Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Evertsbergsrännet
2014-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:14:19.805800
69.2p
2
Frida Erkers
Sundbybergs IK
2:15:58.815700
+1:39.9800
68.2p
3
Elin Karlsson
Turebergs IF
2:22:23.854200
+8:04.48300
64.5p
4
Lena Wiklund
Högbo GOIF
2:28:45.892400
+14:26.86500
61.2p
5
Kristina Lycke
Malungs IF
2:28:46.892500
+14:27.86600
61.2p
6
Therese Kalen
IFK Västerås SK
2:32:18.913700
+17:59.107800
59.5p
7
Frida Börjesson
Stockholms RK
2:34:51.929000
+20:32.123100
58.3p
8
Anna Svärdström
Enebybergs IF
2:35:58.935700
+21:39.129800
57.8p
9
Linda Hansson
Axa SC
2:36:58.941700
+22:39.135800
57.4p
10
Matilda Buske
Falun Borlänge SK
2:37:31.945000
+23:12.139100
57.1p
11
Louise Bergfeldt
IFK Mora SK
2:38:20.949900
+24:01.144000
56.8p
12
Camilla Eknor
OK Hammaren
2:40:47.964600
+26:28.158700
55.8p
13
Maria Frisk
Attunda IF
2:41:33.969200
+27:14.163300
55.4p
14
Emelie Bränd
Uppsala
2:45:14.991300
+30:55.185400
54.0p
15
Marina Sandgren
IFK Mora SK
2:57:01.1062000
+42:42.256100
49.8p
16
Karin Johansson
Brudpiga RK
2:57:23.1064200
+43:04.258300
49.7p
17
Anna Karin Axellie
Team Jonellie
3:04:44.1108300
+50:25.302400
47.4p
18
Cecilia Thörnblom
No Club
3:04:56.1109500
+50:37.303600
47.3p
19
Annelie Lek Göthberg
Abb IF SK
3:06:51.1121000
+52:32.315100
46.8p
20
Eva Buskas
Svaide-Roma SOK
3:12:44.1156300
+58:25.350400
45.1p
21
Sara Hård
Ornäs IK
3:13:26.1160500
+59:07.354600
44.9p
22
Åsa Sievert
Yuppie Ski Club
3:13:52.1163100
+59:33.357200
44.8p
23
Marie Levin
Orsa SK
3:14:38.1167700
+1:00:19.361800
44.6p
24
Emma Grubbström
Vinsmakarnas IF
3:17:10.1182900
+1:02:51.377000
44.0p
25
Gun Torlamb
IFK Mora SK
3:21:05.1206400
+1:06:46.400500
43.0p
26
Lovisa Sunnerholm
IFK Mora SK
3:23:08.1218700
+1:08:49.412800
42.5p
27
Gabrielle Davidsson
Värnamo
3:23:56.1223500
+1:09:37.417600
42.3p
28
Laila Sedin
Gnosjö FK
3:24:13.1225200
+1:09:54.419300
42.2p
29
Åsa Werner
Järfälla Alpina Klub
3:24:26.1226500
+1:10:07.420600
42.2p
30
Lina Mattsson
Älvdalens IF SK
3:28:48.1252700
+1:14:29.446800
41.2p
31
Frida Andersson
Korsnäs IF SK
3:32:17.1273600
+1:17:58.467700
40.4p
32
Marie-louise Andersson
Skiteam Gnesta Hälsa Frisk
3:35:05.1290400
+1:20:46.484500
39.8p
33
Anna Kjelldorff
Axa SC
3:37:06.1302500
+1:22:47.496600
39.4p
34
Louise Von Geijer
Axa SC
3:37:23.1304200
+1:23:04.498300
39.4p
35
Mimmi Persson
Älvdalens IF SK
3:37:41.1306000
+1:23:22.500100
39.3p
36
Ann-Sofi Nilsson
Karlstad
3:41:35.1329400
+1:27:16.523500
38.5p
37
Anne Alfredson
Föreningen IKJ Haninge
3:42:47.1336600
+1:28:28.530700
38.3p
38
Madelene Persson
Älvdalens IF SK
3:44:10.1344900
+1:29:51.539000
38.0p
39
Annette Åkerström
Brudpiga RK
3:44:46.1348500
+1:30:27.542600
37.9p
40
Anna Lena Vikström
Falu IK
3:46:15.1357400
+1:31:56.551500
37.6p
41
Kristina Mildvind
IK Jarl Rättvik
3:47:53.1367200
+1:33:34.561300
37.3p
42
Anne-marie Karlsson
Svaide-Roma SOK
3:49:45.1378400
+1:35:26.572500
37.0p
43
Kerstin Mill
Ibm-Klubben
4:11:18.1507700
+1:56:59.701800
33.5p