Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lillknösen
2014-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Stuguns SOK Gjurd
Plats: Ragunda
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
14:22.86100
2
Elin Backén
Svegs IK
15:05.90400
3
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
16:30.98900
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
14:07.84600
2
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
14:32.87100
3
Emma Wasell
Mörsils IF
15:52.95100
H 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Jonsson
Åsarna IK
13:29.80800
2
Felix Forsberg
Järpens SK
13:49.82800
3
Måns Olsson
Mörsils IF
13:53.83200
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Eriksson
Östersunds SK
12:56.77500
2
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
13:01.78000
3
Hampus Millestu
Utrikes SK
13:18.79700
D 10
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
9:06.54500
2
Maja Aronsson
Östersunds SK
9:37.57600
3
Hanna Mårtensson
Utrikes SK
9:53.59200
D 11
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lina Hennings
Östersunds SK
8:15.49400
2
Elvira Hermansson
Spikbodarnas IK
9:02.54100
3
Sofia Redman
Östersunds SK
9:04.54300
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Märta Rosenberg
Duveds IF
7:52.47100
2
Ylva Olsson
Mörsils IF
8:05.48400
3
Ellen Sjölund
Spikbodarnas IK
8:29.50800
D 13
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tilde Bångman
Offerdals SK
7:04.42300
2
Ida Andersson
Östersunds SK
7:12.43100
3
Elin Andersson
Östersunds SK
7:29.44800
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
6:45.40400
2
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
7:01.42000
3
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
7:04.42300
H 10
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Eriksson
Östersunds SK
9:23.56200
2
Max Hansson
Offerdals SK
9:28.56700
3
Ludvig Millestu
Utrikes SK
9:30.56900
H 11
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
7:48.46700
2
Hans Stierna
Utrikes SK
8:41.52000
3
Erik Samuelsson
Stuguns SOK Gjurd
9:09.54800
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gustav Pålsson
Utrikes SK
7:07.42600
2
Gustav Hedström
Östersunds SK
7:43.46200
3
Tor Rönnestrand
ÅS IL
8:10.48900
H 13
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Hennings
Östersunds SK
7:13.43200
2
Robin Ivansson
Offerdals SK
7:17.43600
3
Elias Ragnarsson
Offerdals SK
7:45.46400
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
erik engelin
Offerdals SK
6:15.37400
2
Simon Eriksson
Östersunds SK
6:40.39900
3
Ossian Rosenberg
Duveds IF
6:50.40900
D 9
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ebba Hennings
Östersunds SK
4:39.27800
2
Maja Eliasson
Spikbodarnas IK
4:57.29600
3
Ida Backén
Svegs IK
4:59.29800
H 9
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Björn Rönnestrand
ÅS IL
3:44.22300
2
Björn Östlund
Järpens SK
3:57.23600
3
Philip Hamberg
Östersunds SK
4:20.25900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Lillknösen 2020
Lillknösen 2019
Lillknösen 2016
Lillknösen 2015
Lillknösen 2014
Lillknösen 2013
Lillknösen 2012
Lillknösen/UDM 2011
Lillknösen 2009
Lillknösen 2008
Tävlingar i närheten
Norrskogssvängen 2014
Rollerski World Cup Sollefteå Free 2014
Rollerski World Cup Sollefteå Uphill 2014
Sundsvalls ungdomsspel individuell 2014
Sigvard Jonssons Minne 2014
Lilla Borgsjöloppet 2014
Master SM Masstart 2014
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan