Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Jarlloppet
2014-02-09
INFO
RESULTAT
Visa sprintstege
D 8
Längdskidor, Sprint
Final
1
SVAHN Nathalie
IFK Mora SK
2:22.14130
D 10
Längdskidor, Sprint
Final
1
Malin Oskarsson
SK Leksand
1:18.7700
2
Ellen Björk
Orsa SK
1:19.7830
3
Ellen Nilsson
Dala-Järna IK
1:27.8600
4
Linn Slottgårdhansson
Orsa SK
1:34.9340
B-Final
5
Caroline Maklin
Orsa SK
1:34.9390
6
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
1:39.9820
7
Emilia Tysk
IFK Mora SK
1:43.10220
8
Ellen Bengtsson
Orsa SK
1:45.10480
C-Final
9
Fanny Sundin
Orsa SK
1:56.11550
10
Linnéa ERIKSSON-BODESTRÖM
IK Jarl Rättvik
2:06.12580
11
Lea BÖRJES
IK Jarl Rättvik
2:12:00.791900
12
Nina Jutterström
IFK Mora SK
2:19:00.833900
D 12
Längdskidor, Sprint
Final
1
Alva Björk
Orsa SK
1:10.6980
2
Elina Franzén
Idre SK
1:17.7620
3
Josefin Lindström
Högbo GOIF
1:20.7960
4
Klara Andersson
Dala-Järna IK
1:28.8720
B-Final
5
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
1:29.8800
6
Maja Unger
Sågmyra SK
1:30.8940
7
Julia Carlsson
Gagnefs IF
1:30.8970
8
Emma Olaspers
Orsa SK
1:40.9990
9
Vendela Söderqvist
Falu IK
1:50.10970
D 14
Längdskidor, Sprint
Final
1
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
1:50.10930
2
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
1:51.11000
3
Louise Lindström
Högbo GOIF
1:54.11330
4
Alicia Furunäs
IFK Grängesberg SK
2:00.11920
B-Final
5
Ella Olsson
Sågmyra SK
2:02.12180
6
Hanna Bengtsson
Orsa SK
2:11.13060
7
Linn Tapani
Falu IK
2:12.13110
8
Ida Olaspers
Orsa SK
2:19.13800
9
Wilma Nilsson
Dala-Järna IK
2:22.14130
10
Rebecca Eriksson Brodin
IFK Mora SK
2:23.14200
Logga in för att slippa de här annonserna
D 16
Längdskidor, Sprint
Final
1
Sofie Oskarsson
SK Leksand
1:45.10410
2
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
1:45.10460
3
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
1:54.11350
4
Carolina Yngvesson
Rembo IK
1:59.11810
B-Final
5
Nora Jacobsson
Rembo IK
1:54.11360
6
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
1:55.11440
7
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
1:56.11510
8
Emma Samuelsson
IFK Grängesberg SK
1:58.11790
C-Final
9
Tilda Jacobsson
Rembo IK
1:55.11490
10
Johanna Andersson
Falu IK
1:56.11540
11
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
2:01.12070
D 20
Längdskidor, Sprint
Final
1
Nora Johansson
IK Jarl Rättvik
2:02.12170
H 8
Längdskidor, Sprint
Final
1
Täpp Olof Almlöf
IK Jarl Rättvik
59.5880
2
Alexander Svahn
IFK Mora SK
1:03.6210
3
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
1:04.6330
4
Sixten Moverare
IK Jarl Rättvik
1:22.8100
B-Final
5
Oscar CARLSSON
Gagnefs IF
1:22.8140
6
Erik DANIELSON-FROST
Dala-Järna IK
1:22.8170
7
Walter Söderqvist
Falu IK
1:47.10660
8
ÅlRobin LARSSON
Dala-Järna IK
2:18.13790
9
Jesper Thalin
Orsa SK
2:20.13940
H 10
Längdskidor, Sprint
Final
1
Elias Danielsson
Högbo GOIF
1:15.7470
2
Erik Franzén
Idre SK
1:19.7840
3
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
1:23.8200
4
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
1:23.8220
B-Final
5
Alfred Hedlund
SK Leksand
1:25.8450
6
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
1:26.8560
7
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
1:28.8710
8
Simon Larsson
Dala-Järna IK
1:28.8740
C-Final
9
Axel Mäkinen
Högbo GOIF
1:47.10600
10
Edvin Mäkinen
Högbo GOIF
1:53.11200
11
Wille Söderqvist
Falu IK
1:55.11490
12
Gustav Lindgren
Korsnäs IF SK
2:00.11970
13
Helmer Högberg
IK Jarl Rättvik
2:53.17270
H 12
Längdskidor, Sprint
Final
1
Isak Garfvé
IFK Mora SK
1:06.6500
2
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
1:11.7010
3
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
1:11.7080
4
Arvid Johansson
Domnarvets GOIF
1:12.7120
B-Final
5
Albin Köpman
Stora Tuna IK SK
1:11.7060
6
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
1:15.7430
7
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
1:16.7540
8
Arvid Täpp Almlöf
IK Jarl Rättvik
1:21.8050
C-Final
9
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
1:19.7880
10
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
1:22.8180
11
Emil Lindgren
Korsnäs IF SK
1:34.9330
12
Thobias Eriksson Brodin
IFK Mora SK
1:37.9650
13
Emil Lund Laine
Oxbergs IF
1:38.9760
H 14
Längdskidor, Sprint
Final
1
Samuel Oskarsson
SK Leksand
1:43.10210
2
Harald Carling
Falu IK
1:49.10850
3
Malte Stefansson
Oxbergs IF
1:50.10930
4
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
1:50.10980
B-Final
5
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
1:52.11180
6
Anton Björk
Orsa SK
1:57.11690
7
Max Andersson
Domnarvets GOIF
1:58.11730
8
John Hermansson
IFK Mora SK
2:02.12120
C-Final
9
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
1:58.11740
10
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
1:59.11830
11
Per Jutterström
IFK Mora SK
2:04.12390
12
Gustav Björklund
IFK Mora SK
2:06.12510
13
Ola Skoglund
IK Jarl Rättvik
2:07.12650
14
Oscar Backlund
IK Jarl Rättvik
3:18.19710
H 16
Längdskidor, Sprint
Final
1
Alexander Karlsson
Källbottens IK
1:34.9370
2
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
1:35.9410
3
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
1:36.9500
4
Samuel Björn
Rembo IK
1:42.10120
B-Final
5
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
1:40.9920
6
Zackarias Björn
Rembo IK
1:41.10000
7
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
1:43.10220
8
David Ljunglund
Falu IK
2:07.12600
C-Final
9
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
1:37.9600
10
Sebastian Jansson
Sälens IF
1:44.10390
11
Albert Carling
Falu IK
1:48.10760
12
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
1:57.11670
D-Final
13
Sebastian Eriksson
Falu IK
1:49.10870
14
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:50.10900
15
David Risberg
IK Jarl Rättvik
2:15.13420
H 21
Längdskidor, Sprint
Final
1
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:34.9360
2
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
1:40.9970
3
Rasmus Andersson
Malungs IF
1:46.10520
4
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
1:47.10690