10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Moa Larsson | Falun Borlänge SK | 32:58.197700 | 75.0p | |
2 | Emma Ivarsson | Årsunda IF | 33:31.201000 | 73.8p | |
3 | Angelica Johansson | IFK Mora SK | 35:11.211000 | 70.3p | |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Oscar Bröte | Sundbybergs IK | 34:01.204000 | 72.7p | |
2 | August Östlund | Hedesunda IF | 34:19.205800 | 72.1p | |
3 | Joakim Ståhl | Järbo IF | 34:34.207300 | 71.6p | |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Henrik Montén | Domnarvets GOIF | 31:30.188900 | 78.5p | |
2 | Peter Rune | Täby IS SK | 32:47.196600 | 75.5p | |
3 | Joakim Lindberg | Gävle SK | 34:25.206400 | 71.9p | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Ida Persson | Högbo GOIF | 18:12.109100 | ||
2 | Tilda Magnusson | Gävle SK | 20:57.125600 | ||
3 | Emma Hållström | Valbo Aif | 20:59.125800 | ||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Emma Bengtsson | Årsunda IF | 18:56.113500 | 57.8p | |
2 | Ebba Björk | Högbo GOIF | 19:09.114800 | 57.1p | |
3 | Hanna Fors | Domnarvets GOIF | 19:16.115500 | 56.8p | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Johan Herbert | Sundbybergs IK | 16:18.97700 | ||
2 | Filip Kyrö | Högbo GOIF | 17:00.101900 | ||
3 | Oscar Persson | Årsunda IF | 18:11.109000 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Saga Fältenhag | Högbo GOIF | 9:54.59300 | ||
2 | Lisa Nystedt | Täby IS SK | 10:04.60300 | ||
3 | Ebba Karlsson | Täby IS SK | 10:12.61100 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Louise Lindström | Högbo GOIF | 8:43.52200 | ||
2 | Elsa Wallin | Järbo IF | 9:36.57500 | ||
3 | Maja Andersson | Ockelbo SK | 9:48.58700 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Calle Rune | Täby IS SK | 8:58.53700 | ||
2 | Kalle Georgsson | Högbo GOIF | 9:51.59000 | ||
3 | Axel Karlsson | Täby IS SK | 10:14.61300 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Emil Danielsson | Högbo GOIF | 8:08.48700 | ||
2 | Alexander Melin | Sundbybergs IK | 8:45.52400 | ||
3 | Jakob Tapani | Falu IK | 8:47.52600 | ||
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Leia Ugarph Nordström | Näsvikens IK | 10:25.62400 | ||
2 | Emelie Melin | Tierps IF | 11:12.67100 | ||
3 | Moa Hansson | Högbo GOIF | 11:47.70600 | ||
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Wilhelm Sterner | Täby IS SK | 8:57.53600 | ||
2 | Hampus Karlsson | Storviks IF | 9:12.55100 | ||
3 | Wiliam Björklin | Valbo Aif | 9:15.55400 |