2p
2
Rasmus Ax
Boxholm-Ekeby SK
1:57:32.705110
+3:40.21930
74.2p
3
Johan Palmér
IF Hallby SOK
1:57:43.706270
+3:51.23090
74.0p
4
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:58:20.709910
+4:28.26730
73.6p
5
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:00:04.720330
+6:12.37150
72.3p
6
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:00:52.725150
+7:00.41970
71.7p
7
Daniel Nilsson
OK Norrvirdarna
2:02:44.736300
+8:52.53120
70.3p
8
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
2:07:02.762140
+13:10.78960
67.4p
9
David Elgh
IK Vista
2:07:49.766850
+13:57.83670
66.9p
10
Arvid Öhrn
IK Vista
2:08:12.769140
+14:20.85960
66.7p
11
Joakim Assarsson
Nässjö SF
2:10:06.780570
+16:14.97390
65.5p
12
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:10:27.782690
+16:36.99510
65.3p
13
Marcus Ullman
OK Alehof
2:11:20.787950
+17:28.104770
64.8p
14
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
2:11:26.788530
+17:34.105350
64.7p
15
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:12:26.794510
+18:34.111330
64.1p
16
Erik Blomgren
Rydaholms GOIF
2:13:13.799280
+19:22.116100
63.7p
17
Jerker Aspgård
Mölndal
2:13:31.801020
+19:39.117840
63.5p
18
Jakob Hjelmåker
IK Stern
2:13:35.801430
+19:43.118250
63.5p
19
Johannes Gunnarzon
IF Hallby SOK
2:14:11.805020
+20:19.121840
63.1p
20
Linus Nielsen
Nybro Ski
2:14:26.806560
+20:34.123380
63.0p
21
Johan Malmkvist
Högsjö GF
2:14:30.806950
+20:38.123770
62.9p
22
Rickard Ahlex
Lessebo OK
2:15:34.813310
+21:42.130130
62.4p
23
Johannes Jillerö
Trollhättans SOK
2:15:36.813580
+21:45.130400
62.3p
24
Carl-johan Medin
Axa SC
2:19:30.836900
+25:38.153720
60.3p
25
Daniel Enesten
Hössna IF
2:23:18.859720
+29:26.176540
58.4p
26
Christian Lofthammar
IF Hallby SOK
2:23:24.860320
+29:32.177140
58.3p
27
Torgny Hedvall
Lessebo OK
2:24:37.867600
+30:45.184420
57.7p
28
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:25:54.875360
+32:02.192180
57.1p
29
Per Bertilsson
OK Gränsen
2:26:06.876540
+32:14.193360
57.0p
30
David Hokfors
Berber IS
2:27:55.887450
+34:03.204270
56.2p
31
Magnus Stenvall
IK Hakarpspojkarna
2:28:16.889560
+34:24.206380
56.0p
32
Magnus Ullman
OK Alehof
2:28:56.893570
+35:04.210390
55.8p
33
Tomas Amneskog
OK Alehof
2:30:02.900180
+36:10.217000
55.3p
34
Mattias Ellison
IK Stern
2:31:44.910390
+37:53.227210
54.5p
35
Anders Rinstad
Västervik
2:31:50.910960
+37:58.227780
54.5p
36
Peder Kock
Sundbybergs IK
2:32:56.917590
+39:05.234410
54.0p
37
Martin Lindfors
Björkfors GOIF
2:33:13.919220
+39:21.236040
53.9p
38
Leif Graaf
Axa SC
2:35:01.930080
+41:09.246900
53.2p
39
Jonathan Egerbo
IK Livsnerven
2:35:21.932050
+41:29.248870
53.1p
40
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:35:46.934500
+41:54.251320
52.9p
41
Christopher Maurie
Söderhamns SK
2:35:49.934820
+41:57.251640
52.9p
42
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
2:36:17.937640
+42:25.254460
52.7p
43
Ingemar Ericsson
FK Finn
2:36:49.940800
+42:57.257620
52.5p
44
Andreas Wadskog
Axa SC
2:37:04.942310
+43:12.259130
52.4p
45
Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
2:37:36.945580
+43:44.262400
52.2p
46
Daniel Lönngren
Axa SC
2:38:18.949760
+44:26.266580
51.9p
47
Thomas Ljungberg
Gnosjö FK
2:41:05.966400
+47:13.283220
50.9p
48
Henrik Arkåsen
Västerviks OK
2:49:42.1018150
+55:50.334970
47.9p
49
Ralf Pankalla
IK Hakarpspojkarna
2:49:49.1018810
+55:57.335630
47.8p
50
Amund Lindgren
Linköpings SK
2:56:41.1060020
+1:02:49.376840
45.7p
51
Andreas Alm
IK Hakarpspojkarna
2:57:36.1065570
+1:03:44.382390
45.4p
52
Per Enberg
IK Hakarpspojkarna
2:57:40.1065920
+1:03:48.382740
45.4p
53
Oscar Israelsson
Axa SC
2:59:29.1076830
+1:05:37.393650
44.9p
54
Roger Hagstedt
Tidaholm SOK Sisu
3:00:27.1082670
+1:06:35.399490
44.6p
55
Magnus Mellteg
Nybro Ski
3:01:25.1088410
+1:07:33.405230
44.4p
56
Jarno Aspbäck
Simlångsdalens IF
3:04:48.1108710
+1:10:56.425530
43.4p
57
Fredrik Ylander
Simlångsdalens IF
3:06:45.1120480
+1:12:53.437300
42.9p
58
Lars Bengtsson
Vreta Skid o Mk
3:06:51.1121020
+1:12:59.437840
42.9p
59
Anton Israelsson
Norrfors IK
3:08:52.1133130
+1:15:00.449950
42.4p
60
Tomas Dehlin
SOK Aneby
3:09:29.1136840
+1:15:37.453660
42.2p
61
Fredrik Berg
Ernst & Young SK
3:21:00.1205970
+1:27:08.522790
39.5p
62
Mattias Holmström
Norrköpings SK
3:22:33.1215290
+1:28:42.532110
39.1p
63
Jes Breckling
Bornholms Skivenner
3:27:02.1242190
+1:33:11.559010
38.2p
64
Oskar Sjödahl Alsén
Halmstad
3:29:45.1258410
+1:35:53.575230
37.6p
65
Olliver Axelsson
Vaggeryds SOK
3:35:48.1294750
+1:41:56.611570
36.5p
-
Martin Wehlin
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Peter Schnohr
Holte Ski
23:59:58.8639700
-
-
Ivo Rome
IFK Sävsjö SK
23:59:58.8639700
-
-
Lars Kaare Pedersen
Holte Ski
23:59:58.8639700
-
-
Per-olov Larsson
SOK Viljan
23:59:58.8639700
-
-
Edvard Jarlert
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Peter Calonne
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Ahlzén
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:58.8639700
-
-
Kent Hulusjö
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Holgersson
Brännebrona SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Jägard
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Källvant
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Anders Hedberg
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Lundqvist
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Anders Melander
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Jan Nilsson
IFK Helsingborg
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Nyman
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Kjell Arnesson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Rothzén
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Per Stenström
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-