Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Engelbrektsloppet
2014-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 14
4.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Pontus Olofsson Bierfelt
Torshälla-Nyby IS
10:50.64900
2
Anton Källström
IFK Sala
10:52.65100
+2.100
3
Viktor Björklind
IFK Västerås SK
11:14.67300
+24.2300
4
Alex Vinsanius
Surahammars SOK
11:18.67700
+28.2700
5
Andreas Näslund
IFK Västerås SK
11:20.67900
+30.2900
6
Johannes Lundberg
Norbergs SK
11:56.71500
+1:06.6500
7
Elvira Danielsson
Hägersta GF
12:02.72100
+1:12.7100
8
Julia Lööv
Sätra IF
12:14.73300
+1:24.8300
9
Kalle Åkermansjöström
Västerås Skidklubb
12:46.76500
+1:56.11500
10
Anton Linden
Medåkers IF
12:49.76800
+1:59.11800
11
Gustav Larsson
Sätra IF
12:50.76900
+2:00.11900
12
Malin Olofsson Bierfeldt
Torshälla-Nyby IS
12:51.77000
+2:01.12000
13
Gustav Herweg
IFK Västerås SK
12:56.77500
+2:06.12500
14
Lovisa Lööv
Sätra IF
13:01.78000
+2:11.13000
15
Emilia Brangefält
Västerås Skidklubb
13:06.78500
+2:16.13500
16
Samuel Jonsson
Hallstahammars SK SOFK
13:13.79200
+2:23.14200
17
Klara Berglund
IFK Västerås SK
13:18.79700
+2:28.14700
18
Tina Axelsson
IFK Västerås SK
13:19.79800
+2:29.14800
19
Linda-louise Köld
Medåkers IF
13:33.81200
+2:43.16200
20
Erik Åkesson
Hallstahammars SK SOFK
13:43.82200
+2:53.17200
21
Karl-filip Köld
Medåkers IF
13:48.82700
+2:58.17700
22
Johanna Breivold
IFK Västerås SK
13:57.83600
+3:07.18600
23
Ludvig Larsson
Västerås Skidklubb
14:05.84400
+3:15.19400
24
Magdalena Pölder
IFK Sala
14:05.84400
+3:15.19400
25
Albin Ingstedt
IFK Västerås SK
14:38.87700
+3:48.22700
26
Gustav Jonsson
Hallstahammars SK SOFK
15:02.90100
+4:12.25100
27
Emil Nordlund
Sätra IF
15:50.94900
+5:00.29900
28
Thor Nilsson
Klotens IF
16:16.97500
+5:26.32500
29
Elin Olsson
Fagersta Södra IK
16:17.97600
+5:27.32600
30
Julia Gunnarsson
Norbergs SK
16:20.97900
+5:30.32900
31
Tyrone Bedoire
IFK Sala
16:21.98000
+5:31.33000
32
Ida Larsson
IFK Västerås SK
16:28.98700
+5:38.33700
33
Ludvig Bylund
Fagersta Södra IK
17:38.105700
+6:48.40700
34
Marie Ballnus
Snättringe SK
18:02.108100
+7:12.43100
35
Tindra Bedoire
IFK Sala
18:03.108200
+7:13.43200
36
Linnea Wiklund
IFK Västerås SK
20:23.122200
+9:33.57200
37
Ahrn Nilsson
Klotens IF
20:44.124300
+9:54.59300
38
MY Welander
Surahammars SOK
21:46.130500
+10:56.65500
39
Oliver Brännback
Västerås Skidklubb
22:24.134300
+11:34.69300
40
Jens Paananen Lindholm
Norberg
22:52.137100
+12:02.72100
-
Albin Lööv
Sätra IF
23:59:59.8639800
-
Karin Nordström
Norberg
23:59:59.8639800
-
Erik Pontén
No Club
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)